Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιο έκανες root γιατί δύο τρία που δοκίμασα δεν δούλευαν, και θέλω να μεταφέρω εφαρμογές στην sd

 

Root δεν έχω κάνει αλλά οι περισσότερες εφαρμογές είναι δυνατόν να μεταφερθούν στην SD

 

Όσο για το LG G2, σαφώς και είναι ανώτερο αλλά δεν μιλάμε για την ίδια κατηγορία.... Όποιος θέλει να διαθέσει 70 ευρώ παραπάνω σαφώς να το πάρει, αλλά για όποιον έχει budget τα 200 το G3 S είναι πολύ καλή επιλογή. Εϊχα και το απόλυτο VFM το Moto G 2nd gen αλλά θεωρώ ότι το G3 S έχει ποιο πολλά να προσφέρει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με το app2sd χωρίς root?

 

Μα φυσικά και είναι ανώτερο από το G3, το έγραψα εξ' άλλου, αλλά μιλάμε για άλλη κατηγορία και άλλα χρήματα, και το βασικότερο, αν είναι να προσθέσουμε 70 ξεφεύγουμε αρκετά από την τιμή του G3s... είναι σχεδόν το 30% της τιμής του, δε το λες και λίγα παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Απλα απο το ρυθμισεις-εφαρμογες...

Παντως εχει ανεβει η τιμη του τις 2 τελευταιες εβδομαδες. Εγω το πηρα 186, τωρα εχει 200...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Απλα απο το ρυθμισεις-εφαρμογες...

Παντως εχει ανεβει η τιμη του τις 2 τελευταιες εβδομαδες. Εγω το πηρα 186, τωρα εχει 200...

 

Θα ανέβει ακόμα πιστεύω, όταν κινητά σαν το LG L Bello τα πουλάνε 170€ από εισαγωγές Γερμανίας και τα γνωστά καταστήματα στα 200€, μου κάνει εντύπωση που έχει μείνει ακόμα η τιμή σε αυτά τα επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Για παραπανω απο 200 δεν λεει. 180 ειναι η ιδανικη τιμη για μενα, και μετα στα 150 μεχρι να το αποσυρουν.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, καλη χρονια, σ' ολους τους myphoners κι ολο τον κοσμο!!!

Ερωτηση προς κατοχους: υπαρχει καποιο συγκεκριμενο ελληνικο e-shop απο το οποιο το πηρατε και δουλευει φυσιολογικα το LED notification??

Ρωτω, γιατι αυριο το επιστρεφω εκει που το πηρα και πρεπει να το αντικαταστησω, το συντομοτερο.

Αν απαγορευεται απο τους κανονες του forum, η δημοσιευση ονοματος καταστηματος, στειλτε μου σας παρακαλω P.M.!

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε το πας για επισκευή? Δεν έχω διαβάσει κάτι που να υποδεικνύει κατάστημα με παρτίδα που να λειτουργεί...
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα, καλη χρονια, σ' ολους τους myphoners κι ολο τον κοσμο!!!

Ερωτηση προς κατοχους: υπαρχει καποιο συγκεκριμενο ελληνικο e-shop απο το οποιο το πηρατε και δουλευει φυσιολογικα το LED notification??

Ρωτω, γιατι αυριο το επιστρεφω εκει που το πηρα και πρεπει να το αντικαταστησω, το συντομοτερο.

Αν απαγορευεται απο τους κανονες του forum, η δημοσιευση ονοματος καταστηματος, στειλτε μου σας παρακαλω P.M.!

 

 

To σωατό είναι ποια παρτίδα δεν έχει το πρόβλημα και όχι το μαγαζί. Εμενα που δεν έχει θέμα είναι η 410.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε το πας για επισκευή? Δεν έχω διαβάσει κάτι που να υποδεικνύει κατάστημα με παρτίδα που να λειτουργεί...

 

Γιατι θα το επιστρεψω και θα γινει πιστωση, οποτε δεν υπαρχει λογος να μπλεκω με service. Δεν "αισθανομαι" ανετα, να μπει χερι τοσο γρηγορα, σε καινουριο τηλεφωνο και δε θελω να χανω χρονο με πηγαινε-ελα, μιας και βρισκομαι επαρχια.

 

To σωατό είναι ποια παρτίδα δεν έχει το πρόβλημα και όχι το μαγαζί. Εμενα που δεν έχει θέμα είναι η 410.

 

Κατ' αρχην, ευχαριστω για τη βοηθεια!!

Αυτο (την παρτιδα εννοω), ειναι κατι που μπορεις να το δεις στη συσκευασια η μονο οταν ενεργοποιησεις το τηλεφωνο?? Αν επιτρεπεται, απο που εκανες την αγορα??

Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία το βλέπεις. Αν δεν κάνω λάθος είναι τα 3 πρωτα ψηφία του. S\N. Εγώ το πήρα απο E-deal.gr
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία το βλέπεις. Αν δεν κάνω λάθος είναι τα 3 πρωτα ψηφία του. S\N. Εγώ το πήρα απο E-deal.gr

 

Καλημερα κι ευχαριστω πολυ, για ολη τη βοηθεια σου!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο δεν παιζει... 27 ωρες μετα απο φορτιση με 11 ωρες σε πτηση, 11 ωρες ανοιχτο wifi, 22 λεπτα οθονη και 5 λεπτα κλησεων επεσε μονο στο 95%!
Link to comment
Share on other sites

Παίζει...... μέχρι εχτές το βράδυ στις 21:00 το είχα 48 ώρες ανοιχτό, 46 ώρες wifi, 1 ώρα data, 9 ώρες οθόνη, μην/viber, internet, εφαρμογές..... η μπαταρία έπεσε επιτέλους στο 13%!

