Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με καποιες ρομ καποιοι ειχαν πρόβλημα, δε μπορουσαν να γραψουν στην καρτα (η Zaf)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με καποιες ρομ καποιοι ειχαν πρόβλημα, δε μπορουσαν να γραψουν στην καρτα (η Zaf)

Ναι, το είχα ξεχάσει... Έτσι νόμιζα και εγώ τουλάχιστον αλλά κατέληξα τελικά να συνειδητοποιήσω ότι η κάρτα είχε παραδώσει πνεύμα!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Α, ακυρο φιλε, πετα τη την καρτα :lol: (αλλαγη)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις που τις αποθηκεύει;

 

Κι εγώ αυτό ψάχνω. Τις βλέπω όλες στις ρυθμίσεις της lock screen, αλλά δεν ξέρω αν αποθηκεύονται κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βρει το μοντέλο tdd και ενδιαφερομαι για αγορά.επειδή είναι το κινεζικό μοντέλο και ο φίλος από τον οποίο θέλω να το αγοράσω δεν έχει δοκιμάσει το 4g λέτε να έχω θεμα:;μου είπε ότι είναι με πολυγλωσσική rom και έχει ελληνικά κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Με καποιες ρομ καποιοι ειχαν πρόβλημα, δε μπορουσαν να γραψουν στην καρτα (η Zaf)

 

Μα το θέμα είναι ότι την αγόρασα πριν κανένα 2μηνο και πήρα για αυτό ακριβώς τον λόγο 32αρα που υποστηρίζεται σίγουρα! Υπάρχουν συμβατες και μη συμβατες δηλαδή; Ποιες να προτιμώ; Να πάρω άλλη αν είναι αλλά να είμαι σίγουρος ότι δουλεύει..

 

Ευχαριστώ πάντως για την πληροφόρηση

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και οι 64άρες υποστηρίζονται.

Οι καρτες είναι και λίγο ρίσκο, μπορεί καμιά φορά να έχει πρόβλημα και απο την αρχη. Μιας και λες ότι τη φορμαρισες και μέσα από το κινητό, θα έπρεπε να είναι Οκ. Δοκίμασε σε άλλο κινητό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι την αγόρασα πριν κανένα 2μηνο και πήρα για αυτό ακριβώς τον λόγο 32αρα που υποστηρίζεται σίγουρα! Υπάρχουν συμβατες και μη συμβατες δηλαδή; Ποιες να προτιμώ; Να πάρω άλλη αν είναι αλλά να είμαι σίγουρος ότι δουλεύει..

 

Ευχαριστώ πάντως για την πληροφόρηση

 

Εχει εγγύηση μια ζωή.Βγαλε την βάλτε στο πισι και γεμισε την με έργα.Να την γεμίσεις.Μετά δοκιμασε να παίξεις ολα τα έργα πρώτα στις πιει.Εάν ανοίγουν δοκιμασε το ίδιο στο κινητο.Εαν παίζουν τότε η κάρτα είναι μια χαρά.Αντέγραψε τα χρήσιμα και φορμαρισμα από το κινητο.Κατα διαστήματα κάποιες εκδόσεις κλείδωσαν την κάρτα και δε μπορούσες να την χρησιμοποιησεις από άλλη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω βρει το μοντέλο tdd και ενδιαφερομαι για αγορά.επειδή είναι το κινεζικό μοντέλο και ο φίλος από τον οποίο θέλω να το αγοράσω δεν έχει δοκιμάσει το 4g λέτε να έχω θεμα:;μου είπε ότι είναι με πολυγλωσσική rom και έχει ελληνικά κανονικά.

 

Καμία γνώμη παιδιά;;πρέπει να το κλείσω σημερα ..

Link to comment
Share on other sites

αυτή είναι μια custom rom του καταστήματος που δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί ποτέ,έχει πιθανόν bloatware και bugs που θα ανακαλύψεις στην πορεία και η μόνη ερώτηση είναι γιατί να θέλεις να την κρατήσεις.

