Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω την 6.1.14 dev και το messenger δε μου στελνει ποτε ειδοποιηση ουτε χτυπαει οταν εχω μηνυμα οσες επανεγκαταστασεις και να εκανα και επανεκινησεις της συσκευης, τι γινετε με αυτο το messenger και μου εχει βγαλει το λαδι?

 

Επισης πως μπορω να συγχρονισω το gmail να μου ερχοντε αμεσως τα email ειδοποιηση push? Σηνυθως μου καθυστερει και αλοτε με ειδοποιει οποτε θελει μετα απο καμια ωρα ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειχα παρει το ιδιο (ειναι φθηνη απομιμηση του nillkin) για ενα λενοβο a850+ που ειχα και ηταν για τα μπαζα τελειως, απο την μια μερια ηταν πετσικαρισμενο κ δεν εφαρμοζε καλα. Στο κ3 note που ειχα πηρα το ιδιο αλλα σε nillkin και ηταν υπεροχο σε αισθηση κ εμφανιση, αλλα να ξερειςαν πεσει το κντ σπαει ευκολα η θηκη. Τωρα περιμενω το rd2 για την συζηγο μαζι με nillkin flip θηκη και για το δικο μου meizu περιμενω μια nillkin σιλικονη. Παντως εχω πειστει πως σε θηκες πρεπει να περνεις επωνυμες των 7-10€ και οχι no name των 1-2$..

Στο ζτε που είχα μια ιδια/Πάρομοια ήταν σούπερ πάντως.

Ένας φίλος που πήρε ίδια, ήταν κακής ποιότητας και του έσπασε χωρίς λόγο.

Μακάρι να βγει καλή.

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα εξοπλιστω με νιλκιν. 4 πέρασαν απ τα χέρια μου και μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

 

Απλά τη δεδομένη στιγμή, δε φτάναν Τα ευρώ που είχα στο μπαλανς του παυπαλ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 6.1.14 dev και το messenger δε μου στελνει ποτε ειδοποιηση ουτε χτυπαει οταν εχω μηνυμα οσες επανεγκαταστασεις και να εκανα και επανεκινησεις της συσκευης, τι γινετε με αυτο το messenger και μου εχει βγαλει το λαδι?

 

Έχω το ίδιο θέμα με το Lite. Σε όλες τις άλλες εφαρμογές έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο ζτε που είχα μια ιδια/Πάρομοια ήταν σούπερ πάντως.

Ένας φίλος που πήρε ίδια, ήταν κακής ποιότητας και του έσπασε χωρίς λόγο.

Μακάρι να βγει καλή.

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα εξοπλιστω με νιλκιν. 4 πέρασαν απ τα χέρια μου και μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

 

Απλά τη δεδομένη στιγμή, δε φτάναν Τα ευρώ που είχα στο μπαλανς του παυπαλ

Εγω παντως δεν ψωνιζω με balance...σημερα π.χ βρηκα 10 πωλητες στο ebay με την nillkin σιλικονη. Στον πρωτο εφαγα πορτα, στον δευτερο το ιδιο, στον τριτο περασε η αγορα. Ειναι αναλογα τι δηλωνει οτι πουλαει ο καθενας, οπως στο vickmall που περνανε ολα αερα.

Και κατι ασχετο....εγραφες παλιοτερα στο kawasaki bikers?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , οπως ειπα και ποιο πανω , παρελαβα χθες και αν και νεος στο android ακολουθησα τον οδηγο της πρωτης σελιδας (με miflash) και περασα την 5.12.17.

Ολα δειχνουν μια χαρα και ειμαι ευχαριστημενος μεχρι τωρα με την συσκευη (για την rom ειναι νωρις ακομα και δεν εχω και μετρο συγκρισης).

 

Εχω ομως αρκετες αποριες :

1)Το οτι το συστημα οτι και να κανεις τρωει 1gb ram ετσι και αλλιως ειναι φυσιολογικο φανταζομαι ετσι ?

2)Απεγκατεστησα μια εφαρμογη που ειχε ξεμεινει μαλλον, κινεζικη εντελως(μπλε εικονιδιο με κινεζικα) καθως και την "yi cam" εφαρμογη , τι αλλα μπορει να εχει μεσα που ειναι συνηθως αχρηστα ?

3)Χρειαζεται να ακολουθησω τον οδηγο για τα 160 χαρακτηρες sms η εχει διορθωθει αυτο ?

4)Κανω ποτε updates ?Αν ναι πως ?

5)Υπαρχει πουθενα καποιος οδηγος/manual για τα gestures (η οπως λεγονται) και γενικα τον χειρισμο του miui , οπως πχ. πως μπαινει σε λειτουργια "ενος χεριου" κλπ ?

