Jump to content

Vero Tab w10i 10"(32GB)


7710nmvx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το πηρα κι εγω το συγκεκριμενο ταμπλετ.Οι γωνιες θεασης καλες ειναι..Γενικα ειναι αριστο για την τιμη αυτη...Το μονο αρνητικο ειναι τελικα η μπαταρια..Με την πρωτη φορτιση, εβγαλε 5 ωρες και 19 λεπτα ακριβως με το wifi μονιμως ανοιχτο...Ελπιζω να στρωσει...αλλα ποσο?...Απογοητευτηκα λιγο να πω την αληθεια...Στο τελευταιο review που ειδα στο ιντερνετ, ελεγαν για 8ωρο σιγουρο...

Διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος 16.3 gb με 5-6 ακομα εφαρμογες μετρο που κατεβασα, χωρις το office, το οποιο δε μου πολυχρειαζεται αφου χρησιμοποιω το kingsoft και το openoffice.

 

edit:..Μοιλις πριν απο λιγα δευτερολεπτα εκανε τη δευτερη ξαφνικη αποσυνδεση απο το wifi...

Edited by ddimitra273
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φάουλ για μένα το εν λόγω ταμπλετ, καθώς στα 249€ παίρνεις το asus t100 Bing edition με πληκτρολόγιο, μπαταρία 11ώρες, θύρα φόρτισης micro usb (μεγάλο πλεονέκτημα) και τέλος απλά ASUS....;)

 

συμφωνω μεν αλλα 1gb ram ???? δεν παει πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Όποτε με 5 ώρες αυτονομία δεν πάμε πουθενά. Να ψάξω καλύτερα κάτι σε t100 ή t200 καλύτερα και ας εχει παραπάνω χρήματα
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία στρώνει αλλά δεν τονεχω δουλέψει και συνεχόμενα για να σου πω, παντός και εγώ απογοητευτικά στην αρχή αλλά τώρα για χρήση μέσα στο σπίτι βασικά , δεν το σκέφτομαι. Το WiFi κανει και σε εμενα νερά και υπάρχει καινούργιος driver .

 

Δείτε και μια "χακια" για να βάλετε το Dropbox folder στην SD το οποίο με βολέψε

 

http://superuser.com/questions/692151/on-windows-8-particularly-on-tablets-with-a-permanently-inserted-micro-sd-card

Edited by pxatzis
Link to comment
Share on other sites

Όποτε λογικά εφόσον και η μπαταρία δεν κρατάει παρά πολύ και η θύρα φόρτισης ειναι διαφορετική πάμε σε κατι άλλο πιο δοκιμασμένο ASUS T100/T200 :)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία μέχρι στιγμής δεν με ικανοποίησε. Πρώτη φορά βέβαια, αλλά δεν κράτησε πολύ. Δε βλέπω να κρατάει πάνω από τέσσερις ώρες με βίντεο. Η χρήση που έκανα ήταν μία περίπου ώρα YouTube και μια ώρα με τον explorer . Από το πρωί που το πήρα γεμάτο στη δουλειά, τις υπόλοιπες ώρες το ειχα στην αναμονη και η μπαταρία έπεσε στο 30%.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα χρησης, πληροφοριακα αναφερω οτι το wifi, περα απο 2 φορες την πρωτη μερα, δεν ξαναπαρουσιασε καμμια αποσυνδεση και η μπαταρια με την τεταρτη φορτιση εφτασε τις 7.30 ωρες(σε σχεση με τις 5 ωρες και 20λ που εβγαλε με την πρωτη φορτιση)..Και σε ολα τα υπολοιπα η λειτουργια του μεχρι στιγμης ειναι απροβληματιστη.
Link to comment
Share on other sites

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18639971&page=4

 

το linx 10 που πωλείται στην Αγγλία είναι το ίδιο tablet, δες στην μέση της σελιδας στο φόρουμ του λινκ. Στο ίδιο thread εχει και πληροφορίες για εγκατάσταση win 10

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα χρησης, πληροφοριακα αναφερω οτι το wifi, περα απο 2 φορες την πρωτη μερα, δεν ξαναπαρουσιασε καμμια αποσυνδεση και η μπαταρια με την τεταρτη φορτιση εφτασε τις 7.30 ωρες(σε σχεση με τις 5 ωρες και 20λ που εβγαλε με την πρωτη φορτιση)..Και σε ολα τα υπολοιπα η λειτουργια του μεχρι στιγμης ειναι απροβληματιστη.

Οι επτά ώρες αφορούν συνεχόμενη λειτουργία η υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που βλέπεις πόσο χρόνο δούλεψε συνολικά; Επίσης, δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά καταναλώνει πολύ μπαταρία τόσο στην αναμονή όσο και όταν είναι κλειστό. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό, είναι θέμα των windows tablets η μόνο εγω εχω πρόβλημα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οι επτά ώρες αφορούν συνεχόμενη λειτουργία η υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που βλέπεις πόσο χρόνο δούλεψε συνολικά; Επίσης, δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά καταναλώνει πολύ μπαταρία τόσο στην αναμονή όσο και όταν είναι κλειστό. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό, είναι θέμα των windows tablets η μόνο εγω εχω πρόβλημα; Ευχαριστώ.

