Jump to content

Landvo L200/L200G


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος που έχει το L200G να ανεβάσει την official rom για να μπορέσω να το επαναφέρω μετά από άστοχη προσπάθεια repartition. Προσπαθώ από το πρωί να μπω στο needrom άλλα είναι down.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με πιο πρόγραμμα προσπαθησες να το κάνεις;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ το needrom επανήλθε και φλασαρισα τη rom από την αρχη. Μετά φλασαρισα τα EBR1 & 2 που βρήκα στο needrom (όλα με το sp_flash_tool) και τώρα το primary partition από 1gb έγινε 2.5gb.
Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί σε έχασα, το repartition με ποιο πρόγραμμα το έκανες;; με το sp flash tool?

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτό: http://www.needrom.com/download/landvo-l200g-editing-primary-partition-25-gb-android-4-4-2/

ΠΡΟΣΟΧΗ τα EBR είναι για το L200G όχι για το δίκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

OK, θα το κοιτάξω....

 

στο λενοβο πάντως έκανα δουλειά στο λεπτό με την εφαρμογή mtk meteos....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι ακόμα, αλλά βλέπω να είναι κοντά.... :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήρθε το εργαλείο....

φανταστικό τηλέφωνο....

και τζαμπα τιμή....

 

τα κακά τώρα.... αν και το έχω λίγες ώρες, δεν βλέπω πως απενεργοποιηειται η δόνηση όταν σηκώνει ο άλλος το τηλέφωνο....

πράγματι το Google search δεσμεύει μέρος της οθόνης....

ο ήχος όταν ανοίγει είναι όντως ενοχλητικός, θα αφαιρέσω τα αρχεία του ήχου...

 

αυτά αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ξέρει κανείς πως συνδεέται με τον υπολογιστη?Το συνδεω με καλώδιο usb και ενω στο τηλεφωνο βγαινει ειδοποιηση οτι ειναι συνδεδεμενο σαν αποθηκευτικος χωρος ο υπολογιστης δεν το βλεπει!Ξερει κανείς τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

ξέρει κανείς πως συνδεέται με τον υπολογιστη?Το συνδεω με καλώδιο usb και ενω στο τηλεφωνο βγαινει ειδοποιηση οτι ειναι συνδεδεμενο σαν αποθηκευτικος χωρος ο υπολογιστης δεν το βλεπει!Ξερει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

πρεπει να πατησεις το κουμπι στο τηλεφωνο "turn on USB storage"

εδω δουλεψε με την πρωτη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήρθε το εργαλείο....

φανταστικό τηλέφωνο....

και τζαμπα τιμή....

 

τα κακά τώρα.... αν και το έχω λίγες ώρες, δεν βλέπω πως απενεργοποιηειται η δόνηση όταν σηκώνει ο άλλος το τηλέφωνο....

πράγματι το Google search δεσμεύει μέρος της οθόνης....

ο ήχος όταν ανοίγει είναι όντως ενοχλητικός, θα αφαιρέσω τα αρχεία του ήχου...

 

αυτά αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι...

 

Πατησε Ελλαδα και το δικο μου σημερα απο την προσφορα του geekbuying.

Σε λιγες μερες θα το εχω στα χερια μου.

Σου ηρθε ρουταρισμενο ? Wifi ,gps , photos δοκιμασες ?

Σαν ποιοτητα δειχνει καλο ?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ήρθε το εργαλείο....

φανταστικό τηλέφωνο....

και τζαμπα τιμή....

 

τα κακά τώρα.... αν και το έχω λίγες ώρες, δεν βλέπω πως απενεργοποιηειται η δόνηση όταν σηκώνει ο άλλος το τηλέφωνο....

πράγματι το Google search δεσμεύει μέρος της οθόνης....

ο ήχος όταν ανοίγει είναι όντως ενοχλητικός, θα αφαιρέσω τα αρχεία του ήχου...

 

αυτά αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι...

Καταρχάς καλορίζικο!

Όπως τα λέγαμε με τη δόνηση.

Γράψε μου αν είναι τόσο έντονος ο θόρυβος που προκαλεί, όπως είχα αναφέρει σε παλαιότερα post για το δικό μου. Αν όχι, κάποιο πρόβλημα θα έχει το δικό μου. Αναγκάστηκα να στείλω mail στη Landvo - Άμεση απάντηση, δυστυχώς όμως χωρίς αποτέλεσμα γιατί κατάλαβαν για την δόνηση των εισερχομένων κλήσεων και μου έδωσαν κατευθύνσεις για το πως θα την απενεργοποιήσω. Μάλιστα μου έστειλαν και φωτογραφίες με τα βήματα που έπρεπε να ακολουθήσω. Επανήλθα με νέο mail και συνημμένα κάποια video - αναμένω απάντηση.

Για τους ήχους ανοίγματος-κλεισίματος αρχικά τους μετονόμασα και δεν ακουγόταν, αλλά μετά βρήκα κάποιον ήχο mp3 μικρής διάρκειας, τον μετονόμασα στο αρχικό όνομα (bootaudio.mp3 - shutaudio.mp3) και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

thanx ☺

 

από ποιότητα είναι άριστο....

