Jump to content

[LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λεω κατι, το δειχνω.

Και τι θες να κανω; Τοσο το χρειαζομουν τοσο το χρησιμοποιησα. Αλλες μερες το λιωνω και τελειωνει η μπαταρια το βραδυ. Τωρα δεν το χρειαζομουν τοσο και μου εβγαλε 3+ μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λεω κατι, το δειχνω.

Και τι θες να κανω; Τοσο το χρειαζομουν τοσο το χρησιμοποιησα. Αλλες μερες το λιωνω και τελειωνει η μπαταρια το βραδυ. Τωρα δεν το χρειαζομουν τοσο και μου εβγαλε 3+ μερες.

 

το είπα απλά και φιλικά επειδή είπες ότι τι άλλο θέλουμε γιατί δεν πιστεύω ότι πρέπει να επιβραβεύουμε την lg επειδή άντεξε το κινητό 4-5 μέρες με μια ώρα σωτ κάθε μέρα δηλαδή με καθόλου χρήσητο είπα απλά και φιλικά επειδή είπες ότι τι άλλο θέλουμε γιατί δεν πιστεύω ότι πρέπει να επιβραβεύουμε την lg επειδή άντεξε το κινητό 4-5 μέρες με μια ώρα σωτ κάθε μέρα δηλαδή με καθόλου χρήση

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω ενα κινητο το οποιο εχει 5.5 ιντσες οθονη και τη μεγαλυτερη αναλυση που υπαρχει, αν δεν κανω λαθος. Δεν μπορω να ζηταω τη αυτονομια των iphone που και καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας κανουν, και μικροτερη οθονη εχουν και μικροτερη αναλυση εχουν (και η τιμη ειναι διπλασια).

Αλλα οταν το χρησιμοποιω μου βγαζει ΑΝΕΤΑ 5 ωρες με μονιμα ανοικτο το wifi και αυτοματη φωτεινοτητα και οταν δεν το πολυ-χρησιμοποιω μου βγαζει ενα τριωρακι και 3.5 μερες αναμονη. Εγω ειμαι ικανοποιημενος.

Θα μπορουσε να ειναι καλυτερα; Σιγουρα. Αλλα μην περιμενουμε και θαυματα.

Δεν επιβραβευω κανενα, απλα λεω τη γνωμη μου και θεωρω με δεδομενα ολα τα παραπανω περι αναλυσης/μεγειος οθονης κτλ οτι εχει γινει καλη δουλεια στο θεμα της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Ειχα γραψει και στο επισημο νήμα και πλεον επιστρεφω με στατιστικα.

Γνωστή μου παραπονιέται για τνη μπαταρία στο g3.

Η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως τα βλεπω θα μπουορουσε να εχει καλυτερες ωρες οθονης(αλλη μια τουλαχιστον)

Η φωτεινοτητα ειναι στο 78% (ψηλα σχετικα δεν λεω) αλλα ειναι χρηση σχεδον εξ ολοκληρου με wifi.

Αν ηταν ολη μερα με 3G/4G πιστευω θα ηταν καλοι χρονοι.Τι πιστευεετε;

 

 

Το κινητο ειναι καινουριο ( 1 μηνα).

Τρεχουν συγχρονισμοι facebook/whatsapp/snapchat κτλ...

Παιχνιδια λιγο γενικα...

 

 

(Κανα προγραμμα χωρις αναγκη ρουτ για να τσεκαρουμε τυχον wakelocks? Τρέχει lollipop)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

Ειχα γραψει και στο επισημο νήμα και πλεον επιστρεφω με στατιστικα.

Γνωστή μου παραπονιέται για τνη μπαταρία στο g3.

Η αληθεια ειναι οτι ετσι οπως τα βλεπω θα μπουορουσε να εχει καλυτερες ωρες οθονης(αλλη μια τουλαχιστον)

Η φωτεινοτητα ειναι στο 78% (ψηλα σχετικα δεν λεω) αλλα ειναι χρηση σχεδον εξ ολοκληρου με wifi.

Αν ηταν ολη μερα με 3G/4G πιστευω θα ηταν καλοι χρονοι.Τι πιστευεετε;

 

 

Το κινητο ειναι καινουριο ( 1 μηνα).

