Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε την συσκευή unbranded και να παίρνουμε πιο γρήγορα τα updates?

 

Διαδικασία flashing και debranding Lumia WP8 συσκευής με την χρήση του Nokia Care Suite. Κάν'το με τον δεύτερο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά για σέρβις όταν εννοούνε ότι πάει εξωτερικό είναι αλήθεια και που? και πόσες μέρες κρατάει όλη αυτή η διαδικασία?
Link to comment
Share on other sites

τελικά για σέρβις όταν εννοούνε ότι πάει εξωτερικό είναι αλήθεια και που? και πόσες μέρες κρατάει όλη αυτή η διαδικασία?

Τόση μυστικότητα που διατηρεί η microsoft αυτό το εξωτερικό μπορεί να είναι από Βουλγαρία μέχρι και Φιλανδία.Πάντως αργεί πολύ να έρθει άρα πιο πιθανό είναι Φιλανδία κάπου έχω ακούσει και για Ρωσία (φήμες) που δεν το πιστεύω.Πάντως είναι εντός Ε.Ε

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο να στειλει καποιος με φωτο τις ρυθμισεις ιντερνετ

Δεν μπορω να βγαλω ακρη

 

δειτε και τη φωτο μηπως και μπορειτε να βοηθησετς για τις ρυθμισεις

 

http://1drv.ms/19oVrrk

Link to comment
Share on other sites

BREAKING NEWS :w00t: :w00t:

Τελικά και το Microsoft lumia 535 :!: :!: :!: θα πάρει την technical edition των windows 10 χάρη στην ανανέωση της λίστας με τις συσκευές που μπορούν να δεχτούν το λειτουργικό από την Microsoft

ΠΡΟΣΟΧΗΗΗ για να πάρετε την έκδοση θα πρέπει να κατεβάσετε και να εγγραφείτε στο windows insider

Όσοι από εσάς δεν έχετε στείλει τα κινητά σας για service κάντε το κόπο κατεβάστε το και πείτε μας τις εντυπώσεις σας σχετικά με τα windows 10

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...πρόσφατα έδωσα σε ένα παληκάρι το 535 που είχα (ένα μήνα αγορασμένο) και δούλευε μια χαρα (έχοντας βάλει το τελευαταίο update και κάνοντας επαναφορά παρά μόνο το πρόβλημα αφής με παραπάνω απο 2 δάχτυλα)..Μετά απο 2 μέρες με πήρε τηλ απογοητευμένος και μου λεέι ότι το κινητό έκανε ότι να ναι..αλλού πατούσε και αλλού βρισκότανε. Εάν δεν βρει άκρη με to Νοκια care του έιπα να μου το στείλει πίσω να το πάω στον ΟΤΕ για αλλαγη..λέτε να γίνει αντικατάσταση συσκευής με καινούριο?
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες...πρόσφατα έδωσα σε ένα παληκάρι το 535 που είχα (ένα μήνα αγορασμένο) και δούλευε μια χαρα (έχοντας βάλει το τελευαταίο update και κάνοντας επαναφορά παρά μόνο το πρόβλημα αφής με παραπάνω απο 2 δάχτυλα)..Μετά απο 2 μέρες με πήρε τηλ απογοητευμένος και μου λεέι ότι το κινητό έκανε ότι να ναι..αλλού πατούσε και αλλού βρισκότανε. Εάν δεν βρει άκρη με to Νοκια care του έιπα να μου το στείλει πίσω να το πάω στον ΟΤΕ για αλλαγη..λέτε να γίνει αντικατάσταση συσκευής με καινούριο?

Όχι δεν θα στο αλλάξουν καθώς πλέον είσαι εκτός doa

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα στο αλλάξουν καθώς πλέον είσαι εκτός doa

 

Να ενημερώσω ότι και στην αρχή που το πήγαινα δεν το αλλάζανε...περνούσε από διαδικασία service στα κεντρικά και μετά το επιστρέφανε λέγοντας ότι κάνανε αναβάθμιση..αφού το έκανα μόνος μου αναβάθμιση τελικά με lumia rec tool και δούλεψε δεν το ξαναπήγα πίσω στους @@ του ΟΤΕ. το doa ισχύει για τις 10 πρώτες μέρες;

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα στο αλλάξουν καθώς πλέον είσαι εκτός doa

 

Εγώ το επέστρεψα.Εχω ήδη πιστωτικό 119,00€ να πάρω ότι θέλω.Το κινητό κάνει και δουλεύει οποτε θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι και στην αρχή που το πήγαινα δεν το αλλάζανε...περνούσε από διαδικασία service στα κεντρικά και μετά το επιστρέφανε λέγοντας ότι κάνανε αναβάθμιση..αφού το έκανα μόνος μου αναβάθμιση τελικά με lumia rec tool και δούλεψε δεν το ξαναπήγα πίσω στους @@ του ΟΤΕ. το doa ισχύει για τις 10 πρώτες μέρες;

Τις πρώτες 14 μέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το επέστρεψα.Εχω ήδη πιστωτικό 119,00€ να πάρω ότι θέλω.Το κινητό κάνει και δουλεύει οποτε θέλει...

 

Και τι σκέφτεσαι να τα κάνεις???

