Jump to content

Microsoft Lumia 535


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι έχει παραφουσκώσει το θέμα λίγο

βέβαια αυτό γίνεται πάντα στα forum :p

 

δύο άτομα που ξέρω πήραν 535 απ' το πλαίσιο , ψιλοχεσμένος τους ρώτησα για την αφή γιατι εγώ τους το πρότεινα :O και δεν μου ανέφεραν κάποιο θέμα

 

πάντα υπάρχει και το doa και η εγγύηση βέβαια

 

τα 5 χρόνια που παίρνω smartphones πάντως δεν θυμάμαι να έχω αγγίξει την οθόνη με παραπάνω από δύο δάκτυλα και θυμηθείτε ότι είναι και budget συσκευή οπότε δεν θα έχει την οθονάρα του 930 ξερωγω :)

 

Μα δε ζήτησε κανείς την οθόνη του 930, μόνο μια οθόνη που να ανταποκρίνεται τόσο καλά στην αφή όσο το 630 π.χ.

Τελικά πρόκειται για πρόβλημα υλικού ή λογισμικού; Ενδιαφέρομαι για την αδερφή μου και θέλω να ξέρω αν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα με update ή θα πρέπει να κοιτάξω από ποια παρτίδα θα είναι το 535.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι μόνο το θέμα με τα τρία δάχτυλα, αλλά και με παρατεταμένο πάτημα σε ένα σημείο πατιέται αλλου, και αυτι μπορείτε να τι δείτε στα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μα δε ζήτησε κανείς την οθόνη του 930, μόνο μια οθόνη που να ανταποκρίνεται τόσο καλά στην αφή όσο το 630 π.χ.

Τελικά πρόκειται για πρόβλημα υλικού ή λογισμικού; Ενδιαφέρομαι για την αδερφή μου και θέλω να ξέρω αν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα με update ή θα πρέπει να κοιτάξω από ποια παρτίδα θα είναι το 535.

 

Πιστευω και τα 2, γι αυτο σε καποια λυθηκε με το update και σε αλλα οχι. Σιγουρα μονο η MS μπορει να πει αλλα δεν το βλεπω.

Παντως επειδη το πηρε και φιλη μου χτες μου ειπε οτι ολα ειναι καλα αρα μαλλον τα νεα κομματια ειναι οκ.

 

Δεν είναι μόνο το θέμα με τα τρία δάχτυλα, αλλά και με παρατεταμένο πάτημα σε ένα σημείο πατιέται αλλου, και αυτι μπορείτε να τι δείτε στα μηνύματα

 

Δεν το κανει σε μενα αυτο, το δοκιμασα..Κανενα προβλημα με το πληκτρολογιο ουτε με το swipe.

Προτεινω να το πας για αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Μα δε ζήτησε κανείς την οθόνη του 930, μόνο μια οθόνη που να ανταποκρίνεται τόσο καλά στην αφή όσο το 630 π.χ.

Τελικά πρόκειται για πρόβλημα υλικού ή λογισμικού; Ενδιαφέρομαι για την αδερφή μου και θέλω να ξέρω αν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα με update ή θα πρέπει να κοιτάξω από ποια παρτίδα θα είναι το 535.

Στη θέση σου θα εξεταζα και το ενδεχόμενο να πάρω το 630 αφου ειναι τοσο ...αναγκαίο να δουλεύει η οθόνη και με τα 5 δάχτυλα...

:)

 

ΥΓ Ελπίζω να μην το σβησεις κι αυτό το μήνυμα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση σου θα εξεταζα και το ενδεχόμενο να πάρω το 630 αφου ειναι τοσο ...αναγκαίο να δουλεύει η οθόνη και με τα 5 δάχτυλα...

:)

 

ΥΓ Ελπίζω να μην το σβησεις κι αυτό το μήνυμα....

