Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Thanks φιλε μου..εκανα την 2η επιλογή (έχοντας εγκαταστήσει με rec tool την τελευταια εκδοση λογισμικού) και περιμένω να δω πως θα παει μετα το reset

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ GPS ΤΟΥ LUMIA 535;ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΜΕΣΩ RECOVERY TOOL.

 

-Από την ομάδα διαχείρισης-

Θα σε παρακαλούσα να μην χρησιμοποιείς κεφαλαία γράμματα, γιατί εκτός του ότι φαίνεται σαν να φωνάζεις, απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ GPS ΤΟΥ LUMIA 535;ΠΡΟΧΤΕΣ ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ UPDATE ΜΕΣΩ RECOVERY TOOL.

 

-Από την ομάδα διαχείρισης-

Θα σε παρακαλούσα να μην χρησιμοποιείς κεφαλαία γράμματα, γιατί εκτός του ότι φαίνεται σαν να φωνάζεις, απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

Εμενα καμια φορα με δειχνει σε ο,τι να 'ναι τοποθεσια και στο here maps και στο chat του facebook πχ.. Δεν εχω το τελευταιο update ομως ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το update που έδωσαν από το recovery tool και απλά το δίνουν OTA.

http://www.windowscentral.com/lumia-535-touchscreen-fix-update-rolling-out-users

the_shaman , κάνε ένα hard reset μετά την εγκατάσταση.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα σημερα. Αποκριση οθονης σαφως πιο αμεση και βελτιωμενη, το double tap δουλευει καλα πλεον.

Δεν λυσαν ομως το θεμα με την αυτοματη φωτεινοτητα και το project my screen που δεν δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

Το κινητό από ποια χώρα το έχετε αγοράσει?

Εγώ έχω τα εξής:

Carrier: MV DTAG NL AT GR SK

OS version:8.10.14234.375

Firmware version number: 02060.000000.15053.24002

hardware version number 3.0.0.0

Radio software version: 20c9.00069.0001

Και την έχω βάλει πριν από 5 ημέρες μέσω Recovery tool

Μήπως τελικά χρειάζεται να κάνουμε hard reset?

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

Το κινητό από ποια χώρα το έχετε αγοράσει?

Εγώ έχω τα εξής:

Carrier: MV DTAG NL AT GR SK

OS version:8.10.14234.375

Firmware version number: 02060.000000.15053.24002

hardware version number 3.0.0.0

Radio software version: 20c9.00069.0001

Και την έχω βάλει πριν από 5 ημέρες μέσω Recovery tool

Μήπως τελικά χρειάζεται να κάνουμε hard reset?

 

Όπως λέει και το windowscentral είναι η τελευταία.

Lumia 535 getting new OS and firmware update, likely addresses display touch issue

Link to comment
Share on other sites

κανε Hard Reset απλά πρόσεχε να μήν το επαναφέρεις στην αρχική firmaware version. κάνε το μέσα από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή με την χρήση των πλαινών πλήτκρων. Τα ίδια στοιχεία πάντως έχουμε και γω το έχω ένα μήνα ,το χω στέιλει μια φορά service και τώρα περιμένω να δώ με το update - hard reset πως θα παει.

 

http://www.hard-reset.org/factory-default/how-to-easily-master-format-microsoft-lumia-535-dual-with-safety-hard-reset/

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

κανε Hard Reset απλά πρόσεχε να μήν το επαναφέρεις στην αρχική firmaware version. κάνε το μέσα από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή με την χρήση των πλαινών πλήτκρων.

 

Ti εννοείς άρχική firmware version πως γίνεται αυτό? :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ti εννοείς άρχική firmware version πως γίνεται αυτό? :)

 

Εννοώ να μετά το reset να έχεις την 02060,00000,15035,24002 και όχι την 02054 που είχες λογικά όταν το αγόρασες. το ανέφερε και ένας φιλος παραπάνω προχθές σε ένα post για τις διαφορές hard kai soft reset.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5405304#post5405304

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update μέσω OTA (OS 8.10.14234.375, Firmware .....15053.24003) και βέβαια το πρόβλημα δεν λύθηκε, νομίζω ότι άδικα περιμένουμε να λυθεί μέσω software (η Microsoft προσπαθεί 3 μήνες). Όποιος πιστεύει ότι το τηλέφωνό του δεν έχει πρόβλημα, ας κατεβάσει το multitoush test app και ας κάνει το test, το οποίο κάνουν επιτυχώς όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα ακόμη και τα φθηνότερα του 535)