είναι λοιπόν το 2ο που γράφεις

Σ΄ευχαριστώ πολύ ξανά για τον κόπο που κάνεις να μου απαντάς.

Να απαντήσω και στο ερώτημά σου γιατί θέλω να την κρατήσω.

1.Γιατί το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.(φοβερό σήμα WiFi,αστραπιαίο στην κυριολεξία GPS κ.α.).

2.Γιατί φοβάμαι ότι αν περάσω οποιαδήποτε άλλη ρομ,πιθανόν να μην δουλεύει το 4G αφού τα τηλέφωνα της προσφοράς από banggood υποτίθεται ότι δεν υποστήριζαν 4G.

3.Γιατί διαβάζοντας τα σχόλια πολλών παιδιών εδώ μέσα που έχουν περάσει την Ελληνική,αντιμετωπίζουν διάφορα προβλήματα που εγώ δεν έχω.

4.Γιατί είμαι άσχετος και γι αυτό το λόγο το μόνο που θέλω είναι να ρουτάρω το τηλέφωνο για να καταργήσω κάποιες άχρηστες εφαρμογές.

 

Και να τολμήσω να ξαναρωτήσω.Μπορώ να ρουτάρω το τηλέφωνο ή επειδή η ρομ που έχει είναι του Κινεζομάγαζου,πρέπει να περάσω κάποια official και μετά να προσπαθήσω να το ρουτάρω; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη παιδιά;;πρέπει να το κλείσω σημερα ..

 

Εάν είναι όπως τα λέει το παιδί και είχε κάνει τον οδηγό φλασαρισματος για να έχεις 4G τότε οκ. Αν όχι, καντο εσύ -> https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10056-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-2/?postID=61139#post61139

 

Αν συμφέρει η αγορά παρτο. Γιατί είναι ήδη χαμηλή η τιμή του κάπου στα 120 δολάρια;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι όπως τα λέει το παιδί και είχε κάνει τον οδηγό φλασαρισματος για να έχεις 4G τότε οκ. Αν όχι, καντο εσύ.

Αν συμφέρει η αγορά παρτο. Γιατί είναι ήδη χαμηλή η τιμή του κάπου στα 120 δολάρια;

 

Εγώ να το κάνω λίγο δύσκολο..είμαι ψιλοασχετος..αλλά βλέπω είμαστε κοντοχωριανοι επομένως αν χρειαστω βοήθεια θα σε επισκεφτω!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να το κάνω λίγο δύσκολο..είμαι ψιλοασχετος..αλλά βλέπω είμαστε κοντοχωριανοι επομένως αν χρειαστω βοήθεια θα σε επισκεφτω!!!

Έβαλα τώρα τον οδηγό στο ποστ μου. Όλα είναι απλά και εύκολα. Αν και εγώ έχω το prime και δεν χρειάστηκε να το κάνω. Αν δεν βγάλεις άκρη κάτι θα κάνουμε, γιατί από roms έχω μια άλφα εμπειρία.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα , εχω βρει την επιλογη για να αναβοσβηνει το led ειδοποιησης οταν εχω εισερχομενη κληση , το θεμα ειναι οτι οταν το ενεργοποιω , αναβοσβηνει και το flash απο πισω.

Οταν κλεισω την επιλογη δεν αναβοσβηνει ουτε το flash ουτε το led που θελω να αναβοσβηνει , εχω την 5.12.17

Link to comment
Share on other sites

Εχει εγγύηση μια ζωή.Βγαλε την βάλτε στο πισι και γεμισε την με έργα.Να την γεμίσεις.Μετά δοκιμασε να παίξεις ολα τα έργα πρώτα στις πιει.Εάν ανοίγουν δοκιμασε το ίδιο στο κινητο.Εαν παίζουν τότε η κάρτα είναι μια χαρά.Αντέγραψε τα χρήσιμα και φορμαρισμα από το κινητο.Κατα διαστήματα κάποιες εκδόσεις κλείδωσαν την κάρτα και δε μπορούσες να την χρησιμοποιησεις από άλλη έκδοση.

