Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Jiayu S3


Giorgos9
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Εφόσον βλέπω βίντεο οτι και σε αυτό δεν τα παει καλά, μια χαρά νήμα είναι.

2. Βλέπε στο 1.

3. Δεν παραδέχτηκα τίποτα έμμεσα η αμεσα, στην φαντασία σου είναι αυτά που λες. Είπα ξεκάθαρα οτι δεν θα σου δικαιολογηθω για το θέλω.

4. Μια χαρά μπαίνει στην ίδια ζυγαριά.

5. Έμεινες στο να παιρνει μπροστά ε; με τα παράθυρα; τιε κλειδαριές; να λειτουργει το καλοριφέρ/air condition, καθρέφτες, κτλ; να συνεχίσω; και φυσικά δεν είναι ίδιο κοστος, αλλα μιας και μιλούσες αναλογικά με ακριβότερες συσκευές..το πήγα κι εγώ...ενα αμάξι των 15.000 κι ενα των 10.000 θα ήθελες στο οικονομικότερο να δουλεύουν όλα σωστα η όχι; απλή ερώτηση ειναι.

Το σε τι αμφιβαλλεις ως προς τις προθέσεις αγοράς μου, δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο. 3 κινητά είχα κι έχω υπόψη μου...coolpad f2 (αλλά έχει κι αυτό κάτι λιγα θεματακια), jiayu s3 (επικρατέστερο αν λειτουργουν όλα σωστα) και m1 note (αργεί ακόμα). Το hater και τα λοιπα είναι, επιεικως, ανάξια σχολιασμου.

 

Ναι θα ηθελες σε αυτο με τα 10.000 να δουλευουν ολα σωστα,αλλα αμα θες να εισαι σιγουρος και να εχεις και απαιτησεις πηγαινε παρε αυτο με τα 15.000.Ειδαλλως,μην παραπονιεσαι.

 

Και εμενα εμφανισε Despatched to overseas (Country code: GR) απο minideal με sg.

Edited by Degen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 728
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως λύνουν το πρόβλημα του GPS όσοι πήραν το g4s (κι αυτο μου αρεσε αλλα οταν ειδα τα προβληματα του πηγα προς coolpad f1!) ας πούμε; και ξέρεις ποια είναι η λυση (αν όχι μπες στο αντίστοιχο θρεντ να διαβάσεις)....πουλώντας το!

Ένας άλλος στο g2f λέει το άνοιξε (χάνεις και την οποία εγγύηση βέβαια) και δοκίμαζε να φτιάχνει δικές του κεραιες GPS η να ενισχύει την υπάρχουσα! Με μηδενικά αποτελέσματα (λογικό κιόλας), οποτε εγκατέλειψε την προσπαθεια.

Jiayu for the win καταστασεις!

Ε σορυ που δεν γουσταρω να μπαινω σε τέτοιες διαδικασίες για κινητό του κουτιού!

 

Εγω ξερω έναν "αλλο"που επειδη δεν έπιανε το gps εκανε μήνυση στην jiayu!

 

"Αυτος ο άλλος" αντι να ανοίγει με κονσερβοκούτι το κινητό και να φτιάχνει δικές του κεραίες gps αφου ειχε τέτοιες γνώσεις οπως λες δεν σκεφτηκε να πάρει μια συσκευη gps αλλα προτίμησε να βγάλει τα ματια του κινητού!

:blink:

Τι αλλο θα ακούσουμε!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και το THL 2015 στο παιχνίδι. Στα 3GB και απευθείας με Lolipop.

 

Εργαλείος, τρέχα πάρε εκείνο, να ηρεμήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος εδω 5 λεπτα και δεν καταφερε να συγχρονισει με δορυφορους, και απ'οτι φαινεται το βιντεο ειναι σε εξωτερικο χωρο

 

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος εδω 5 λεπτα και δεν καταφερε να συγχρονισει με δορυφορους, και απ'οτι φαινεται το βιντεο ειναι σε εξωτερικο χωρο

 

πολύ απογοητευτικό αυτό το βίντεο.πρέπει να έχουν πρόβλημα με το software αυτοί στην jiayu και να το έβγαλαν στην αγορά έτσι για να προλάβουν τον ανταγωνισμό,εδώ δεν μπορούν να ολοκληρώσουν το software στο άλλο μοντέλο με τα 3gb ram.πιστεύω π,αντως να το διορθώσουν σύντομα.διαφορετικά θα τους αγοράζουν συσκευές μόνο όσοι δεν έχουν απαιτήσεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο τυπος εδω 5 λεπτα και δεν καταφερε να συγχρονισει με δορυφορους, και απ'οτι φαινεται το βιντεο ειναι σε εξωτερικο χωρο