Η αλήθεια είναι μια : δεν υπάρχει Lumia 535 με άψογη οθόνη 5-point touch. Όποιος βρει ένα τέτοιο, ας ανεβάσει το video του test εδώ (τέτοιο Video δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή πουθενά)

Άρα περιμένουμε τί θα πει η Microsoft για το πως θα αντιμετωπίσει το πρόβλημα (αν βρουν τι είναι, μάλλον θα πάμε για επισκευή, ά αλλιώς αντικατάσταση με το ίδιο όταν βγάλουν μη ελλατωματικές παρτίδες, ή κάποιο άλλο μοντέλο π.χ δεν θα με χάλαγε καθόλου το 640 όταν έρθει με επιβάρυνση τη διαφορά τιμής)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update μέσω OTA (OS 8.10.14234.375, Firmware .....15053.24003) και βέβαια το πρόβλημα δεν λύθηκε, νομίζω ότι άδικα περιμένουμε να λυθεί μέσω software (η Microsoft προσπαθεί 3 μήνες). Όποιος πιστεύει ότι το τηλέφωνό του δεν έχει πρόβλημα, ας κατεβάσει το multitoush test app και ας κάνει το test, το οποίο κάνουν επιτυχώς όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα ακόμη και τα φθηνότερα του 535)

Η αλήθεια είναι μια : δεν υπάρχει Lumia 535 με άψογη οθόνη 5-point touch. Όποιος βρει ένα τέτοιο, ας ανεβάσει το video του test εδώ (τέτοιο Video δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή πουθενά)

Άρα περιμένουμε τί θα πει η Microsoft για το πως θα αντιμετωπίσει το πρόβλημα (αν βρουν τι είναι, μάλλον θα πάμε για επισκευή, ά αλλιώς αντικατάσταση με το ίδιο όταν βγάλουν μη ελλατωματικές παρτίδες, ή κάποιο άλλο μοντέλο π.χ δεν θα με χάλαγε καθόλου το 640 όταν έρθει με επιβάρυνση τη διαφορά τιμής)

 

Θα συμφωνήσω και γω μαζί σου φίλε μου..μετά απο σερβις(της πλακας) και update me rec tool και hard reset δεν είδα διαφορά μεγάλη. στο σκρολαρισμα τα παέι λίγο καλύτερα, το double tap εκεί που άνηγε 4 στις 10 τώρα είναι 7/10 και το Multitouch συνεχίζει να έχει θέμα. οπότε και μένα το 640 δεν θα με χάλαγε και πιστέυω ότι θα προσέξουνε αρκετά το θέμα της αφής πριν το εισάγουνε στην αγορά.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update μέσω OTA (OS 8.10.14234.375, Firmware .....15053.24003) και βέβαια το πρόβλημα δεν λύθηκε, νομίζω ότι άδικα περιμένουμε να λυθεί μέσω software (η Microsoft προσπαθεί 3 μήνες). Όποιος πιστεύει ότι το τηλέφωνό του δεν έχει πρόβλημα, ας κατεβάσει το multitoush test app και ας κάνει το test, το οποίο κάνουν επιτυχώς όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα ακόμη και τα φθηνότερα του 535)

Η αλήθεια είναι μια : δεν υπάρχει Lumia 535 με άψογη οθόνη 5-point touch. Όποιος βρει ένα τέτοιο, ας ανεβάσει το video του test εδώ (τέτοιο Video δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή πουθενά)

Άρα περιμένουμε τί θα πει η Microsoft για το πως θα αντιμετωπίσει το πρόβλημα (αν βρουν τι είναι, μάλλον θα πάμε για επισκευή, ά αλλιώς αντικατάσταση με το ίδιο όταν βγάλουν μη ελλατωματικές παρτίδες, ή κάποιο άλλο μοντέλο π.χ δεν θα με χάλαγε καθόλου το 640 όταν έρθει με επιβάρυνση τη διαφορά τιμής)

 

Ειναι αλλο το multitouch και αλλο το προβλημα με την οθονη που αντιμετωπιζουν καποια παιδια και δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν το τηλεφωνο. Κανενας δεν εχει αναφερει οτι δουλευει σωστα το multitouch..Το multitouch ειναι θεμα hardware και δεν μπορει να λυθει με update. Περιμενουμε να δωσει εντολη η ms στα service να αρχισουν την αντικατασταση με καινουργια πανελς.