Τρεχουν συγχρονισμοι facebook/whatsapp/snapchat κτλ...

Παιχνιδια λιγο γενικα...

 

 

(Κανα προγραμμα χωρις αναγκη ρουτ για να τσεκαρουμε τυχον wakelocks? Τρέχει lollipop)

 

Εμενα προσωπικα μου φαινεται σε λογικα πλαισια η καταναλωση της μπαταριας.

Η φωτεινοτητα, ιδιαιτερα σε αυτο το κινητο, σκοτωνει τη μπαταρια. Αν τη μειωνε λιγο, θα κερδιζε αρκετο χρονο. Ειναι συνεχεια εξω στον ηλιο και τη θελει τοσο ψηλα;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα μου φαινεται σε λογικα πλαισια η καταναλωση της μπαταριας.

Η φωτεινοτητα, ιδιαιτερα σε αυτο το κινητο, σκοτωνει τη μπαταρια. Αν τη μειωνε λιγο, θα κερδιζε αρκετο χρονο. Ειναι συνεχεια εξω στον ηλιο και τη θελει τοσο ψηλα;

 

Οχι καμια σχέση.:lol:

Απλά αν θεωρείται σε λογικά πλαίσια 4 παρα ωρες σχεδον αποκλειστικα με wifi...με 3g/4g και wifi (μεικτη χρηση) το κινητο ρε παιδια δεν βγαζει φουλ ημέρα;:confused:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Οχι καμια σχέση.:lol:

Απλά αν θεωρείται σε λογικά πλαίσια 4 παρα ωρες σχεδον αποκλειστικα με wifi...με 3g/4g και wifi (μεικτη χρηση) το κινητο ρε παιδια δεν βγαζει φουλ ημέρα;:confused:

Εμένα φίλε μου μου βγάζει γύρω στις 5-5μιση μέσο όρο αλλά είναι κάποιες μέρες που μου βγάζει 4 και ξεμενει χωρίς να μπορώ να προσδιορισω τον λόγο... Την φωτεινότητα την έχω πάντα auto και χρήση normal Δηλαδη social, whats up, λίγες κλήσεις, ειδήσεις, tapatalk, κανένα βιντεακι YouTube, καμία ώρα ράδιο και κανένα παιχνιδάκι τύπου looney tunes.. Σε αυτά τα επίπεδα θεωρητικά θα έπρεπε να είναι και της φίλης σου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδια, θα το κοιταξω και θα δουμε! :)

Μιας και δεν απαντήθηκε, κανείς καποια εφαρμογη για wakelocks χωρις root για lolippop?

Δεν βρηκα κατι με ενα google search.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα Προσωπικά με καλύπτει η μπαταρία του κινητού . Έχω μια ώρα και 30 λεπτά οθόνη Ανοιχτή και από τε 100% είμαι τώρα στο 84% αν και αρχή ακόμη μπορώ να πω γιατί σε σχέση με το note 3 που είχα πάει αρκετά καλά ικανοποιητικ. Θα έλεγα. Βέβαια θα δω και στο σύνολο στο τέλος Πώς θα πάει. Για την δική μου μέτρια χρήση που κάνω με καλύπτει μέχρι στιγμής.σαφώς το note 3 είχε καλύτερη μπαταρία αλλά και αυτό αν μου βγάζει 5 ώρες Ανοιχτή οθόνη μια χαρά είναι:). Μέχρι στιγμής έδειξε θετικά αποτελέσματ. Αν και νωρίς'
Link to comment
Share on other sites

το εχω δεκα μερες το κινητο κ πλεον νομιζω πως γενικα εχει στρωσει η μπαταρια..

screenshot δεν εχω τραβηξει αλλα πλεον βγαζει μια γεματη μερα εντονης χρησης (2g,wifi συνεχεια,fb,instagram,asphalt 8)με περιπου 3μιση ωρες ανοιχτη οθονη ή 1μιση μερα χωρις ιδιαιτερα εντονα χρηση..στα ιδια επιπεδα δηλ. με το g2 που ειχα πριν,απο τι θυμαμαι..