 

 

Για 15 φορα αναρτάται το ίδιο βιντεο και θα ακολουθήσουν τα ίδια σχόλια. Παμε παλι! Τουλαχιστον προσπαθήστε να ανεβάζετε νεα βιντεο οχι τα ίδια και ίδια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο μελος του 4PDA που μολις παρέλαβε

 

Εδω παλι δειχνει να κουμπώνει το gps σε λιγότερο απο 30 δευτερα....

Link to comment
Share on other sites

Για 15 φορα αναρτάται το ίδιο βιντεο και θα ακολουθήσουν τα ίδια σχόλια. Παμε παλι! Τουλαχιστον προσπαθήστε να ανεβάζετε νεα βιντεο οχι τα ίδια και ίδια...

 

σορρυ για την επαναληψη αν το ειχα δει δεν θα το εβαζα αλλα το thread ετσι οπως ειναι δεν παρακολουθειτε, πηδας σελιδες απο την βαρεμαρα να βλεπεις τα ιδια και τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

ποτε προλαβε και το πηρε ο μητσος ρε παιδια?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω έναν "αλλο"που επειδη δεν έπιανε το gps εκανε μήνυση στην jiayu!

 

"Αυτος ο άλλος" αντι να ανοίγει με κονσερβοκούτι το κινητό και να φτιάχνει δικές του κεραίες gps αφου ειχε τέτοιες γνώσεις οπως λες δεν σκεφτηκε να πάρει μια συσκευη gps αλλα προτίμησε να βγάλει τα ματια του κινητού!

:blink:

Τι αλλο θα ακούσουμε!

 

Επειδή μάλλον δεν μπηκες στον κόπο να διαβάσεις τις τελευταίες έστω σελίδες του g2f και απλα είπες να πεις μια γενικολογη μπαρουφα.... πάρε τον πραγματικό άλλον (και πες μας και για τον δικο σου άλλον κι εσύ!):

 

Εγώ έχω περάσει την 0.3.6 εδώ και 10 μέρες. Με το WiFi δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε με κολλήματα. Η μπαταρία του επίσης είναι ΟΚ, με καλή αυτονομάι. Κάνω πάνταπ πλήρης φορτίσεις. Μόνο μια φορά προχθές που το άφησα για φόρτιση overnight, το πρωί ήταν κολλημένο. Επειδή έχω Xposed και Gravity, έχω παραμετροποιήσει να κάνει ήχο όταν είναι πλήρη φόρτιση. Προχθές λοιπόν την νύχτα το άκουσα δύο φορές να κάνει πλήρη ήχο, που σημαίνει ότι φόρτισε, εγώ δεν το έβγαλα από από την μπρίζα, στις 03:00 :wacko:, χρησιμοποίησε λίγο την μπαταρία του και μετά το κύκλωμα του ξαναμπήκε σε φόρτιση. Πιθανά γιαυτό το άκουσα και δεύτερη φορά.

Ήταν η πρώτη φορά πάντως που μου κόλλησε. Αν μου ξανακολλήσει σε overnight charging, ίσως ξαναβάλω την 0.2.6

 

Επίσης μπήκα στον πειρασμό και το άνοιξα για να δω το πρόβλημα με την κεραία του GPS :X . Έφτιαξα πέντε έξι δικές μου παραλαγές κεραίας βασισμένος σε forum. Μερικές δουλέψαν καλύτερα, μερικές δεν δουλέψαν καθόλου. Οπότε νομίζω ένα θέμα που έχει το GPS ίσως είναι η κεραία. Το δούλεψα μια ημέρα με δική μου κεραιούλα, αλλά είναι λίγο ατσούμπαλο να βάζεις καλώδια και αυτοκολητάκια για κεραία. Τελικά την έβγαλα, καθάρισα καλά τις επαφές της δικής του κεραίας, το έδεσα και ξαναδοκίμασα. Δούλεψε, κλείδωσε δορυφόρους, με έδειξε στο sygic, έκανα και μια μικρή πλοήγηση αρκετά καλά. Το πρόβλημα στην πλοήγηση είναι επίσης ότι δεν πολυδουλεύει η πυξίδα του, οπότε το sygic "βλέπει" προς τα που πηγαίνεις μόνο από τους δορυφόρος, και την θέση σου. Το κακό είναι πως όταν το χρειάζεσαι το GPS, δεν κλειδώνει γρήγορα και σε εκνευρίζει.

