Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αντεξα και το παραγγειλα... Κανένα παράπονο απο το Moto G 2nd gen που έχω τώρα αλλά το έχω να αλλαζω κινητά συχνά....

 

 

Edit: Το ebw ξεπούλησε απο οτι φαινεται και δεν πρόλαβα... Ακυρωσα την παραγγελία αλλά θα το ξαναχτυπησω σύντομα...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και παραγγειλα απο το e-deal.gr. 4 το απογευμα χθες παραγγειλα - σήμερα το πρωι το εχω! (Χίος). Θα γραψω αργότερα εντυπώσεις και σύγκριση με το Moto G 2nd gen....
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα και παραγγειλα απο το e-deal.gr. 4 το απογευμα χθες παραγγειλα - σήμερα το πρωι το εχω! (Χίος). Θα γραψω αργότερα εντυπώσεις και σύγκριση με το Moto G 2nd gen....

 

We are waiting γιατί και εγώ είμαι έτοιμος με το χέρι στο κουμπί για κάνω την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

To κινητό στα 180-200 είναι super VFM... Απόλυτο VFM σε αυτήν την κατηγορία θεωρείται το Moto G, αλλά... Το LG G3 S έχει ακριβώς την ίδια απόδοση απλά είναι πολύ πιο όμορφο. Πιο όμορφο design, ποιο όμορφο software. To bloatware της LG είναι χρήσιμο και καλοδεχούμενο. Το Moto G 2nd gen με κάλυπτε απόλυτα, απλά το βαρέθηκα... Η lollipop θα το ανανεώσει κάπως αλλά το G3 S δεν την χρειάζεται καν προς το παρών, το design του UI της LG είναι πανέμορφο. Πλέον δεν χρειάζομαι custom launcher, ούτε custom widget καιρού, ούτε custom dialer, ούτε custom lockscreen.

 

Εκεί που υπερέχει αρκετά το G3 S πάντως είναι τα ζωντανά χρώματα της οθόνης, πολύ ποιο ωραία από του Μoto G, επίσης έχει 4G (δεν έχω ακόμα στην περιοχή μου) και το knock code και το remote control μου αρέσουν σαν extra.

 

Προς το παρών κάποιο αρνητικό δεν βλέπω, θα δω πως πάει και η μπαταρία (που έιναι αρκετά μεγαλύτερη από του G και φυσικά αποσπώμενη - άλλο ένα θετικό).

 

Στην τιμή που ξεκίνησε αρχικά δεν ήταν καλή επιλογή αλλά στην τιμή που είναι τώρα θεωρώ ότι έιναι η καλύτερη εγχώρια επιλογή. Λογικά θα πάρει lollipop κάποια στιγμή αλλά προς το παρών δεν με απασχολεί καθόλου)...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελει η γυναικα μου τωρα για ταης γιορτες να αλλαξει το παλιο της galaxy s2 και επειδη ειμαστε πλεον fan της lg μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει το κινητο και ποια ειναι τα θετικα και αρνητικα που εχει?? Στα συν λεπω οτι εχει τηλεκοντρολ ,ραδιο, knock code κλπ. Ξερετε αν εχει usb otg η οχι και πειτε μου και καποια αλλα αρνητικα?? Η καμερα του ειναι καλη γιατι η γυναικα βγαζει αρκετα τα παιδια !!! Σε σχεση με το s2 που εχει θα δει μεγαλη διαφορα ?? Την ενδιαφερει πολυ να μην κολλαει αν και βλεπω οτι η μνημη ραμ ειναι ξανα 1G RAM φτανει ??? Επισης η εγγυηση στην procordia ισχυει μονο στο μαυρο και στο λευκο η και στο χρυσο κανονικα?? Αξιζει η αγορα του τωρα που ειναι κατω απο 200 ευρω που ειναι και το max του μπατζετ μας ??? :confused: :confused: Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αν διαβάσεις λίγο το θέμα θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς....
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απλα ηθελα ποιο πολλες γνωμες..Οι περισσοτεροι λενε καλα λογια..!!Τουλαχιστον ξερει να μου πει καποιος σιγουρα αν ολα τα χρωματα εχουν εγγυηση δηλαδη και το χρυσο εκτος το μαυρο - λευκο ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το πάρω τελικά αν και το 1GB RAM λίγο με ξενερώνει. Νομίζω πως δεν έχει OTG που ρωτάει ο φίλος πιο πάνω. Αυτό που με προβληματίζει είναι το Gorilla Glass 3. Σε κάποια sites γράφει πως έχει ενώ σε κάποια άλλα όχι. Τελικά έχει σίγουρα ή όχι; Το επόμενο "δύσκολο" ερώτημα είναι πιο χρώμα να διαλέξω (ανάμεσα στο grey και στο gold). :lol:

Στα 180 - 200 ευρώ είναι σίγουρα vfm κινητό αλλά στα 360 που έχει στα καταστήματα θα πάει άπατο.

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 3 έχει σίγουρα. Το 1 gb μια χαρα παει. Καλυτερα απο το moto g 2nd gen που κλείνει μονο του εφαρμογές.

Και η μπαταρία αστέρι! Με βγάζει καλυτερα απο το g.

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 3 έχει σίγουρα. Το 1 gb μια χαρα παει. Καλυτερα απο το moto g 2nd gen που κλείνει μονο του εφαρμογές.

