Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 10 ημέρες περίπου χρήσης ήρθε η στιγμή να παραθέσω την εμπειρία μου. Λοιπόν όταν αφορά στο θέμα με τα νερά στην οθόνη. Σε καθημερινή χρήση δεν πρόκειται να το αντιμετωπίσετε ούτε μια φορά. Ακόμα και σε παιχνίδια που χρειάζεται να πιέζεις την οθόνη δεν φαίνεται τίποτα. Αν θέλεις όμως να τα δεις και πιέσεις την οθόνη τότε ναι θα τα δεις αλλά πιστέψτε με δεν υπάρχει λόγος. Αν τώρα όπως λένε κάποιοι ότι με απλό κράτημα φαίνονται μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα και καλό θα ήταν να επισκεφτούν το σέρβις. Προβλήματα με wifi δεν αντιμετώπισα ούτε μια φορά αλλά ούτε και υπερθέρμανση. Με βαριά χρήση η μπαταρία βγάζει 8 με 9 ώρες λίγο λιγότερο δηλαδή από το iPad 3 που είχα. Ο ήχος που το κάνει να δονείται κατα την άποψη μου μετά από λίγο καιρό συνηθίζεται και ειδικά με το Smart Cover διπλωμένο δεν ενοχλεί σχεδόν καθόλου. Να πω την αλήθεια καλός και δυνατός ο ήχος αλλά δεν εντυπωσιάστηκα. Η δίκη μου η οθόνη δεν είναι ούτε κίτρινη ούτε μπλε και τα χρώματα πολύ καλά. Ένα αρνητικό σημείο είναι ότι η οθόνη μαζεύει εύκολα δαχτυλιες και δεν καθαρίζονται εύκολα. Βέβαια φαίνονται περισσότερο όταν είναι σβηστή. Κατα τα αλλά είναι πανέμορφο πανάλαφρο και ταχύτατο σε ότι του ζητήσεις. Πιστεύω ότι το 64gb είναι value for money γιατί ειδικά τώρα με τα 2 gb το κρατάς άνετα 3 χρόνια και το πουλάς τότε 200 ευρώ για να πάρεις κάτι άλλο. Με λίγα λόγια για μένα είναι το καλύτερο tablet που κυκλοφορεί αυτήν τη στιγμή.

 

Συμφωνώ σε όλα φίλε.

Από την στιγμή που έβαλα και την Smart Cover, τέλος με την ενόχληση του ήχου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά 10 ημέρες χρήσης του Air 2 σε gold χρώμα που τα σπάει(που πιο πολύ σαμπανε είναι) ένα μονο θα πω.

Είναι το πιο ολοκληρωμένο και πλήρη iPad και ότι καλύτερο έχει βγάλει η εταιρία και γενικα σε mobile οικοσύστημα το πληρέστερο tablet της αγοράς.

Οποίος θέλει το κορυφαίο των κορυφαίων mobile os tablet δεν έχει αντίπαλο.

 

Η συσκευή μου είναι γερμανική 16αρι wifi.

Είχα πολλές επιφυλάξεις και αμφιβολίες διαβάζοντας τα αρνητικά,αλλα διαψεύσθηκα οικτρά.

Η οθόνη άψογη,λευκό απόλυτα λευκό,ίχνος bleeding όπως και στα 2 προηγούμενη mini που είχα(1 και 2)

Ποιότητα κατασκευής υψηλότατη,πολύ στοίβαρη συσκευή,ελαφριά και πολύ βολική αν και είχα και εδω τον φόβο μήπως μου πέσει μεγάλη στο κράτημα και στην χρηςη.

Και εδω διαψεύσθηκα.

 

Πάμε στο ζουμί τώρα.

Ο A8X με τον κατα πολύ βελτιωμένο CPU-GPU συν τα 2gb ram και η αντανακλαστική ιδιότητα της οθόνης είναι τα 3 βασικότατα κριτήρια αγοράς και αναβάθμισης γενικότερα σε σχέση με ολα τα προηγούμενα iPad που θυμίζουν φτωχός συγγενής πραγματικά.

