Jump to content

Vero Tab w10i 10"(32GB)


7710nmvx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείχνει μόνο τον C , την κάρτα δεν την βλέπει ο κάδος.

 

Εάν τότε μάλλον δεν γίνεται κάτι εκτός αν υπάρχει πχ κάποιο τρίτο πρόγραμμα που κάνει αυτή τη δουλειά που δεν γνωρίζω η απλά προσέχεις μην διαγραφεις κάτι προτού είσαι σίγουρος ότι δεν σου χρειάζεται.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα και εγώ εχθές , πρώτη φορά με win tablet. Καλή αρχική εντύπωση , μάλλον μικρή διάρκεια μπαταρίας καλή οθόνη και touch.

 

Το πληκτρολόγιο δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές αλλά μάλλον θα το παρω για την ευκολία του μαγνητικού κονεκτορα

 

Καλησπέρα και καλη χρονία!..Επειδη ενδιαφέρομαι κι εγώ, οτάν λέτε μικρή διάρκεια μπαταρίας, πόσες ώρες βγάζει ας πούμε με σερφαρισμα μονο?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην δεύτερη ουσιαστικά φόρτιση και η αυτονομία πάει προς το καλύτερο. Δεν μπορώ να σου πω συγκεκριμένα αλλά η αίσθηση μου είναι περί τις 6 ώρες. Ο task manager λέει 17 παρά κάτι ώρες για σήμερα αλλά ήταν σε sleep αρκετές ώρες. Μετά όμως έπαιξε καμια ώρα YouTube και τώρα είναι στο 1/4 η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές αλλά μάλλον θα το παρω για την ευκολία του μαγνητικού κονεκτορα

 

:worry: - δηλαδη φιλε τι προβληματα εχει (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:worry: - δηλαδη φιλε τι προβληματα εχει (?)

 

Όπως ειπα , δεν το εχω , απομοτι διαβάζω στα review του linx 10 στο αμαζον η αίσθηση στα πλήκτρα είναι ασαφής και η στήριξή του οριγκαμι όχι καλή με μαγνήτες.

 

Τελικά έβαλα παραγγελία για θήκη και βτ πληκτρολόγιο μιας και το οριγκαμι είναι διαθέσιμο και από το ε σοπ .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα παραγγελία για θήκη και βτ πληκτρολόγιο μιας και το οριγκαμι είναι διαθέσιμο και από το ε σοπ .

 

:rolleyes: - με το καλο να ερθουν,γραψε μας μετα την κριτικη σου.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και στην Ελλάδα το keyboard στην εξωφρενική τιμή των 69e

 

http://www.gameexplorers.gr/item.php?id=6042050

 

Linx 10 inch Tablet

Vulcan EXCURSION XB VTA1005XB

WinBook TW100

και PiPO Work W1 "σχεδόν" τα ίδια με το ίδιο keyboard και η λίστα μεγαλώνει αν το ψάξετε λίγο ακόμα.

Eδώ μια παρουσίαση του keyboard

 

Aυτό που θέλω να πω είναι ότι οι επιλογές για πληκτρολόγιο + θήκη είναι άπειρες είναι δηλαδή πολλά tablet που χρησιμοποιούν το ίδιο,οπότε με ψάξιμο θα βρούμε αρκετές εναλλακτικές σε ποιότητα και τιμή.

Edited by hall2001
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όσο αφορά το πληκτρολόγιο, το συγκεκριμένο είναι η ίδιο με αυτό που αναφέρθηκε πριν; Οπότε ειναι συμβατό;

 

http://www.e-shop.gr/innovator-k108b-windows-keyboard-10-for-tab-w108b-p-PER.211811

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Όσο αφορά το πληκτρολόγιο, το συγκεκριμένο είναι η ίδιο με αυτό που αναφέρθηκε πριν; Οπότε ειναι συμβατό;

 

http://www.e-shop.gr/innovator-k108b-windows-keyboard-10-for-tab-w108b-p-PER.211811

Μάλλον ίδιο φαίνεται λέω να το χτυπήσω.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το home button σας δουλεύει γιατι εμένα το μόνο που κάνει είναι να κατεβάζει το virtual keyboard στην home screen;
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει, με πάει στην start page

 

Ευχαριστώ και μένα δουλεύει τώρα,μάλλον είναι bug του classic shell θα βάλω πάλι το stardock.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το τόλμησα και πήρα το πληκτρολόγιο από eshop και κάνει αλφάδι για το Vero. Η ποιότητα είναι καλή και αρκετά βολικό και σαν πληκτρολόγιο και σαν θήκη γιατί αγκαλιάζει το tablet ωραία και αποτελεσματικά, με ωραίο μεταλλικό κάτω μέρος που σου δίνει την αίσθηση στιβαρής κατασκευής. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι οι μαγνήτες στο κούμπωμα δεν φαίνονται να είναι αρκετά ισχυροί. Αυτά προς στιγμήν γιατί μόλις το πήρα, οπότε αύριο θα σας πω περισσότερες λεπτομέρειες.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την συμβίωση 4 ημερών με το dock keyboard θα έλεγα ότι τα αποτελέσματα χρήσης είναι αρκετά μέτρια.

Στα + το ωραίο design και το χαμηλό βάρος.