 

Θέλει να αγοράσει ένα κινητό που να δουλεύει η οθόνη με όσα δάχτυλα λέει ο κατασκευαστής και όχι με λιγότερα. Θα το πληρώσει το κινητό δεν θα του το χαρίσουν!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Αν παει κάποιος να δοκιμάσει ργ συσκευή στο πλαίσιο Κηφισιάς και του mall και θα καταλάβει οτι δεν γίνεται τυχαία τοσος ντόρος. Πιθανόν όμως να έχουν τις πρώτες παρτίδες χωρίς update κτλ. Και εμένα ο φίλος που το πήρε έτρεμε ολόκληρος.. Το update ηταν ηδη περασμένο , έκδοση 3 με παραγγελία online απο πλαισιο και ευτυχώς του δουλεύει μόα χαρά με 1-2 δάχτυλα. Και αυτό στο τεστ απο το τρίτο και πάνω γιοκ. Πάντως το θέμα παρατηρείται και στα μνμ αν θες να γράψεις με Swype

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα πριν 1 εβδομάδα και μετα βεβαιότητας μπορώ να πώ ότι το πρόβλημα δεν είναι απλώς με τα πολλά δάχτυλα αλλά και με το 1. Πχ στο store γράφεις στην αναζήτηση μια λέξη και στο autocomplete που βγαίνει μου τυχαίνει συχνά να πατάω μια επιλογή και να επιλέγεται η από πάνω ή η από κάτω. Ομοίως στο candy crash μου έτυχε να πατάω σε σημείο της οθόνης και να σπάνε καραμέλες σε άλλο! Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η εφαρμογή αλλά μετά από μέρες έχω καταλήξει ότι είναι είναι γενικό το κακό αλλά δεν εμφανίζεται πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει η συσκευη θα έπρεπε να φάει ανάκληση. Σε άλλους ειναι ποιο έντονο σε άλλους λιγότερο έντονο.. αλλά σαν αποτέλεσμα θα κάνει περισσότερο κακό στην MS παρά να έκανε ανάκληση πχ 150.000 κομμάτια.. δεν γίνετε ακόμα και σήμερα 29/1 στην βιτρίνα να υπάρχουν ελλατωματικα κομμάτια.. οκ για εμάς που το πήραμε τον Δεκέμβριο να πω οτι δεν το είχαν πάρει χαμπάρι.. αλλά με το που το πήραν χαμπάρι έπρεπε να τα μαζέψουν όσα σκάρτα δεν είχαν πουληθεί και σε όσα είχαν πουληθεί ή αντικατάσταση ή αλλαγή πάνελ.

έτσι χτίζεις σχέση εμπιστοσύνης με τους πελάτες.

 

 

*υπόψιν, τα λέω εγώ που το δικό μου δουλεύει άψογα σε καθημερινή χρήση.

**περιμένω και από τον συμφορουμίτη που την Πέμπτη παραλαμβάνει από αλλαγή πάνελ να μας πει πως πάει...

 

edit:

Το κινητό το πήρα πριν 1 εβδομάδα και μετα βεβαιότητας μπορώ να πώ ότι το πρόβλημα δεν είναι απλώς με τα πολλά δάχτυλα αλλά και με το 1. Πχ στο store γράφεις στην αναζήτηση μια λέξη και στο autocomplete που βγαίνει μου τυχαίνει συχνά να πατάω μια επιλογή και να επιλέγεται η από πάνω ή η από κάτω. Ομοίως στο candy crash μου έτυχε να πατάω σε σημείο της οθόνης και να σπάνε καραμέλες σε άλλο! Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε η εφαρμογή αλλά μετά από μέρες έχω καταλήξει ότι είναι είναι γενικό το κακό αλλά δεν εμφανίζεται πάντα.

 

ειναι όπως σου κάτσει η συσκευη.. στο δικό μου η σύζυγος το έχει λιώσει και το Frozen Free Fall και το Pastry Paradise .. δεν έχει παραπονεθεί για αυτό που λες.