 

Ολα γίνονται πιο αστραπιαία,η απόκριση,ομαλότητα και σταθερότητα είναι μια κλάση τουλάχιστον πάνω σε σχέση με την προηγούμενη σειρά iPad.

Άνετα ανοίγω 4-5 καρτέλες Ίντερνετ και τα reload και τα κρέμασματα είναι παρελθόν.

Το multitasking η εμπειρία χρήσης έχει αυξήθηκε σημαντικά και ουσιώδη.

Η αυτονομία κυμαίνεται γύρω στα επίπεδα του mini 2 και εγώ προσωπικά απόλυτα ευχαριστημένος είμαι.

Το μονο αρνητικό που έχει αναφερθεί και πίσω είναι όταν παίζουν τα ηχεία με απο 50% και πάνω στην ένταση νιώθεις ότι χορεύει ελαφρώς σε ρυθμούς lambada:p

 

Δεν με ενοχλεί προσωπικά μιας και ακουστικά συνήθως βάζω όταν θέλω κάτι να ακούσω βιντεάκι η οτιδήποτε.

 

Ένα δεκάλεπτο όπου σύγκρινα το air 1 με το 2 ήταν αρκετό ετςι ώστε ότι ενδοιασμούς και επιφυλάξεις είχα να πάνε περίπατο και να το παραγγείλω επιτόπου.

 

Όπως είπα πήγα με προκατάληψη και αρνητικές σκέψεις αλλα τελικά μετά 10 ημέρες χρήσης θεωρώ ότι κρατάω μια συσκευή της Apple που πραγματικά τα αξίζει τα λεφτά πολύ περισσότερο σε σχέση με ολα τα προηγούμενα της σειράς και άνετα μια 2ετια θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά 10 ημέρες χρήσης του Air 2 σε gold χρώμα που τα σπάει(που πιο πολύ σαμπανε είναι) ένα μονο θα πω.

Είναι το πιο ολοκληρωμένο και πλήρη iPad και ότι καλύτερο έχει βγάλει η εταιρία και γενικα σε mobile οικοσύστημα το πληρέστερο tablet της αγοράς.

Οποίος θέλει το κορυφαίο των κορυφαίων mobile os tablet δεν έχει αντίπαλο.

 

Η συσκευή μου είναι γερμανική 16αρι wifi.

Είχα πολλές επιφυλάξεις και αμφιβολίες διαβάζοντας τα αρνητικά,αλλα διαψεύσθηκα οικτρά.

Η οθόνη άψογη,λευκό απόλυτα λευκό,ίχνος bleeding όπως και στα 2 προηγούμενη mini που είχα(1 και 2)

Ποιότητα κατασκευής υψηλότατη,πολύ στοίβαρη συσκευή,ελαφριά και πολύ βολική αν και είχα και εδω τον φόβο μήπως μου πέσει μεγάλη στο κράτημα και στην χρηςη.

Και εδω διαψεύσθηκα.

 

Πάμε στο ζουμί τώρα.

Ο A8X με τον κατα πολύ βελτιωμένο CPU-GPU συν τα 2gb ram και η αντανακλαστική ιδιότητα της οθόνης είναι τα 3 βασικότατα κριτήρια αγοράς και αναβάθμισης γενικότερα σε σχέση με ολα τα προηγούμενα iPad που θυμίζουν φτωχός συγγενής πραγματικά.

 

Ολα γίνονται πιο αστραπιαία,η απόκριση,ομαλότητα και σταθερότητα είναι μια κλάση τουλάχιστον πάνω σε σχέση με την προηγούμενη σειρά iPad.

Άνετα ανοίγω 4-5 καρτέλες Ίντερνετ και τα reload και τα κρέμασματα είναι παρελθόν.

