Jump to content

Vero Tab w10i 10"(32GB)


7710nmvx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βάζω κάθε βράδυ για φόρτιση και το πρωί δείχνει πάντα 100%

 

Θα το μετρήσω από σήμερα.

 

Εντυπώσεις από τα δεκάρια. Κατ' αρχάς 2 πράγματα. swipe left από την δεξιά άκρη, ανοίγει το notification center. swipe right από αριστερά, ανοίγει το task manager και τέλος swipe down, κλεινει τις εφαρμογές.

Σε tablet mode, όσες εφαρμογές είναι ρυθμισμένες για full screen, λειτουργούν άψογα. Για τις .exe προσωπικά δεν είχα κάποιο πρόβλημα για να κλείνω εφαμοργές ή να επιλέγω κάτι. Από εκεί και πέρα, το μόνο σπαστικό είναι το πληκτρολόγιο, που εμφανίζεται όποτε ναναι, αλλά έχει ρύθμιση (δεν ξέρω αν υπήρχε στα 8) για να χωρίζεται στα δύο, δεξιά και αριστερά, αν κρατάτε το tablet με τα δύο χέρια για να γράφετε με το κάθε χέρι ξεχωριστά. Έπίσης, για το αξεσουάρ του tablet, το πληκτρολόγιο, είναι μέτριο αφούγράφω και κουνιέται πάνω κάτω, αλλά και σε γρήγορη γραφή ξεχνάει το space. Δεν είναι για πολλά πολλά, αλλάη μαγνητική θήκη είναι καλή, μόνο που δεν ρυθμίζεται κατά ύψος. Μάλλον θα πάρω την θήκη της oktabit για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

ότι θέλετε για τα δεκάρια ρωτήστε με, αφού εμένα μου φαίνονται λειτουργικά πολύ, αλλά δεν είχα ποτέ πάλι για να ξέρω.

 

Επίσης η μπαταρία κρατάει αρκετά. Είδα με φωτεινότητα 100%, 5 ώρες την ώρα που το πείραζα αρκετά και άκουγα μουσική. Εξαιρετικό ηχείο επίσης.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή μάλλον θα το παραγγείλω κι εγω τις επόμενες ημέρες, θέλω να ρωτήσω όσους τα αναβάθμισαν σε win10.

Έχετε κανένα θέμα με drivers?

Ο πομποδέκτης wifi είναι ισχυρός;

Η περιστροφή οθόνης λειτουργεί σωστά και γρήγορα σε εναλλαγή portrait-landscape?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα το παραγγείλω κι εγω τις επόμενες ημέρες, θέλω να ρωτήσω όσους τα αναβάθμισαν σε win10.

Έχετε κανένα θέμα με drivers?

Ο πομποδέκτης wifi είναι ισχυρός;

Η περιστροφή οθόνης λειτουργεί σωστά και γρήγορα σε εναλλαγή portrait-landscape?

 

καλημέρα,

 

Εγώ έχω βάλει τα Win10, πολύ ευχαριστημένος γενικά. Μόνο την μπαταρία θέλω να ρυθμίσω. Drivers έχει κατευθείαν. Δεν μου παρουσίασε κανένα θέμα. Τους είχε όλους εγκατεστημένους στα 10αρια. Το wifi είναι ισχυρό, αν και μου έκανε 2-3 αποσυνδέσει χθες, όταν προσπαθούσα να κάνω εγκατάσταση το office 365. Η ενναλαγή είναι αρκετά καλή, χωρίς προβλήματα και ομαλή.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Για έντονη χρήση Office ενδείκνυται το μηχάνημα; πέραν του μεγέθους της οθόνης, το πληκτρολόγιο είναι ικανοποιητικό ως προς το πάτημα και την απόκριση;
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Για έντονη χρήση Office ενδείκνυται το μηχάνημα; πέραν του μεγέθους της οθόνης, το πληκτρολόγιο είναι ικανοποιητικό ως προς το πάτημα και την απόκριση;

 