 

edit: ειμαι σε cloudy 2.0 (lollipop) με chupachups kernel σε smartassv2 governor

Edited by lostresam
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ενω ηταν σχετικα καλη η μπαταρία και ειδικα στην αναμονή το τελευταίο διαστημα που αρχισα να παιζω ένα παιχνίδι το οποιο σαρωνε τη μπαταρία(με εικοσι λεπτα παιχνιδιού εχανε 30%), τώρα και αργει να φορτισει και αποφορτιζεται ευκολα... χτες στον ύπνο μου το χα με airplane mode το πρωί εχασε 7%...και γενικα και αλλα κουλα πχ οταμ κανει restart το κινητο μπορει η να επανελθει με - 2% η μπαταρία σε σχεση με πριν η με +2%...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι ολοφρεσκοσ κατοχοσ τοθ g3 ερχομενος απο note 3 το κινιτο το εχω 10 μερες κ η μπαταρια με προβληματιζει εντονα..........Χθες κοιμηθηκα με 97% κ ξυπνησα με 57% εννοειτε wi-fi κ τα λοιπα μονιμως ανοιχτα και η φωτηνοτητα στο 45@
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι ολοφρεσκοσ κατοχοσ τοθ g3 ερχομενος απο note 3 το κινιτο το εχω 10 μερες κ η μπαταρια με προβληματιζει εντονα..........Χθες κοιμηθηκα με 97% κ ξυπνησα με 57% εννοειτε wi-fi κ τα λοιπα μονιμως ανοιχτα και η φωτηνοτητα στο 45@

Μήπως κοιμήθηκες δύο μέρες σερί? :p πλάκα κάνω! Κοίταξες να δεις τι σου έφαγε την μπαταρία από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας μήπως είναι κανένα Google services η τίποτα τέτοιο γιατί εγώ οπότε έχω κοιμηθεί χωρίς να φορτιζω το κινητό αντε να πέσει 2-3%... Η φωτεινότητα δεν παίζει ρόλο όταν είναι σε αναμονή το κινητό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαζω 5 ωρες και 45 λεπτα οθονη σημερα το εβγαλα απο το φορτιστή στης 9 το πρωι και τωρα που γραφω εχω αυτο το χρονο με 10%μπαταρια ακομα μου εβγαλε την μερα ενταξει..αλλα επειδη θελω να ειμαι λιγο ποιο ανετος εκανα παραγγελια μια μπαταρια 3800 θα δειξει τι θα βγει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαζω 5 ωρες και 45 λεπτα οθονη σημερα το εβγαλα απο το φορτιστή στης 9 το πρωι και τωρα που γραφω εχω αυτο το χρονο με 10%μπαταρια ακομα μου εβγαλε την μερα ενταξει..αλλα επειδη θελω να ειμαι λιγο ποιο ανετος εκανα παραγγελια μια μπαταρια 3800 θα δειξει τι θα βγει

Όταν την πάρεις με το καλό πες μας τι λέει μπας και την πάρουμε και οι υπόλοιποι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δε το κοιταξα αυτο φιλε......αλλα η οθονη μου τρωει το 71% τησ μπαταριας

Κιτ κατ έχεις ή lollipop? Εμένα σκέψου με βγάζει ένα μέσο όρο 5 ώρες οθόνη την μέρα με την οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα και ανώτερο που έχει φάει είναι γύρω στο 50κατι%

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν την πάρεις με το καλό πες μας τι λέει μπας και την πάρουμε και οι υπόλοιποι

 

Ναι εννοείτε πιστευω θα εχει ενα 10%διαφορα θα δειξει ..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εχω ενα κινητο το οποιο εχει 5.5 ιντσες οθονη και τη μεγαλυτερη αναλυση που υπαρχει, αν δεν κανω λαθος. Δεν μπορω να ζηταω τη αυτονομια των iphone που και καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας κανουν, και μικροτερη οθονη εχουν και μικροτερη αναλυση εχουν (και η τιμη ειναι διπλασια).

Αλλα οταν το χρησιμοποιω μου βγαζει ΑΝΕΤΑ 5 ωρες με μονιμα ανοικτο το wifi και αυτοματη φωτεινοτητα και οταν δεν το πολυ-χρησιμοποιω μου βγαζει ενα τριωρακι και 3.5 μερες αναμονη. Εγω ειμαι ικανοποιημενος.

Θα μπορουσε να ειναι καλυτερα; Σιγουρα. Αλλα μην περιμενουμε και θαυματα.