Επίσης αναβάθμισα το google maps, το οποίο δουλεύει τώρα μια χαρά...αναφέρομαι σε πρόβλημα με παλιότερη έκδοση του google maps που κολλούσε.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως είναι καλό τηλέφωνο, συμφωνώ.

 

Edit: Σχετικά με τις κεραίες να σημειώσω ότι όλες οι δοκιμές με τις τροποποιημένες κεραίες έγινα χωρίς το κάλυμα, θήκη, κλπ. Όταν κατάφερα και έβαλα μια κεραιούλα δικιά μου μέσα στο κινητό, την κόλησα, έβαλα το κάλυμα του και την θήκη σιλικόνης, την ίδια μέρα δούλευε μια χαρά. Την επόμενη μέρα και αυτή αργούσε να κλεδώσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι θα ηθελες σε αυτο με τα 10.000 να δουλευουν ολα σωστα,αλλα αμα θες να εισαι σιγουρος και να εχεις και απαιτησεις πηγαινε παρε αυτο με τα 15.000.Ειδαλλως,μην παραπονιεσαι.

 

Και εμενα εμφανισε Despatched to overseas (Country code: GR) απο minideal με sg.

 

Δηλαδή θα πληρωνες τα ωραία σου λεφτακια, αλλά αν δεν καλοδούλευε κάτι δεν θα παραπονιοσουν στην αντιπροσωπεια ε; δεν θα τους εκραζες στα διάφορα φορά...θα αυτομαστιγωνοσουν επειδή δεν έδωσες 5.000 παραπανω και γι αυτό δεν δουλεύει κάτι σε αυτό; έτσι λειτουργεις σε όλα στη ζωή σου προφανώς ε; ειτε εισαι τεραστιος απλας ειτε...δεν πειθεις! Το δεύτερο διαλεγω.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσε πολύ βαρύ το βίντεο που ποσταρα :lol:

 

Πριν γελασεις πιο πολυ....Το βλέπεις οτι έχει WiFi συνδεδεμένο έτσι; ουπς...ελπίζω να μη σου χαλασα τους πανηγυρισμούς και τα πυροτεχνήματα!

Το βλέπεις οτι ακομα κι ετσι οι 4 απο τους 7 δορυφόρους είναι με χαμηλότατο σημα (πιάνω και δεν πιάνω), έτσι;

Με την ευκαιρία...δεν μας λες και πόσους glonass δορυφόρους είδε;

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε γμτ και ειχα βγάλει τις σημαίες στο μπαλκόνι. Κάτσε να παώ να τις κατεβάσω :blink:
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα. Μείνετε στο θέμα παρακαλώ και αφήστε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Μία αναφορά για το πρόβλημα της συσκευής και της αντιμετώπισης από τον καθένα, είναι αρκετή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια στο ρωσικο forum εχει screenshot απο gps μια χαρα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=617917&st=1340
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια στο ρωσικο forum εχει screenshot απο gps μια χαρα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=617917&st=1340

 

Μπα...μαγειρεμένο ειναι!!! Χ απο μένα....:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδια αναμενομενο ηταν . Οπως ειπε και καποιος πολλες σελιδες πριν, ειναι αστειο να μιλαμε για προβλημα gps οταν υπαρχει glonas και bds.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος jiayu g4s και εχω αρχιζω και το ζαχαρωνω το κινητο.

Ποτε περιπου το αναμενεται εσεις που το παραγγειλατε

(για να ξερω ποτε περιπου θα δω τα αντιστοιχα πολυποθητα review επι ελληνικου εδαφους :) );

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος jiayu g4s και εχω αρχιζω και το ζαχαρωνω το κινητο.

Ποτε περιπου το αναμενεται εσεις που το παραγγειλατε

(για να ξερω ποτε περιπου θα δω τα αντιστοιχα πολυποθητα review επι ελληνικου εδαφους :) );

 

Στην καλυτερη περιπτωση πιστευω 15 φεβρουαριου.Το δικο μου εκανε despatch στις 29 ιανουαριου.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια στο ρωσικο forum εχει screenshot απο gps μια χαρα http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=617917&st=1340

To screenshot που είναι;

Ολο το θέμα βγάζει το link σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...