Το πληκτρολόγιο που έχει δώρο δεν θα το χρησιμοποιούσα για έντονη χρήση. Όταν γράφεις γρήγορά χάνει 1-2 γράμματα, και κουνιέται λίγο πάνω κάτω όταν πατάς τα πλήκτρα. Για να κανεις διορθώσεις η για δυο τρία πράγματα στα γρήγορα είναι μια χαρά. Αλλα όχι για αποκλειστική χρήση. Πέρα απο το πληκτρολόγιο μια χαρά είναι για office.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υποστηρίζει το τάμπλετ Windows 8.1 x64 bit ;;

 

Οχι δεν υποστηρίζει οπως και κανενα με Bay Trail CPU και 2gb ram εκτός μονο αν εξ αρχής ο OEM το εχει βάλει.(εξαιρετικα σπάνιο)

Μονο στα μοντέλα με 4gb ram συνηθίζουν να βάζουν 64bit Windows.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα .

 

Και εγω εχθές πήρα το παραπάνω vero 102 με το πληκτρολόγιο από τον Κωτσόβολο . Αλλά εχω τα εξής προβλήματα :

1/ O συνολικός χώρος του tablet δεν δείχνει 32giga αλλά 24,2 και μετά αφαιρεί από το 24,2 τις εφαρμογές κλπ. Γιατι να μην δείχνει 32 ....αρα έχει πρόβλημα

2/ ο επεξεργαστης δεν γράφει 1,83 αλλά 1,33

3/ Το πληκτρολόγιο δουλέυει μόνο όταν το κάνεις επανεκίνηση .....είναι λογικό αυτό ?

Είμαι φανερα εκνευρισμένος και θα ήθελα να μου πείτε εσείς που το έχετε , αντιμετωπίζετε αυτα τα προβλήματα ή νατους το πάω πίσω που έβαλα και την 2ετή εγγύηση να μου το αντικαταστήσουν αμέσως?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

 

Και εγω εχθές πήρα το παραπάνω vero 102 με το πληκτρολόγιο από τον Κωτσόβολο . Αλλά εχω τα εξής προβλήματα :

1/ O συνολικός χώρος του tablet δεν δείχνει 32giga αλλά 24,2 και μετά αφαιρεί από το 24,2 τις εφαρμογές κλπ. Γιατι να μην δείχνει 32 ....αρα έχει πρόβλημα

2/ ο επεξεργαστης δεν γράφει 1,83 αλλά 1,33

3/ Το πληκτρολόγιο δουλέυει μόνο όταν το κάνεις επανεκίνηση .....είναι λογικό αυτό ?

Είμαι φανερα εκνευρισμένος και θα ήθελα να μου πείτε εσείς που το έχετε , αντιμετωπίζετε αυτα τα προβλήματα ή νατους το πάω πίσω που έβαλα και την 2ετή εγγύηση να μου το αντικαταστήσουν αμέσως?

 

Καλημέρα. Στις προδιαγραφές των συσκευών ανακοινώνουν τον συνολικό αποθηκευτικό χώρο όταν δεν έχεις περάσει τίποτε μέσα, δηλαδή όταν δεν έχει μέσα ούτε το λειτουργικό ούτε τις εφαρμογές του λειτουργικού. Γι αυτό βλέπεις διαθέσιμα 24 GB. Μπορείς να προσθέσεις χώρο βάζοντας μια SD κάρτα και αποθηκεύοντας και εκεί. Ο επεξεργαστής δεν λειτουργεί όλη την ώρα στην μέγιστη συχνότητα λειτουργίας για να μην καταναλώνει επιπρόσθετη μπαταρία. Ανάλογα με το φόρτο εργασίας που έχει αυξομειώνει την συχνότητα λειτουργίας. Για το πληκτρολόγιο δεν ξέρω να σου απαντήσω επειδή δεν έχω την συσκευή αλλά συχνά αυτά τα αποσπόμενα πληκτρολόγια, ειδικά αν δεν είναι και καλής κατασκευαστικής ποιότητας έχουνε αποσυνδέσεις και δημιουργούν προβλήματα. Τώρα για το αν θα τους το πας πίσω, εξαρτάται για πιο λόγο θες ενα τέτοιο tablet. Το θες λόγω φορητότητας για να κάνεις ελαφριά χρήση? Τοτε καλό είναι. Αν το θες για βαριά χρήση για να αντικαταστήσεις την χρήση κάποιου λαπτοπ, στην θεση σου θα προτιμούσα να δώσω πχ 300-350 ευρώ και να τσιμπήσω ένα επώνυμο λαπτοπ με εναν ποιο δυνατό σελερον και 4 gb ραμ μινιμουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

