Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ! Θα κάνω & εγώ τότε backup.

Πέραν του ζητήματος με το led, ως συσκευή είναι εξαιρετική & best value 4 money με κάτι λιγότερο από 200€.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλήμερα σε όλους

 

με ενδιαφέρει το εν λογω κινητό και παρακολουθώ αρκετό καιρο τις τιμές του στα καταστήματα στο σκρουτζ και παρουσιάζει τρελή μετάπτωση, εκει που θα το βρεις με 187Ε μέσα σε 2-3 μέρες παει 197-205...

 

τι να πω πολύ παράξενο.

 

πάντως είστε όλοι αρκετά ευχαριστημενοι με το κινητό???

Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα το ειχα και ημουν απολυτα ευχαριστημενος. Δεν βρηκα καποιο προβλημα στο κινητο. Το εδωσα για να παρω το υπεροχο εμφανισιακα Huawei P7.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες... Μετα απο την αλληγη πλακέτας που εκαναν για το λεντ καθε φορα που κανω επανεκκίνηση δεν μου συνδέεται στο Wi-Fi του σπιτιού μου... Μονο του σπιτιού ομως. Εχει κανεις ιδεα ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από το ρουτερ το θέμα μου

 

φανταζομαι συνδεετε αλλα δε πρεπει να περνει σωστη IP οταν συνδεθει πατα πανω στο wifi connection του σπιτιου σου(USER WIFI px) τροποοιηση δικτυου κ καπου λεει DHCP αλλαξετο με την αλλη επιλογη κανε ρεσταρτ το ρουτερ σ και κλεισε κ ξανα ανοιξε το wifi του κιν σου

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι συνδεετε αλλα δε πρεπει να περνει σωστη IP οταν συνδεθει πατα πανω στο wifi connection του σπιτιου σου(USER WIFI px) τροποοιηση δικτυου κ καπου λεει DHCP αλλαξετο με την αλλη επιλογη κανε ρεσταρτ το ρουτερ σ και κλεισε κ ξανα ανοιξε το wifi του κιν σου

Όταν κάνω επανεκκίνηση χάνει την σύνδεση και μου βγάζει ενδειξει ότι υπάρχει WiFi... Αυτό που ήταν συνδεδεμένο πριν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει αναβαθμιση, η v10g. Μου εμφανιστηκε χτες το βραδυ και ηταν καμια 15 και κατι ΜΒ. Ελεγε οτι βελτιωνε την καμερα. Μεχρι στιγμης, δεν εχω παρατηρησει καποια αλλη αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει αναβαθμιση, η v10g. Μου εμφανιστηκε χτες το βραδυ και ηταν καμια 15 και κατι ΜΒ. Ελεγε οτι βελτιωνε την καμερα. Μεχρι στιγμης, δεν εχω παρατηρησει καποια αλλη αλλαγη.

Μου ήρθε και εμένα εχθές το μεσημέρι ,αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα καμία διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ σύντομη ερώτηση προς τους κατόχους του κινητού:

Από σήμα πως είναι;

Ρωτάω διότι έχει χαμηλό sar και σε παλαιότερη συσκευή LG που είχα με χαμηλό sar δεν έπιανε καθόλου μέσα στα δωμάτια του σπιτιού, εκεί που άλλα κινητά είχαν καλό σήμα. Ισχύει το ίδιο με το LG G3 s; Είμαι μεταξύ αυτού, του G2 mini και του moto G (που σίγουρα έχει καλό σήμα αλλά sar απαράδεκτο)

Link to comment
Share on other sites

Μία πολύ σύντομη ερώτηση προς τους κατόχους του κινητού:

Από σήμα πως είναι;

Ρωτάω διότι έχει χαμηλό sar και σε παλαιότερη συσκευή LG που είχα με χαμηλό sar δεν έπιανε καθόλου μέσα στα δωμάτια του σπιτιού, εκεί που άλλα κινητά είχαν καλό σήμα. Ισχύει το ίδιο με το LG G3 s; Είμαι μεταξύ αυτού, του G2 mini και του moto G (που σίγουρα έχει καλό σήμα αλλά sar απαράδεκτο)

Εγώ δεν έχω πρόβλημα πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτοχος εδώ και μια βδομάδα...

Μιας και εχουν περάσει αρκετές συσκευές απο τα χέρια μου θεωρώ οτι στη τιμή αυτή παίρνει εύσημα!