Το multitasking η εμπειρία χρήσης έχει αυξήθηκε σημαντικά και ουσιώδη.

Η αυτονομία κυμαίνεται γύρω στα επίπεδα του mini 2 και εγώ προσωπικά απόλυτα ευχαριστημένος είμαι.

Το μονο αρνητικό που έχει αναφερθεί και πίσω είναι όταν παίζουν τα ηχεία με απο 50% και πάνω στην ένταση νιώθεις ότι χορεύει ελαφρώς σε ρυθμούς lambada:p

 

Δεν με ενοχλεί προσωπικά μιας και ακουστικά συνήθως βάζω όταν θέλω κάτι να ακούσω βιντεάκι η οτιδήποτε.

 

Ένα δεκάλεπτο όπου σύγκρινα το air 1 με το 2 ήταν αρκετό ετςι ώστε ότι ενδοιασμούς και επιφυλάξεις είχα να πάνε περίπατο και να το παραγγείλω επιτόπου.

 

Όπως είπα πήγα με προκατάληψη και αρνητικές σκέψεις αλλα τελικά μετά 10 ημέρες χρήσης θεωρώ ότι κρατάω μια συσκευή της Apple που πραγματικά τα αξίζει τα λεφτά πολύ περισσότερο σε σχέση με ολα τα προηγούμενα της σειράς και άνετα μια 2ετια θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο.

Eγω ξαναπηγα χθες στο iStorm στο Κολωνακι και ξανακοιταξα το 2,σε σχεση με το απλό ,για να δω αν αξιζει τον κοπο η αλλαγη.

Την πρωτη φορά,ειχα δει μια μεγαλη διαφορα.Ε,χθες,δεν ειδα καμια διαφορά.Μα καμίααα.

Εγω,κυριως σελιδες κατεβαζω και σαιτ διαβαζω.Παιχνιδια,δεν παιζω,γερασα πια γι αυτα,και ετσι,κατεβαζοντας τις συνηθισμενες σελιδες που κατεβαζω,και οχι μια,αλλα πολλες φορες,δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα.

Τι να πω,μπερδευτηκα.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ξαναπηγα χθες στο iStorm στο Κολωνακι και ξανακοιταξα το 2,σε σχεση με το απλό ,για να δω αν αξιζει τον κοπο η αλλαγη.

Την πρωτη φορά,ειχα δει μια μεγαλη διαφορα.Ε,χθες,δεν ειδα καμια διαφορά.Μα καμίααα.

Εγω,κυριως σελιδες κατεβαζω και σαιτ διαβαζω.Παιχνιδια,δεν παιζω,γερασα πια γι αυτα,και ετσι,κατεβαζοντας τις συνηθισμενες σελιδες που κατεβαζω,και οχι μια,αλλα πολλες φορες,δεν ειδα καμια διαφορα στην ταχυτητα.

Τι να πω,μπερδευτηκα.:confused:

 

Φίλε αν έχεις το air 1, και όπως λες το χεις μόνο για σερφάρισμα τότε δεν αξίζει κατ'εμε να πετάξεις χρήματα για την αγορά του air 2... Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έβλεπα αλλαγή προς το καλύτερο θα έμεινα με το mini 2 που έχει το ίδιο hardware με το air 1.

Αλλα το τελευταίο τρίμηνο είχα αγανάκτηση απο τότε που του πέρασα τα 8.

Και ετςι θεώρησα ότι αν είναι πολύ καλύτερη η εμπειρία με το air 2 θα το πάρω,όπως και έκανα και δεν το μετοιανοιωσα.

Να φανταστείς άνοιξα ταυτόχρονα και στα 2(insomnia,the verge,skroutz,neowin και phonearena) και στο air 1 στο πεντάλεπτο μου έκαναν reload οι σελίδες.