Edited by Dimis164

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

**περιμένω και από τον συμφορουμίτη που την Πέμπτη παραλαμβάνει από αλλαγή πάνελ να μας πει πως πάει...

 

Καλησπέρα!

 

Σήμερα το αφησα στο Nokia care και περιμένω νεότερα. Ο τεχνικός έχει δει το πρόβλημα και συμφώνησε να αλλάξουμε το digitizer και να δουμε πως θα πάει. Μου είπε ότι και πρώτη φορά έρχεται το lumia 535 στην Πάτρα για επισκευή.

 

Ελπίζω αύριο να το έχω ξανα στα χέρια μου. Μου λείπει :p :p :p

 

UPDATE

 

Το παρέλαβα χτες απο το service. Λοιπόν έχω μάλλον καλά νέα. Μου άλλαξαν digitizer και η απόκριση της οθόνης είναι ίδια με πριν. Να υπενθυμίσω ότι δεν είχα κάποιο μεγάλο θέμα, μερικά μικρολαθάκια στην πληκτρολόγηση ήταν το κύριο πρόβλημα.

 

Μπήκα λοιπόν στην και στην εφαρμογή Multi Touch και η συμπεριφορά είναι ακριβώς ίδια με πριν!! Δηλαδή μέχρι 2 δάχτυλα και με απαλή αφή η χρήση είναι κανονική. Στα 3 δάχτυλα το χάνει πάλι και κάνει τα δικά του.

 

Επομένως το πρόβλημα παίζει όντως να είναι software η να είναι hardware αλλα σε κάποιο άλλο σημείο πέραν του digitizer.

Edited by bojito
Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Το παρέλαβα χτες απο το service. Λοιπόν έχω μάλλον καλά νέα. Μου άλλαξαν digitizer και η απόκριση της οθόνης είναι ίδια με πριν. Να υπενθυμίσω ότι δεν είχα κάποιο μεγάλο θέμα, μερικά μικρολαθάκια στην πληκτρολόγηση ήταν το κύριο πρόβλημα.

 

Μπήκα λοιπόν στην και στην εφαρμογή Multi Touch και η συμπεριφορά είναι ακριβώς ίδια με πριν!! Δηλαδή μέχρι 2 δάχτυλα και με απαλή αφή η χρήση είναι κανονική. Στα 3 δάχτυλα το χάνει πάλι και κάνει τα δικά του.

 

Επομένως το πρόβλημα παίζει όντως να είναι software η να είναι hardware αλλα σε κάποιο άλλο σημείο πέραν του digitizer.

 

Πφφφ δηλαδή τζάμπα το έστειλα για σέρβις... :( Εδώ και 6 μέρες περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

 

UPDATE

 

Το παρέλαβα χτες απο το service. Λοιπόν έχω μάλλον καλά νέα. Μου άλλαξαν digitizer και η απόκριση της οθόνης είναι ίδια με πριν. Να υπενθυμίσω ότι δεν είχα κάποιο μεγάλο θέμα, μερικά μικρολαθάκια στην πληκτρολόγηση ήταν το κύριο πρόβλημα.

 

Μπήκα λοιπόν στην και στην εφαρμογή Multi Touch και η συμπεριφορά είναι ακριβώς ίδια με πριν!! Δηλαδή μέχρι 2 δάχτυλα και με απαλή αφή η χρήση είναι κανονική. Στα 3 δάχτυλα το χάνει πάλι και κάνει τα δικά του.

 

Επομένως το πρόβλημα παίζει όντως να είναι software η να είναι hardware αλλα σε κάποιο άλλο σημείο πέραν του digitizer.

