Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις το παρελαβα το κινητο......το φορτωσα αμεσως πλευστορ,ολα δειχναν καλα.....κ με βγαζει θεμα με την συνδεση σε πολλες εφαρμογες.

Βασικα εκτος απο fb,messsenger :worry: δεν μπορω να μπω απο αλλου στο ιντερνετ οπως google,viber κ.α

εσβησα κατι εφαρμογες clean up κ battery saver κ παραμενει.....τι μπορω να κανω?

Gracias!

Link to comment
Share on other sites

Το καταλάβα μετά

Όταν φορτίζει στο κάνει; Μπορείς να μου πεις; Και όταν τελικά απαντώ ο συνομιλητής μου ή δε με ακούει καθόλου ή αργεί πολύ να με ακούσει

 

Λοιπόν, φίλε μου, έκανα το εξής. Εγκατέστησα ξανά τη ρομ και τώρα χτυπάει κανονικά και στη φορτιση και εκτός. Βλέποντας ταινία. Οπότε σου προτείνω να κάνεις το ίδιο. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Επίσης ακούγομαι κανονικά και χωρίς καμία καθυστέρηση.

Edited by galiatsogio
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, φίλε μου, έκανα το εξής. Εγκατέστησα ξανά τη ρομ και τώρα χτυπάει κανονικά και στη φορτιση και εκτός. Βλέποντας ταινία. Οπότε σου προτείνω να κάνεις το ίδιο. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Επίσης ακούγομαι κανονικά και χωρίς καμία καθυστέρηση.

 

Χωρίς να σβησεις τίποτα ε; dirty flash απλά; Ή όλα από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

5 ωρες και 20 λεπτά sot με την aicp μετά από 1 μέρα χρήσης. 1 ώρα βαρύ gaming room browsing, viber, κλήσεις κτλ.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ!!!Σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας!!Έχασα μερικά χρόνια απ'τη ζωή μου απ'το αγχος!!

 

Τελικά πως τα κατάφερες φίλε μου? Τι έφταιγε?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να σβησεις τίποτα ε; dirty flash απλά; Ή όλα από την αρχή;

 

Τίποτα δεν έσβησα, από πάνω μέσω twrp.

Link to comment
Share on other sites

Πας στην εφαρμογή λήψεις και κάπου στις ρυθμίσεις έχει μια ρύθμιση δεν την θυμάμαι που μπεις να κατεβάζεις και με δεδομένα

 

Ευχαριστώ, το ρυθμίζουμε σε απεριόριστο όριο για αναμονή Wi-Fi και είμαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, εφόσον δεν βρίσκεις τον λόγο, απόλυτα κατανοητό. Έχει τύχει να δω περιπτώσεις ή να διαβάσω στο φιλικό φόρουμ και συστήνεται η καθαρή εγκατάσταση. Δεν αντιλέγω ότι αυτό που μου λέτε δεν ισχύει. Έχεις το κεφάλι σου ήσυχο 100% με αυτό που ανέφερα.

Όσο για τον φίλο firekostas που ψάχνει συμπαραστάτη ενώ λέμε τα ίδια πράγματα, δεν έχω κάτι άλλο να πω. Είπα να βοηθήσω από εκεί πέρα ο καθένας επιλέγει πως και τι θα κάνει στην συσκευή του.

Και ότι λέω, το λέω εντελώς φιλικά γιατί ποτέ δεν έχω όρεξη για αντιπαραθέσεις. Το τονίζω γιατί τα γραπτά παρεξηγούνται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βγάλε την κάρτα sd και πέρασε την ρομ, βάλτην ξανά στο κινητό, αφού μπαίνει σε recovery, πέρασε την.

