Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε κανα changelog της καινουργιας dev? Tην εχω βαλει απο το πρωι αλλα δεν βρισκω κατι.

 

Νομίζω δεν υπάρχει γι αυτή τη βδομάδα, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποια εφαρμογή ξέρει κανείς, ώστε να δω που έγινε χρήση data?

κέντρο ασφάλειας/data/στατιστικά

μπορείς να δεις για : σήμερα/χθές/αυτόν τον μήνα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοράω την 5.12.17 και ισχύει αυτό με τον καιρό..δεν δουλεύει καθόλου αλλά κλαιν υπάρχουν και άλλες εφαρμογές..Περί του παραθυρακίου του messenger πρέπει να πας στα δικαιώματα των εφαρμογών στην εφαρμογή του miui και στο messenger πρέπει να δώσεις permission για pop up window και θα σου εμφανιστεί..Και εγώ το είχα θέμα στην αρχή αλλά κάποιος απο εδώ το αναφέρει!

Εννοείται ότι τα έχω κάνει όλα αυτά. Και όμως είχα θέμα με την συγκεκριμένη ρομ. Ενώ με την τελευταία είμαι μια χαρά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

1.[ROM]sAOSP Project [battery++][underClock][swapOn][Tweaks][sSmooth]

ή

2.[ROM][5.0.2][AOSP][MarshmallowTheme]Nexus v2

ή

3.[ROM]SlimMIUI (dev 6.1.21/stable 7.1.3)

ή

4.[ROM] Wolf Project [2016/01/27]

 

στις 2 πρωτες ξεχναω την "πληρη" λειτουργια της συσκευης (πχ ραδιοφωνο)

στις αλλες, λογικα ολα λειτουργουν οπως πρεπει. αλλα δεν εχω καταλαβει τις διαφορες τους

 

καποιος που εχει αποψη για τις παραπανω;

Link to comment
Share on other sites

κέντρο ασφάλειας/data/στατιστικά

μπορείς να δεις για : σήμερα/χθές/αυτόν τον μήνα

 

Επειδή εκεί μου δείχνει παντού κατανάλωση data=>0, έλεγα μήπως υπάρχει κάποια άλλη.

Μάλλον είναι αυτό που είπε ο φίλος νωρίτερα, ότι καταναλώνει δηλαδή data μόνο & μόνο με τον έλεγχο της σύνδεσης της sim στο δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα κατεβάσει και εγώ εφαρμογή, κάνα 2 διαφορετικές, και στο κινητό μου και σε Lenovo A806 που έκανε τα ίδια. Όλα έγραφαν φυσικά 0! Μα σου λέω, έχω προεπιλογή την 2η κάρτα σιμ ίντερνετ, βονταφον, και στέλνει στην 1η κάρτα ότι μπήκα ίντερνετ.. Τι να λέμε τώρα..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Vodafone & COsmote τα το φήσιξα και εγώ και ξέχασα να το αναφέρω.

Προσωπικά αν δεν διορθωθεί θα το πάω κάπου εδώ να μου το φτιάξουν.

πήγαινε έλα το κινητο Κίνα είναι κοντά στους 2 μήνες πάει πολύ

Αν βρεις καμία λύση πάντως, ενημέρωσε. Εγώ αποφάσισα να πάρω το note 3 pro, οπότε να το στείλω να είναι φτιαγμένο και ας κάνει και δύο μήνες,για να το πουλήσω μετά. Το 3 pro είναι καλύτερο παντού,και σε μπαταρία που απ ότι φαίνεται λένε πολλοί για 6-7 ώρες sot (για το 3 που έχουν ίδια μπαταρία ) με την ρομ που έρχεται την κινέζικη, φαντάζομαι όταν βγουν και καλές όταν ξεκλειδωθει ο bootloader. Μετά από 6 μήνες σχεδόν που έχω το κινητό, τελικά μέσο ορο παίζει 4-5 ώρες. Μπορεί 5 στους 100 να δουν 6+ ώρες ,αλλά αυτό τελικά είναι η εξαίρεση κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! εχω την τελευταια εκδοση MιUI greek stable (7,1,1,0) και εχω σοβαρο θεμα με youtube...Δεν μου αναπαραγει τα βιντεο....ξεκινανε κανονικα φορτωνουν και μετα απο 3 δευτερα κολλαει το βιντεο..καμια λυση;