10 λεπτά το κράτησα στο air 2 τις ίδιες σελίδες και ήταν βράχος

Μου έδινε την αιςθηςη ότι στο air 1 θα μπουκώσει με μαθηματική ακρίβεια και θα με κρεμάσει όπως και έγινε.

Γενικά το 2 είναι πολύ πιο ομαλό και σταθερό και σου δίνει την αίσθηση οτι και να το βασανίσεις δεν θα σε προδώσει.

 

Με τα επόμενα update του iOS η διαφορά εμπειρίας χρήσης με το air 1 θα αυξηθεί με γεωμετρική πρόοδο πιστεύω.

Η CPU-GPU είναι 50-70% πάνω σε ωμή δύναμη και μαζί με τα 2gb ram θα δείξουν τα δόντια τους.

Το hardware είναι πολύ δυνατό πλέον και μονο άμα κάνει πατατα ολκης η Apple με το λογισμικό μπορεί να το κρατήσει πίσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν έχεις το air 1, και όπως λες το χεις μόνο για σερφάρισμα τότε δεν αξίζει κατ'εμε να πετάξεις χρήματα για την αγορά του air 2... Αυτά...

Αυτο ειδα κι εγω αγαπητέ.:)

Η πλακα ειναι,οτι πηγα για να πειστω να το παρω,αλλα ηθελα να ειμαι τιμιος για την κριση που θα βγαλω.Ε,δε μου εβγαινε.Δεν εβλεπα διαφορά.:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα θεωρώ ανώτερη και την οθόνη με την αντανακλαστική επίστρωση.

Πιο άνετη και ξεκούραστη θέαση ακόμα και έξω σε καταγάλανο ουρανό μια κλάση πάνω τουλάχιστον.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση η διαφορά σε σχέση με το mini 2 που είχα ταυτόχρονο λίγες ημέρες μαζί με το air 2 πριν το δώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο ειδα κι εγω αγαπητέ.:)

Η πλακα ειναι,οτι πηγα για να πειστω να το παρω,αλλα ηθελα να ειμαι τιμιος για την κριση που θα βγαλω.Ε,δε μου εβγαινε.Δεν εβλεπα διαφορά.:lol:

Εγώ το αντίθετο πήγα με προκαταλήψη και τελικά διαψεύσθηκα.

Εσένα δεν σε πάει μάλλον,περίμενε κανά fan less tablet με Core M τότε:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα θεωρώ ανώτερη και την οθόνη με την αντανακλαστική επίστρωση.

Πιο άνετη και ξεκούραστη θέαση ακόμα και έξω σε καταγάλανο ουρανό μια κλάση πάνω τουλάχιστον.

Μου έκανε τρομερή εντύπωση η διαφορά σε σχέση με το mini 2 που είχα ταυτόχρονο λίγες ημέρες μαζί με το air 2 πριν το δώσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το αντίθετο πήγα με προκαταλήψη και τελικά διαψεύσθηκα.

Εσένα δεν σε πάει μάλλον,περίμενε κανά fan less tablet με Core M τότε:p

 

η οθονη του mini 2 δεν εχει καμια σχεση με του air...ειναι πολυ χειροτερη.γι αυτο ειδες και μεγαλη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοιτάζοντας τις τιμές στο σκρουτζ βλέπω ότι υπάρχει μια διαφορά ~100ε ανάμεσα στις μεγάλες αλυσίδες και τα μικρά online μαγαζιά. Βέβαια είναι μοντέλο EU. Πως μεταφράζετε αυτό σε όρους ποιότητας, εγγύησης και DOA και που προτείνετε την αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοιτάζοντας τις τιμές στο σκρουτζ βλέπω ότι υπάρχει μια διαφορά ~100ε ανάμεσα στις μεγάλες αλυσίδες και τα μικρά online μαγαζιά. Βέβαια είναι μοντέλο EU. Πως μεταφράζετε αυτό σε όρους ποιότητας, εγγύησης και DOA και που προτείνετε την αγορά;

