Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ctt mod+ cm12.1 :-) :-) :-)

 

φανταζομαι ειδες αρκετες αλλαγες με το Mode το 75 εβαλες? η θερμοκρασια επεσε τελικα η τσαμπα εγραφα?

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι ειδες αρκετες αλλαγες με το Mode το 75 εβαλες? η θερμοκρασια επεσε τελικα η τσαμπα εγραφα?

 

Εβαλα 70 rc2.... Νομιζω πως επεσε :-)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω φτεει το οτι δεν περασα ΦΒ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μπαταριαρα

 

Δε το δούλεψες καθόλου; Για τί βλέπω flat γραμμή και 24% αναμονή.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

50% αυτοματο

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

50% αυτοματο

 

οχι χρονο οθονης εννοω 3-4-5 ωρες

Link to comment
Share on other sites

50% αυτοματο

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

50% αυτοματο

Λεμε να βγαλεις την οθονη(ποση ωρα χρηση εκανες).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανακαλύψει τίποτα μαγικό ρε παιδιά. Δεν γίνονται θαύματα. Για αν του κρατήσει 5 ημέρες γεμάτες σχεδόν είναι προφανές ότι δεν έκανε χρήση και σίγουρα έχει τα πάντα κλειστά. Διαφορετικά απλά έχει άλλη μπαταρία πάνω.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανακαλύψει τίποτα μαγικό ρε παιδιά. Δεν γίνονται θαύματα. Για αν του κρατήσει 5 ημέρες γεμάτες σχεδόν είναι προφανές ότι δεν έκανε χρήση και σίγουρα έχει τα πάντα κλειστά. Διαφορετικά απλά έχει άλλη μπαταρία πάνω.

 

ε σιγουρα, πανω απο 7:30 ωρες οθονη με τιποτα, αλλα ποτε δεν το εχω αφησει τοσο αναμονη και το εχω απορια ποσο να βγαζει με τοσο αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη 4g δεν εχω στην πολη μου και δεν χρησιμοποιω και data αν το γυρισω το σημα απο αυτοματο σε wcmda/gsm θα κερδισω σε μπαταρια?Επισης θα χασω κατι σε ποιοτητα σηματος και συνομιλιας?

Το ρωταω αυτο γιατι παντα το 30% της μπαταριας μου το τρωει το σημα...

Link to comment
Share on other sites

Με το που πήρε την V20i η μπαταρία μου κρατάει πιο πολύ. Αυτήν την εντύπωση έχω.......

Ρωταω γιατι θα σκάσω..πιο ειναι πιο νεο firmware το 20p η το 20i?..δεν ειναι ιδεα σου εχω δει πολλούς να το λενε

Link to comment
Share on other sites

Επειδη 4g δεν εχω στην πολη μου και δεν χρησιμοποιω και data αν το γυρισω το σημα απο αυτοματο σε wcmda/gsm θα κερδισω σε μπαταρια?Επισης θα χασω κατι σε ποιοτητα σηματος και συνομιλιας?

Το ρωταω αυτο γιατι παντα το 30% της μπαταριας μου το τρωει το σημα...

 

 

Ναι γύρνα το. Αν δεν πιάνει δεν υπάρχει λόγος να το έχεις στο lte. Θα έχεις και καλύτερο σήμα αφού δεν θα ψάχνει και να σε αλλάζει στα καλά καθουμενα και να μένεις από σήμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρωταω γιατι θα σκάσω..πιο ειναι πιο νεο firmware το 20p η το 20i?..δεν ειναι ιδεα σου εχω δει πολλούς να το λενε

 

 

Είμαι ικανοποιημένος τώρα. Το επόμενο που μένει είναι με την επόμενη αναβάθμιση να γίνεται πιο σωστή διαχηρισει και να σταματήσει να ανεβάζει θερμοκρασία με αποτέλεσμα να γίνεται αργό....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα κάτι το "πρωτόγνωρο" βάζοντας το κινητό στο φόρτιση είδα μετά από διπλό κλικ μια ειδοποίηση που προειδοποιούσε ότι ήταν σε αργή φόρτιση USB πράγμα που δεν συνέβαινε, αποσύνδεσα το κινητό και με την επανασύνδεση εξαφανίστηκε η ειδοποίηση και επανήλθε η ταχεία φόρτιση.

Μάλιστα τώρα πρέπει να προσέχω κάθε φορά που το θέλω γρήγορα μη με κρεμάσει.