6)Το κουμπι "ενεγεια" στο drop down menu τι ακριβως κανει ?overclock/underclock η κατι τετοιο ?

7)Πρεπει / χρειαζετε να κανω "mi account" θα εχω προσβαση στο cloud κλπ υπηρεσιες ? ποιες ειναι αυτες ?

 

Αν ειναι καλυτερα να κανω αυτες τις ερωτησεις στο φορουμ της miui ας μου το πειτε , να μην σας πρηζω :P

 

P.s:Αυτo το tempered glass/metal cover δειχνει πολυ ωραιο , με βαζετε σε παραπανω εξοδα ! :D

Edited by Christos0b
Link to comment
Share on other sites

Οκ, μέχρι τώρα στο δικό μου το έκανα μέσω twrp αλλά αυτό έχει το Mi recovery και μου είναι άγνωστο αλλα θα δοκιμάσω...

ακολουθα τον οδηγο με mi flash. θα σου κανει καθαρή εγκατασταση αλλά απο κει και πέρα θα έχεις πλεον στο κινητο σου twrp recovery και θα εισαι σε γνωριμα εδαφη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε καθόλου η εφαρμογή μέσα. Την πέρασα από το apk που έδωσε ο φίλος και όλα οκ. Δεν είναι το ίδιο όσον αφορά το root. Τώρα όταν ανοίγεις μια εφαρμογή που θέλει root αρχικά σου αρνείται την πρόσβαση και μετά πρέπει να πάς στο κέντρο ασφαλείας να δώσεις δικαιώματα root σε αυτήν την εφαρμογή και μετά να την ξανά ανοίξεις. Σκέψου να το κάνεις αυτό για δέκα εφαρμογές. Με Super Su ανοίγεις την εφαρμογή σου ζητάει root πατάς οκ και έτοιμος. Και υπάρχει και επιλογή για καθολική χορήγηση root αυτόματα σε όσες εφαρμογές το χρειάζονται.

Αν flashάρω το Super Su από Twrp λογικά θα είμαι οκ έτσι?

Μέχρι στιγμής μπαταρία πάει καλά. Στο 64% με 2.30 ώρες SOT και χρήση μόνο WiFi με Facebook Viber Chrome YouTube κλπ.

Γενικά πρώτες εντυπώσεις από την συσκευή πάρα μα πάρα πολύ θετικές ασχέτως της τιμής του.

Εγώ δεν το βρίσκω και τόσο τρομερό πάντως, αλλά αν θέλεις να έχεις το su, δεν χρειάζεται φλασαρισμα. Απλώς κατέβασε το από play store, δώσε του Ρουτ (για τελευταία φορά :happy:), κάνε αναβάθμιση το bin, reboot και είσαι ok.

Αν κανείς αναβάθμιση την τελευταία dev, θα χρειαστεί πάλι αναβάθμιση το bin και reboot. Αυτα..!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά. http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-and-aluminum-frame-for-xiaomi-redmi-note-2-smartphone.html

Απλά λίγο το βαραίνουν και του δίνουν όγκο. Το οπτικό αποτέλεσμα όμως είναι πολύ όμορφο!

 

16 δολάρια όμως, αξίζουν θεωρείς;

Γι αυτό δείξε μας φωτο! Χα χα

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει δεύτερη κάρτα Q για ίντερνετ, αλλά δεν μου συνδέεται.

Βγάζει οτι έχει χαθεί η σύνδεση δεδομένων.

Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με stable πως παει η ζωη της μπαταριας;

 

Επισης διαβασα οτι καινουριες ρομ ειναι marshmellow , να το περιμενουμε και εμεις σιγα σιγα;

 

16 δολάρια όμως, αξίζουν θεωρείς;

Γι αυτό δείξε μας φωτο! Χα χα

Την βρηκα στο ebay με 6 ευρω!

http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Bumper-Tempered-Glass-Back-Battery-Cover-Case-For-XiaoMi-Redmi-Note-2-/281806829748?var=&hash=item419cfef8b4:m:mhIZov3MCDeQ-ahMxOHlPOw

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει και το δικό μου.

Παραγγελία από vickmall 9/1 σήμερα βλέπω ακόμη Σιγκαπούρη.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160123/aaf2577c3093861263b7bbbebe460ff8.jpg

 

Λέτε να έχω μέλλον ακόμη ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αντε να έρθει και το δικό μου.

Παραγγελία από vickmall 9/1 σήμερα βλέπω ακόμη Σιγκαπούρη.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160123/aaf2577c3093861263b7bbbebe460ff8.jpg

 

Λέτε να έχω μέλλον ακόμη ;

 

Δεν νομιζω. Και σε εναν φιλο μου ετσι εγραφε και μετα απο μερικες μερες ηταν στα χερια του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας χαιρετω!

