Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που στο κάνει αυτό. Ίσως με clean install να στρώσει.

 

κανονικά έκανα εγκατάσταση το πρωί που το παρέλαβα μεσα απο τη recovery της miui.

Μήπως να δοκιμάσω και μέσα απο την TWRP?

ή να βάλω την eu?

Link to comment
Share on other sites

κανονικά έκανα εγκατάσταση το πρωί που το παρέλαβα μεσα απο τη recovery της miui.

Μήπως να δοκιμάσω και μέσα απο την TWRP?

ή να βάλω την eu?

 

καθαρισμα Cache και Dalvik Cache εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κινητου με εχει γυρίσει χρονια πισω... Εχω αναγκαστεί ξανα μετα απο χρονια να κυκλοφορω με φορτιστη στη τσαντα μου γιατι κατα τις 7 ειμαι καθε μερα με 10% υπολοιπο και ψαχνω απεγνωσμένα μπριζα σα πρεζακι :mad: Κατάντια! Μιλαμε για 2μιση ώρες οθόνη σε 11 ώρες λειτουργίας. Με δυο κάρτες ενεργές, Bluetooth συνέχεια ανοιχτο και 4G ή wifi ανοιχτά εναλλάξ (ουτε καν συνέχεια ανοιχτά και τα δυο)! Ένταξη καλη συσκευή και γρηγορη αλλα απο μπαταρία μάπα. Και νόμιζα οτι απο το m1 note που είχα ότι θα ηταν καλύτερο στο θεμα ενέργειας, αλλα ειναι σαφως χειρότερο. Τουλαχιστον με αντιστοιχη χρήση με το m1 έβγαζα μερα άνετα.
Link to comment
Share on other sites

καθαρισμα Cache και Dalvik Cache εκανες?

 

ναι όλα τα έκανα.

τώρα έκανα ένα wipe τα πάντα και την πέρασα ξανά.

θα δούμε....

 

Επαναφορά όπως είπαμε πριν πως γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του κινητου με εχει γυρίσει χρονια πισω... Εχω αναγκαστεί ξανα μετα απο χρονια να κυκλοφορω με φορτιστη στη τσαντα μου γιατι κατα τις 7 ειμαι καθε μερα με 10% υπολοιπο και ψαχνω απεγνωσμένα μπριζα σα πρεζακι :mad: Κατάντια! Μιλαμε για 2μιση ώρες οθόνη σε 11 ώρες λειτουργίας. Με δυο κάρτες ενεργές, Bluetooth συνέχεια ανοιχτο και 4G ή wifi ανοιχτά εναλλάξ (ουτε καν συνέχεια ανοιχτά και τα δυο)! Ένταξη καλη συσκευή και γρηγορη αλλα απο μπαταρία μάπα. Και νόμιζα οτι απο το m1 note που είχα ότι θα ηταν καλύτερο στο θεμα ενέργειας, αλλα ειναι σαφως χειρότερο. Τουλαχιστον με αντιστοιχη χρήση με το m1 έβγαζα μερα άνετα.

 

πήγαινε ρυθμίσεις-λογαριασμός mi-mi cloud και κλείσε συγχρονισμους που δεν χρειάζεσαι,τελευταίες 2 μέρες το άλμπουμ έτρωγε σκάλωμα και κατάπινε την μπαταρία στο δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειται να μου πειτε τι εκδοση Modem εχεται?

Το δικο μου εχει

MOLY.LR9.W1423.MD.LW

TG.MP.V24.P17

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις-λογαριασμός mi-mi cloud και κλείσε συγχρονισμους που δεν χρειάζεσαι,τελευταίες 2 μέρες το άλμπουμ έτρωγε σκάλωμα και κατάπινε την μπαταρία στο δικό μου

Θα το δοκιμασω κ αν δω βελτίωση θα ενημερωσω. Μακάρι να έχεις δίκιο και να κανει αυτο τη ζημιά. Σε περιπτωση που κανω τελείως αποσύνδεση απο το λογαριασμό της miui χάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω κ αν δω βελτίωση θα ενημερωσω. Μακάρι να έχεις δίκιο και να κανει αυτο τη ζημιά. Σε περιπτωση που κανω τελείως αποσύνδεση απο το λογαριασμό της miui χάνω κάτι;

 