 

Κσι εμεις περιμεναμε καλυτερα νεα σου αλλα εμενα με αυτα που εγραψες με στεναχωρησες

Link to comment
Share on other sites

Η μπορεί να είναι κακη παρτίδα digitizer μιας και αν σου άλλαξαν θα είναι ίδια με αυτή που φόραγε...
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Η μπορεί να είναι κακη παρτίδα digitizer μιας και αν σου άλλαξαν θα είναι ίδια με αυτή που φόραγε...

 

Το digitizer που μου εβαλε ηρθε στο καταστημα την Τεταρτη. Ε θελω να ελπιζω οτι δεν στελνουν στα nokia care τα προβληματικα κομματια (αν οντως αυτο ειναι το προβλημα).

 

Εμενα το συμπερασμα μου ειναι οτι δεν φταιει το digitizer. Απο τη στιγμη ομως, που δεν εχει βρεθει καποιος με 5.0.0.0 εκδοση να δουμε πως συμπεριφερεται και το δικο του κινητο, δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια οτι ειναι hardware το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω πριν κανα 3ωρο το επεξεργαστηκα σε καταστημα,η ανταποκριση του ηταν απογοητευτικη.οπως τα λενε τα παιδια απο πανω.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εστρωσε η μπαταρια ειναι αρκετα καλη. Ενδεικτικα σε τρεις ωρες σερι σερφαρισμα και streaming μουσικη απο το e-radio πηγε απο το 85% στο 55%. Μια χαρα για τα δεδομενα της μπαταριας.

Παιδια ξεκοληστε με το "προβλημα" της οθονης..αυτα που βλεπεται στα μαγαζια τα περισσοτερα ειναι πρωτες παρτιδες.

Το κινητο ειναι πολυ καλο, καλα για 100€ που εχει φτασει τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εστρωσε η μπαταρια ειναι αρκετα καλη. Ενδεικτικα σε τρεις ωρες σερι σερφαρισμα και streaming μουσικη απο το e-radio πηγε απο το 85% στο 55%. Μια χαρα για τα δεδομενα της μπαταριας.

Παιδια ξεκοληστε με το "προβλημα" της οθονης..αυτα που βλεπεται στα μαγαζια τα περισσοτερα ειναι πρωτες παρτιδες.

Το κινητο ειναι πολυ καλο, καλα για 100€ που εχει φτασει τι να πω..

 

Συμφωνώ. Δε τίθεται θέμα για ανάκληση των 535 πιστεύω απο MS. Μιλάμε για τηλέφωνο των 100€ (τσάμπα). Εαν σου κάτσει καλό κομμάτι εχει καλός, εαν οχι το πας πίσω και παίρνεις κάποιο άλλο. Ίσος το όποιο πρόβλημα διορθωθεί με τα w10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην ακουω βλακειες του στυλ τι περιμενατε απο budget κινητο και δεν εχει προβλημα κτλπ κτλπ.

Το κινητο γραφει multitouch? Αμε

Το προσφερει αυτο που γραφει? Μπα δε νομιζω

Αρα η το διορθωνεις(γελαω με το fix update) η παραδεχεσαι οτι δε φτιαχνετε και κανεις ανακληση.

Δηλαδη το lumia 635 τι παραπανω ειχε και δεν ειχε προβλημα καπου..με 30 ευρω περισσοτερο που κοστιζε φτιαχτηκε η οθονη.

Απλα καναν @@ρια με καποια παρτιδα..το κινητο ναι μεν τα σπαει και εγω μαζι σας αλλα αν δεν λυθει το θεμα ειναι αστειο να το πουλας.

Ειναι σαν να πηγαινεις να παρεις καρπουζι 2 κιλα και να ειναι 1,5.Πληρωσες για καποια καταραμενα χαρακτηριστικα μιας συσκευης και ΔΕΝ τα εχει,το θεμα για μενα τελειωνει εκει γτ για μενα ειναι σαν να σε κοροιδευουν.Αν καποιον δεν τον ενοχλει μπραβο του αληθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην ακουω βλακειες του στυλ τι περιμενατε απο budget κινητο και δεν εχει προβλημα κτλπ κτλπ.