ήταν σφραγισμένο στο κουτί του με θήκη σιλικόνης μια έξτρα προστασία οθόνης και μια ήδη περασμένη....

φωτογραφίες WiFi όλα μια χαρά εκτός GPS που δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει....

αυτονομία καλή, φαίνεται καλύτερη από του λενοβο....

είναι ρουταρισμενο με μόνο δύο έξτρα εφαρμογές το supersu και μια εφαρμογή ενός καταστήματος πώλησης ρούχων που την αφαίρεσα

 

η δόνηση είναι αυξημένη φίλε και εδω, βέβαια ενοχλητικη δεν ξέρω αν είναι για τους αλλούς καθότι δεν το έχω πολυχρησημοποιησει γακομα....

 

εν κατακλείδι είναι μια πολύ καλή αγορά

 

νεώτερα....

το GPS είναι κανόνι....

 

η δόνηση στην απάντηση είναι ενοχλητική.... το δοκίμασα περνώντας άλλο δικό μου νούμερο

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η μόνη λύση είναι να απενεργοποιηθεί τελείως η δόνηση από το κινητό ; :confused:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ακόμα και αν την απενεργοποιησεις το κάνει....

 

και δεν είναι θέμα dialer.... έβαλα άλλον και μια από τα ίδια

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε ολους οσους το έχουν συνδεαται με ευκολια στο πσ η δεν συνδεεται καθολου.Στο δικο μου οταν βαζω το καλωδιο usb βγαζει μια ειδοποιηση στο πανω μερος της οθονης λειει ειναι συνδεδεμενο σαν αποθηκευτικοσ χωρος usb αλλα δεν εμφανιζει τιποτα στο πσ .Εχω φυσικα κλικαρει το usb debbuging.Εχει κανεις καμμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέεις βγάζει ένα μήνυμα πάνω στην οθόνη του κινητού να ενεργοποιησεις τον αποθευτικο χώρο.... τοκανες αυτό.... σωστά;;;

 

κάτι που ανακάλυψα είναι ότι η μπάρα της Google φεύγει όταν αλλάξεις launcher

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

όταν συνδέεις βγάζει ένα μήνυμα πάνω στην οθόνη του κινητού να ενεργοποιησεις τον αποθευτικο χώρο.... τοκανες αυτό.... σωστά;;;

 

Καλημέρα,

Βγαζει το μύνημα οτι συνδεεται σαν αποθηκευτικος χωρος usb αλλα μετα δεν το αναγνωριζει το πσ σαν αποθηκευτικο χωρο.Εχω το usb debugging κλικαρισμενο αλλα τιποτα.Μηπως πρέπει να καταβασω τιποτα drivers μτκ για windows?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις ρωτήσει τρεις φορές το ίδιο πράγμα χωρίς να κοιτάς τις απαντήσεις που σου δίνουν...

 

Δες την ακριβώς προηγούμενη απάντηση. Πρέπει να "κατεβάσεις" την μπάρα ειδοποιήσεων και να πατήσεις πάνω στη σχετική ειδοποίηση και στο παράθυρο που θα σου ανοίξει να ενεργοποιήσεις τον αποθηκευτικό χώρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια ειναι γνωστη γιατι εχω και αλλες ανδροιντ συσκευες.Μονο που σε αυτη την περιπτωση το μυνημα εμφανιζεται για 1 δευτερολεπτο και αν το προλαβεις δεν γινεται τιποτα.Αυτος ειναι ο λογος που ρωταω αν υπαρχει καποια αλλη διαδικασια οπως εγκατασταση drivers.

 

Υπαρχει καποιος αλλος κατοχος του κινητου που να εχει το ιδιο προβλημα για να με βοηθησει καθολου.Ενα ειναι το σιγουρο σε αυτο το τηλεφωνο τα πραγματα δεν γινονται οπως σε αλλες ανδροιντ συσκευες

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν το γνωρίζετε το τηλεφωνακι έχει gestures....

πολύ χρήσιμο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασια ειναι γνωστη γιατι εχω και αλλες ανδροιντ συσκευες.Μονο που σε αυτη την περιπτωση το μυνημα εμφανιζεται για 1 δευτερολεπτο και αν το προλαβεις δεν γινεται τιποτα.Αυτος ειναι ο λογος που ρωταω αν υπαρχει καποια αλλη διαδικασια οπως εγκατασταση drivers.

 

Υπαρχει καποιος αλλος κατοχος του κινητου που να εχει το ιδιο προβλημα για να με βοηθησει καθολου.Ενα ειναι το σιγουρο σε αυτο το τηλεφωνο τα πραγματα δεν γινονται οπως σε αλλες ανδροιντ συσκευες

 

φιλε μου σε παω στοιχημα πως αν το συνδεσεις σε αλλο υπολογιστη θα δουλεψει μια χαρα...οχι σε αλλη usb σε αλλο pc..

 

και για οσους δεν το εχουνε ηδη δει:

http://www.myphone.gr/d/landvo/l200.395/hands-on/

 

και εδω:

Edited by aelarav
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...