δεν ξέρω,εγώ τους έκλεισα όλους εκτός απο τα αντίγραφα αρχικής οθόνης και βρείτε την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα ποστ πρέπει να κάνω 2 ερωτήσεις που μάλλον θα λύσουν απορίες σε πολλούς που ασχολούνται πρώτη φορά με Xiaomi:

1) Παρατηρώ ότι για την συσκευή μας σήμερα βγήκε η multilanguage 5.9.24 η οποία έχει και ελληνικά. Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσει κάποιος Έλληνας την ελληνική 5.9.24 και όχι την multilanguage? (η οποία απ'οτι διάβασα έρχεται απο το αντίστοιχο forum της Αγγλίας)

2) Μπορώ να χρησιμοποιήσω το recovery που ήδη έχει το κινητό μου (την επίσημη της Xiaomi) για να εγκαθιστώ όποια ROM θέλω (ακομα και αν δεν είναι Miui ROM) χωρίς να χρειάζεται να φλασάρω πρώτα το CWM ή TWRP;

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι τσεκαρισμενο

 

Είχα το ίδιο θέμα και για κάποιο περίεργο λόγο το είδε μόνο όταν απενεργοποίησα το USB debugging. Επίσης δοκίμασε το reboot και του Pc Και του κινητού που λέει ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

Να και η 5.9.24

 

Την πέρασα αλλά τώρα δεν μου ανοίγει την περισσότερες ρυθμίσεις εκτός απο την μουσικη

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.9.24 το antutu βγάζει 48400

Πρώτη φορά πιάνω τέτοιο σκορ:p

Σε ότι αφορά την μπαταρία όπως είπαν κι άλλοι, εξαρτάται από τη χρήση

Αν θες 5 ώρες ανοιχτή οθόνη, δεν κάνει!

Εμένα μου βγάζει πολύ άνετα μια μέρα.

Θέλει περίπου γύρω στο 2ωρο για να φορτίσει πλήρως από το 10%-15%. Ζεσταίνεται αλλά όχι σε τρομερό βαθμό. Χτες φόρτιζα και έπαιζα και παιχνίδι παράλληλα. Ανέβασε θερμοκρασία παραπάνω απ' το συνηθισμένο αλλά σε ανεκτά επίπεδα.

Eπειδή παρακολουθώ το θέμα καθότι με ενδιαφέρει η συσκευή, ξενερώνω αφάνταστα που ακούω παράπονα για την μπαταρία.

Διότι ΟΣΟ καλό και να είναι ένα τηλέφωνο, αν ΔΕΝ μπορείς να το ευχαριστηθείς με άνεση λόγω μπαταρίας, τότε χέστα βράστα!

Το έχω περάσει αυτό με άλλο κινητό παλιότερα και δεν θέλω να το ξαναπεράσω. Όσο καλό κι αν είναι, όσο γρήγορο κι αν είναι. Αν η μπαταρία δεν βγάζει τουλάχιστον μία μέρα με σκληρή χρήση, για μένα δεν κάνει.

 

Μια χαρα ειναι η μπαταρια με πολυ χρηση... καθε 3 και λιγο το πειραζω + παιζω αρκετες φορες + ολη μερα σχεδον wifi η 3g.

Δειτε: http://imgur.com/a/u8r7z

+ οτι φορτιζει πολυ γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα αλλά τώρα δεν μου ανοίγει την περισσότερες ρυθμίσεις εκτός απο την μουσικη

 

Έμενα μου δουλεύουν όλα.. ακόμα και το Music που πριν crashare.... έκανες wipe τα cache και dalvic cache πριν την περάσεις?

Edited by johny69
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έκανα.... Απλά την έβαλα μέσα στο φάκελο και έκανα update εσωτερικά. Τώρα τι κάνω; μπορώ να την ξαναπερασω; από που να κάνω τα wipe;
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το Recovery. Vol Up και Power Button (αν θυμάμαι καλά) όταν ανοίγει η συσκευή και μπαίνεις.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το Recovery. Vol Up και Power Button (αν θυμάμαι καλά) όταν ανοίγει η συσκευή και μπαίνεις.

