Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

guys, δε μπορω να δεχτω σμσ απο wind/q.

q εχω εγω.

δε μπορω να καταλάβω τι παιζει. προφανως δεν ειναι θεμα δικτυου, αλλα συσκευης/ρομ/εφαρμογης σμσ (rn2/gkalen 6.4.4/ default)

 

καμια ιδεα;

 

εκανα clear cache/dalvik, δοκιμασα αλλη σμσ εφαρμογη. δεν αλλαξε κατι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα παρελαβα κι εγω απο vickmall και εχει μεσα GTV 5.12.17 dev.Βλεπω οτι δεν μπορω να στειλω μυνημα 160 χαρακτηρων,καπου εχει αναφερθει,υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

guys, δε μπορω να δεχτω σμσ απο wind/q.

q εχω εγω.

δε μπορω να καταλάβω τι παιζει. προφανως δεν ειναι θεμα δικτυου, αλλα συσκευης/ρομ/εφαρμογης σμσ (rn2/gkalen 6.4.4/ default)

 

καμια ιδεα;

 

εκανα clear cache/dalvik, δοκιμασα αλλη σμσ εφαρμογη. δεν αλλαξε κατι

 

Εμένα δέχεται κανονικά, με wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα παρελαβα κι εγω απο vickmall και εχει μεσα GTV 5.12.17 dev.Βλεπω οτι δεν μπορω να στειλω μυνημα 160 χαρακτηρων,καπου εχει αναφερθει,υπαρχει λυση?

 

Δες στην πρώτη σελίδα του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

guys, δε μπορω να δεχτω σμσ απο wind/q.

q εχω εγω.

δε μπορω να καταλάβω τι παιζει. προφανως δεν ειναι θεμα δικτυου, αλλα συσκευης/ρομ/εφαρμογης σμσ (rn2/gkalen 6.4.4/ default)

 

καμια ιδεα;

 

εκανα clear cache/dalvik, δοκιμασα αλλη σμσ εφαρμογη. δεν αλλαξε κατι

mol ποια rom του gkalen εχεις.? Δεν υπάρχει 6.4.4 . Αν έχεις την 6.4.14 και την έχεις βάλει χωρίς wipes πάνω από την προβληματική 6.4.7 που είχες πριν , μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσει φλασαρισμα με full wipes.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το SwiftKey και μόνο όταν γράφω στον default browser, σε αυτό το φόρουμ. Αν γράψω κάτι στο φβ ή στο YouTube, δεν κρασάρει. Έπειτα η ρομ που έβαλα δεν είναι Stable από ότι κατάλαβα .

Εγώ πάλι εχθές την έβαλα την ΡΟΜ του deliopoulos και δεν χρησιμοποιώ το Swifrkey αλλά το TouchPal..... Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...

 

Έχω όμως θέμα με τον UC browser που χρησιμοποιώ..... Δεν κάνει download τα βίντεο....πατάω να ξεκινήσει, και ενώ δείχνει ότι ξεκινάει, αμέσως βγάζει μήνυμα "download failed, want to retry?".....φυσικά ότι και να κάνω, πάλι το ίδιο βγάζει.... Σε 3 διαφορετικά site το δοκίμασα....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω πάρει από vicmall το κινητό έχει πάνω την έκδοση gtv 5.12.17.

Μiui 7 .αν παο στα εργαλεία και πατήσω αναβάθμιση θα γίνει τίποτα ? Ή θα πρέπει να εγκαταστησο την ελληνική ρομ. δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο και μου φαίνονται βουνό όλα αυτά οπότε θα θελα να μου πείτε αναλυτικά τι κανό . ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εχθές την έβαλα την ΡΟΜ του deliopoulos και δεν χρησιμοποιώ το Swifrkey αλλά το TouchPal..... Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα...

 

Έχω όμως θέμα με τον UC browser που χρησιμοποιώ..... Δεν κάνει download τα βίντεο....πατάω να ξεκινήσει, και ενώ δείχνει ότι ξεκινάει, αμέσως βγάζει μήνυμα "download failed, want to retry?".....φυσικά ότι και να κάνω, πάλι το ίδιο βγάζει.... Σε 3 διαφορετικά site το δοκίμασα....

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Εγώ Χρησιμοποιώ τον default και δεν έχω πρόβλημα με το downloading. Γενικά νομίζω η dev από το miui.gr μου άρεσε περισσότερο. Αυτό που μου αρέσει στου deliopoulos, είναι στην επανεκκίνηση σου ζητάει αν θες να μπει σε recovery ή bootloader. Επίσης ένα άλλο που δεν δουλεύει σωστά είναι τα daily lock screens, δεν μπαίνει στις ρυθμίσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους έχω πάρει από vicmall το κινητό έχει πάνω την έκδοση gtv 5.12.17.

