Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα την πήρα και εγώ από το πλαίσιο ....καταπληκτική. Μήπως ξέρει κανείς πως εμφανίζει τον καιρό στο ρολόι που τον έχει πρόσθετο; Μου λέει να ανοίξω το καπάκι για να τον προσθέσω άλλα δεν βρίσκω καμία σχετική επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μπορει να μου πει καποιος αν η θηκη quickcircle για το g3 κανει γρατσουνιες στην οθονη?

εγώ έβαλα και glass protector για να είμαι σίγουρος

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα την πήρα και εγώ από το πλαίσιο ....καταπληκτική. Μήπως ξέρει κανείς πως εμφανίζει τον καιρό στο ρολόι που τον έχει πρόσθετο; Μου λέει να ανοίξω το καπάκι για να τον προσθέσω άλλα δεν βρίσκω καμία σχετική επιλογή.

κατέβασε από το play υπάρχει εφαρμογή που προσθέτεις διάφορα νομίζω και καιρό

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιώ το USB.

 

Το θέμα είναι πόσο αργεί η φόρτιση σε σχέση με την πρίζα-usb και φυσικά αν κάνουν όλοι αυτού του τύπου οι φορτιστές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω. Αν βρεθεί ασύρματος που να φορτίζει με 1.8-2 τότε να τον αγοράσω, αλλιώς δεν έχει νόημα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ, την πρακτική χρησιμότητα της ασύρματης φόρτισης, ειδικά σε κινητά με αφαιρούμενη μπαταρία, δεν την έχω καταλάβει. Αντίθετα, με έναν εξωτερικό φορτιστή (που χρησιμεύει και ως stand στο γραφείο) και μια έξτρα μπαταρία, έχεις πρακτικά απεριόριστη αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Κανενα φθηνο πακετο με μπαταρια της προκοπης και εξωτερικο φορτιστη παιζει φιλοι μου; :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω. Αν βρεθεί ασύρματος που να φορτίζει με 1.8-2 τότε να τον αγοράσω, αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

υπάρχουν πάντως ασύρματοι με 2α οπότε θα φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον φορτιστή. Με τον Nillkin 1a στον ίδιο χρόνο που πάει στο 100% ο ρεύματος ο ασύρματος είναι στο ~75%. Από το 80% και πάνω ο ρυθμός πέφτει αρκετά

 

 

Και εγώ, την πρακτική χρησιμότητα της ασύρματης φόρτισης, ειδικά σε κινητά με αφαιρούμενη μπαταρία, δεν την έχω καταλάβει. Αντίθετα, με έναν εξωτερικό φορτιστή (που χρησιμεύει και ως stand στο γραφείο) και μια έξτρα μπαταρία, έχεις πρακτικά απεριόριστη αυτονομία.

 

είναι μεγάλη ευκολία το να αφήνεις το κινητό οποιαδήποτε στιγμή πάνω και να φορτίζει και να μην ψάχνεις καλώδια κτλ.

Once you go wireless you never go back :)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα φθηνο πακετο με μπαταρια της προκοπης και εξωτερικο φορτιστη παιζει φιλοι μου; :)

Εξωτερικό φορτιστή δεν ξέρω, αλλά τη γνήσια μπαταρία μπορείς να τη βρεις στην procordia (επίσημο service της LG) και κάνει 15 ευρώ.

 

Εγώ πάντως προτιμώ ένα powerbank από το να βγάζω το καπάκι συνέχεια να αλλάζω μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα φθηνο πακετο με μπαταρια της προκοπης και εξωτερικο φορτιστη παιζει φιλοι μου; :)

εχει στο ebay αν ψαξεις..γυρω στα 7 ευρω η βαση φορτισης και γυρω στα 13-20 ευρω η oem original μπαταρια..

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικό φορτιστή δεν ξέρω, αλλά τη γνήσια μπαταρία μπορείς να τη βρεις στην procordia (επίσημο service της LG) και κάνει 15 ευρώ.

 

Εγώ πάντως προτιμώ ένα powerbank από το να βγάζω το καπάκι συνέχεια να αλλάζω μπαταρία.

 

Πολύ φθηνή.:)

 

Συμφωνώ αγαπητέ. Άσε που φοβάμαι λίγο το πλαστικό από το άνοιξε-κλείσε μην γίνει τριζάτο όπως των έτερων Κορεατών..;)

 

εχει στο ebay αν ψαξεις..γυρω στα 7 ευρω η βαση φορτισης και γυρω στα 13-20 ευρω η oem original μπαταρια..

 

Το ξέρω φίλε μου. Έλεγα μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κανέναν καλό συνδυασμό επειδή τα φοβάμαι λίγο τα OEM..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φθηνή.:)

 

Άσε που φοβάμαι λίγο το πλαστικό από το άνοιξε-κλείσε μην γίνει τριζάτο όπως των έτερων Κορεατών..;)

 

Ακριβώς αυτό φοβάμαι κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την αυθεντική μπαταρία και τον εξωτερικό φορτιστή της LG από το Amazon. Βγήκε βέβαια γύρω στα 60€, αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Πάντως, το καπάκι είναι πολύ ποιοτικό και το βάλε-βγάλε είναι πανεύκολο. Σε σύγκριση με το note 2 που για να πετύχεις σωστά τις εγκοπές υπέφερες, είναι η μέρα με τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά της Snap On Case απ'την Flip Case στην QuickCircle θήκη ?? Ποια είναι η πιο καλή QuickCircle θήκη ? Αυτή:

LG CCF-340G QuickCircle & Wireless Charger Case Case για LG D855 Optimus G3 Silk White

?