Και η μπαταρία αστέρι! Με βγάζει καλυτερα απο το g.

 

Είμαι τότε one step closer στο να το παραγγείλω. Τώρα πρέπει να καταλήξω στο χρώμα. Το grey και το white τα έχω δει από κοντά σε Πλαίσιο και Public αλλά κανείς τους δεν είχε το gold για να το συγκρίνω (το οποίο από εικόνες στο internet που βλέπω φαίνεται πολύ ωραίο).

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο: το led ειδοποιήσεων λειτουργεί κανονικά γιατί έχω διαβάσει και εδώ στο forum αλλά και σε ξένα ότι σε πολλούς δεν λειτουργούσε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω εδω κι δυο μερες περιπου το κινητο ειναι τρομερο πολυ ωραιο design,λογισμικο καμερα μετρια προς το καλη αν κι εστιαζει κι τραβαει σε μηδενικο χρονο.Μου εβγαλε να κανω μια αναβαθμιση ειναι 168 mb νομιζω κι λεει οτι βελτιωνει το ιντερνετ αξιζει να την κανω?θα εχω καμια διαφορα αποοσης ειτε πιο γρηγορο ειτε ποιο αργο?την εχει κανει κανενας?Επισης το πληκτρα πισω για μενα ειναι πολυ βολικα!καθως αμα θες να ξεκλειδωσεις την οθονη απλλα την χτυπας 2 φορες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λειτουργει κανονικα απλα εχει μονο κοκκινο χρωμα!

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 3 έχει σίγουρα. Το 1 gb μια χαρα παει. Καλυτερα απο το moto g 2nd gen που κλείνει μονο του εφαρμογές.

Και η μπαταρία αστέρι! Με βγάζει καλυτερα απο το g.

 

Φίλε μου μπορείς να μας επιβεβαιώσεις αν έχει λειτουργεία usb otg και διαβάζει τα στικακια κανονικά?? :)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για otg δεν ξερω δεν μου χρειαζεται οποτε... Το led μια χαρα δουλευει.

Και εγω το gold σκεφτομουν αρχικα αλλα πηρα titan.. Ετσι και αλλιως σε θηκη θα μπει...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα σέρβις να πάω να δω τι θα κάνω με το led ; Στο σέρβις που το είχα πάει εκεί που μου είπε η LG το είχαν 20 μέρες και έκαναν τίποτα.όλο περίμενα και περίμενα χέρια που τα πήρα και τον πήγα και το πήρα αφτιαχτο
Link to comment
Share on other sites

Το πήγες στην procordia και δεν έκαμαν δουλειά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνησε με την LG και εξηγησε τους τι εγινε. Απαιτησε αμεση αντικατασταση κ οχι παραδοση σε service.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω αρκετά ερωτήματα για otg και οθόνη 1)otg δεν μου δούλεψε με στικάκι και επίσης με 500άρι εξωτερικό δίσκο που δοκίμασα,2)μπορεί να είναι Gorilla glass 3 αλλά δεν έχει και πολύ oleophobic coating δηλαδή πιάνει πιο εύκολα δαχτυλιές.

Ως προς την διασυνδεσιμότητα δεν έχει screen mirroring/miracast για να την συνδέεις και να προβάλλεις τα πάντα σε smartTV έχει όμως smartshare που σημαίνει πως μπορείς να δεις εικόνες/βίντεο σε smartTV.

Η ram είναι οριακά ΟΚ και δεν δημιουργεί προβλήματα αρκεί να μην υπάρχουν βαριές εφαρμογές σε εκτέλεση ταυτόχρονα,ο χώρος αποθήκευσης είναι γύρω στο 3,4GB out of the box που σημαίνει 1 Asphalt 8 και ψάχνεσαι με το υπόλοιπο 1,...GB:confused:.

Στα 190 ή και 180 ευρώ αν το πάρει κανείς είναι μια χαρά κινητό επώνυμο και με μερίδιο αίσθησης του μεγάλου του αδερφού;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει αρκετό καιρό από τότε που αγόρασα το κιν και δεν είναι ελληνικό το κιν. Μπορεί να γίνει αντικατάσταση ;

 

Άμα το παλέψεις λιγάκι... Εγώ παλιά που είχα θέμα και μου λέγανε οτι δεν ισχεύει εγγύηση και τέτοια τους είπα ότι θα τους κάνω βούκινο στα forum και με εξυπηρέτησαν σε χρόνο μηδέν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το gold το έχει κανείς ή το έχει δει κανείς από κοντά; Αξίζει ή μήπως να πάρω το titan grey;

Λογικά λόγω μικρής μνήμης παραγγέλνεις και μια SD και μια θήκη και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Άμα το παλέψεις λιγάκι... Εγώ παλιά που είχα θέμα και μου λέγανε οτι δεν ισχεύει εγγύηση και τέτοια τους είπα ότι θα τους κάνω βούκινο στα forum και με εξυπηρέτησαν σε χρόνο μηδέν. :lol:

Αυτό το είπες στην LG Ή στο σέρβις ; Όταν το έκανες εσύ είχες LG;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά Samsung πρεπει να είχα τοτε... Είχα στείλει mail στην Samsung Hellas.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...