 

Οι ερωτήσεις σου θα πρέπει να γίνουν στα εκάστοτε on line καταστήματα καθώς δεν υπάρχει μία ενιαία πολιτική. Μπορώ να σου πω πως από τα γνωστά on line καταστήματα δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιος πρόβλημα με την αγορά του. Η ποιότητα έιναι όμοια με τα φυσικά καταστήματα και υπεύθυνη για το service των εισαγόμενων είναι η iSquare. :)

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχει φορτισει το ipad στο 100% καλο ειναι να το αποσυνδεουμε.η μπορουμε να το εχουμε στην μπριζα για ωρες ενω το χρησιμοποιουμε για να δουμε ταινια για παραδειγμα; Για την υγεια της μπαταριας το ρωταω....
Link to comment
Share on other sites

 

Και το κατεβασε στα 431€!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε δίλημμα όσον αφορά την αγορά ipad air 2 16 GB ή ipad air 32 GB.

 

Σκέφτομαι να χτυπήσω το ipad air 32 GB λόγω χωρητικότητας - μου έλεγε ένας φίλος (κάτοχος ipad air 16 GB) ότι στην αναβάθμιση των IOS ήθελε 7 GB μνήμης ελεύθερα οπότε αν το φορτώσεις λίγο δεν μπορεί να κάνεις update!

 

Θεωρείτε σημαντικό το θέμα της μνήμης ?

Υπάρχουν διαφορές σημαντικές μεταξύ ipad air 1 και 2?

 

Προφανώς το δίλημμα τίθεται διότι στο ipad air 2 δεν υπάρχει έκδοση 32 GB και πάμε στα 64 GB με τιμή απλησίαστη.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως τα 16 ειναι καπως λιγα....

 

Εγω αν δεν επαιρνα το cellular 16g θα επερνα το wifi 64 αλλα προτιμησα το 4g καθως εχω δωρεαν εξτρα σιμ απο το red1

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχει φορτισει το ipad στο 100% καλο ειναι να το αποσυνδεουμε.η μπορουμε να το εχουμε στην μπριζα για ωρες ενω το χρησιμοποιουμε για να δουμε ταινια για παραδειγμα; Για την υγεια της μπαταριας το ρωταω....

Να αποφεύγεις να χρησιμοποιείς το tablet συνεχόμενα στο ρεύμα αφού έχει φορτίσει πλήρως.

Θα την καταστρέψεις την μπαταρία.

Απλά κάθε φορά που φορτίζεις αστο κανά 10-15 λεπτά επιπλέον αφού έχει φτάσει 100% και το βγάζεις.

Παιδιά είμαι σε δίλημμα όσον αφορά την αγορά ipad air 2 16 GB ή ipad air 32 GB.

 

Σκέφτομαι να χτυπήσω το ipad air 32 GB λόγω χωρητικότητας - μου έλεγε ένας φίλος (κάτοχος ipad air 16 GB) ότι στην αναβάθμιση των IOS ήθελε 7 GB μνήμης ελεύθερα οπότε αν το φορτώσεις λίγο δεν μπορεί να κάνεις update!

 

Θεωρείτε σημαντικό το θέμα της μνήμης ?

Υπάρχουν διαφορές σημαντικές μεταξύ ipad air 1 και 2?

 

Προφανώς το δίλημμα τίθεται διότι στο ipad air 2 δεν υπάρχει έκδοση 32 GB και πάμε στα 64 GB με τιμή απλησίαστη.

Κατ εμέ αξίζει το air 2 πολύ περισσότερο έστω και 16αρι(και εγώ αυτό έχω)

Καλύτερος επεξεργαστής

Καλύτερη υποσύστημα γραφικών

Τουλάχιστον 50% πάνω σε επιδόσεις και στα 2.

Καλύτερη οθόνη λόγω αντανακλαστικής επίστρωσης

Και το εξίσου σημαντικό διπλάσια μνήμη στα 2gb έναντι 1gb στο air 1.

