Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εγώ , δεν θυμάμαι καθόλου ποιον οδηγό ακολούθησα, νομίζω όμως ότι έβαλα πρώτα το Supersu και εν συνεχεία φλασαρα το xposed μέσω TWRP, τα modules δυστυχώς δεν κατεβαίνουν μέσω του xposed αλλά τα κατεβάζω από Browser και κάνω εγκατάσταση... Το xprivacy μου κάνει νερά με miui 8 αλλά το YouTube adaway και YouTube background με έχουν σώσει... Αν δεν κάνω λάθος από δω το κατέβασα : http://en.miui.com/thread-182209-1-1.html αλλά διάβασε καλά πριν κάνεις οτιδήποτε γιατί μια έκδοση που είχα βαλει μου έκανε bootloop και ξαναφλασαρα rom

 

Θενξ, θα το τσεκαρω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλη φαση! μια φορα το ειχα κανει και γω καταλάθος :p φυσικα μεχρι τωρα δεν ηξερα οτι γίνεται έτσι

 

Και εγώ, μη νομίζεις, κατά τύχη το βρήκα γιατί μου έσπασε τα νεύρα και έκατσα και πειραματίστηκα λιγάκι. :D

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ψάχνω για θήκη.

Μέχρι τώρα έιχα αυτή

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-back-cover-case-PC-leather-luxury-fundas-case-red-mi-note-2/32472848001.html?spm=2114.13010608.0.70.aKt1mo

Δεν είναι ακριβώς θήκη αφού αφαιρείς το πίσω καπάκι και βάζεις αυτό.

Ωραία ήταν, έδινε ένα αέρα premium στο κινητό αλλά το γύρω-γύρω ήταν βαμένο πλαστικό και ξεβάψε γρήγορα.

Έχει πέσει κάτω και 2-3 φορές και πλέον είναι ένα χάλι μαύρο.

 

Κάποια πρόταση για κάτι παρόμοιο;

Δεν θέλω την ίδια αλλά παρόμοια, που να μπαίνει σαν πίσω καπάκι, να μην κάνει το κινητό κουμούτσα και να μην ξεβάφει.

Κατά προτίμηση από ebay γιατί έχω κάτι λεφτά στο balance που θέλω να τα φάω τώρα που χαλάρωσαν τα CC.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ψάχνω για θήκη.

Μέχρι τώρα έιχα αυτή

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-redmi-note-2-back-cover-case-PC-leather-luxury-fundas-case-red-mi-note-2/32472848001.html?spm=2114.13010608.0.70.aKt1mo

Δεν είναι ακριβώς θήκη αφού αφαιρείς το πίσω καπάκι και βάζεις αυτό.

Ωραία ήταν, έδινε ένα αέρα premium στο κινητό αλλά το γύρω-γύρω ήταν βαμένο πλαστικό και ξεβάψε γρήγορα.

Έχει πέσει κάτω και 2-3 φορές και πλέον είναι ένα χάλι μαύρο.

 

Κάποια πρόταση για κάτι παρόμοιο;

Δεν θέλω την ίδια αλλά παρόμοια, που να μπαίνει σαν πίσω καπάκι, να μην κάνει το κινητό κουμούτσα και να μην ξεβάφει.

Κατά προτίμηση από ebay γιατί έχω κάτι λεφτά στο balance που θέλω να τα φάω τώρα που χαλάρωσαν τα CC.

Είχα αυτό το καπάκι και έκανε πολύ κομψό το κινητό αλλά όπως λες όταν χτυπηθεί ξεβάφει. Για δες την σκληρή θήκη της nillkin (frosted shield) που δεν δίνει καθόλου όγκο:

http://m.ebay.com/itm/Nillkin-Frosted-Shield-Matte-Hard-Case-Film-For-Xiaomi-Mi-4i-4s-5-Redmi-Note-2-3-/291737508631?nav=SEARCH

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες σοτ με μιση ωρα ποκεμον γο...

τι κανω λαθος???

να τα παιξε οντως η μπαταρια?? δεν εχω και στην ρεβολουτ να αγοραζα τωρα...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες σοτ με μιση ωρα ποκεμον γο...

τι κανω λαθος???

να τα παιξε οντως η μπαταρια?? δεν εχω και στην ρεβολουτ να αγοραζα τωρα...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

έχουν χαλαρώσει τα capitals, δες μήπως μπορείς να αγοράσεις κατευθείαν με την κάρτα σου

Link to comment
Share on other sites

θελω ρεβολουτ καθαρα για λογους ισοτιμιας ;)

 

για καποινο που ρωτουσε για θηκη/καπακι, ας δει αυτην http://www.aliexpress.com/item/New-High-Quality-Replacement-Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Hybrid-Metal-Tempered-Glass-Protective-Case-Back/32606477247.html?spm=2114.13010608.0.55.zTgrO7

αρκετα καλη

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες σοτ με μιση ωρα ποκεμον γο...

τι κανω λαθος???