 

Και εγω εχθές πήρα το παραπάνω vero 102 με το πληκτρολόγιο από τον Κωτσόβολο . Αλλά εχω τα εξής προβλήματα :

1/ O συνολικός χώρος του tablet δεν δείχνει 32giga αλλά 24,2 και μετά αφαιρεί από το 24,2 τις εφαρμογές κλπ. Γιατι να μην δείχνει 32 ....αρα έχει πρόβλημα

2/ ο επεξεργαστης δεν γράφει 1,83 αλλά 1,33

3/ Το πληκτρολόγιο δουλέυει μόνο όταν το κάνεις επανεκίνηση .....είναι λογικό αυτό ?

Είμαι φανερα εκνευρισμένος και θα ήθελα να μου πείτε εσείς που το έχετε , αντιμετωπίζετε αυτα τα προβλήματα ή νατους το πάω πίσω που έβαλα και την 2ετή εγγύηση να μου το αντικαταστήσουν αμέσως?

Για το 1 ουδέποτε θα σου βγάλει 32 οπως αντίστοιχα ένας οποιαδήποτε χωρητικότητας σκληρός το ονομαστικό μεγεθος δεν αντιστοιχεί στο πραγματικό διαθέσιμο που ειναι παντα λιγότερο.

Σε εσένα στο βγάζει ετσι διοτι επιπλεον το recovery partition ειναι στο μέρος του δίσκου και δεν το βλέπεις.

Το 2 ειναι φυσιολογικό διοτι ο επεξεργαστής η βασική του συχνότητα ειναι 1.33 και μονο με turbo boost παει 1.83 ανάλογα το είδος των εργασιών και τη περιπλοκότητα τους και το καθορίζει αυτόματα το λειτουργικο.

 

Για το 3 δεν ακούγεται φυσιολογικό αλλα φρόντισε να κανεις όλα τα Windows/drivers update και μετα κρίνεις με μεγαλύτερη ασφάλεια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

 

Και εγω εχθές πήρα το παραπάνω vero 102 με το πληκτρολόγιο από τον Κωτσόβολο . Αλλά εχω τα εξής προβλήματα :

1/ O συνολικός χώρος του tablet δεν δείχνει 32giga αλλά 24,2 και μετά αφαιρεί από το 24,2 τις εφαρμογές κλπ. Γιατι να μην δείχνει 32 ....αρα έχει πρόβλημα

2/ ο επεξεργαστης δεν γράφει 1,83 αλλά 1,33

3/ Το πληκτρολόγιο δουλέυει μόνο όταν το κάνεις επανεκίνηση .....είναι λογικό αυτό ?

Είμαι φανερα εκνευρισμένος και θα ήθελα να μου πείτε εσείς που το έχετε , αντιμετωπίζετε αυτα τα προβλήματα ή νατους το πάω πίσω που έβαλα και την 2ετή εγγύηση να μου το αντικαταστήσουν αμέσως?

Για το πρώτο και το δεύτερο είναι όπως σου τα είπαν και οι προηγούμενοι.Τώρα όσο για το τρίτο κάποιες φορές μέσα στους τέσσερις μήνες που το έχω το έχει κάνει κάποιες φορές και σε μένα.Αν κουνήσω λίγο τη βάση επανασυνδέεται.Σπάνια χρειάστηκε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακολουθεί σύντομη ιστορία:

 

 

Στέλνω το tablet στην oktabit για να μου ξαναπεράσουν το λογισμικό αφού είχε κολλήσει στην επαναφορά, έπεσε το ρεύμα και έσβησε. Παραλαμβάνω την παρασκευή, ανοίγω το δέμα με την κοπέλα από την courier και είναι σπασμένο σε ένα σημείο κάτω χαμηλά στην επαφή. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου λένε μιληστε με την courier, ενώ το δέμα ηταν ευθραυστο και η courier ως γνωστόν δεν κάνει καν πακέτο τέτοια δέματα.

