Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι έχεις ενεργοποιήσει το Άγνωστες Πηγές από την ασφάλεια. Δοκίμασε επίσης να κάνεις μόνο μια εφαρμογή.

 

Λυση: Πας Preferences τερμα κατω λεει App Processing Mode, διαλεγεις Interactive και δουλευει.

Βεβαια κανει restore μια-μια τις εφαρμογες και πρεπει να πατας ok για την καθε μια...

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει το +30 στις επαφές αλλά και πάλι στις αναπάντητες δε βγάζει όνομά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το απλό έχει μικρότερη κατανάλωση απο το Prime;

 

Επίσης επειδή διάβασα πως η τελευταία ελληνική ROM έχει και μεγάλη κατανάλωση και άλλα προβληματάκια π.χ. υπερθέρμανση, υπάρχει άλλη Ελληνική που μπορώ να περάσω χωρίς αυτά τα προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρεξει κανεις compass εφαρμογη απο το play store? Οποια εφαρμογη και αν κατεβασω η πυξιδα δεν κινείται. Εγω ενεργοποιημενο το location στο τηλεφωνο. Για δοκιμαστε...
Link to comment
Share on other sites

Εχει τρεξει κανεις compass εφαρμογη απο το play store? Οποια εφαρμογη και αν κατεβασω η πυξιδα δεν κινείται. Εγω ενεργοποιημενο το location στο τηλεφωνο. Για δοκιμαστε...

 

Εγω πάντως που την χρησιμοποίησα(τη δικιά του εφαρμογή) σε ανοικτό χώρο τις προάλλες μια χαρά δούλευε... τώρα είμαι σε κλειστό χώρο και μου ζητάει συνέχεια βαθμονόμιση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην miui 7 (εβαλα πριν λιγο την ελληνικη) γιατί δεν με αφήνει να βαλω περμισιονς στις εφαρμογες; κανω κατι λαθος; στην 6αρα με αφηνε

 

 

edit:ακυρο το βρηκα

 

νομιζω η μπαταρια στο miui 7 καμια σχεση..

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για compass απο play store αν δουλευουν??

Επίσης κατάφερε κανεις να κάνει sync τον default browser με τα favorites του chrome ή manual import favorites? Αν ναι πως??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχει συναντήσει κανεις πρόβλημα με κάρτα wind f2go? Πήρα μια κάρτα και είτε την βάζω μόνη της στη θέση 1 είτε μαζι με μια κάρτα cosmote στη θέση 2 μου βγάζει το μήνυμα "Μόνο κλήσης έκτακτης ανάγκης" στην μπάρα. Η κάρτα είναι ενεργοποιημένη (την δοκίμασε και ο υπάλληλος του καταστήματος wind σε ένα δικό του κινητό)

Όταν βάζω 2 κάρτες κοσμοτε ή μια κοσμοτε & μία βονταφον παίζουν και οι 2 κανονικά. Μόνο με την wind έχω πρόβλημα.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

(rom 5.9.24 multilanguage)

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχει συναντήσει κανεις πρόβλημα με κάρτα wind f2go? Πήρα μια κάρτα και είτε την βάζω μόνη της στη θέση 1 είτε μαζι με μια κάρτα cosmote στη θέση 2 μου βγάζει το μήνυμα "Μόνο κλήσης έκτακτης ανάγκης" στην μπάρα. Η κάρτα είναι ενεργοποιημένη (την δοκίμασε και ο υπάλληλος του καταστήματος wind σε ένα δικό του κινητό)

Όταν βάζω 2 κάρτες κοσμοτε ή μια κοσμοτε & μία βονταφον παίζουν και οι 2 κανονικά. Μόνο με την wind έχω πρόβλημα.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

(rom 5.9.24 multilanguage)

 