Σε καμία περίπτωση δεν είπα εχθρικά ότι είπα ρε συ. Απλά σου είπα ότι η εγκατάσταση μέσω Twrp με όλα τα wipes δεν έχει καμία απολύτως διαφορά με αυτό που αναφέρεις σαν "καθαρή εγκατάσταση" μέσω Miflash. Από τη στιγμή που έχει ήδη Twrp απλά κατεβάζει το Zip και το flashάρει. Είναι πιο εύκολο από το να κατεβάσει Miflash και να κάνει την διαδικασία ή οποία απαιτεί και Pc δε νομίζεις? Και εγώ φιλικά τα λέω δε τα λέω με διάθεση να "δειχτώ "

Link to comment
Share on other sites

Κατι γινεται και σε ορισμενες εισερχομενες δεν ακουγομαι. Επειδη το χειριζεται ο πατερας μου γιατι εχει γεμισει με διαγημιστικο εφαρμογες το κινητο? Καθε λιγο και λιγακι σε παραπεμπει να εγκαθιστας παπαιρες και μαλλον ο πατερας μου τις παταει, γιατι γινεται αυτο

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Μου ήρθε σήμερα ένα note 2 που παρήγγειλα για ένα φίλο.Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από xiaomi αλλά μια εικόνα την έχω.

 

Έχει έρθει με την ΜUI 7 by xiaomi-miui.gr GTV 5.12.17 Developer.Ο φίλος μου δεν είναι σε καμία περίπτωση power user και δεν πρόκειται να το σκαλίσει ιδιαίτερα.Για net surfing kai games το θέλει κυρίως.O μόνος λόγος που σκέφτομαι να περάσω κάποια ελληνική ROM είναι για τη βελτιστοποίηση της μπαταρίας και καμία αποφυγή πιθανών bug(?).

 

Oπότε ζητώ τα φώτα σας για επιλογή rom που να βελτιώνει την μπαταρία κυρίως.Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Μου ήρθε σήμερα ένα note 2 που παρήγγειλα για ένα φίλο.Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από xiaomi αλλά μια εικόνα την έχω.

 

Έχει έρθει με την ΜUI 7 by xiaomi-miui.gr GTV 5.12.17 Developer.Ο φίλος μου δεν είναι σε καμία περίπτωση power user και δεν πρόκειται να το σκαλίσει ιδιαίτερα.Για net surfing kai games το θέλει κυρίως.O μόνος λόγος που σκέφτομαι να περάσω κάποια ελληνική ROM είναι για τη βελτιστοποίηση της μπαταρίας και καμία αποφυγή πιθανών bug(?).

 

Oπότε ζητώ τα φώτα σας για επιλογή rom που να βελτιώνει την μπαταρία κυρίως.Σας ευχαριστώ.

 

Αυτή που φοράει το κινητό είναι κομπλε από μπαταρία αλλά θα σου πρότεινα εφόσον έχει TWRP να περάσεις την ελληνική 5.12.17 από το φιλικό φορουμ και με τα απαραίτητα wipes να την εγκαταστήσεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εχει γεμισει το κινητο με 2 σελιδες απο αυτες τις διαφημιστικες εφαρμογες τυπου mistore. Γιατι συνεχως πεταγονται και εγκαθιστονται?

 

Το ψαξα στο google και δε βρισκω λυση

 

"how to stop those ****ed up advertised apps from being installed on redmi note?"

 

https://www.google.gr/search?q=redmi+note+stop+****ing+ad+apps+popping+up&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=vADHVuG7DYf-sQHnoa_gCA#q=how+to+stop+those+****ed+up+advertised+apps+from+being+installed+on+redmi+note%3F

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το Google είναι μηχανή αναζήτησης και όχι κάποιος gangster από το L.A...