Δε μπορώ να το πω άσχημο...

 

@GMF80: έχουμε την ίδια παρτίδα αλλά δε λειτουργεί το led, όχι ότι με ενοχλεί τόσο αλλά λες να φταίει η rom που έχει από wind; γιατί λογικά το h/w είναι ακριβώς ίδιο

Edited by zanzavarus
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα sn 408 led γιοκ.....δεν με πειραζει......ισως διορθωθει.......

Να κανω μια αλλη ερωτηση,εχω παρει την θηκη την circle που εινα s view,αυθεντικη,μπορω να δειχνει και σταθμη μπαταριας.....?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

 

@GMF80: έχουμε την ίδια παρτίδα αλλά δε λειτουργεί το led, όχι ότι με ενοχλεί τόσο αλλά λες να φταίει η rom που έχει από wind; γιατί λογικά το h/w είναι ακριβώς ίδιο

Λογικά θέμα hardware είναι... Αν ηταν software πιστεύω θα το είχαν φτιαξει με update...

Link to comment
Share on other sites

οποιος το φτιαξει ας μας ενημερωσει παιδια.....κατι ακομα,μπορω να ακουσω ραδιο μεσω bt ακουστικα,ενω εει γινει συζευξη....διοτι δεν τα καταφερνω....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

200 euro ειναι παρα πολλα για το κινητο (το ειχα αγοραση & προβλημα led) με 200 euro παρτε ενα μεταχειρησμενο LG G2 η οποιοσ κανει υπερβαση να παρη καινουριο ..Το κηνιτο exei λαγκαρισματα αν πεσει στα 150 θα ειναι το ιδανικο αλλα για τωρα παρα πολλα ......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Το σκεφτομαι για επομενο και ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο moto g.

Απο αυτονομια τι λεει?και ποιοτητα κατασκευης?

τελος ροοτ παιρνει ευκολα η θελει ξεκλειδωμα bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομια σκιζει. Η καλυτερη μπαταρια-διαχείριση που εχω δει σε smartphone και εχω αλλαξει πολλα. Η ποιοτητα κατασκευης ειναι ιδια με του κανονικου G3. Για root δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Δεν είμαι κάτοχος του τηλεφώνου,αλλά το σκέφτομαι σοβαρά.

Τι νέα έχουμε με το led?

Κάποιοι που το έχουν πάρει πιο πρόσφατα,έχουν να μας πουν τίποτα σε σχέση με το led? Δουλεύει στις νέες παρτίδες η ακόμη υπάρχει πρόβλημα?

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

Για το led έχει απαντήσει φίλος στην προηγούμενη σελίδα (θέλει αλλαγή σε μία πλακέτα και δεν έχουν ακόμα ανταλλακτικά, υποθέτω θα μας ενημερώσει όταν έχει νεότερα). Για τα υπόλοιπα το κινητό είναι πολύ καλό.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ είναι το εξής: διάβασα κάποιες αναφορές ότι θα πάρει android 5, ξέρει κανείς άλλος τίποτα πιο επίσημο/έγκυρο?

Link to comment
Share on other sites

Για το led έχει απαντήσει φίλος στην προηγούμενη σελίδα (θέλει αλλαγή σε μία πλακέτα και δεν έχουν ακόμα ανταλλακτικά, υποθέτω θα μας ενημερώσει όταν έχει νεότερα). Για τα υπόλοιπα το κινητό είναι πολύ καλό.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω εγώ είναι το εξής: διάβασα κάποιες αναφορές ότι θα πάρει android 5, ξέρει κανείς άλλος τίποτα πιο επίσημο/έγκυρο?

http://www.digitaltrends.com/mobile/android-5-0-lollipop-update-news/

Θα πάρει γύρω στο Μάρτη- Απρίλη... Επίσημα δεν έχει ανακοινωθεί αλλά είναι βέβαιο... Αν είναι καλοφτιαγμένο ας αργήσει, αν όχι ας μην πάρει καθόλου, δεν το χρειάζεται. Όσο έχω δει το Lollipop σε Νexus συσκευές δεν προσφέρει τίποτα τρομερό απλά γραφιστικές βελτιώσεις. Σε συσκεύες με μη pure android δεν θα προσφέρει ούτε αυτό... Το UI της LG με lollipop έχει ελάχιστες διαφορές από αυτό με kitkat...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Δεν είμαι κάτοχος του τηλεφώνου,αλλά το σκέφτομαι σοβαρά.

Τι νέα έχουμε με το led?

Κάποιοι που το έχουν πάρει πιο πρόσφατα,έχουν να μας πουν τίποτα σε σχέση με το led? Δουλεύει στις νέες παρτίδες η ακόμη υπάρχει πρόβλημα?

 

Γεια και σε σενα!!!

Προσωπικα, το επεστρεψα εκει που το πηρα και μου εγινε επιστροφη χρηματων, μιας και το χρυσο χρωμα, ειναι ειδος εξαφανισμενο, εδω και μερες!!!:(

Οποτε, προχωρησα σε παραγγελια απο το ενα και μοναδικο καταστημα που το ειχε σ' αυτο το χρωμα, αυριο το περιμενω και θα ενημερωσω σχετικα.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φρέναρε αυτή η ιστορία με το led και το σκέφτομαι...

Εσύ το ξανά παρήγγειλες χωρίς δεύτερη σκέξη? Και είχες και θέμα με την πρώτη συσκευή...

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...