 

Κοινώς και σπασμένη οθόνη να είχε, άκρη δεν θα έβγαζα. Απαράδεκτο after sales της oktabit. Εννοείται τους ζητησα φωτογραφίες που να φαίνεται η κατασταση του όταν έφυγε από το μαγαζί, και να φαίνεται ο σειριακός αριθμός.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Το έχω αγοράσει από το Νοέμβριο και όλα είναι μια χαρά. Έχει ακόμα τα windows 8.1, καθώς δεν του έχω κάνει την αναβάθμιση σε windows 10.

 

Η χρήση του είναι πολύ απλή (facebook, λίγο σερφάρισμα και 2-3 παιχνίδια).

 

Να προχωρήσω στην αναβάθμιση (μιας και έμεινε 1 μήνας ακόμα για τα 10άρια) ή λέτε να μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα (με drivers και τα σχετικά);;

 

Και αν την κάνω, απλά να το αφήσω να την κάνει αυτόματα (μέσα από τις αυτόματες αναβαθμίσεις των Windows) ή μέσω της διαδικασίας που αναφέρει η Oktabit στο site (μέσω usb stick);

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει από το Νοέμβριο και όλα είναι μια χαρά. Έχει ακόμα τα windows 8.1, καθώς δεν του έχω κάνει την αναβάθμιση σε windows 10.

 

Η χρήση του είναι πολύ απλή (facebook, λίγο σερφάρισμα και 2-3 παιχνίδια).

 

Να προχωρήσω στην αναβάθμιση (μιας και έμεινε 1 μήνας ακόμα για τα 10άρια) ή λέτε να μου δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα (με drivers και τα σχετικά);;

 

Και αν την κάνω, απλά να το αφήσω να την κάνει αυτόματα (μέσα από τις αυτόματες αναβαθμίσεις των Windows) ή μέσω της διαδικασίας που αναφέρει η Oktabit στο site (μέσω usb stick);

 

Σε απλά πράγματα, στα Windows 10, δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα. Εξάλλου με το Anniversary Pack θα βάλουν και swipe στον Edge (όπως στον ΙΕ) και θα είναι ακόμα πιο βολικός.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τα updates τα έχω απενεργοποιήσει από το Νοέμβριο. Τα ενεργοποιώ ξανά, κάνει ό,τι είναι να κάνει και μετά προχωράω στην αναβάθμιση στα 10άρια (φαντάζομαι όλο αυτό θα φάει αρκετή ώρα, σωστά);
Link to comment
Share on other sites

Τα updates τα έχω απενεργοποιήσει από το Νοέμβριο. Τα ενεργοποιώ ξανά, κάνει ό,τι είναι να κάνει και μετά προχωράω στην αναβάθμιση στα 10άρια (φαντάζομαι όλο αυτό θα φάει αρκετή ώρα, σωστά);

 

Μπορείς να το κάνεις έτσι, αλλα και με τον τρόπο που έβγαλε η Octabit. Μερικές σελίδες πίσω το γράψανε άλλα παιδιά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια αν ξέρει καποιος εχω και εγω το VERO W10i και εχω περασει τα windows 10 και ειναι ολα καλα εκτος απο το γυροσκόπιο...καταφερα και βρικα τους Driver και οντος γυριζει...το θεμα ειναι οτι γυριζει αναποδα οταν το κραταω ορθιο η οθόνη ειναι ανάποδα και παει λεγοντας ! Αν ξέρει καποιος τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξέρει καποιος εχω και εγω το VERO W10i και εχω περασει τα windows 10 και ειναι ολα καλα εκτος απο το γυροσκόπιο...καταφερα και βρικα τους Driver και οντος γυριζει...το θεμα ειναι οτι γυριζει αναποδα οταν το κραταω ορθιο η οθόνη ειναι ανάποδα και παει λεγοντας ! Αν ξέρει καποιος τι μπορω να κανω ?

