Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτά τα δύο δεν σβήνουν τίποτα, μήπως αυτός που το brickaρε έκανε κανένα άλλο wipe? το πιο πιθανόν δηλαδή

 

Ισως οπως και να χει παλι καλα να λεει που το σωσαμε

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσες να δοκιμάσεις μία από τις δικές μου! :p

 

Λοιπόν δεν άντεξα την πέρασα από πάνω από την τελευταια dev. Μέχρι τώρα το μόνο που δεν μου δουλεύει είναι το SwiftKey στον default browser. Κρασάρει συνεχώς. Με άλλους browsers δουλεύει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν δεν άντεξα την πέρασα από πάνω από την τελευταια dev. Μέχρι τώρα το μόνο που δεν μου δουλεύει είναι το SwiftKey στον default browser. Κρασάρει συνεχώς. Με άλλους browsers δουλεύει κανονικά.

Το πιο κουλό τώρα το είδα, μόνο όταν γράφω εδώ στο φόρουμ κρασάρει πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν άντεξα την πέρασα από πάνω από την τελευταια dev....

 

Έκανες Factory Reset για να περάσεις πάνω από την τελευταία Dev ελληνική, αυτήν του deliopoulos?

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο miui digital weather widjet δεν μου αλλάζει την ώρα. Εννοείται ότι το έχω στο αυτοματο από το κέντρο ασφαλείας
Link to comment
Share on other sites

Έκανες Factory Reset για να περάσεις πάνω από την τελευταία Dev ελληνική, αυτήν του deliopoulos?

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Όχι, υποθέτω γιαυτό και κρασάρει όμως κατά τα άλλα δεν βλέπω κάτι αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, υποθέτω γιαυτό και κρασάρει όμως κατά τα άλλα δεν βλέπω κάτι αρνητικό.

Νομίζω ότι χρειαζόταν να γίνει, όταν περνάς από μια ΡΟΜ Dev σε μια Stable (ή άλλη γενικώς και όχι ένα update).....

 

Κρασάρει γενικώς το κινητό ή μόνο το Swiftkey?

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι χρειαζόταν να γίνει, όταν περνάς από μια ΡΟΜ Dev σε μια Stable (ή άλλη γενικώς και όχι ένα update).....

 

Κρασάρει γενικώς το κινητό ή μόνο το Swiftkey?

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Μόνο το SwiftKey και μόνο όταν γράφω στον default browser, σε αυτό το φόρουμ. Αν γράψω κάτι στο φβ ή στο YouTube, δεν κρασάρει. Έπειτα η ρομ που έβαλα δεν είναι Stable από ότι κατάλαβα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω ψάξει καμία 50 άδα σελίδες πίσω και δεν μπορώ να το βρω.

Είναι έυκολο ένα link με την rom του gkalen την 6,3,31 please ?

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Έχω ψάξει καμία 50 άδα σελίδες πίσω και δεν μπορώ να το βρω.

Είναι έυκολο ένα link με την rom του gkalen την 6,3,31 please ?

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/EntryFile/13796-Redminote2-Hermes-MiUi7-6-3-31/

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το SwiftKey και μόνο όταν γράφω στον default browser, σε αυτό το φόρουμ. Αν γράψω κάτι στο φβ ή στο YouTube, δεν κρασάρει. Έπειτα η ρομ που έβαλα δεν είναι Stable από ότι κατάλαβα .

 

Έχεις δίκιο, δε το είχα δει αυτό το bug. Υπάρχει όντως πρόβλημα όχι μόνο με το SwiftKey αλλά και με το google keyboard.

Θα το κοιτάζω γιατί η Miui αναβάθμισε την εφαρμογή για το Internet και ίσως κάτι θα πρέπει να αλλαξω.

Ευχαριστώ για το σχόλιο και για το bug.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια..δεν λαμβανω καθολου μηνυματα.βρηκα οτι φταει το xposed.το απεγκατεστησα εκανα wipe system γιατι για να λειτουργησει το xposed θελει φλασαρισμα και ενα ζιπακι..ξανα εγκατεστησα την ρομ και τωρα δεχομαι μηνυματα.τι μπορω να κανω εκτος απο το να μην εχω καθολου xposed?το χει παρατηρησει κανενας αλλος?ειμαι με 5.12.17 ελληνικη αν παιζει ρολο... Edited by pitspan
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δε το είχα δει αυτό το bug. Υπάρχει όντως πρόβλημα όχι μόνο με το SwiftKey αλλά και με το google keyboard.

Θα το κοιτάζω γιατί η Miui αναβάθμισε την εφαρμογή για το Internet και ίσως κάτι θα πρέπει να αλλαξω.

Ευχαριστώ για το σχόλιο και για το bug.

 

Εγώ ευχαριστώ, οπότε επιβεβαιώνω ότι δεν χρειάζεται να κάνω full wipe, η ρομ δουλεύει μια χαρά περασμένη πάνω από την τελευταια dev.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.. Δεν δουλεύουν τα modes του gravity box στην miui ξέρετε γιατί; ευχαριστώ

http://repo.xposed.info/module/com.ceco.lollipop.gravitybox

 

,διάβασε κάτω από το compatibility.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Λοιπόν κατέβασα την rom 6,3,31 αλλά έχω σκαλώσει λίγο.

Με ποιά διαδικασία κάνουμε install την νέα rom ? Έχουμε κάπου οδηγίες ?

Ο φάκελος της rom περιέχει μέσα ένα αρχείο img. Αυτό με TWRP δεν γίνετε ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην αρχή αυτού του ποστ. Δηλαδή σελίδα 1?

Ναι αυτό εννοεί :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Ευχαριστώ πολύ Όλα εντάξει.

Μόλις πέρασα λοιπόν την 6,3,31 του gkalen.

Τσέκαρα με root checker και μου λέει ότι δεν είναι rootαρισμένη. Νόμιζα ότι θα είναι ...

 

Μήπως έχουμε πουθενά οδηγίες για root της συσκευής ?

 

Είστε ΘΕΟΙ !!!

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Root είναι. Δε χρειάζεται να το τσεκάρεις με root checker, αλλά για να ικανοποιήσεις και τα μάτια σου, τώρα που άνοιξες το root checker, πήγαινε στο κεντρο ασφαλείας, στα δικαιώματα και δώσε προνόμια root στο root checker και μετά πήγαινε ξανατρεξτο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς είναι αυτό ?

Στις πρόσθετες ρυθμίσεις μέσα εκεί που λέει ασφάλεια & απόρρητο ?

 

Άστο. Το βρήκα. ΟΛΑ ο.κ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ είστε ΤΕΛΕΙΟΙ.

Edited by alex_1983

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...