Θα πρέπει να περιμένεις την 7.1.3.0

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160130/1dbabf3be3feb7fffde4fda775bfbded.jpg

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο browser ''πλοηγος'' που εχουν βαλει απο τη miui hellas σας ικανοποιει γιατι εμενα δε με τρελενει, μπορειτε να μου πειτε τον πιο γρηγορο και καλο internet browser βαση εμπειριας που εχετε δοκιαμσει απο playstore? Μη μου πειτε chrome γιατι ειναι παναργος

 

Εγω εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιώ τον lighting browser το και σπέρνει. Έχω την πληρωμενη το έκδοση. Απίστευτα γρήγορος και παναλαφρος και πολύ friendly με την μπαταρία!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι διάφορα έχει ή πληρωμένη έκδοση με τη free?

Και κάτι άλλο, πως μπορώ να ενεργοποίησω flash player σε όσες σελίδες με flash έχω μπει δεν υποστηριζετε

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν πάρω ένα tdd και περάσουμε ελληνική Ρομ θα έχω 4g?

 

φιλε kouskous (coolpad f1 και γειτονα) λενε οτι ειναι το ιδιο κινητο(ιδιο hardware)και με φλασαρισμα ελληνικης ρομ ειναι σαν να εχεις αγορασει το fdd.η επιλογη δικη σου!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη βλακεία προχθες και έκανα μια σάρωση και ένα καθάρισμα cache και εφαρμογών από το Κέντρο ασφαλείας. Ξέχασα να ξετικάρω το Viber και από τότε δεν έρχονται ειδοποιήσεις εάν δεν ανοιξω την εφαρμογή. Στις ρυθμίσεις στην επιλογή εξαιρέσεις πως μπορώ να προσθέσω το Viber? Δεν έχει επιλογή από κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία dev. Από μπαταρία δείχνει μια χαρά. Ασφαλή συμπεράσματα τις προσεχείς μέρες..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν πάρω ένα tdd και περάσουμε ελληνική Ρομ θα έχω 4g?

 

φιλε kouskous (coolpad f1 και γειτονα) λενε οτι ειναι το ιδιο κινητο(ιδιο hardware)και με φλασαρισμα ελληνικης ρομ ειναι σαν να εχεις αγορασει το fdd.η επιλογη δικη σου!

 

Έτσι ακριβώς είναι, έχω tdd και παίζει κανονικά με αλλαγή rom.

Βασικά μιλάμε για ίδιο hardware με διαφορετικό software.

Βλέπω αρκετοί με f1 που τους άρεσε η miui, να πηγαίνουν σε xiaomi σιγά σιγά ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, τελικά & εγώ αυτό αναγκάστηκα να κάνω αφού μίλησα μαζί τους (Wind) - διέκοψα αναγκαστικά την υπηρεσία του internet.

Αν & εξακολουθεί να μου φαίνεται παράλογο όλο αυτό, να μην μπορείς δηλαδή να χρησιμοποιείς internet/data κατά βούληση...:(:mad:

 

Κάποια εφαρμογή ξέρει κανείς, ώστε να δω που έγινε χρήση data?

 

p.s. Και με 2g ρύθμιση στην κάρτα, το ίδιο κάνει...

Εχω και γω το ιδιο προβλημα με το κινητο της γυναικας μου. Αυτο το προγραμμα ενα ευρω την ημερα υπαρχει απο το Νοεμβριο σν δεν κανω λαθος. Χωρις να ασχολειτε με το ιντερνετ, χρεωθηκε τους τρεις τελευταιους μηνες με περιπου 75€ επιπλεον του παγιου.

Δεν ειχαμε παρει χαμπαρι τι γινονταν και πηγα στη voda και διαμαρτυριθηκα. Να σημειωσω οτι δεν εχει προγραμμα για mobile internet. Ακρη δεν εβγαλα και αποφασισα οτι θα πληρωνω μονο το παγιο και οτι αλλο κλισεις επιπλεον του παγιου μεχρι να τελειωσει το συμβολαιο. Αν δεν τους αρεσει ας το κοψουν. Αφορμη ζηταω να παω αλλου. Μονο το νουμερο με ενδιαφερει.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αρκετά με το όλο θέμα. Καλό θα ήταν να διαγραφούν τα off topic θέματα.