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτή η λάθος αναγνώριση στη φόρτιση;

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα κάτι το "πρωτόγνωρο" βάζοντας το κινητό στο φόρτιση είδα μετά από διπλό κλικ μια ειδοποίηση που προειδοποιούσε ότι ήταν σε αργή φόρτιση USB πράγμα που δεν συνέβαινε, αποσύνδεσα το κινητό και με την επανασύνδεση εξαφανίστηκε η ειδοποίηση και επανήλθε η ταχεία φόρτιση.

Μάλιστα τώρα πρέπει να προσέχω κάθε φορά που το θέλω γρήγορα μη με κρεμάσει.

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτή η λάθος αναγνώριση στη φόρτιση;

 

 

Ναι σε εμένα το εκανε οταν το ειχα ,αλλά και στην παλιά ναυαρχίδα της lg p880 που έχω το ίδιο έβγαζε όταν ανέβαζε θερμοκρασία αργή φόρτιση όπως έκοβε και την φωτηνοτητα πολλές φορες. Μάλλον είναι στάνταρ αυτό που συμβαίνει όταν ανάβει απο θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα κάτι το "πρωτόγνωρο" βάζοντας το κινητό στο φόρτιση είδα μετά από διπλό κλικ μια ειδοποίηση που προειδοποιούσε ότι ήταν σε αργή φόρτιση USB πράγμα που δεν συνέβαινε, αποσύνδεσα το κινητό και με την επανασύνδεση εξαφανίστηκε η ειδοποίηση και επανήλθε η ταχεία φόρτιση.

Μάλιστα τώρα πρέπει να προσέχω κάθε φορά που το θέλω γρήγορα μη με κρεμάσει.

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτή η λάθος αναγνώριση στη φόρτιση;

Τυχαίνει άμα δεν έχεις συνδέσει σωστά το καλώδιο στο τηλέφωνο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@lenovo & takaros31

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

 

Ναι το είχα χρησιμοποιήσει περίπου επί δίωρο συνεχόμενα πριν το τοποθετήσω για φόρτιση και είχε ζεσταθεί όχι σε έντονο επίπεδο (δεν ασχολούμαι με παιχνίδια σε κινητό) και όταν προσπάθησα να του αφαιρέσω το φις είχε μία δυσκολία ίσως δεν είχε εφαρμόσει σωστά.

Αυτές οι ακίδες που έχει στο κάτω μέρος με έχουν σώσει από πτώση σε μοκέτα ή πλακάκι 3 με 4 φορές μέχρι τώρα, γαντζώνονται στο κινητό και το συγκρατούν από βέβαιη πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει άμα δεν έχεις συνδέσει σωστά το καλώδιο στο τηλέφωνο

 

Αυτο δεν γινεται που λες σε καμια περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν γινεται που λες σε καμια περιπτωση

 

το να έχει βάλει το βύσμα του φορτιστή έξω έξω και να σου βγάλει αργή φόρτιση και μόλις το βγάλεις και κουμπώσει καλά το τηλέφωνο να φορτίζει κανονικά? απο πότε...? το έχω πάθει τουλάχιστον 3-4 φορές με powerbank με το καλώδιο που είχε το powerbank και κανά δυό φορές τουλάχιστον με το μαμά καλώδιο. Αλλά για να είσαι τόσο απόλυτος και να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω...

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το να έχει βάλει το βύσμα του φορτιστή έξω έξω και να σου βγάλει αργή φόρτιση και μόλις το βγάλεις και κουμπώσει καλά το τηλέφωνο να φορτίζει κανονικά? απο πότε...? το έχω πάθει τουλάχιστον 3-4 φορές με powerbank με το καλώδιο που είχε το powerbank και κανά δυό φορές τουλάχιστον με το μαμά καλώδιο. Αλλά για να είσαι τόσο απόλυτος και να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω...

 

Δεν παιζει αυτο το σεναριο σε καμια περιπτωση . Σε κανενα κινητο . Το καλωδιο δεν συνδέεται λιγο η πολυ απλα καθολου η κανονικα ολο .αυτα ειναι θεματα της lg περι αργης φορτισης και κατεβασμα φωτεινοτητας

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο το σεναριο σε καμια περιπτωση . Σε κανενα κινητο . Το καλωδιο δεν συνδέεται λιγο η πολυ απλα καθολου η κανονικα ολο .αυτα ειναι θεματα της lg περι αργης φορτισης και κατεβασμα φωτεινοτητας

 

ok.........

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...