Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο το εχω βαλει στο ματι.Οτι αξιζει το ξερω αλλα εχω καποιες ερωτησεις.Οποιος το αγορασε απο σκρουτζομαγαζο και θελει ας με βοηθησει.

Απο εγγυηση τι γινεται?

Η rom του πως ειναι απο ταχυτητα/μπαταρια?Εχω ακουσει οτι χρειαζεται αλλαγη απαξ και αγοραστει.

Ελληνικα δεν με πολυκαιει αν δεν εχει το μενου απλα αν εχει καποιο θεμα με μηνυματα(messenger/viber)

Το ηχειο ειναι ικανοποιητικο?Ειναι πολυ βασικο γιατι προερχομαι απο κινητο που αν δεν ειχε και την δονηση θα νομιζαν ολοι οτι τους γειωνω..

Αυτα και ευχαριστω εκ των προτερων!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η rom του πως ειναι απο ταχυτητα/μπαταρια?Εχω ακουσει οτι χρειαζεται αλλαγη απαξ και αγοραστει.

Ελληνικα δεν με πολυκαιει αν δεν εχει το μενου απλα αν εχει καποιο θεμα με μηνυματα(messenger/viber)

Το ηχειο ειναι ικανοποιητικο?Ειναι πολυ βασικο γιατι προερχομαι απο κινητο που αν δεν ειχε και την δονηση θα νομιζαν ολοι οτι τους γειωνω..

Αυτα και ευχαριστω εκ των προτερων!:)

 

Το κινητό αξίζει ως και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις αγοράζοντας το απ΄εξω.

Από Ελλάδα βλέπω είναι αρκετά ακριβό .. (Με την εγγύηση είναι σε ποιον θα τύχεις)

Ηχείο είναι πάρα πολύ καλο, μπαταρία καλή, και γενικά πάει σφαίρα.

Σκεψου εγώ το πήρα πριν 2 μήνες μαζι με ενα mx4 pro meizu κ άνετα το "συγκρίνω"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το εχω βαλει στο ματι.Οτι αξιζει το ξερω αλλα εχω καποιες ερωτησεις.Οποιος το αγορασε απο σκρουτζομαγαζο και θελει ας με βοηθησει

 

195€ από Ελλάδα , βάλε και τα μεταφορικά 200€ και από Κίνα , ακριβώς το ίδιο σου πάει 135€. Στα 220€ αν θυμάμαι καλά πάει το LG Flex2 που είναι σαφώς ανώτερο. Αν ψωνισεις από Ελλάδα , καλύτερα παρε το LG.

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορώ να κατεβασω την ελληνική 5.12.17 ; Γιατί με την 6.1.29 ή μπαταρία είναι νερό !
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο , κλειδώνει δορυφόρους ακαριαία

 

Φίλε μου σε σχέση με το Letv, πως το βλέπεις το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

"[GTV 6.2.18] Ολοκλήρωση της λίστας των ROM

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η λίστα με όλες τις διαθέσιμες ROM για τις συσκευές σας..."

Τι εννοεί ακριβώς με αυτό το mail το miui.gr;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που μπορώ να κατεβασω την ελληνική 5.12.17 ; Γιατί με την 6.1.29 ή μπαταρία είναι νερό !

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6011-6-2-18-Xiaomi-Redmi-Note-2/#files

Link to comment
Share on other sites

"[GTV 6.2.18] Ολοκλήρωση της λίστας των ROM

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η λίστα με όλες τις διαθέσιμες ROM για τις συσκευές σας..."

Τι εννοεί ακριβώς με αυτό το mail το miui.gr;

 

 

Ότι ακριβώς λέει , η 6.2.18 είναι διαθέσιμη για όλες τις συσκευές Xiaomi.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την GTV 6.2.18 . Οι διαφορές είναι ότι έχει αλλάξει το file explorer πολύ καλύτερο θεωρώ. Επίσης πάνω στη μπάρα έχει Search να ψάχνεις εφαρμογές, μουσική, βίντεο κλπ. Χρήσιμο επίσης. Δεν βλέπω το swiftkey keyboard αν και δεν το χρησιμοποιώ εγώ έτσι κι αλλιώς. Από μπαταρία δεν μπορώ να πω, θα περιμένω 1-2 μέρες για να έχω άποψη.

Και αν δεν μ αρέσει, back up την αγαπημένη μου 6.1.29.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε σχέση με το Letv, πως το βλέπεις το τηλέφωνο?