Στα υπερ του η μπαταρία (θετικό οτι αλλάζει σε περίπτωση ανάγκης) πολυ καλη οθόνη και απο θέμα θέασης και απο θέμα φωτεινότητας (τσιγκουνιά στην LG που δε βάλανε αισθητήρα αυτόματης φωτεινότητας) εξαιρετικό ηχειο και ακουστικό, με νοβα ισως κάποιες φορες νοιώθεις οτι "κολλάει" αλλα για το 1gb παει σφαιρα...

Προσωπικά δεν εχω θέμα με το led.

Ενα που θελω να ρωτήσω γιατί εφόσον μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στη sd δε μου δίνει επιλογή να μεταφερω πχ μουσική;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το s3 neo μιας και αυτό έχει πέσει τώρα στα 157 euro τι λέτε?

είμαι σε αυτά τα δύο και είμαι πολύ μπερδεμένος με όλα αυτά τα προβληματάκια του g3 s στο led κ.λ.π. που διαβάζω.

Όλες οι συμβουλές δεκτές.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα προβλήματα;;;

Στο led σε καποιες "παρτιδες" ισως που λύνεται το θέμα άμεσα στο service...

Samsung με τα όποια "βαρια" που φορτωνει τις συσκευές (chat on,Samsung app κλπ) πλαστικουρα και σιγουρα πακέτο μια 2η μπαταρία σε "βαρια" χρηση και μια συσκευη που με το βάπτισμα neo δε παυει να ειναι 3ετιας,,, τοτε πηγαινε προς εκει. ;)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα προβλήματα;;;

Στο led σε καποιες "παρτιδες" ισως που λύνεται το θέμα άμεσα στο service...

Samsung με τα όποια "βαρια" που φορτωνει τις συσκευές (chat on,Samsung app κλπ) πλαστικουρα και σιγουρα πακέτο μια 2η μπαταρία σε "βαρια" χρηση και μια συσκευη που με το βάπτισμα neo δε παυει να ειναι 3ετιας,,, τοτε πηγαινε προς εκει. ;)

Δεν το θέλω για βαριά χρήση, βαριά παιχνίδια, ταινίες κ.λ.π. νορμάλ χρήση και για ιντερνετ.

Αλλά στο πάνω μέρος της σελίδας διάβασα από τον frantz (εγώ το εχω περίπου ένα μήνα κ το μόνο πρόβλημα είναι ότι ζεσταίνεται αρκετά όταν είμαι στο internet!!!καμία λύση??)

Καθώς δεν θέλω να τρέχω στο σέρβις (για το led) με το που θα το αγοράσω, λίγο χαζό μου ακούγεται!!!

Και κάτι ακόμα που με προβληματίζει είναι ότι το s3 neo έχει διπλάσια 16 GB εσ. μνήμη, και 1.5 ραμ και οθόνη για την κατηγορία του και τα χρήματα του η κορυφαία όλων!!!

(από τι διαβάζω εδώ και αλλού όλοι θα ήθελαν 1.5 ραμ και στο g3 s και μάλιστα το θεωρούν μειονέκτημα)

γι'αυτό το λόγο σας ρώτησα εκτός από το ντιζάιν μήπως και προσφέρει κάτι παραπάνω το g3 s γιατί και εγώ σαν πιο νέο μοντέλο προς τα εκεί έβλεπα αλλά δεν ξέρω δεν έχω πειστεί...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει αναβαθμιση, η v10g. Μου εμφανιστηκε χτες το βραδυ και ηταν καμια 15 και κατι ΜΒ. Ελεγε οτι βελτιωνε την καμερα. Μεχρι στιγμης, δεν εχω παρατηρησει καποια αλλη αλλαγη.

 

το μονο που παρατηρησα ειναι οτι οταν το γυρναω στην μπροστα καμερα μου βγαζει ενα λευκο καδρο!!! το κανει και σε εσας??

Link to comment
Share on other sites

το μονο που παρατηρησα ειναι οτι οταν το γυρναω στην μπροστα καμερα μου βγαζει ενα λευκο καδρο!!! το κανει και σε εσας??

