Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα το έκανα πάλι μου λέει συνεχεια πολύ μεγάλη εφαρμογή και κάνει σάρωση wifi

 

Δες από security ή κάπου εκεί έχει ρύθμιση για το μέγιστο όριο κατεβάσματος αρχείου... πρέπει να το βάλεις απεριόριστο! Αν κατάλαβα καλά σε παραπέμπει στο wifi γιατί είναι μεγάλο το αρχείο;:confused:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Μα το έκανα πάλι μου λέει συνεχεια πολύ μεγάλη εφαρμογή και κάνει σάρωση wifi

 

 

Όπως σου είπα έχει απαντηθεί ήδη, δεν θυμόμουν και εγώ ακριβώς. Με search το βρήκα εδώ -->

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6488777#post6488777

 

 

υ.γ. Καλό θα ήταν να ψάχνουμε πριν ρωτήσουμε, δεν βλάπτει.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Απο τα overclock στα underclock... Κατι δεν παει καλα με την εποχη αυτη :P

 

Σημεια των καιρων... Τοσοι πυρηνες και τοσα GHz μας εκαναν πλεονεκτες...

Οποτε, σου λεει ο αλλος, τωρα που πηρα την ΒMW 7series, ας βαλω κοφτη στις 3500 σ/λ κ υγραεριο να παω οικονομικα.... :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το δικό μου φοράει dev.eu δηλαδή ευρωπαϊκή.διάφορες από την ελληνική;;επίσης αν θελησω κατεβαζω την νεα dev απλά και την κάνω εγκατασταση ή χρειάζεται να μεσολαβήσει κάτι ενδιάμεσα;

Καποια απάντηση παιδιά..

Link to comment
Share on other sites

ειναι η ιδια ρομ, απλα πληρως μετεφρασμενη στην ελληνικη γλωσσα.

καλο ειναι να την περασεις με full wipe και επειτα να κανεις wipe cache + dalvik

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Μια ερώτηση η οποια μπορεί να σας φανει χαζή αλλα εχω μπερδευτεί..Το Xiaomi redmi note 2 prime έχει κλειδωμένο boot loader?? η μόνο τα καινούργια τους μοντέλα πχ Redmi note 3 και Redmi note 3 pro???
Link to comment
Share on other sites

Η eu stable εχει ota ετσι δεν ειναι? Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λέω σήμερα-αύριο να το παραγγείλω από Κινα. Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό tempered+θηκη? Της nillkin να υποθέσω?

Εχετε κανά link από αυτό που έχετε παραγγείλει εσείς για τη συσκευή σας?

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα με καλυπτει το τεμπερεντ που στελνει (ηδη φορεμενο) το βικμολ

προτεινω να παρεις απο κει, την fdd εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Ναι mol. Ένα απλό φλασαρισμα ειναι από twrp.

 

Οδηγίες και λινκ για να το βρούμε υπάρχει; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελείωσα το στήσιμο της τελευταίας stable από xiaomi.eu.

Και εγώ είμαι 3η μέρα με stable (GTV 7.1/stable 7.1.3.0) και "νομίζω" ότι πάει καλύτερα το τηλέφωνο-έχει πιο ομαλή συμπεριφορά αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ βλέπω διαφορά και δεν το νομίζω στην μπαταρία.(προς το καλύτερο εννοώ)

Είμαι με την Ελληνική εγώ.

Εσύ να υποθέσω πέρασες την eu stable για να έχεις ΟΤΑ update ή και για κάποιον άλλο λόγο ?

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα με καλυπτει το τεμπερεντ που στελνει (ηδη φορεμενο) το βικμολ

προτεινω να παρεις απο κει, την fdd εκδοση

Δεν έχει καμιά σχέση στην αφή και στην αίσθηση το γυαλί της vickmall με το γυαλί της εταιρείας nillkin. Οπότε όχι δεν το συνιστώ. Μέρα με τη νύχτα.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι 3η μέρα με stable (GTV 7.1/stable 7.1.3.0) και "νομίζω" ότι πάει καλύτερα το τηλέφωνο-έχει πιο ομαλή συμπεριφορά αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ βλέπω διαφορά και δεν το νομίζω στην μπαταρία.(προς το καλύτερο εννοώ)

Είμαι με την Ελληνική εγώ.

Εσύ να υποθέσω πέρασες την eu stable για να έχεις ΟΤΑ update ή και για κάποιον άλλο λόγο ?

 

Εγω είχα την aicp cm12.1 και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος και από μπαταρία, ταχύτητα όλα.εκανα ένα backup από twrp και είπα να δοκιμασω και την eu stable μιας που βγήκε και xposed.