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

BREAKING NEWS :w00t: :w00t:

Τελικά και το Microsoft lumia 535 :!: :!: :!: θα πάρει την technical edition των windows 10 χάρη στην ανανέωση της λίστας με τις συσκευές που μπορούν να δεχτούν το λειτουργικό από την Microsoft

ΠΡΟΣΟΧΗΗΗ για να πάρετε την έκδοση θα πρέπει να κατεβάσετε και να εγγραφείτε στο windows insider

Όσοι από εσάς δεν έχετε στείλει τα κινητά σας για service κάντε το κόπο κατεβάστε το και πείτε μας τις εντυπώσεις σας σχετικά με τα windows 10

 

Μολις διαβασα οτι μπορει να χασεις δεδομενα, να χαλασει το κινητο, να μην λειτουργει κατι σωστα, κλπ, κλπ τρομαξα και το αφησα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά η q κάτι πρέπει να έχει αλλάξει από την τελευταία φορά που είχα πάλι q και θα τ' ακούσουν μου φαίνεται αύριο... Θα τους πάρω, γιατί άκρη δεν έβγαλα. Όσο για τους εφήβους, μην ανησυχείς. Έτσι όπως γεννιούνται πλέον μέσα στην τεχνολογία, θα ξέρουν πολύ περισσότερα από μας.

 

Τελικά, μετά από ψάξιμο του ψαξίματος, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και ο κάτοχος δεν είχε ενεργοποιήσει το internet.

 

P.S.: Το έγραψα και στο άλλο thread. Η κοπέλα που μου απάντησε, ήξερε πολύ καλά ό,τι τη ρώτησα και χωρίς να με αφήνει με τις "ώρες" σε αναμονή. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χτες επεξεργαστηκα στα πεταχτά ένα 535 (στα media markt πυλαίας) γιατί παρακολουθώ το νήμα εδώ για να δω το θέμα με το touch και έκανε άνετα και απολύτως κανονικά ζουμ ιν και άουτ στις εικόνες και στο γράψιμο και γενικά στο σκρολαρισμα . Είχε εκδοση 3.0.0.0. Ένα άλλο που επεξεργαστηκα στο public στο κεντρο της Θεσσαλονίκης πριν 1-1,5 μήνα είχε μεγάλο θέμα. Μήπως βγήκαν νέες παρτίδες;
Link to comment
Share on other sites

Update έχει βγει βασικά αλλά δεν έχει εξαλειφθεί τελείως το πρόβλημα.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Τις πρώτες 14 μέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και τι σκέφτεσαι να τα κάνεις???

 

πιθανον ξανα το ιδιο,ελπιζω να αλλαξε η παρτιδα:(

Αλλιως μπορει να περιμενω το 640 αν δεν το υπερτιμολογησουν τα τζιμανια ...

Link to comment
Share on other sites

πιθανον ξανα το ιδιο,ελπιζω να αλλαξε η παρτιδα:(

Αλλιως μπορει να περιμενω το 640 αν δεν το υπερτιμολογησουν τα τζιμανια ...

 

Καλύτερα να πας στο 640 xl φαίνεται πιο ενδιαφέρον βέβαια είναι και τα λεφτά που θα διαθέσεις :D

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι ισχει με 535 γιατι θα το εχω σε λιγες μερες ??? το μονο προβλημα ειναι με 3-4 δαχτυλα τοτε σιγα το θεμα ...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τελικα τι ισχει με 535 γιατι θα το εχω σε λιγες μερες ??? το μονο προβλημα ειναι με 3-4 δαχτυλα τοτε σιγα το θεμα ...

 

Δεν είναι μόνο αυτό είναι και η λειτουργικότητα της οθόνης

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι ισχει με 535 γιατι θα το εχω σε λιγες μερες ??? το μονο προβλημα ειναι με 3-4 δαχτυλα τοτε σιγα το θεμα ...

 

Απλα παρε κατι αλλο..

Οσο η Microsoft συνεχιζει το ιδιο παραμυθι, οποιος πιανει το κινητο μου στα χερια του και ρωταει τι και πως, την ιδια απαντηση θα δινω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βρηκα κατι στα μετρα μου και πρεπει να το αλλαξω...:shifty:

Άστα να πάνε. Και εγώ μια από τα ίδια.

Σήμερα το ξανά πήγα πίσω στη Nokia Care με πρόβλημα στην Touch της οθόνης, reboots, πρόβλημα στην αναπαραγωγή μουσικής, πρόβλημα στην αναμονή οθόνης σε κλήση, πρόβλημα ... πρόβλημα ...

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνει κάτι δραστικό η MS. Είμαι σίγουρος ότι τα προβλήματα δεν θα βρουν λύση καθώς είναι πολλά και άσχετα.

Έχω σκοπό να το παρατήσω και να πάω σε 640 LTE DS αλλά φοβάμαι την πιθανότητα να έχει παρόμοια προβλήματα με αυτά του 535.

Και πολύ περισσότερο ότι δεν θα υπάρχει αντίδραση από την μεριά της MS...

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

εμενα παει μια χαρα και με την προστασια οθονης που εβαλα ακομη καλυτερα:lol:

Πάντα τέτοια.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλει ένα συγγενικό μου πρόσωπο να αγοράσει το τηλέφωνο,πως είναι η οθόνη,με την αφή τι γίνεται,έχει διπλό χτύπημα για ενεργοποίηση?Και κάτι τελευταίο η συσκευασία περιέχει hands free?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...