Το κινητο γραφει multitouch? Αμε

Το προσφερει αυτο που γραφει? Μπα δε νομιζω

Αρα η το διορθωνεις(γελαω με το fix update) η παραδεχεσαι οτι δε φτιαχνετε και κανεις ανακληση.

Δηλαδη το lumia 635 τι παραπανω ειχε και δεν ειχε προβλημα καπου..με 30 ευρω περισσοτερο που κοστιζε φτιαχτηκε η οθονη.

Απλα καναν @@ρια με καποια παρτιδα..το κινητο ναι μεν τα σπαει και εγω μαζι σας αλλα αν δεν λυθει το θεμα ειναι αστειο να το πουλας.

Ειναι σαν να πηγαινεις να παρεις καρπουζι 2 κιλα και να ειναι 1,5.Πληρωσες για καποια καταραμενα χαρακτηριστικα μιας συσκευης και ΔΕΝ τα εχει,το θεμα για μενα τελειωνει εκει γτ για μενα ειναι σαν να σε κοροιδευουν.Αν καποιον δεν τον ενοχλει μπραβο του αληθεια!

 

Μαζι σου φιλε, αλλα το θεμα εδω ειναι οτι δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα..αν ειχε οντως θεμα λειτουργικοτητας θα εριχνα τρελο κραξιμο και θα επαιρνα τα λεφτα μου πισω. Και το εχω ακομα το 630 και οντως ειναι πιο καλη η αφη αλλα επειδη τα χρησιμοποιω παραλληλα δεν καταλαβαινω καποια διαφορα που να ενοχλει.

 

Τωρα επειδη αντι για multitouch 5 σημειων αναγνωριζει 3 σημειων, που προσωπικα με αφηνει αδιαφορο, πρεπει να λυθει οπως εχω γραψει και σε προηγουμενο ποστ.

Θα δουμε και σε λιγες μερες με τα preview απο τα 10αρια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω και να βάλω καμιά q κάρτα στη 2η sim για ΜΒ και για κλήσεις προς τρίτους. Να ρωτήσω, στη 2η sim πιάνει κανονικά 3G ή είναι σαν τα κινέζικα dual sim που μόνο η μία κάρτα πιάνει 3G σήμα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα που ήμουν έξω σε κάποια στιγμή έπρεπε να στείλω ένα sms..ο καιρός σχετικά συννεφιασμένος αλλά στο σημείο που ήμουν είχε ελαφρά ηλιοφάνεια...δεν μπορούσα να δω σχεδόν τίποτα στην οθόνη!

το έχω στο "αυτόματη" (αντίθεση οθόνης) και για να βγάλω άκρη το τι πατούσα έπρεπε να το γυρίσω στο "υψηλή"..όσο είχα το 620 δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο θέμα.

 

ελπίζω να ήταν κάτι της στιγμής και να μην είναι ένα ακόμα πρόβλημα του κινητού γιατί το έχω σκυλομετανοιώσει που άφησα το 620 για το 535.

:mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα που ήμουν έξω σε κάποια στιγμή έπρεπε να στείλω ένα sms..ο καιρός σχετικά συννεφιασμένος αλλά στο σημείο που ήμουν είχε ελαφρά ηλιοφάνεια...δεν μπορούσα να δω σχεδόν τίποτα στην οθόνη!

το έχω στο "αυτόματη" (αντίθεση οθόνης) και για να βγάλω άκρη το τι πατούσα έπρεπε να το γυρίσω στο "υψηλή"..όσο είχα το 620 δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο θέμα.

 

ελπίζω να ήταν κάτι της στιγμής και να μην είναι ένα ακόμα πρόβλημα του κινητού γιατί το έχω σκυλομετανοιώσει που άφησα το 620 για το 535.

:mad:

 

το 620 έχει clearblack , το 535 δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...