 

Το μονο που χάνει το air 2 απο το air 1 είναι στην λίγο χειρότερη αυτονομία που όμως παραμένει σε πολύ καλά επίπεδα.

Είναι δηλαδή πολύ ουσιαστική αναβάθμιση και πιο πρόταση-επένδυση θα έλεγα να σε κρατήσει πιο πολύ καιρό άνετα στη χρηςη μαζί του.

Εγώ απο το mini 2 με τα ίδια χαρακτηριστικά με το air 1 πήγα στο air 2 και δεν το μετοιανωσα καθόλου απεναντίας θεωρώ οτι έχω κάνει την καλύτερη αγορά σε Apple προϊόν που τα αξίζει τα λεφτά πολύ περισσότερο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε δίλημμα όσον αφορά την αγορά ipad air 2 16 GB ή ipad air 32 GB.

 

Σκέφτομαι να χτυπήσω το ipad air 32 GB λόγω χωρητικότητας - μου έλεγε ένας φίλος (κάτοχος ipad air 16 GB) ότι στην αναβάθμιση των IOS ήθελε 7 GB μνήμης ελεύθερα οπότε αν το φορτώσεις λίγο δεν μπορεί να κάνεις update!

 

Θεωρείτε σημαντικό το θέμα της μνήμης ?

Υπάρχουν διαφορές σημαντικές μεταξύ ipad air 1 και 2?

 

Προφανώς το δίλημμα τίθεται διότι στο ipad air 2 δεν υπάρχει έκδοση 32 GB και πάμε στα 64 GB με τιμή απλησίαστη.

 

Θα σου έλεγα να παρεις το air 2 αλλά ..Τα 16gb ειναι λίγα εφόσον τραβας αρκετές φωτό και βίντεο και δεν τα μεταφέρεις σε κανα laptop η media server.

Όποτε το θέμα ειναι τι χρήση θα του κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Και το κατεβασε στα 431€!

Δεν υπάρχει πια,τελος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε δίλημμα όσον αφορά την αγορά ipad air 2 16 GB ή ipad air 32 GB.

 

Σκέφτομαι να χτυπήσω το ipad air 32 GB λόγω χωρητικότητας - μου έλεγε ένας φίλος (κάτοχος ipad air 16 GB) ότι στην αναβάθμιση των IOS ήθελε 7 GB μνήμης ελεύθερα οπότε αν το φορτώσεις λίγο δεν μπορεί να κάνεις update!

 

Το φαινόμενο με τον μεγάλο ελεύθερο χώρο που απαιτείται για ένα update, αφορά μόνο την περίπτωση που η αναβάθμιση γίνεται over the air, μέσα από την ίδια την συσκευή δηλαδή. Όταν προσπαθήσεις να την κανείς μέσω iTunes, δεν υφίσταται τέτοιο πρόβλημα. Όποτε αυτό δεν θα πρέπει να σε προβληματίζει στην επιλογή για αγορά.

 

Και εγώ το Air 2 θα επέλεγα καθώς έχει γίνει σημαντική αναβάθμιση σε όλους τους τομείς και είναι μια πολύ καλή επένδυση καθώς θα μπορέσεις να το χρησιμοποιείς για αλλά 3 χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

με λιγη αναζητηση μεσα στο site υπαρχει...

Aυτο που εχει,και ταιριαζει η τιμη,ειναι το σκετο wifi,και οχι το wifi + cellular.Aλλα το πρωτο,ειναι αρκετα φτηνοτερο ως γνωστον.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στα υπόλοιπα δύο χρώματα (λευκό-χρυσό) υπάρχει διαθεσιμότητα σε όλες τις εκδόσεις στο space gray δεν συμβαίνει το ίδιο!