 

γιατι δεν παιρνεις τηλ την εταιρεια που εχει το σερβις στην ελλαδα?

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν παιρνεις τηλ την εταιρεια που εχει το σερβις στην ελλαδα?

 

Sent from mTalk

 

Ναι θα παρω με την πρωτη ευκαιρια απλα το ειχα εδω και πολυ καιρο χωρις Driver για την περιστροφη και το δούλευα οριζοντια! Τωρα χρειάστηκε να το γυρισω και κάθετα και βρέθηκα με αυτο το πρόβλημα...εε ειπα μηπως ξέρει καποιος κάποια άμεση λύση!

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παρω με την πρωτη ευκαιρια απλα το ειχα εδω και πολυ καιρο χωρις Driver για την περιστροφη και το δούλευα οριζοντια! Τωρα χρειάστηκε να το γυρισω και κάθετα και βρέθηκα με αυτο το πρόβλημα...εε ειπα μηπως ξέρει καποιος κάποια άμεση λύση!

για ψάξε στην Google για το θέμα γιατί κάτι θυμάμαι είχε ξανά αναφερθεί

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για ψάξε στην Google για το θέμα γιατί κάτι θυμάμαι είχε ξανά αναφερθεί

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Google εχω ψάξει τα πάντα και δεν βρισκω τπτ ;);)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω στην κατοχή μου το vero w102i 10.1 (32gb) και ψάχνω για φορτιστή.Δεν μπορώ να καταλάβω το μέγεθος του βύσματος απο κάτι φορτιστές που είδα,οπότε μπορείτε να με βοηθήσετε και επίσης αυτά τα δυο θα δουλέψουν και αν ναι ποιο είναι το κατάλληλο; http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_286546.html

http://www.banggood.com/USB-To-DC-2_0-Cable-2_0-0_5mm-Charging-Cable-USB-Charger-Spare-Parts-p-932591.html?rmmds=search

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω στην κατοχή μου το vero w102i 10.1 (32gb) και ψάχνω για φορτιστή.Δεν μπορώ να καταλάβω το μέγεθος του βύσματος απο κάτι φορτιστές που είδα,οπότε μπορείτε να με βοηθήσετε και επίσης αυτά τα δυο θα δουλέψουν και αν ναι ποιο είναι το κατάλληλο; http://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_286546.html

http://www.banggood.com/USB-To-DC-2_0-Cable-2_0-0_5mm-Charging-Cable-USB-Charger-Spare-Parts-p-932591.html?rmmds=search

Ευχαριστώ!!

Κοιτα να δεις...ισος και να ταιριαζει το βύσμα! Παρολαυτα απ'οτι καταλαβαινω θές να το συνδέσεις σε PC ή κάποιο φορτιστή τα οποια και τα δυο είναι 5Volt ενω ο φορτιστής του Vero ειναι 9Volt ! Δεν θα σου κανει κάποια βλάβη αλλα δεν θα φορτίζει ουτε σε μια εβδομαδα! :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις...ισος και να ταιριαζει το βύσμα! Παρολαυτα απ'οτι καταλαβαινω θές να το συνδέσεις σε PC ή κάποιο φορτιστή τα οποια και τα δυο είναι 5Volt ενω ο φορτιστής του Vero ειναι 9Volt ! Δεν θα σου κανει κάποια βλάβη αλλα δεν θα φορτίζει ουτε σε μια εβδομαδα! :)

 

Ευχαριστώ φίλε!Λοιπόν αν βρω κάναν adapter με output 9v θα γίνει δουλειά;πχ http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_453949.html

Επίσης μήπως ξέρεις συγκεκριμένα ποιο είναι το βύσμα γιατί υπάρχουν πολλά σε διάφορα μεγέθη και δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...