Φιλέ μου με wind και cosmote μου δουλεύει κανονικά.κανένα πρόβλημα με κανένα συνδιασμό καρτών .ούτε με την 5.9.18 ούτε με άλλη έκδοση.δεν δοκιμαζει;ς καμία άλλη wind κάρτα?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με wind και cosmote είμαι , όλα καλά. Γιατί δεν μπορώ να διαγράψω τις συντομεύσεις των εφαρμογών από την επιφάνεια εργασίας; Κάπου έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να το βρω
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ημέρα χρήσης του κινητού, προσπαθώ να το φέρω στα ίσα του. Με προβληματίζει πολύ ένα πράγμα. Το ότι μετά από κάθε restart οι εφαρμογές που ήταν ανοιχτές πριν το restart, συνεχίζουν να μένουν ανοιχτές, με αποτέλεσμα η ραμ να μην καθαρίζει ποτέ εντελώς και με το που ανοίγει να είναι κάτω από 1gb ελεύθερο.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια κρυμμένη ρύθμιση που να εμποδίζει αυτό; Συμβαίνει σε κάποιον άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Καινούριος στο redmi note 2 και όχι πολύ σχετικός! Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως ορίζω ήχο κλήσης τραγούδι που βρίσκεται στο φάκελλο αρχεία>μουσική;Το τικάρω και δεν μου βγάζει την αντίστοιχη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να επιβεβαιωσω πως πηγα πισω στην 5.9.18 (την οποια τρεχω απο το πρωι) και η διαχειριση μπαταριας ειναι ικανοποιητικη.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου παρουσιάστηκε ένα δίκτυο ΟΤΕ WiFi Fon , το οποίο μου βγαίνει σαν default χωρίς να το έχω επιλέξει .

Το διέγραψα επανειλημμένως , αλλά αυτό εξακολουθεί να υπάρχει .

Τι συμβαίνει , ????? Μου έχει σπάσει τα νεύρα .

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά μου παρουσιάστηκε ένα δίκτυο ΟΤΕ WiFi Fon , το οποίο μου βγαίνει σαν default χωρίς να το έχω επιλέξει .

Το διέγραψα επανειλημμένως , αλλά αυτό εξακολουθεί να υπάρχει .

Τι συμβαίνει , ????? Μου έχει σπάσει τα νεύρα .

 

αυτο υπαρχει παντου. ειναι του οτε. απλα τσεκαρισε να μη συνδεετε αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το prime.

Να πω οτι είναι η 1η φορά που ασχολούμαι με android.

Διάβασα κ εδώ κ στο miui.gr κ προσπάθησα να ακολούθησω τους οδηγούς αλλά τελικά δεν τα κατάφερα.

 

Καταρχήν πέρασα τους drivers που χρειάζονται αλλά όταν συνδέω σε fastboot το τηλ με το pc,στο device manager δε λέει κάτι για fastboot (όπως αναφέρει στο βίντεο).

Αν κατάλαβα καλά πρεπει να περάσω πρωτα το TWRP recovery για να συνεχίσω.

Υπάρχει η δυνατότητα να συνεχίσω χωρίς το twrp αλλά με το Mi Recovery?

Εχω την εντύπωση οτι το τηλ μου δεν είναι rootαρισμενο.Μπορω κάπως να το ελεγξω αυτό?

Γενικά πως μπορω να συνεχίσω για να περάσω την ελληνική rom?

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της μπαταρίας που έλεγα σε προηγούμενο μήνυμα και ότι σκέφτομαι να το δώσω για αυτόν τον λόγο ίσως να το σκεφτώ ξανά...

Σήμερα έκλεισα το 4G και είχα μόνιμα ανοιχτό το 3G!

Φωτεινότητα στο αυτόματο

Και μου έβγαλε όλη τη μέρα, με 4G το μεσημέρι είχε κάτω από 20% τώρα έχω 18%.

http://i59.tinypic.com/r94l6a.png

http://i59.tinypic.com/npgxop.png

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην miui 7 (εβαλα πριν λιγο την ελληνικη) γιατί δεν με αφήνει να βαλω περμισιονς στις εφαρμογες; κανω κατι λαθος; στην 6αρα με αφηνε

 

 

edit:ακυρο το βρηκα

 

νομιζω η μπαταρια στο miui 7 καμια σχεση..

 

Προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με wind και cosmote είμαι , όλα καλά. Γιατί δεν μπορώ να διαγράψω τις συντομεύσεις των εφαρμογών από την επιφάνεια εργασίας; Κάπου έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να το βρω

 

Γιατί οι επιφάνειες εργασίας στον launcher του miui είναι σαν το app drawer στο pure Android. Αν το σβησεις πατώντας παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή, το απεγκαθιστας.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...