Σε επικοινωνία που είχα με iStorm μου είπαν ότι δεν έχει έρθει καθόλου στην Ελλάδα αυτό το χρώμα και ότι το αναμένουν... (ως γνωστόν τα iStorm προμηθεύονται απευθείας από Apple). Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό? Το ίδιο συμβαίνει και για το iPhone 6 space gray στις εκδόσεις 64 & 128! :ninja:

Edited by REFEREE1980
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στα υπόλοιπα δύο χρώματα (λευκό-χρυσό) υπάρχει διαθεσιμότητα σε όλες τις εκδόσεις στο space gray δεν συμβαίνει το ίδιο!

Σε επικοινωνία που είχα με iStore μου είπαν ότι δεν έχει έρθει καθόλου στην Ελλάδα αυτό το χρώμα και ότι το αναμένουν... (ως γνωστόν τα iStore προμηθεύονται απευθείας από Apple). Γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό? Το ίδιο συμβαίνει και για το iPhone 6 space gray στις εκδόσεις 64 & 128! :ninja:

Μια διόρθωση, τα καταστήματα istorm και γενικά τα μαγαζιά που πουλάνε iPhone και iPad (δηλαδή όσα είναι apple premium resellers, apple authorized resellers και authorized retailers. Τα μαγαζιά όπως birdphone πχ κάνουν δική τους εισαγωγή για αυτό και τα μοντέλα είναι us ή uk) προμηθεύονται από τους 3 παρόχους, cosmote, vodafone, wind. Αυτοί κανονίζουν τις εισαγωγές και μετά τα μοιράζουν και στους υπόλοιπους. Γι αυτό και στα κουτιά των συσκευών γράφει κάποιο όνομα παρόχου.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί μάλλον (λέω μάλλον γιατί απλά αυτό είναι το σκεπτικό μου και όσα κατάλαβα όταν και εγώ έψαχνα να βρω το 6 plus 64gb space gray) οι 3 μεγάλοι δεν έκαναν σωστά κουμάντο για τις εισαγωγές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση, τα καταστήματα istorm και γενικά τα μαγαζιά που πουλάνε iPhone και iPad (δηλαδή όσα είναι apple premium resellers, apple authorized resellers και authorized retailers. Τα μαγαζιά όπως birdphone πχ κάνουν δική τους εισαγωγή για αυτό και τα μοντέλα είναι us ή uk) προμηθεύονται από τους 3 παρόχους, cosmote, vodafone, wind. Αυτοί κανονίζουν τις εισαγωγές και μετά τα μοιράζουν και στους υπόλοιπους. Γι αυτό και στα κουτιά των συσκευών γράφει κάποιο όνομα παρόχου.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί μάλλον (λέω μάλλον γιατί απλά αυτό είναι το σκεπτικό μου και όσα κατάλαβα όταν και εγώ έψαχνα να βρω το 6 plus 64gb space gray) οι 3 μεγάλοι δεν έκαναν σωστά κουμάντο για τις εισαγωγές.

 

Τα iStorm (και όχι istore που εκ παραδρομής είχα γράψει) παίρνουν κατευθείαν από Apple και όχι από τους πάροχους αυτό μου είπαν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Τα iStorm (και όχι istore που εκ παραδρομής είχα γράψει) παίρνουν κατευθείαν από Apple και όχι από τους πάροχους αυτό μου είπαν οι ίδιοι.

Δεν παίρνουν απευθείας από apple. Και το iphone 5 και το 6 plus που πήρα από istorm (Κολωνακίου και river west) πάνω είχαν αυτοκόλλητο εισαγωγή vodafone. Το ξέρω, γιατί έχω μιλήσει με πολλά παιδιά από το istorm Κολωνακίου και σε κάθε κυκλοφορία έχουν το ίδιο θέμα, θα έχουμε όταν θα μας δώσουν οι πάροχοι (έτσι μου λένε πάντα). Επίσης έχουν συγκεκριμένες μέρες τις οποίες παραλαμβάνουν συσκευές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...