Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω βγάλει στιγμιότυπο για να σας δείξω την δική μου αυτονομία αλλα δεν μπορώ να το ανεβασω.... μου λέει exceeds forum quota 53 kb.

Εν τω μεταξύ η φωτογραφία μου είναι 65 kb

Τεσπα έχω 1 ημερα και 17 ώρες χρήσης... καθαρή εγκατάσταση με 5.9.18

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

Βγάζει σε σας στις αναπάντητες ονόματά γιατί σε μένα βγάζει αριθμούς κ έχω περάσει κ το +30

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα

Βγάζει σε σας στις αναπάντητες ονόματά γιατί σε μένα βγάζει αριθμούς κ έχω περάσει κ το +30

 

Κανονικά τα ονόματα μου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το prime, είχα ζητήσει απο vickmall να μου περάσουν την ελληνική rom.

Κατ'αρχάς απο πού φαίνεται εαν την έχουν περάσει ?

Επίσης η ελληνική rom δεν έχει ελληνικά ?

Το τηλέφωνο είναι στα Αγγλικά και δεν μπορώ να βρω πού είναι η ρύθμιση language για να την αλλάξω . Πού είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το prime, είχα ζητήσει απο vickmall να μου περάσουν την ελληνική rom.

Κατ'αρχάς απο πού φαίνεται εαν την έχουν περάσει ?

Επίσης η ελληνική rom δεν έχει ελληνικά ?

Το τηλέφωνο είναι στα Αγγλικά και δεν μπορώ να βρω πού είναι η ρύθμιση language για να την αλλάξω . Πού είναι ?

 

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Γλώσσα & Εισαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Πρόσθετες Ρυθμίσεις -> Γλώσσα & Εισαγωγή.

Πάω στο additional settings, μου βγάζει και μου λέει '' settings stopped ''και μου έχει 2 επιλογές cancel και report miui, όποιο και να πατήσω με βγάζει στην αρχική οθόνη. Με λίγα λόγια δεν έχει πρόσθετες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάω στο additional settings, μου βγάζει και μου λέει '' settings stopped ''και μου έχει 2 επιλογές cancel και report miui, όποιο και να πατήσω με βγάζει στην αρχική οθόνη. Με λίγα λόγια δεν έχει πρόσθετες ρυθμίσεις.

 

Γνωστό bug της Ελληνικής ROM στην τελευταία έκδοση. Αναγκαστικά περιμένεις να βγει αναβάθμιση, που λογικά θα το έχουν διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό bug της Ελληνικής ROM στην τελευταία έκδοση. Αναγκαστικά περιμένεις να βγει αναβάθμιση, που λογικά θα το έχουν διορθώσει.

Επειδή είναι του αδερφού μου, κλασικός γκαντέμης, κάθε πότε περίπου στέλνουν αναβαθμίσεις ?

Εαν είναι να αργήσουν ας ξαναπεράσω τη multilanquage. Ετσι κι αλλιώς δεν είναι και κανένας απαιτητικός χρήστης. Το μόνο που ήθελε είναι να έχει Ελληνικά και να μπαίνει κανα internet. Να του κρατάει 1-2 ημέρες η μπαταρία. Διάλεξα την ελληνική rom επειδή διάβασα προβληματάκια με την μπαταρία με τη multilanquage.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς ή κακώς, το 4g είναι απίστευτα ενεργοβορο. πιο πολύ και από το 3g.. ειδικά όταν δεν έχεις καλή κάλυψη, το προβλημα είναι ακομα μεγαλύτερο.

 

η μόνη μπάντα 4g που δεν εχει τόσο μεγάλο πρόβλημα, είναι η 800. ξαδερφος μου που δουλευει στα δικτυα (συνεργειο voda για κεραιες) μου είχε εξηγησει ότι η 800αρα μπαντα έχει μεγαλύτερη διεισδιτικότητα λογω μηκους κυματος που αυτό συνεπάγεται καλύτερο σήμα σε σημεια που το 3g και οι άλλες μπάντες του 4g,δεν θα επιαναν ή θα έπιαναν πολυ χειρότερα. αυτό συνεπάγεται ότι το κινητό προσπαθώντας να πιασει καλό σημα, θα καταναλώσει περισσότερη μπαταρια σε σχέση με το να δουλευε στην 800 ή με 3g.

 

οποτε αν δεν χρειάζεστε τετοιες ταχύτητες προτιμότερο είναι να είστε με 2g/3g και να ανοιγετε το 4g όταν θελετε να κατεβάσετε κάτι. θα δειτε μεγάλη βελτιωση στην μπαταρία σας. ειδικά εσεις που δεν είστε σε κάποιο αστικό κέντρο με πολυ καλή κάλυψη 4g.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είπα να ανεβάσω και εγω την κατανάλωση μου για να δείτε. Ως πρώην κάτοχος LG 4X HD είμαι πολύ ευχαριστημένος μιας και το προηγούμενο με τα πάντα κλειστά και χωρίς ιδιαίτερη χρήση έβγαζε με το ζόρι τη μέρα. Καταρχάς να πω οτι έχω 5.9.27 όπου θεωρώ οτι με την προηγούμενη έκδοση ήταν καλύτερη η διαχείρηση, κάτι που σημαίνει οτι θα διορθωθεί κι άλλο στο μέλλον. 2ον δεν το λιώνω το τηλέφωνο κάνω μέτρια χρήση, κυρίως κλήσεις και browsing. 3ον αυτο που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν οτι μετά το 20% την μπαταρία την κατάπινε(σε 5-7 λεπτά χρήσης έπεσε 5%!!!) κάτι που δεν γινόταν με την προηγούμενη έκδοση που το είχα δοκιμάσει. Τέλος να πω οτι είχα τα πάντα ανοικτά και 4G.