να τα παιξε οντως η μπαταρια?? δεν εχω και στην ρεβολουτ να αγοραζα τωρα...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Προφανώς είναι πεσμένη η μπαταρία σου.. Αυτό έχει φανεί εδώ και καιρό νομίζω.. Καιρός να πάρεις μια δεύτερη για να επιβεβαιωθεί.. Άραγε με κάποιο πρόγραμμα που μετράει την τάση της δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα για την κατάστασή της?

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες σοτ με μιση ωρα ποκεμον γο...

τι κανω λαθος???

να τα παιξε οντως η μπαταρια?? δεν εχω και στην ρεβολουτ να αγοραζα τωρα...

 

Το Pokémon Go τρώει πολύ μπαταρία από μόνο του. Αν είχες καιν συνέχεια ανοικτά τα δεδομένα εφόσον ήσουν στον δρόμο, εμένα δε μου φαίνεται παράξενο. Το έχω αποδεκτεί πλέον :P

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες σοτ με μιση ωρα ποκεμον γο...

τι κανω λαθος???

για καποινο που ρωτουσε για θηκη/καπακι, ας δει αυτην http://www.aliexpress.com/item/New-High-Quality-Replacement-Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Hybrid-Metal-Tempered-Glass-Protective-Case-Back/32606477247.html?spm=2114.13010608.0.55.zTgrO7

αρκετα καλη

Αν φοράς την συγκεκριμένη θήκη με το μέταλλο γύρω-γύρω, δοκίμασε για μια φόρτιση να την βγάλεις μήπως επηρεάζει το σήμα και έχεις αυξημένη κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

ειδα αναφερετε το angels & demons. rom ειναι η κατι αλλο που βοηθαει στη αυτονομια;

rom είναι

Το Pokémon Go τρώει πολύ μπαταρία από μόνο του. Αν είχες καιν συνέχεια ανοικτά τα δεδομένα εφόσον ήσουν στον δρόμο, εμένα δε μου φαίνεται παράξενο. Το έχω αποδεκτεί πλέον :P

ναι, ειχα 3g.

το μισαωρο ισως ειναι υπερβολη. μπορει να ηταν και 10-15 λεπτα...

Αν φοράς την συγκεκριμένη θήκη με το μέταλλο γύρω-γύρω, δοκίμασε για μια φόρτιση να την βγάλεις μήπως επηρεάζει το σήμα και έχεις αυξημένη κατανάλωση.

οχι, πλαστική θηκη φορουσα/φοραω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο χθεσινή περίπτωση, θα ήθελα να ευχαριστήσω την xiaomi με την αφαιρούμενη μπαταρία στο note 2 ,έπεσε το τηλέφωνο γνωστού μου στο νερό (apple 6) για δευτερολεπτα και τράβαγε τα μαλλια του δε μπορούσε να το κλείσει και αναβοσβηνε ,με έκανε να εκτιμησω το δικο μου με την αφαιρούμενη μπαταρία και ας θέλει και καμια φόρτιση παραπάνω δε βαριεσε δε θα πεθάνουμε και απο ενα μισαωρο !!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ειτε έχει ενσωματωμένη ειτε οχι, αν βραχει.... δε το σώζει τιποτα

οκ, για λίγο ισως παιξει με ρύζι κλπ, στο μελλον όμως θά βγουν τα κουσούρια

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπάρχει.

 

ειχε γινει αναφορά στους xda οτι κάποιος developer ετοίμαζει cm13...

ακομη τίποτε ομως

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είμαστε τυχεροί και πάρουμε 7 απευθείας έχει ξαναγίνει αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

ειτε έχει ενσωματωμένη ειτε οχι, αν βραχει.... δε το σώζει τιποτα

οκ, για λίγο ισως παιξει με ρύζι κλπ, στο μελλον όμως θά βγουν τα κουσούρια

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Στο doogee Valencia της κόρης μου μετα απο βουτιά στη τουαλέτα το στεγνωσα 1 μέρα στο ρύζι και αφυγραντιρα και μια μέρα πανω στη μηχανή του καφέ στο μαγαζί ,χάλασε η μπαταρία βέβαια αλλά 1+ χρονο τώρα δουλεύει χωρίς κανένα κουσουρι αν είχε ενσωματωμένη η ελπίδες μηδενίζουν ,για μένα θεωρώ την ενσωματωμένη μεγάλο μειονέκτημα και ανασταλτικός παράγοντας για την αγορά μιας συσκευής. Αλλά όλα είναι σχετικά !!!!

Link to comment
Share on other sites

:lol:

υποτιθεται θα πάρουμε την 6. χλωμο το βλεπω ομως.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ισχύει αυτό. Στα σχέδια της Xiaomi ήταν και η αναβάθμιση του Note 2 σε Android 6.0 αλλά κι εγώ, εδώ που έχουμε φτάσει, το θεωρώ λίγο δύσκολο. Όπως και να πάρει Android 7 το θεωρώ δύσκολο αλλά ας ελπίσουμε ότι ίσως γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...