 

Φορμάρισμα από το κινητό εννοείς από το αποθηκευτικός χώρος έτσι; ή κάποιο πρόγραμμα; παίζει γενικά βίντεο, μεταφέρει από κινητό σε SD, νέα εγγραφή δεν κάνει..

 

Θα το δοκιμάσω, σε ευχαριστώ!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εχει εγγύηση μια ζωή.Βγαλε την βάλτε στο πισι και γεμισε την με έργα.Να την γεμίσεις.Μετά δοκιμασε να παίξεις ολα τα έργα πρώτα στις πιει.Εάν ανοίγουν δοκιμασε το ίδιο στο κινητο.Εαν παίζουν τότε η κάρτα είναι μια χαρά.Αντέγραψε τα χρήσιμα και φορμαρισμα από το κινητο.Κατα διαστήματα κάποιες εκδόσεις κλείδωσαν την κάρτα και δε μπορούσες να την χρησιμοποιησεις από άλλη έκδοση.

 

Για SD κάρτες και USB flash υπάρχει το H2testw το οποίο κάνει write+verify την χωρητικότητα και επίσης μετράει την και την ταχύτητα του μέσου.

Οπότε καλό είναι όταν αγοράζουμε SD card να την περνάμε ένα χεράκι για να δούμε αν είναι γνήσια, γιατί στο ebay κυκλοφορούν πολλές μαιμουδιές ειδικά σε Samsung-Sandisk.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.....

ερωτηση ....ξερει κανενας πως τραβας μπακ απ τις επαφες?δεν μπορεσα να το βρω ,δεν ειναι οπως σε καθαρο ανδροιντ...

και 2ον καπου ειχα δει πως βαζεις απεριοριστα τα data για το play store αλλα δεν μπορω να το ξαναβρωκαι πρεπει να κατεβαζω μονο οταν ειμαι με wi-fi πολυ σπαστικο.....

XIAOMI MI8 LITE/ XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεμα , εχω βρει την επιλογη για να αναβοσβηνει το led ειδοποιησης οταν εχω εισερχομενη κληση , το θεμα ειναι οτι οταν το ενεργοποιω , αναβοσβηνει και το flash απο πισω.

Οταν κλεισω την επιλογη δεν αναβοσβηνει ουτε το flash ουτε το led που θελω να αναβοσβηνει , εχω την 5.12.17

 

Τηλέφωνο -> Κρατας πατημένο το αριστερό soft key με τις τρεις παύλες Ξ -> Ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων -> Να αναβοσβήνει όταν κουδουνίζει (απενεργοποίηση)

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την 6.1.14 και την ώρα που μιλούσαν στο τηλ έγινε κάτι κουλο επανεκινηθηκε ή συσκευή και όταν άνοιξε δεν υπήρχε καν ή κλήση ο αριθμός που με πήρε :( έτσι αναγκάστηκαν έκανα ξανά wipe & dalvik και πέρασαν άλλη μια τη rom, ελπίζω να μου το ξανακάνει γιατί λόγω δουλειάς θα μου δημιουργούσε τεράστιο πρόβλημα κάτι τέτοιο, γιατί λέτε να έγινε αυτό, μήπως φταίει το ότι πέρασα τη "συλογγη mod" απ το φόρουμ miui hellas και έκανα underlocking?

 

Επίσης πείτε μου σας παρακαλω επειδή τώρα έκανα τσεκ τις δύο επιλογές πριν το update και το md5 είναι φυσιολογικό που μου έγραψε: Skipping md5 check: no md5 file found

& Verifying zip signature

Zip signature verified successfully

- Script succeeded: resilt was (/system

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μία ερώτηση.