 

Να δούμε πως θα πάει τώρα.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα με καλυπτει το τεμπερεντ που στελνει (ηδη φορεμενο) το βικμολ

προτεινω να παρεις απο κει, την fdd εκδοση

Tempered του έχει ήδη φορεμενο ο Κινέζος, όχι screen protector? H fdd έκδοση είναι ανώτερη? Σε τι ακριβώς?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λέω σήμερα-αύριο να το παραγγείλω από Κινα. Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό tempered+θηκη? Της nillkin να υποθέσω?

Εχετε κανά link από αυτό που έχετε παραγγείλει εσείς για τη συσκευή σας?

Ευχαριστώ

Πήρα θήκη και tempered nillkin απο το παρακατω καταστημα. Πληρωσα με paypal και ηρθαν σε 11 μερες.

 

http://www.nillkin-case.com/index.php?route=product/product&product_id=3972

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου συνεχιζει και παιζει μια χαρα (6.2.18) χωρις κανενα προβλημα.

Το τρελλο ειναι με ενα Prime ενος φιλου. Εχει σεταριστει κανονικα με miflash (Dev 5.12.17) και εδω και 3-4 μερες εχει μειωθει πολυ η ενταση του ακουστικου του με αποτελεσμα οταν καλει να μην ακουει σχεδον καθολου τον αλλο ενω τον ακουν μια χαρα. Του εκανα τα σχετικα wipe (dalvik & cache) και στην συνεχεια του περασα την 6.2.18 αλλα το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει...

Εχει τυχει σε αλλον αυτο?

Οποιος εχει αποψη ας δωσει μια εικονα

 

Είσαι ο τρίτος εδώ μέσα που συμβαίνει αν θυμάμαι καλά. Κι εμένα το ίδιο, το μόνο που δεν δοκίμασα είναι να το ανοίξω και να χάσω την εγγύηση. Αν και μάλλον αυτό θα γίνει, και σκέφτομαι ή να το κάνω μόνος επειδή ασχολούμαι λίγο με ηλεκτρονικά λόγω δουλειάς αν και κινητό δεν έχω ανοίξει ποτέ, ή να το πάω εδώ να ξεμπερδεύω http://www.makeitwork.gr

 

Δεν κάνω διαφήμιση,δεν έχω δει δουλειά τους αλλά το αναφερω μήπως διευκολύνω και κανέναν άλλο που τύχει στην θέση μου.

 

Μολις τελείωσα το στήσιμο της τελευταίας stable από xiaomi.eu.θα την τεστάρω μερικές μέρες να δω πως πάει σε σχέση με την aicp. Η συγκεκριμένη έχει και ota νομίζω.

 

Την ρουταρα με supersu και έβαλα xposed και Dolby atmos . Αντε να δούμε. Μέχρι στιγμής πάει σφαίρα. Εννοείται ότι έβαλα και greenify, amplify και redmi note 2 tool.

 

Το xposed είναι η καινούρια έκδοση που αναφέρθηκε με κάποιο λινκ λίγο πιο πίσω που κάνει για το κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να το δωσω το κινητο(1,5 εβδομαδας)οποιος ενδιαφερεται πμ

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο τρίτος εδώ μέσα που συμβαίνει αν θυμάμαι καλά. Κι εμένα το ίδιο, το μόνο που δεν δοκίμασα είναι να το ανοίξω και να χάσω την εγγύηση. Αν και μάλλον αυτό θα γίνει, και σκέφτομαι ή να το κάνω μόνος επειδή ασχολούμαι λίγο με ηλεκτρονικά λόγω δουλειάς αν και κινητό δεν έχω ανοίξει ποτέ, ή να το πάω εδώ να ξεμπερδεύω http://www.makeitwork.gr

 

Δεν κάνω διαφήμιση,δεν έχω δει δουλειά τους αλλά το αναφερω μήπως διευκολύνω και κανέναν άλλο που τύχει στην θέση μου.

 

Δοκιμασες να κανεις κληση πριν περασεις την ελληνικη; Δηλαδη αμεσως μετα το περασμα με miflash.

Link to comment
Share on other sites

Σημεια των καιρων... Τοσοι πυρηνες και τοσα GHz μας εκαναν πλεονεκτες...

Οποτε, σου λεει ο αλλος, τωρα που πηρα την ΒMW 7series, ας βαλω κοφτη στις 3500 σ/λ κ υγραεριο να παω οικονομικα.... :D

Καλόοοοοοοοοοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites

Απλά κατέβασε την τελευταία έκδοση του SuperSU από εδώ μέσα σε zip.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1538053

Καί αφού έχεις την ελληνική stable το κανείς install μέσα από twrp recovery.

 

Ολα καλά...ευχαριστώ φίλος...είμαι πλέον root σε stable και δουλεύω εφαρμογές όπως Redmi Note 2 tool και battery calibration.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...