Στα - που είναι και πολλά εδώ που τα λέμε,η απουσία αριστερού tab κλικ,η ασαφή κίνηση πολλές φορές του touch pad (θέλει αρκετή εξοικείωση) η συμπεριφορά των πλήκτρων στο πάτημα είναι διαφορετική στην αίσθηση αγγίγματος ανάλογα τι πατάς με μερικά πλήκτρα να είναι θορυβώδεις κάτι που μαρτυρά κακή και φτηνή υλοποίηση και τέλος οι μαγνήτες στο dock (η του tablet τέλος πάντων) που δεν αρκετά δυνατοί να κρατήσουν την συσκευή σταθερή.

 

Παρόλα αυτά θα έλεγα ότι στα 29,90 που το δίνει το e-shop και ανάλογα βέβαια τις απαιτήσεις του καθενός σ΄αυτά τα λεφτά δεν περίμενα και κάτι καλύτερο.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Multi-touch support αμ πως!

 

Το πήρα και εγώ και το πληκτρολόγιο και συμφωνούμε σε όλα ειδικά στο πόσο απογοητευτικό είναι οι μαγνήτες, ήθελα όμως να σε ρωτήσω πως κατάλαβες ότι έχει multi-touch?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ και το πληκτρολόγιο και συμφωνούμε σε όλα ειδικά στο πόσο απογοητευτικό είναι οι μαγνήτες, ήθελα όμως να σε ρωτήσω πως κατάλαβες ότι έχει multi-touch?

Kανονικά 2 δάχτυλα πάμε πάνω κάτω, αντιθετη φορά των δαχτύλων οριζόντια άνοιγμα κλεισιμο (zoom in out).

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε όλους! Σκεφτομαι και εγω για την αγορα του συγκεκριμενου tablet οποτε θα εκτιμουσα την βοηθεια σας για να καταληξω.

1. ποσα χωρο αφηνει ελευθερο για τον χρηστη το λειτουργικο

2. ποσο δυνατο ειναι το wifi (την εχω πατησει με αλλο κινεζικο που ειχε συνεχως αποσυνδεσεις και πολυ μικρη εμβελεια στο σημα του)

3. αν ειναι ok το store των windows (απλα παιχνιδια και εφαρμογες). Σιγουρα δεν φτανει το android αλλα ειναι αρκετο?

4. Τι λεει σαν ταχυτητα για surfing, video hd , κτλ

5. εντυπωσεις που σας εχει αφησει?

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

16gb ελευθερα με όλα τα updates χωρίς office, αλλά με μερικές εφαρμογές.

 

Το WiFi κανει κάτι νερά και έχω βρει updated driver αλλά δεν τον έχω περασει , στρώνει με ένα disable/enable . Πιάνει καλντέρα από το moto g μου.

 

Οκ , αλλά δεν παίζω παιχνίδια

 

Ταχύτητα οκ

 

Εντυπώσεις θετικότατες αλλά με ενδιέφερε να είναι φουλ PC , για να τρέχω και desktop εφαρμογές .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ενδιαφερομαι κι εγω να παρω αυτο το ταμπλετ αλλα ειδα σε ενα review οτι περιέχει ξεχωριστο φορτιστη. Ηθελα να ρωτησω, και μπορει να είναι ηλιθια ερώτηση, αν περιέχει καλοδιο usb για συνδεση σε pc
Link to comment
Share on other sites

το ειδα κι εγω σημερα στον κωτσοβολο αν και ηταν κλειστο και δεν ανοιγε με τιποτα οποτε το μονο που εχω να πω ειναι οτι φαινοταν αρκετα καλο σε ποιοτητα κατασκευης.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικό του φορτιστη ,όχι USB, και όχι δεν εχει μαζί καλωδιο USB ....αλλωστε είναι και το ίδιο ένας κανονικος υπολογιστής με win 8.1 !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ενδιαφερομαι κι εγω να παρω αυτο το ταμπλετ αλλα ειδα σε ενα review οτι περιέχει ξεχωριστο φορτιστη. Ηθελα να ρωτησω, και μπορει να είναι ηλιθια ερώτηση, αν περιέχει καλοδιο usb για συνδεση σε pc

 

Έχει ξεχωριστή θύρα φόρτισης και αρκετά αδύναμο βύσμα (θέλει προσοχή ή πατέντα για προστασία από σπάσιμο). Δεν περιέχει καλώδιο USB (δεν το χρειάζεσαι).

Φόρτισα κινητό από την USB του (αργά, αλλά πήρε μπόλικο χυμό:p).

 

Έχει κάνεις άλλος θέμα με τον σκληρό του; Γιατί βλέπω πολλά peaks στο 100% του.

Αλλο αρνητικο είναι η αυτόματη συμπλήρωση (αν δεν έχει την λέξη αποθηκευμενη, σου βγάζει την πίστη μέχρι να την γράψεις και να μην στην διορθώσει).

 

Το μήνυμα αυτό το έγραψα από την ταμπλέτα, χωρίς δυσκολία.

Για γενικη χρήση, είναι τρομερό. Απλά, επειδή θα μπείτε στην αγορά του φουλ λειτουργικού, ίσως κάποια στιγμή να θελήσετε, κάτι καλύτερο (και πιο ακριβό).

Πχ, δεν μετανιώνω για την αγορά του, αλλά αν είχα περισσότερα, θα πήγαινα σε surface pro.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω οι γωνιές θέασης του είναι ικανοποιητικές ; Μήπως χάνει σε φωτεινότητα αν το βλέπεις υπό γωνία ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...