 

Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προγραμμα, απλα σημειωνω ακριβως (τουλαχιστον για τις πρωτες φορτισεις) ποτε ακριβως το ανοιγω και ποτε το κλεινω και στο τελος προσθετω τους χρονους.Απλα.Ετσι εχω ακριβη εικονα.7μιση ωρες συνολικα,με το wi fi μονιμα ανοιχτο, με σερφαρισμα, επεξεργασια κειμενων,εγκατασταση-απεγκατασταση προγραμματων και youtube(απο το 100% εως το 15%).Δεν το εχω αφησει σε αναμονη για να δω ποση μπαταρια καταναλωνει ετσι.Οταν δεν το χρησιμοποιω το κλεινω.Παιχνιδια δεν παιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η εμβελεια του wifi πως ειναι? αλλαξες drivers για το wifi η απλως έστρωσε?

 

Αν ειναι για μενα η ερωτηση, οχι, δεν περασα κανεναν driver.Εστρωσε μονο του...Δεν ξαναειδα καμμια περιεργη συμπεριφορα.Υποθετω πως τελικα μαλλον το μοντεμ του σπιτιου μπορει να ευθυνοταν.

Edited by ddimitra273
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ακομα... πως τα παει σε αναπαραγωγη βιντεο 720, 1080p ???

 

Δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα.Μια χαρα τα παιζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.skroutz.gr/c/1632/diafora-aksesouar-tablet.html?keyphrase=keyboard+e1001

εχει κυκλοφορησει και η θηκη-πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια! τελικα το πηρα και εγω και να για πω την αληθεια εχω μεινει εκπληκτος ! εξαιρερικο για την τιμη του!

πολυ καλο το wifi, καμια αποσυνδεση καθως και πολυ καλη εμβελεια αφου πιανει σε σε σημειο που δεν παινει τι κινητο ή το laptop

καλη οθονη , γρηγορο και το usb διαβαζει τα παντα! Μπαταρια επισης πολυ καλη καθως με το πρωτο ανοιγμα με 50 τις εκατο εβγαλε 4 ωρες

το συνιστω ανεπιφυλακτα !

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο!..Οντως ειναι πολυ καλο..Και με τα windows δεν εχεις περιορισμους.Σαν ενα μικρο λαπτοπακι ειναι...Θα ηθελα βεβαια η μπαταρια να κρατα κανα 10ωρο αλλα δεν μπορουμε να τα χουμε και ολα...(με εχει καλομαθει το 7αρι asus memopad hd που εχω και βγαζει ανετα 13ωρο:p...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα παιδιά. Παρακολούθησα όλο το νήμα και πείστηκα και αγόρασα απόψε και εγώ το εν λόγω τάμπλετ. Από Κωτσόβολο κι εγώ. Θα ήθελα σας παρακαλώ να μου γράψει κάποιος που ξέρει και το έχει δοκιμάσει ακριβώς ποια μνήμη sd card παραγγείλω. Εννοείται ότι ψάχνομαι για τα μέγιστα GB. Δηλαδή 64+. Κάποιο λινκ θα ήταν καλοδεχούμενο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ωραια και καλη επιλογη φιλε μου.λοιπον εγω πανω εχω την kingstone64gb micro sdxc class 10!poli kali kai grigori!

 

http://www.e-shop.gr/kingston-sdca10-64gbsp-64gb-micro-sdhc-cl10-uhs-i-single-pack-p-PER.550942

http://www.mobileburn.com/media/logos/thumbs/symbian.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια σε αυτα τα ταμπλετ με windows αν βαλουμε μεσα msd 32gb πως μπορουμε οι εφαρμογες που κατεβαζουμε να μπαινουν κατευθειαν στην msd και να μην τρωνε τα mb της ενσωματωμενης μνημης??
Link to comment
Share on other sites

http://superuser.com/questions/692151/on-windows-8-particularly-on-tablets-with-a-permanently-inserted-micro-sd-card

 

Μπορείς να κάνεις με το παραπάνω τρόπο την SD να εμφανίζονται σαν δεύτερος "μόνιμος" δίσκος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ίδιο είναι και από ότι είδα πωλείται και εδώ σε αρχική τιμή λίγο πάνω από το vero. Το έψαξα λίγο για να βρω τους drivers του tablet αλλά τζίφος το γερμανικό site που το πουλάει παρέχει μόνο το Manuel. Του έβαλα και Ubuntu αλλά έχω την εντύπωση ότι τα 8 άρια πάνε σαφώς καλύτερα. Όποιος θέλει να μπει στο bios το οποίο είναι θα έλεγα πολύ πλούσιο σε ρυθμίσεις κάτι που δεν περίμενα, από κλειστό το tablet πατάμε volume up και power ταυτόχρονα. Πάντως παιδιά το ταμπλετάκι πάει σφαίρα και για αυτά που προσφέρει είναι τρελό vfm.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος θέλει κάτι να ρωτήσει ελεύθερα 2 μέρες τώρα του έχω βγάλει τα μάτια.

 

Για να καταλαβω, εβαλες ubuntu sto vero 10; Μπορω να του βαλω linux δηλαδη;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...