Με περηφανια σας ενμερωνω οτι και εγω προσεχως εντος λιγων ημερων θα ειμαι ενας Νεος κατοχος Redmi Note 2 2,2Ghz 32Gb.

Απλα ηθελα να ρωτησω επειδη προτιμω να ΜΗΝ πειραζω κατι οταν δεν ειναι αναγκαιο, Το κινητο το παραγγειλα και θα ερθει με ΑγγλικοΚινεζικα αφου ετσι και αλλιως εγω στα κινητα μου γενικοτερα δουλευω μονο την αγγλικη γλωσσα. Θα χρειαστει λετε να περασω καινουρια Φλασια ή να το αφησω ως εχει?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 6.1.21. Δοκίμασε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

Εγώ την έβαλα, φαίνεται καλή αλλά για την αυτονομία πρέπει να δοκιμαστεί. Δεν βλέπω κάτι στραβό μέχρι τώρα. Και κάτι καινούριο, στην οθόνη κλειδώματος επάνω δεξιά βγάζει κάτι σαν λουλούδι που από εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις να αλλάζει αυτόματα το φόντο στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, αλλά προς τι η διαφορά τιμής; μήπως η ακριβή είναι άλλη ποιότητας;

 

 

Και εγώ δοκίμασα την νέα ρομ devs. Προς το παρόν καλά και όντως ευχάριστο αυτό μπροστά στην οθόνη κλειδώματος.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την 5.12.17 απο 6.1.7 που ημουν.Το τηλεφωνο δεν διαβαζει την Sim τωρα , εκανα reboot , wipe dalvik , cache παλι τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την 5.12.17 απο 6.1.7 που ημουν.Το τηλεφωνο δεν διαβαζει την Sim τωρα , εκανα reboot , wipe dalvik , cache παλι τπτ.

Μα δεν διάβασες ΛΙΓΑ ποστ πριν το ίδιο ήθελα να σιγουρέψω. Όταν πας σε προηγούμενη ρομ δηλαδή κάνεις downgrade θέλει wipe data, dalvik, cache, system και μετά βάζεις την ρομ και ξανά wipe cache, dalvik και reboot.

 

Είναι καθαρή εγκατάσταση όποτε καλό θα ήταν να έχεις back up στο mi cloud.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν διάβασες ΛΙΓΑ ποστ πριν το ίδιο ήθελα να σιγουρέψω. Όταν πας σε προηγούμενη ρομ δηλαδή κάνεις downgrade θέλει wipe data, dalvik, cache, system και μετά βάζεις την ρομ και ξανά wipe cache, dalvik και reboot.

 

Είναι καθαρή εγκατάσταση όποτε καλό θα ήταν να έχεις back up στο mi cloud.

Ευχαριστω για την απαντηση , αυτο δεν το ηξερα. Εκανα Wipe ξανα dalvik , cache , internal storage , data και ειναι οκ.Μονο το progress στο hill climb racing λυπαμαι :P ολα τα αλλα τα ξαναπερναω δεν με πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα, φαίνεται καλή αλλά για την αυτονομία πρέπει να δοκιμαστεί. Δεν βλέπω κάτι στραβό μέχρι τώρα. Και κάτι καινούριο, στην οθόνη κλειδώματος επάνω δεξιά βγάζει κάτι σαν λουλούδι που από εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις να αλλάζει αυτόματα το φόντο στην οθόνη κλειδώματος.

 

Καλά, αυτονομία δεν περιμένω μεγάλες αλλαγές πλέον. Αυτό είναι και το έχω αποδεχτεί. Το αγαπάω και ας το φορτίζω 2 φορές τη μέρα. :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά προς τι η διαφορά τιμής; μήπως η ακριβή είναι άλλη ποιότητας;

 

 

Μπα δεν θα το λεγα.. Εχω παραλάβει μια ήδη των 3ων ευρώ και είναι αριστη.

Link to comment
Share on other sites

Mία ερώτηση και από εμένα παιδιά. Που μπορώ να δω ποσες ώρες οθόνης έχω? Το βλέπω κάπου στο κινητό ή πρεπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλω μπορεί να κατεβάσει κάποιος τι "godfire" να μου πει αν του κολλάει γιατί εμένα παίζει αλλά κολλάει άσχημα σαν να πεφτει έντονα και απότομα το frame rate, please ας το δοκιμασει κάποιος να μου πει γιατί γίνετε αυτό γιατί σε βίντεο το είχα δει να τρέχει καλά σε note 2 :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...