 

Και τι διαγράφεται με αυτές τις 2 εντολές;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έκανα.... Απλά την έβαλα μέσα στο φάκελο και έκανα update εσωτερικά. Τώρα τι κάνω; μπορώ να την ξαναπερασω; από που να κάνω τα wipe;

 

Πρέπει να μπεις σε TWRP recovery και να πας στο wipe->advanced και να διαλέξεις τα dalvic και cache. Αφού τα κάνεις wipe αυτά τότε θα βγεις στο menu (του TWRP) και θα πας στο install και θα κάνεις εγκατάσταση το 5.9.24 πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αν και έχω διαβάσει σχεδόν όλα τα ποστ πρέπει να κάνω 2 ερωτήσεις που μάλλον θα λύσουν απορίες σε πολλούς που ασχολούνται πρώτη φορά με Xiaomi:

1) Παρατηρώ ότι για την συσκευή μας σήμερα βγήκε η multilanguage 5.9.24 η οποία έχει και ελληνικά. Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσει κάποιος Έλληνας την ελληνική 5.9.24 και όχι την multilanguage? (η οποία απ'οτι διάβασα έρχεται απο το αντίστοιχο forum της Αγγλίας)

2) Μπορώ να χρησιμοποιήσω το recovery που ήδη έχει το κινητό μου (την επίσημη της Xiaomi) για να εγκαθιστώ όποια ROM θέλω (ακομα και αν δεν είναι Miui ROM) χωρίς να χρειάζεται να φλασάρω πρώτα το CWM ή TWRP;

 

 

 

 

1. Η multilang rom που εχουν τα κινητα οταν τα παραλαμβανουμε εχουν custom rom και οχι official.Δεν υπαρχει επισημη απο miui cn και miui en stable ή developer multilang

2. Οχι δε μπορεις...αν θες να περασεις αλλη rom εκτος xiaomi πρεπει να χεις cwm ή twrp

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις σε TWRP recovery και να πας στο wipe->advanced και να διαλέξεις τα dalvic και cache. Αφού τα κάνεις wipe αυτά τότε θα βγεις στο menu (του TWRP) και θα πας στο install και θα κάνεις εγκατάσταση το 5.9.24 πάλι.

 

Τα έκανα τώρα αλλά πάλι τίποτα. Στην μουσική ενώ μου βγάζει διπλό μήνυμα ότι η εφαρμογή έχει σταματήσει τελικά μου την ανοίγει την εφαρμογή. Καμιά ιδέα τι να κάνω τώρα με τις περισσότερες ρυθμίσεις; μπορώ να κάνω downgrade χωρίς να κάνω clean install για να μην τα χάσω όλα;

. Επίσης κατά το install της rom μου βγάζει κάτι για skipping md5.... Κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα τώρα αλλά πάλι τίποτα. Στην μουσική ενώ μου βγάζει διπλό μήνυμα ότι η εφαρμογή έχει σταματήσει τελικά μου την ανοίγει την εφαρμογή. Καμιά ιδέα τι να κάνω τώρα με τις περισσότερες ρυθμίσεις; μπορώ να κάνω downgrade χωρίς να κάνω clean install για να μην τα χάσω όλα;

. Επίσης κατά το install της rom μου βγάζει κάτι για skipping md5.... Κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό;

 

 

 

Κανε αντιγραφο στην sd για να μην εχεις το φοβο οτι θα χασεις τιποτα και μετα βαλε οποια rom θες...παλιοτερη ή νεοτερη.Προσωπικα θα εκανα wipe σε ολα και θα την ξαναπερνουσα ...και μετα επαναφορα το αντιγραφο ασφαλειας που θα χα κανει ηδη.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσάς σας κολλάει το TWRP ; Κολλάει συνέχεια όταν κάνω κάποιο wipe κτλ και θέλει να βγάλω την μπαταρία μετά... Τώρα πχ που έβαλα την 5.9.24 μόλις τέλειωσε το install κόλλησε και πρέπει να βγάλω την μπαταρία.... :(
Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνική 5.9.24 πηγαίνοντας ρυθμίσεις πρόσθετες ρυθμίσεις ανοίγει?εμένα βγάζει σφάλμα.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνική 5.9.24 πηγαίνοντας ρυθμίσεις πρόσθετες ρυθμίσεις ανοίγει?εμένα βγάζει σφάλμα.

 

Και εμένα το ίδιο έκανε. Την ξαναπέρασα με wipe cache και dalvik cache αλλά κόλλησε το recovery στο μόλις πάτησα reboot κι αναγκαστικά έβγαλα την μπαταρία. Τώρα περιμένω να μπουτάρει πάλι η 5.9.24

 

 

Ξανακόλλησε το TWRP. Πάτησα power off και έμεινε εκεί:

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...