 

Μόλις πρόσθεσα μία νέα επαφή στην κάρτα SIM και έπειτα πήγα να κάνω συγχρονισμό ώστε να αποθηκευτεί και στο Mi λογαριασμό και στον Google λογαριασμό, αλλά δεν κάνει τίποτα. Ξέρει κανείς τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την 6.1.14 και την ώρα που μιλούσαν στο τηλ έγινε κάτι κουλο επανεκινηθηκε ή συσκευή και όταν άνοιξε δεν υπήρχε καν ή κλήση ο αριθμός που με πήρε :( έτσι αναγκάστηκαν έκανα ξανά wipe & dalvik και πέρασαν άλλη μια τη rom, ελπίζω να μου το ξανακάνει γιατί λόγω δουλειάς θα μου δημιουργούσε τεράστιο πρόβλημα κάτι τέτοιο, γιατί λέτε να έγινε αυτό, μήπως φταίει το ότι πέρασα τη "συλογγη mod" απ το φόρουμ miui hellas και έκανα underlocking?

 

Επίσης πείτε μου σας παρακαλω επειδή τώρα έκανα τσεκ τις δύο επιλογές πριν το update και το md5 είναι φυσιολογικό που μου έγραψε: Skipping md5 check: no md5 file found

& Verifying zip signature

Zip signature verified successfully

- Script succeeded: resilt was (/system

Φυσιολογικό είναι αλλά δεν χρειάζεται να τα τσεκαρεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

HELP!

Για κάποιον λόγο, χρεώνομαι καθημερινά χρήση data από την wind, χωρίς να έχει χρειασθεί να κάνω κάτι εκτός σύνδεσης wifi.

Στη οθόνη ειδοποιήσεων, το εικονίδιο δεδομένων είναι απενεργοποιημένο.

Τι δεν κάνω σωστά?:(

Link to comment
Share on other sites

HELP!

Για κάποιον λόγο, χρεώνομαι καθημερινά χρήση data από την wind, χωρίς να έχει χρειασθεί να κάνω κάτι εκτός σύνδεσης wifi.

Στη οθόνη ειδοποιήσεων, το εικονίδιο δεδομένων είναι απενεργοποιημένο.

Τι δεν κάνω σωστά?:(

 

Εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις με τη Wind να δεις που φαίνεται σε αυτούς ότι τραβάς δεδομένα και μετά βλέπεις! Σκέψου αν εγκατέστησες κάτι στο κινητό τώρα τελευταία που μπορεί να τραβάει κάτι! Απλά είναι περίεργο με απενεργοποιημένα data να τραβάει κάτι!!!Προσπάθησε να δεις επίσης αν ανοίγει κάπως μόνο του το data κλπ. Υπάρχουν εφαρμογές που παρόλο που είσαι σε wifi να δίνουν εντολή να χρησιμοποιείται το data!

Link to comment
Share on other sites

HELP!

Για κάποιον λόγο, χρεώνομαι καθημερινά χρήση data από την wind, χωρίς να έχει χρειασθεί να κάνω κάτι εκτός σύνδεσης wifi.

Στη οθόνη ειδοποιήσεων, το εικονίδιο δεδομένων είναι απενεργοποιημένο.

Τι δεν κάνω σωστά?:(

 

έλεγξε την ρύθμιση του location. Αν έχεις ενεργοποιημένο να βρίσκει τη θέση και μέσω δυκτύου κάνει χρήση data άσχετα με το αν έχεις ενεργοποιημένα τα data ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.....

ερωτηση ....ξερει κανενας πως τραβας μπακ απ τις επαφες?δεν μπορεσα να το βρω ,δεν ειναι οπως σε καθαρο ανδροιντ...

 

Για τις επαφες..πηγαινεις επαφες --> πατας συνεχομενα το κατω αριστερα κουμπι με τις 3 οριζοντιες γραμμες --> εισαγωγη/εξαγωγη επαφων. Ελπιζω να εννοουσες αυτο και να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...