τελείως διαφορετικά τηλέφωνα

κλείδωμα δορυφόρων σε gps και σήμα wifi , το note 2 είναι πολύ μπροστά

(το gps του χ800 είναι ανάλογα της rom , στις παλιές κλείδωνε ακαριαία, το wifi είναι πολύ καλό , όχι πολύ ευαίσθητο συγκριτικά με το note 2)

κατα τα άλλα , επεξεργαστής κ.λ.π. το χ800 είναι ανώτερο , (είναι όμως πολύ πιο ακριβό , δεν είναι στην ίδια κλάση )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και ή καινούρια έκδοση μαζί με τις τελευταίες 5-10 είναι παντελώς αθλιες από αυτονομία οι χειρότερες των χειρότερων απλά θέλω να μου πείτε πια είναι καλύτερη τελικά ανάμεσα στην 5.12.10 & 5.12.17 από θέμα αυτονομίας και γενικότερα καλυτερη, από miui hellas dev εκδόσεις μιλάω πάντα, για redmi note 2 φυσικα
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 6.1.29 και δεν έχω την ίδια άποψη. Με μέτρια χρήση φορτίζω το κινητό κάθε 2 μέρες. Με χρήση μίας μέρας μόνο βγάζει SOT πάνω από 5 ώρες. Μπορεί να μην είναι κορυφαίες τιμές αλλά εμένα με καλύπτουν απόλυτα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Γνωριζετε εαν υπαρχει καποιος επισιμος αντιπροσωπος της Xiaomi?Εαν παθει κατι η συσκευη κλπ που απευθυνομαστε?
Link to comment
Share on other sites

Από κει που το πηρες, πού αλλού; Δεν υπάρχει στην Ελλάδα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Με την χθεσινή πάντως μια χαρά μου φαίνεται η αυτονομία. Μήπως έχετε θεοποιήσει τις 5.12.10 και 17?το λέω εγώ που έχω περάσει από όλες..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα για πάρα πολύ καιρό την 5.12.17, είμαι στην 6.1.29 και αρκετά ευχαριστημένος.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι βάλατε cm12.1 γυρισατε miui ε?? Μόνο εγώ έμεινα!! :D

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες πριν λίγο έφτασε στα χεριά μου το κινητό, έχω ένα πρόβλημα όταν το συνδέω με το WiFi μου πέφτει το ίντερνετ τι μπορώ να κάνω:cry:;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Γνωριζετε εαν υπαρχει καποιος επισιμος αντιπροσωπος της Xiaomi?Εαν παθει κατι η συσκευη κλπ που απευθυνομαστε?

 

Από κει που το πηρες, πού αλλού; Δεν υπάρχει στην Ελλάδα.

Αν θυμαμαι καλα, η χιαομι δεν υφισταται επισημα εκτος κινας

Τελικά όσοι βάλατε cm12.1 γυρισατε miui ε?? Μόνο εγώ έμεινα!! :D

Nope. Με aosp εδω και λιγες μερες. Αλλα μαλλον θα κανω παλι το αλμα προς μιυι. Δε ξερω

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα όσα στραβά και να έχει ή miui μπροστά σε κάτι aicp είναι έτη φωτός πιο μπροστά, με την aicp αντεξα μια μέρα και κάτι ώρες και θεωρούμε ήρωας, πραγματικά τη θεωρώ τη χειρότερη rom από όλες χωρις καμία υπερβολή και απορω που βλέπουν καλύτερη αυτονομία μερικοι, από το πρωί με φουλ φορτισμένο μέχρι το απόγευμα με λίγη χρήση 30% με το ζόρι μιση μερα και σιγά τη σταθερότητα, με το ζόρι μισή μέρα, μετά τη miui δεν υπάρχει επιστροφή ή συσκευή έχει φτιαχτεί για miui καθαρά.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δε με τα λεει καλα στην αοσπ και μαλλον θα παω σε σταβλε.

Γενικα ψαχνω την ρομ με την καλυτερη διαρκεια μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δε με τα λεει καλα στην αοσπ και μαλλον θα παω σε σταβλε.

Γενικα ψαχνω την ρομ με την καλυτερη διαρκεια μπαταριας...

 

Όταν τη βρεις πες μου και εμένα φιλέ μου :/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την aicp έχω την καλύτερη μπαταρία χωρίς υπερβολές. Σχεδόν πάντα από 100% στο 90% βγάζω μια ώρα οθόνης. Τώρα είμαι στο 69% με 2μιση ωρες οθόνης. Το κινητό έχει να φορτισει από χθες το μεσημέρι (13:00).

 

Επίσης δουλεύω xposed με greenify και amplify.

WiFi συνέχεια ανοιχτό, 40 λεπτά κλήσεις, πολύ browsing, Facebook, viber. Επίσης χρησιμοποιω και Redmi note 2 tool.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες πριν λίγο έφτασε στα χεριά μου το κινητό, έχω ένα πρόβλημα όταν το συνδέω με το WiFi μου πέφτει το ίντερνετ τι μπορώ να κάνω:cry:;

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμενος..

Link to comment
Share on other sites

παίδες πριν λίγο έφτασε στα χεριά μου το κινητό, έχω ένα πρόβλημα όταν το συνδέω με το WiFi μου πέφτει το ίντερνετ τι μπορώ να κάνω:cry:;

Βάλε του μια ελληνική Ρομ, να στρώσει.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...