Δεν επιβραβευω κανενα, απλα λεω τη γνωμη μου και θεωρω με δεδομενα ολα τα παραπανω περι αναλυσης/μεγειος οθονης κτλ οτι εχει γινει καλη δουλεια στο θεμα της μπαταριας.

 

Αυτό που ήθελε να σου πει φαντάζομαι ο φίλος είναι ότι ανεξαρτήτως τι έχουμε από specs, η αυτονομία είναι μέτρια! Ούτε κακή αλλά ούτε και καλή. 3 ώρες sot σε 3,5 ημέρες είναι καλό αλλά θα μπορούσαν καλύτερα. Ειδικά αν είναι χωρίς πολλές κλήσεις σίγουρα θα μπορούσαν καλύτερα. Ειδικά αν δεις το G2. Σε κάθε περίπτωση η αυτονομία είναι σε επίπεδο να την λες ικανοποιητική για να βγάλει μία μέρα χρήσης.

 

Ναι εννοείτε πιστευω θα εχει ενα 10%διαφορα θα δειξει ..

 

Ναι για δώσε. Μακάρι να έχει 10%. Αυτό είναι σχεδόν μισή με μία ώρα οθόνης παραπάνω. Αναλόγως την χρήση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ήθελε να σου πει φαντάζομαι ο φίλος είναι ότι ανεξαρτήτως τι έχουμε από specs, η αυτονομία είναι μέτρια! Ούτε κακή αλλά ούτε και καλή. 3 ώρες sot σε 3,5 ημέρες είναι καλό αλλά θα μπορούσαν καλύτερα. Ειδικά αν είναι χωρίς πολλές κλήσεις σίγουρα θα μπορούσαν καλύτερα. Ειδικά αν δεις το G2. Σε κάθε περίπτωση η αυτονομία είναι σε επίπεδο να την λες ικανοποιητική για να βγάλει μία μέρα χρήσης.

 

 

 

Ναι για δώσε. Μακάρι να έχει 10%. Αυτό είναι σχεδόν μισή με μία ώρα οθόνης παραπάνω. Αναλόγως την χρήση.

 

 

Εφόσον τωρα βγαζω 5 ωρες και 45 λεπτα με νορμαλ χρηση και παω σπιτι απο της 9 το πρωι στης 10 το βραδυ και εχω ενα 10% ακομη ειναι καλα για εμενα. Πηρα την μπαταρια για το λογο αυτο δηλαδη να γυριζω πισω και να μου μενει ενα 20%.ελπιζω να το δω αυτο 3800 ειναι αλλα και να μην ειναι 3800 πραγματικά πιστευω 3500 θα ειναι αρα ενα 10%πιστευω θα το εχω. Βρηκα και μεγαλύτερη μπαταρια αλλα τουβλο δεν το κανω το κινητο...η οθονη ρουφαει την μπαταρια σαν σφουγγάρι παντως.στο 50%φωτισμού το εχω οχι στο αυτοματο και βγαζει 5 ωρες και 45 λεπτα δηλωνω ευχαριστημένος αλλα ενα 10%παραπανω θα το ηθελα ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον τωρα βγαζω 5 ωρες και 45 λεπτα με νορμαλ χρηση και παω σπιτι απο της 9 το πρωι στης 10 το βραδυ και εχω ενα 10% ακομη ειναι καλα για εμενα. Πηρα την μπαταρια για το λογο αυτο δηλαδη να γυριζω πισω και να μου μενει ενα 20%.ελπιζω να το δω αυτο 3800 ειναι αλλα και να μην ειναι 3800 πραγματικά πιστευω 3500 θα ειναι αρα ενα 10%πιστευω θα το εχω. Βρηκα και μεγαλύτερη μπαταρια αλλα τουβλο δεν το κανω το κινητο...η οθονη ρουφαει την μπαταρια σαν σφουγγάρι παντως.στο 50%φωτισμού το εχω οχι στο αυτοματο και βγαζει 5 ωρες και 45 λεπτα δηλωνω ευχαριστημένος αλλα ενα 10%παραπανω θα το ηθελα ιδωμεν...

 

Περιμένουμε με ανυπομονησία... Αν επιτρέπεται ποια πήρες?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Οι εμπειρίες σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...