Μiui 7 .αν παο στα εργαλεία και πατήσω αναβάθμιση θα γίνει τίποτα ? Ή θα πρέπει να εγκαταστησο την ελληνική ρομ. δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο και μου φαίνονται βουνό όλα αυτά οπότε θα θελα να μου πείτε αναλυτικά τι κανό . ευχαριστώ πολυ

 

Καλορίζικο. Είναι όλα αναλυτικά στην πρώτη σελίδα του φόρουμ. Μην αγχώνεσαι τα παιδιά εδώ, είναι όλοι και όλες σούπερ, για οτιδήποτε χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δέχεται κανονικά, με wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες στην πρώτη σελίδα του φόρουμ.

Και μενα δεχοταν μεχρι πριν λιγες μερες...

Τωρα μουλαρωσε

mol ποια rom του gkalen εχεις.? Δεν υπάρχει 6.4.4 . Αν έχεις την 6.4.14 και την έχεις βάλει χωρίς wipes πάνω από την προβληματική 6.4.7 που είχες πριν , μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσει φλασαρισμα με full wipes.

Σωστα, την 6.4.7.

Ειναι η μια και μοναδικη ρομ του που φλασαρα(επειτα απο full wipes).

Μεχρι πριν λιγες μερες δούλευε άψογα τα sms!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, την 6.4.7.

Ειναι η μια και μοναδικη ρομ του που φλασαρα(επειτα απο full wipes).

Μεχρι πριν λιγες μερες δούλευε άψογα τα sms!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ε τι ψάχνεις τότε. Αφού αυτή έχει πολλά κουλά που κάνει, τι την κρατας?

Link to comment
Share on other sites

Ε τι ψάχνεις τότε. Αφού αυτή έχει πολλά κουλά που κάνει, τι την κρατας?

Μωρε δεν εχω χρονο για σεταρισμα και θελω να κανω full wipes, οχι να την περάσω απο πανω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα γιατι δεν μου δουλευει το titanium backap sto prime παρολο που του δινω δικαιομα root απο το κεντρο ασφαλειας λεει η προσβαση απετυχε!!! ειμαι με την GTV 5 12 24 Developer !!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εχεις το supersu, να μην είναι τσεκαρισμένο το namespace separation και πάλι μπορεί να μη δουλεύει. Δε χρειάζεσαι Titanium σε miui.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εχεις το supersu, να μην είναι τσεκαρισμένο το namespace separation και πάλι μπορεί να μη δουλεύει. Δε χρειάζεσαι Titanium σε miui.

 

ευχαριστω πολυ!!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δέχεται κανονικά, με wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δες στην πρώτη σελίδα του φόρουμ.

 

Οκ το είδα,ο μόνος τρόπος είναι αυτός?γιατί αν κατά λάθος πατήσεις μικρό γράμμα,ακυρώνεται το mod και χρεώνει 2 μυνηματα.!Αυτό το πρόβλημα ισχύει μόνο στις miui?στις aosp είναι οκ?π.χ cm

Και επίσης ένα άλλο θέμα,δε μου εμφανίζει πληροφορίες καιρού στην αρχική,ενώ έχει ενημερωθεί η τοποθεσία,γιατί αυτό?

Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκιμασε το next sms που στελνει 160 χαρακτηρες χωρις mod

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ωραίος να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες το κινητό εκεί που το χειρίζομαι ξαφνικά κολλάει και κάνει μόνο του επανεκκίνηση μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει άλλη μπαταρία;

Κάνε μια εκκαθάριση cache/art ή και βάλε νεότερη ρομ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω βάλει άλλη μπαταρία.

 

Θα περάσω την τελευταία ελληνική dev μόλις κυκλοφορήσει να δω αν διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία ελληνική οι επιλογές στις φωτογραφίες είναι στα ελληνικά λύθηκε και αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Root είναι. Δε χρειάζεται να το τσεκάρεις με root checker, αλλά για να ικανοποιήσεις και τα μάτια σου, τώρα που άνοιξες το root checker, πήγαινε στο κεντρο ασφαλείας, στα δικαιώματα και δώσε προνόμια root στο root checker και μετά πήγαινε ξανατρεξτο

 

Εμένα στο κέντρο ασφαλείας, δικαιώματα δεν έχει τίποτα για root.

Είμαι με την xiaomi-miui-hellas-5.0.1_hermes_Stable-V7.2.1.0 και φυσικά είμαι root

Link to comment
Share on other sites

Οι stable έχουν το supersu για root και παίρνουν τα δικαιώματα από κει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το superSU δίνει (ή απορίπτει) μόνο πρόσβαση root στις εφαρμογές. Η διαχείρηση δικαιωμάτων γίνεται σε κάθε περίπτωση από το κέντρο ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...