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i57.tinypic.com/24dep21.jpg[/img]

http://i58.tinypic.com/16hozyf.jpg

http://i60.tinypic.com/noagqg.jpg

http://i62.tinypic.com/6nuxx4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή επίδοση δεν την λες αλλά δεν την λες και άσχημη. Μέτρια κατάσταση.

Θεωρώ πάντως πως θα βελτιωθεί. Εδώ και το δικό μου το mi4 (του οποίου η μπαταρία είναι κορυφή) με τις νέες εκδόσεις της v7 χάνει πολύ σε σχέση με την τελευταία stable v6.

 

Πρέπει να δουλέψουν λίγο στις roms και μόλις βγουν οι stable θα στρώσουν όλα (εκτιμώ).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι του αδερφού μου, κλασικός γκαντέμης, κάθε πότε περίπου στέλνουν αναβαθμίσεις ?

Εαν είναι να αργήσουν ας ξαναπεράσω τη multilanquage. Ετσι κι αλλιώς δεν είναι και κανένας απαιτητικός χρήστης. Το μόνο που ήθελε είναι να έχει Ελληνικά και να μπαίνει κανα internet. Να του κρατάει 1-2 ημέρες η μπαταρία. Διάλεξα την ελληνική rom επειδή διάβασα προβληματάκια με την μπαταρία με τη multilanquage.

 

Κάθε βδομάδα βγαίνουν αναβαθμίσεις. Μέσα στο ΣΚ, αν όχι σήμερα, υποθέτω θα βγει νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επίδοση δεν την λες αλλά δεν την λες και άσχημη. Μέτρια κατάσταση.

Θεωρώ πάντως πως θα βελτιωθεί. Εδώ και το δικό μου το mi4 (του οποίου η μπαταρία είναι κορυφή) με τις νέες εκδόσεις της v7 χάνει πολύ σε σχέση με την τελευταία stable v6.

 

Πρέπει να δουλέψουν λίγο στις roms και μόλις βγουν οι stable θα στρώσουν όλα (εκτιμώ).

 

Έτσι ακριβώς, για μένα ήδη είναι οκ. Θεωρώ οτι κάποιος ο οποίος κάνει και πιο έντονη χρήση θα του βγάλει άνετα μέρα, ειδικά μετά που θα τη βελτιώσουν κι όλας δεν θα έχει κανένας πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βδομάδα βγαίνουν αναβαθμίσεις. Μέσα στο ΣΚ, αν όχι σήμερα, υποθέτω θα βγει νέα έκδοση.

Στο φόρουμ πάντως του miui.gr μου είπαν πως έχει διορθωθεί απο την ίδια μέρα αυτο το bug. Τέλος πάντων, ελπίζω κάποιος να μου στείλει εναν οδηγό πως να ξαναφλασάρω και να κατεβάω τη νέα αναβάθμιση. Εαν υπάρχει κάπου ο οδηγός πάντως και τον εχεις πρόχειρο, μου τον στέλνεις.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την τελευταια 5.9.27 την ελληνικη. Το μονο θεματακι που εχει ειναι η κατανάλωση μπαταρίας. Λειτουργουν σχεδον ολα αψογα. Ρε παιδια τελικα compass απο το play store δοκιμασε κανεις αν του παιζει? (στην 5.9.27) επισης καταφερε κάποιος να συνχρονησει τα αγαπημενα στον default browser?
Link to comment
Share on other sites

Κάθε βδομάδα βγαίνουν αναβαθμίσεις. Μέσα στο ΣΚ, αν όχι σήμερα, υποθέτω θα βγει νέα έκδοση.

 

δεν έχει αυτή την εβδομάδα λόγο αργίας στην κινα (1-7/10)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει αυτή την εβδομάδα λόγο αργίας στην κινα (1-7/10)

 

Α ναι; Δεν το γνώριζα αυτό. Οπότε από την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ειχε ερθει με με 5.9.2 καποια στιγμη μου ηρθε αυτοματη αναβαθμιση σε 5.9.18

Δεν μου εχει ξανα εμφανισει καποια αυτοματη ενημερωσει γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθε και μενα απο vickmail το prime και εχει πανω την 5.9.2 και εβγαλε καποια στιγμη για αναβαθμιση αλλα δε ξερω τι εγινε και εξαφανιστηκε ..παντως για την ωρα μια χαρα τα παει !!! ΑΑ να ρωτησω κατι οταν με καλουν βγαζει ονομα η τελεφωνο αλλα δε λεει απο ποια καρτα καλουν οπως .. ..ΑΚΥΡΟ ειναι τοσο μικρο το 1 η 2 διπλα στο νουμερο που δε το εβλεπα.. Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου ειχε ερθει με με 5.9.2 καποια στιγμη μου ηρθε αυτοματη αναβαθμιση σε 5.9.18

Δεν μου εχει ξανα εμφανισει καποια αυτοματη ενημερωσει γιατι συμβαινει αυτο?

 

Κι εγώ σε 5.9.18 έχω μείνει, οπότε μην αγχώνεσαι. Θα έρθει από την επόμενη εβδομάδα κάποια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατόχους του. Prime

Ο αποθηκευτικός χώρος έχει αυτή την εικόνα;

Δε μπορώ να ανεβάσω εικόνα απο το κινητό.

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...