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Αυτά τα καλώδια:

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/VOLTE-TEL-Micro-USB-%CF%83%CE%B5-USB-OTG-White-17.5-cm---%28ME-MU-MICROOTGW%29-%CE%9A%CE%B1%CE%BB%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CE%91%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-Media-Markt,99452,487017,1484223.html?langId=-18

(OTG) τι ακριβώς κάνουν και που χρησιμεύουν σε κάποιον ??

Edited by Someone
Επιπρόσθετη ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η 340 και 345. Η 340 είναι αυτή που αντικαθιστά το πίσω καπάκι ώστε να φορτίζει ασύρματα. Η 345 καλύπτει από πάνω και είναι λιιγο πιο παχιά. Πήρα την 340 και το κινητό δείχνει κόσμημα.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πάντως ασύρματοι με 2α οπότε θα φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον φορτιστή. Με τον Nillkin 1a στον ίδιο χρόνο που πάει στο 100% ο ρεύματος ο ασύρματος είναι στο ~75%. Από το 80% και πάνω ο ρυθμός πέφτει αρκετά

 

 

 

 

είναι μεγάλη ευκολία το να αφήνεις το κινητό οποιαδήποτε στιγμή πάνω και να φορτίζει και να μην ψάχνεις καλώδια κτλ.

Once you go wireless you never go back :)

Έχεις πετύχει κανέναν στα 2a?ασύρματο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι ασύρματοι 2Α έχουν input για να λειτουργήσουν σωστά. Output 800 mA να σου δώσει θα είσαι ευχαριστημένος. Το πόσο θα φορτίσει εξαρτάται και από το κινητό. πχ ο καινούργιος μικρός φορτιστής της samsung χρειάζεται input 2Α, θεωρητικά δίνει output 1Α και φορτίζει στο s5 με 760 mA και στο note 3 με 650 mA.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πετύχει κανέναν στα 2a?ασύρματο.

 

The Nexus Wireless Charger (2013) στα 1.8α

 

γενικά λένε ότι στα 2α γίνονται πολύ θερμά και οι εταιρίες είναι επιφυλακτικές.

Link to comment
Share on other sites

The Nexus Wireless Charger (2013) στα 1.8α

 

γενικά λένε ότι στα 2α γίνονται πολύ θερμά και οι εταιρίες είναι επιφυλακτικές.

Έχει δοκιμάσει κανείς φόρτιση με αυτόν?πόση ώρα κάνει άραγε?

Η αυτόν η της samsung λέω να πάρω,της samsung έχει φορτιστή μέσα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς φόρτιση με αυτόν?πόση ώρα κάνει άραγε?

Η αυτόν η της samsung λέω να πάρω,της samsung έχει φορτιστή μέσα?

 

Δυστυχώς της samsung δεν έχει φορτιστή. Γι αυτά τα λεφτά θα έπρεπε να έχει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς της samsung δεν έχει φορτιστή. Γι αυτά τα λεφτά θα έπρεπε να έχει

Μάλιστα οπότε τι κάνουμε.

 

Nexus 5 charger?

Samsung?

Nilkin?

ΤΟΝ δικό του?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα οπότε τι κάνουμε.

 

Nexus 5 charger?

Samsung?

Nilkin?

ΤΟΝ δικό του?

 

Ο δικός του φορτιστής βολεύει αν σου χρειάζεται να έχεις το κινητό σε όρθια θέση. Βέβαια ούτε αυτός έρχεται με φορτιστή οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις του κινητού σου που είναι 1.8 Α. Λύνεις όμως θεωρητικά τα προβλήματα ασυμβατότητας πχ πόσα Α πρέπει να είναι ο φορτιστής. Την nillkin την έχω σε εκτίμηση, δεν είναι η φθηνή κινέζικη εταιρία. Η τιμή της είναι κάπου ενδιάμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός του φορτιστής βολεύει αν σου χρειάζεται να έχεις το κινητό σε όρθια θέση. Βέβαια ούτε αυτός έρχεται με φορτιστή οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις του κινητού σου που είναι 1.8 Α. Λύνεις όμως θεωρητικά τα προβλήματα ασυμβατότητας πχ πόσα Α πρέπει να είναι ο φορτιστής. Την nillkin την έχω σε εκτίμηση, δεν είναι η φθηνή κινέζικη εταιρία. Η τιμή της είναι κάπου ενδιάμεσα.

Κάπου όμως διάβασα για 6 ώρες χρόνο φόρτισης και με έπιασε ρίγος....:p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου όμως διάβασα για 6 ώρες χρόνο φόρτισης και με έπιασε ρίγος....:p

Για να φορτίζει σε 6 ώρες θα πρέπει να φορτίζει όσο το usb 2.0 υπολογιστή. Λες να κάνανε τέτοια πατάτα??????? Τόσο φορτίζε το note 2 που είναι παλιό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλώδιο OTG που να δουλεύει σίγουρα με το κινητό μας?

Πάρε αυτό από το Πλαίσιο, 3 ευρώ κάνει και δουλεύει μιας και αυτό χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...