 

Εδω ενα βιντεακι με αλλαγμενο το πανελ της οθονης και δουλευει καλα το multitouch https://vid.me/Kgon

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλο το multitouch και αλλο το προβλημα με την οθονη που αντιμετωπιζουν καποια παιδια και δεν μπορουν να χρησιμοποιησουν το τηλεφωνο. Κανενας δεν εχει αναφερει οτι δουλευει σωστα το multitouch..Το multitouch ειναι θεμα hardware και δεν μπορει να λυθει με update. Περιμενουμε να δωσει εντολη η ms στα service να αρχισουν την αντικατασταση με καινουργια πανελς.

 

Εδω ενα βιντεακι με αλλαγμενο το πανελ της οθονης και δουλευει καλα το multitouch https://vid.me/Kgon

 

Άντε να δούμε γιατί έχω ένα μήνα που παω στον ΟΤΕ και τηλεφωνώ στο σερβις της αθήνας και μου ότι θα μου το αλλάξουνε με καινούιρια συσκευη. Πάντως όπως προανέφερα εαν εξαιρέσω το moultitouch και λίγο το θέμα του double tap η συσκευή μου σε όλες τις υπόλοιπες λειτουργίες(GPS , μπαταρία, λοιπές εφαρμογές ) δουλεύει άψογα.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ το update μέσω OTA (OS 8.10.14234.375, Firmware .....15053.24003) και βέβαια το πρόβλημα δεν λύθηκε, νομίζω ότι άδικα περιμένουμε να λυθεί μέσω software (η Microsoft προσπαθεί 3 μήνες). Όποιος πιστεύει ότι το τηλέφωνό του δεν έχει πρόβλημα, ας κατεβάσει το multitoush test app και ας κάνει το test, το οποίο κάνουν επιτυχώς όλα τα υπόλοιπα τηλέφωνα ακόμη και τα φθηνότερα του 535)

Η αλήθεια είναι μια : δεν υπάρχει Lumia 535 με άψογη οθόνη 5-point touch. Όποιος βρει ένα τέτοιο, ας ανεβάσει το video του test εδώ (τέτοιο Video δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή πουθενά)

Άρα περιμένουμε τί θα πει η Microsoft για το πως θα αντιμετωπίσει το πρόβλημα (αν βρουν τι είναι, μάλλον θα πάμε για επισκευή, ά αλλιώς αντικατάσταση με το ίδιο όταν βγάλουν μη ελλατωματικές παρτίδες, ή κάποιο άλλο μοντέλο π.χ δεν θα με χάλαγε καθόλου το 640 όταν έρθει με επιβάρυνση τη διαφορά τιμής)

Συμφωνώ απόλυτα...

Και αν θέλει να λογίζεται ως σοβαρή εταιρία αυτό πρέπει να κάνει,. αντικατασταση ή σοβαρή επισκευή!

Αλλά μέσα μου κάτι μου λέει ότι θα το αφήσουν να περάσει έτσι... "Πολλά τα λεφτά Αρη".

Αν ήταν να είχε γίνει κάτι θα είχε γίνει 3 μήνες τώρα,,,

Είναι δυνατών να πουλάνε ακόμα στα καταστήματα συσκευές από ελαττωματικες παρτίδες?

θα έπρεπε έστω "αθόρυβα" τα απούλητα ελλατωματικα να τα έχει μαζέψει από την αγορά.

Πάντως και εμένα το 640 δεν θα με χάλαγε...

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα...

Και αν θέλει να λογίζεται ως σοβαρή εταιρία αυτό πρέπει να κάνει,. αντικατασταση ή σοβαρή επισκευή!

Αλλά μέσα μου κάτι μου λέει ότι θα το αφήσουν να περάσει έτσι... "Πολλά τα λεφτά Αρη".

Αν ήταν να είχε γίνει κάτι θα είχε γίνει 3 μήνες τώρα,,,

Είναι δυνατών να πουλάνε ακόμα στα καταστήματα συσκευές από ελαττωματικες παρτίδες?

θα έπρεπε έστω "αθόρυβα" τα απούλητα ελλατωματικα να τα έχει μαζέψει από την αγορά.

Πάντως και εμένα το 640 δεν θα με χάλαγε...

 

Από οτι διάβασα θα παίξει γύρω στα 150 το 640 LTE single sim οπότε 30 ευρώ παραπάνω τα δίνω εάν τρέξει στην αγορά και δεν έχει πρόβλημα.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...