Τώρα όσον αφορά για browser δοκίμασα και εγώ τον lightening browser. Δεν με τρελαίνει όπως έχει τα tabs για εναλλαγή. Δοκίμασα επίσης dolphin τον βρήκα λίγο αργό. Είμαι υπό σκέψη για τον chrome ή τον uc browser.

Opera έχει δοκιμάσει κάνεις; Εγώ τον χρησιμοποιώ στον υπολογιστή και είναι σούπερ. Αλλά σε Android δεν με ενθουσιάζει.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αρκετά με το όλο θέμα. Καλό θα ήταν να διαγραφούν τα off topic θέματα.

Τώρα όσον αφορά για browser δοκίμασα και εγώ τον lightening browser. Δεν με τρελαίνει όπως έχει τα tabs για εναλλαγή. Δοκίμασα επίσης dolphin τον βρήκα λίγο αργό. Είμαι υπό σκέψη για τον chrome ή τον uc browser.

Opera έχει δοκιμάσει κάνεις; Εγώ τον χρησιμοποιώ στον υπολογιστή και είναι σούπερ. Αλλά σε Android δεν με ενθουσιάζει.

 

Opera χρησιμοποιούσα εγώ, αλλά υστερεί σε ταχύτητα στις βαριές σελίδες κατά τη γνώμη μου. Εμεινα στον Chrome για την ώρα.

regged - always
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα επίτηδες όλους τους browser που ανέφερα στο παραπάνω ποστ μου.

Τελικά μέρα με την νύχτα ο Chrome.

Είχα μείνει με ότι ήταν βαρύς όταν είχα το Samsung Galaxy S2. Αλλά το RN2 δεν καταλαβαίνει τίποτα. Τι συγκρίνω βέβαια τώρα!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά μερικών εδώ πέρα είναι ανεπίτρεπτη. Διαγράφηκαν μηνύματα, μαζί και με απαντήσεις που αφορούσαν την συσκευή εφόσον περιείχαν και εριστική συμπεριφορά.

Σε επόμενο post ανάρμοστης συμπεριφοράς θα δοθούν και οι σχετικές ποινές. Την ευθύνη την έχουν τόσο αυτοί που ξεκινούν όσο και αυτοί που συνεχίζουν. :down:

Μείνετε στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των browsers, έχοντας δοκιμάσει και τους 3 (Chrome, Opera, UC Browser), μακράν καλύτερος και πιο βολικός ο UC Browser για μένα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1.[ROM]sAOSP Project [battery++][underClock][swapOn][Tweaks][sSmooth]

ή

2.[ROM][5.0.2][AOSP][MarshmallowTheme]Nexus v2

ή

3.[ROM]SlimMIUI (dev 6.1.21/stable 7.1.3)

ή

4.[ROM] Wolf Project [2016/01/27]

 

στις 2 πρωτες ξεχναω την "πληρη" λειτουργια της συσκευης (πχ ραδιοφωνο)

στις αλλες, λογικα ολα λειτουργουν οπως πρεπει. αλλα δεν εχω καταλαβει τις διαφορες τους

 

καποιος που εχει αποψη για τις παραπανω;

 

Εγώ εδώ και αρκετό καιρό είμαι με sMiui stable κι όλα λειτουργούν θαυμάσια.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα επίτηδες όλους τους browser που ανέφερα στο παραπάνω ποστ μου.

Τελικά μέρα με την νύχτα ο Chrome.

Είχα μείνει με ότι ήταν βαρύς όταν είχα το Samsung Galaxy S2. Αλλά το RN2 δεν καταλαβαίνει τίποτα. Τι συγκρίνω βέβαια τώρα!

 

δοκίμασε και τον chrome dev. είναι καλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε και τον chrome dev. είναι καλύτερος.

OK θα τον δοκιμάσω και αυτόν. Ευχαριστώ.

 

Όσο για την τελευταία devs αν και ώρες είμαι ικανοποιημένη.

Δοκίμασα και θέμα Mee Youl 7. Πολύ ωραίο και γράφει και Ιάκωβος μπορεί ναι είναι και Έλληνας το παιδί. Το προτείνω και αυτo. :)

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά yandex browser.Ρωσσικος είναι,ριχτε του μια ματιά κ θα δείτε. Για εμένα πάρα μα πάρα πολύ καλός κ τους έχω δοκιμάσει όλους
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...