 

Αυτό το λευκό κάδρο που βλέπεις λειτουργεί σαν φακός για να μπορεί να φωτίζει το πρόσωπο σου όταν βγάζεις selfies με χαμηλό φωτισμό. Γι αυτό άλλωστε ανεβαίνει και στο τέρμα η φωτεινότητα αυτόματα, για να φέγγει όσο γίνεται περισσότερο μιας και δεν έχει μπροστινό led η συσκευή.

 

Κρατάει στην ουσία το κεντρικό θέμα που είναι το πρόσωπο σου και όλο το γύρω γύρω πλάνο κόβεται για να δημιουργηθεί τεχνητός φωτισμός, ώστε να μπορείς να βγάζεις selfies και το βράδυ και να φαίνεσαι.

 

Μια πάρα πολύ έξυπνη και χρήσιμη λειτουργία που εφάρμοσαν οι Κορεάτες. Υπάρχει και στο μεγάλο G3 απ όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω για βαριά χρήση, βαριά παιχνίδια, ταινίες κ.λ.π. νορμάλ χρήση και για ιντερνετ.

Αλλά στο πάνω μέρος της σελίδας διάβασα από τον frantz (εγώ το εχω περίπου ένα μήνα κ το μόνο πρόβλημα είναι ότι ζεσταίνεται αρκετά όταν είμαι στο internet!!!καμία λύση??)

Καθώς δεν θέλω να τρέχω στο σέρβις (για το led) με το που θα το αγοράσω, λίγο χαζό μου ακούγεται!!!

Και κάτι ακόμα που με προβληματίζει είναι ότι το s3 neo έχει διπλάσια 16 GB εσ. μνήμη, και 1.5 ραμ και οθόνη για την κατηγορία του και τα χρήματα του η κορυφαία όλων!!!

(από τι διαβάζω εδώ και αλλού όλοι θα ήθελαν 1.5 ραμ και στο g3 s και μάλιστα το θεωρούν μειονέκτημα)

γι'αυτό το λόγο σας ρώτησα εκτός από το ντιζάιν μήπως και προσφέρει κάτι παραπάνω το g3 s γιατί και εγώ σαν πιο νέο μοντέλο προς τα εκεί έβλεπα αλλά δεν ξέρω δεν έχω πειστεί...

Το G3 S το ειχα το Neo το εχει φιλος. Χαλαρα το G3. Το Neo ειναι γεματο bloatware και αφηνει 200-300 mb ελευθερα. Το G3 εχει απιστευτη μπαταρια, καλυτερο interface, θα παρει lollipop και φυσικα ειναι ποιο ωραιο εμφανισιακα.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα το άφησα στο service της Procordia, χθες ήταν έτοιμο, για το θέμα του led. Τελικά μου άλλαξαν πλακέτα & εμένα (με νέο IMEI πλέον), & μάλιστα η νέα πλακέτα είναι Made in Korea, ενώ η παλία ήταν China. Ευγενέστατοι, εξυπηρετικότατοι & ταχύτατοι! Κατά τα λοιπά, κάνοντας επαναφορά των ρυθμίσεών μου από το αντίγραφιο ασφαλείας που είχα αποθηκεύσει, η συσκευή έγινε όπως & πριν. Πλέον λειτουργεί & το led, ενώ το τηλ παραμένει γρήγορο & δεν κολλάει πουθενά, παρά τη μνήμη 1GB :) (έχει φορτωμένες γύρω στις 60 εφαρμογές & δεν παίρνει χαμπάρι). Και με μια microSD 32GB class 10, αυξάνονονται κατακόρυφα οι αποθηκευτικές του δυνατότητες, ενώ μπορούν να μεταφερθούν εκεί & πολλές από τις εφαρμογές. Στα συν, η κάμερα, η οθόνη, η απόκριση-ταχύτητα, η ποιότητα κατασκευής, & φυσικά, η πολύ μεγάλη αυτονομία. Θέματα με ζεστάματα δεν έχω παρατηρήσει, παρά την έντονη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει το κοκκινο λαιζερ που εχει για τις βραδυνες ληψεις, οσες κ να εχω δοκιμασει δεν αναβει! εχει κανεις καμια ιδεα??? μηπως πρεπει να ενεργοποιησω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανάβει (δλδ, ανάβει, πάρα πολύ αμυρδρά όμως, που δεν το αντιλαμβανόμαστε), είναι σαν τις υπέρυθρες που έχουν τα τηλεκοντρόλ των τηλεοράσεων. Έτσι λειτουργεί κ στο δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...