 

Λογικό να μην βρίσκει τίποτα με το ερώτημα αναζήτησης που του δίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κι εγώ αυτό το κινητό. Να ρωτήσω: το gps του λειτουργεί απροβλημάτιστα;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κι εγώ αυτό το κινητό. Να ρωτήσω: το gps του λειτουργεί απροβλημάτιστα;

Τέλειο , κλειδώνει δορυφόρους ακαριαία

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απάντηση.Άλλες δυο ερωτήσεις...Το ότι έχει 800 mb ram ελεύθερα χωρίς να τρέχει τίποτα,είναι νορμάλ?Και αυτό το gps πού το έχουν κρυμένο?Στο drop down menu δεν το βλέπω,ούτε στις ρυθμίσεις το βρίσκω...Στραβώθηκα?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απάντηση.Άλλες δυο ερωτήσεις...Το ότι έχει 800 mb ram ελεύθερα χωρίς να τρέχει τίποτα,είναι νορμάλ?Και αυτό το gps πού το έχουν κρυμένο?Στο drop down menu δεν το βλέπω,ούτε στις ρυθμίσεις το βρίσκω...Στραβώθηκα?:blink:

Καλά είναι σχεδόν 1 ram ελευθερη.

Το gps είναι και στο "drop down menu" αλλά και ρυθμισεις/ προσθετες/ ασφαλεια κ απορρητο / πληροφορίες τοποθεσιας.

Αν δεν έχεις την 7,0,8

Link to comment
Share on other sites

Κατι γινεται και σε ορισμενες εισερχομενες δεν ακουγομαι. Επειδη το χειριζεται ο πατερας μου γιατι εχει γεμισει με διαγημιστικο εφαρμογες το κινητο? Καθε λιγο και λιγακι σε παραπεμπει να εγκαθιστας παπαιρες και μαλλον ο πατερας μου τις παταει, γιατι γινεται αυτο

 

https://youtu.be/nDTM63KEhnY?t=27s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.Μου ήρθε σήμερα ένα note 2 που παρήγγειλα για ένα φίλο.Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία από xiaomi αλλά μια εικόνα την έχω.

 

Έχει έρθει με την ΜUI 7 by xiaomi-miui.gr GTV 5.12.17 Developer.Ο φίλος μου δεν είναι σε καμία περίπτωση power user και δεν πρόκειται να το σκαλίσει ιδιαίτερα.Για net surfing kai games το θέλει κυρίως.O μόνος λόγος που σκέφτομαι να περάσω κάποια ελληνική ROM είναι για τη βελτιστοποίηση της μπαταρίας και καμία αποφυγή πιθανών bug(?).

 

Oπότε ζητώ τα φώτα σας για επιλογή rom που να βελτιώνει την μπαταρία κυρίως.Σας ευχαριστώ.

Αστο οπως ειναι εφοσον φοραει την ελληνικη 5.12.17.αν θες κανε καξ μια δοκιμη την stable 7.1.3.0..ισως ενα κλικ πιο αργη..ισως λεω...και πολυ καλη διαχειρηση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεμισει το κινητο με 2 σελιδες απο αυτες τις διαφημιστικες εφαρμογες τυπου mistore. Γιατι συνεχως πεταγονται και εγκαθιστονται?

 

Το ψαξα στο google και δε βρισκω λυση

 

"how to stop those ****ed up advertised apps from being installed on redmi note?"

 

https://www.google.gr/search?q=redmi+note+stop+****ing+ad+apps+popping+up&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=vADHVuG7DYf-sQHnoa_gCA#q=how+to+stop+those+****ed+up+advertised+apps+from+being+installed+on+redmi+note%3F

Τι ρομ φορας;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ok

περαστηκε η τελευταια dev με κλιν ινστολ

ολα ρολοι και το τηλεφωνο φυσαει

 

επειδη απο δευτερα θα γινει η μεταβαση

ηθελα να ρωτησω

 

ερχομαι απο redmi 1s

εαν κανω back up μεσω mi account

μπορω να τα περασω ολα στο νεο τηλ?

 

με τις εφαρμογες του google play

τι γινεται?

πως περνανε στο νεο τηλ?

σκεφτηκα να κανω log out απο το παλιο

και log in στο καινουριο

σωστα? ή οχι?

 

ευχαριστω

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...