Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ό,τι έχει να κάνει με τη μπαταρία του LG G3.

Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή είναι πριν την αναβάθμιση σε L.

Τι λέτε, εγώ ερχόμενος από νοτε 2(τέρας από μπαταρια) είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Μαμά, ούτε ρόλο ούτε τίποτα εννοείται.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Με L είδα ότι πάει πολύ καλύτερα η μπαταρία και ειδικά μετά με androidnow rom ακόμα καλύτερα ...;-) Στην L κάτι άλλαξαν και κρατάει παραπάνω ενω με άλλα update δεν είχα δει τίποτα τρομερό.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 12-10 μου βγηκε ανανεωση λογισμικου. Απο τοτε τρομερη διαφορα στην διαρκεια της μπαταριας ! Με βγαζει ολοκληρη μερα με βαρια χρηση και ολη μερα συνδεδεμενο στο wifi. Εχω την εκδοση LG G3 D855.

Κανεις αλλος με τα ιδια αποτελεσματα ; :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι πριν την αναβάθμιση σε L.

Τι λέτε, εγώ ερχόμενος από νοτε 2(τέρας από μπαταρια) είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Μαμά, ούτε ρόλο ούτε τίποτα εννοείται.

 

ναι καλα,το προγραμμα που χρησιμοποιεις ειναι απλα οτι να ναι,μην το πολυπιστευεις.

αλλα εδειχνε το προγραμμα κι αλλα νουμερα μεσα στις ρυθμισεις της συσκευης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη την εφαρμογη την βρηκα απο ενα αλλο μελος εδω μεσα,που ειχε ανεβασει παρομοιο συννημενο.

Δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο αλλα οντως κραταει τοσο η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη την εφαρμογη την βρηκα απο ενα αλλο μελος εδω μεσα,που ειχε ανεβασει παρομοιο συννημενο.

Δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο αλλα οντως κραταει τοσο η μπαταρια.

 

Αξιόπιστο δεν είναι,το είχα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια αν και εχω κανει λιγους κυκλους φορτισης εχω παρατηρησει κατι και θα ηθελα να ξερω αν συμβαινει και σε αλλους η ειναι ιδεα μου.

Αμα το βγαλω απο τον φορτιστη λιγο μετα το 100% κραταει ενα μισαωρακι λιγοτερο με σχεση αμα το αφησω λιγο περισσοτερο ενω εχει φτασει στο 100%. Παιζει να ισχυει κατι τετοιο;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

στοκ τελειως ειναι το κινητο lollipop.

5 μερες το εχω το κινητο καινουργιο ειναι.

εχει να δωσει ακομα πιστευω η μπαταρια, γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ουαουουου...για πες και σε εμας πως πετυχες αυτα τα νουμερα???Ειδικα αυτο το 22% της οθονης δεν υπαρχει...αχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν δεν το πειράζεις μπορείς να βγάλεις άνετα 3-4 ημέρες σε αναμονή.. αλλά το 3 ώρες οθόνης δεν λέει και πολλά.. Ανν όμως είσαι ικανοποιημένος..
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα το τηλέφωνο σπίτι με το που του έκανα επανεκκίνηση (έτσι για να δω συμπεριφορά μετά από μήνες συνεχόμενης λειτουργίας) αλλά με τα δεδομένα απενεργοποιημένα (wifi και κινητής 4g/3g) πριν την απενεργοποίηση, 34 ώρες μετά με χρήση μπαταρίας με μπόλικες αναπάντητες κλήσεις όπως είναι λογικό και η μπαταρία στο 100% παραμένει και η οθόνη γράφει 9 λεπτά ανοιχτή, μιας και πέτυχα (κατόρθωμα) να μείνω χωρίς τηλέφωνο Σαββατοκύριακο λέω να το αφήσω έτσι μέχρι το μεσημεράκι αύριο να δω πως θα γράψει η μπαταρία νομίζω πέφτει απότομα δεν είναι και τόσο ακριβής η αποτύπωση της ενέργειας που περιέχει σε αρχικό στάδιο αποφόρτισης.

Τώρα με την αλλαγή σε Lollipop μάλλον τα πράγματα είναι χειρότερα όσο αναφορά τη μπαταρία (έχω 3 λογαριασμούς google τον έναν με google+ ενεργοποιημένους στο κινητό - πόσο να παίζει ρόλο αυτό στη κατανάλωση δεν γνωρίζω!) το μόνο που δεν έχω κάνει είναι hard reset πιστεύω να βρω την ευκαιρία μέσα στη βδομάδα να ανανεώσω τη συσκευή ίσως βελτιωθεί η μπαταρία που είναι και το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με χρήση 4g ανοιχτή μερικές μέρες με έντονη χρήση.

Ένα πράγμα δεν χώνεψα με το lollipop δεν μπορώ να ακούω ράδιο tunein με αλλαγή χρήστη κάνει διακοπή στην εφαρμογή κάτι που θεωρώ μεγάλο αρνητικό κάτι πρέπει να γίνει ίσως κάτι σε επίπεδο εφαρμογών να χαρακτηρίζονται μερικές universal ή όπως αλλιώς επιθυμούν και να μην αναγκαζόμαστε να τις εγκαθιστούμε κάθε φορά ξανά για κάθε χρήστη που έχουμε στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

με τη Χρήση και τι ρυθμίσεις?

WiFi ή 4g φωτεινότητα αυτοματη. Μια ώρα GPS αλλά σε πρόγραμμα για τρέξιμο όχι χάρτες. Από εκεί πέρα χαλαρά καμία είδηση, λίγο YouTube, λίγο fb, tapatalk και μερικές φωτογραφίες στο τελευταίο screenshot που αφορά την τελευταία μέρα.

 

Edit: ααααα και μισή ώρα gaming αλλά looney tunes όχι κανένα τρελό παιχνίδι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω wifi για να ποσταρω screens(οταν μπορεσω θα το κανω), αλλα εχθες μου εβγαλε:

90 ωρες και 50 λεπτα standby, με αλλες 24 ωρες και 53 λεπτα λειτουργιας, με 3 ωρες χρησης και 23% στη μπαταρια.

Και ολα αυτα με wifi μονιμα ανοικτο, που και που 3g, παιχνιδια, τηλεφωνα και μουσικη.

Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο θελετε.

Να σας κραταει 10 μερες στην αναμονη, να κανετε και 15 ωρες χρησης και να σας μενει και ενα 30%...;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω wifi για να ποσταρω screens(οταν μπορεσω θα το κανω), αλλα εχθες μου εβγαλε:

90 ωρες και 50 λεπτα standby, με αλλες 24 ωρες και 53 λεπτα λειτουργιας, με 3 ωρες χρησης και 23% στη μπαταρια.

Και ολα αυτα με wifi μονιμα ανοικτο, που και που 3g, παιχνιδια, τηλεφωνα και μουσικη.

Πραγματικα δεν ξερω τι αλλο θελετε.

Να σας κραταει 10 μερες στην αναμονη, να κανετε και 15 ωρες χρησης και να σας μενει και ενα 30%...;

Εγώ τέτοιους αριθμούς στο δικό μου δεν έχω δει ποτέ και νομίζω και οι περισσότεροι εδώ μέσα... Stock είναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οριστε

[ATTACH]55430[/ATTACH]

 

[ATTACH]55431[/ATTACH]

 

δηλαδή ούτε μια ώρα on screen την ημερα ?αν λες ότι έβγαλες σχεδόν 4 ημερες με 3 ώρες onscreen

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...