Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'τις 3 θήκες η Slim Armor νομίζω μου κάθισε πιο καλά στο μάτι για το κινητό! ;) Αλλά αν δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση είναι στα μείον της! Κανείς άλλος που να την έχει εκτος απ'τον amaretos να μας πει ? Δε μου λες amaretos, αγορά απ'το ebay πόσες μέρες έκανε να σου έρθει ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δες το
για να καταλάβεις τις διαφορές.

το θέμα με τις θήκες και την ασύρματη φόρτιση είναι ότι επειδή παρεμβάλονται μεταξύ του φορτιστή και των pins μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα και να μην φορτίζει. Είναι θέμα πάχους και υλικών κατασκευής οπότε μόνο με δοκιμή θα καταλαβεις αν παίζει.

 

Εγώ έχω την ultra fit αγορασμένη από το ebay store της spigen και παίζει μια χαρά με τον ασύρματο φορτιστή.

 

και εγώ με την ultra fit και παίζει άψογα με ασύρματο φορτιστή (samsung)

το nexus 5 που είχα πριν και φόραγε slim armor δούλευε επίσης μια χαρά με τον ασύρματο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο καλό φορτιστή πού να μην κάνει 5 ώρες να φορτίσει το κινητό,να είναι επώνυμος και να μην βγάζει η συσκευή μηνύματα αργής φόρτισης?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο καλό φορτιστή πού να μην κάνει 5 ώρες να φορτίσει το κινητό,να είναι επώνυμος και να μην βγάζει η συσκευή μηνύματα αργής φόρτισης?

 

Δεν έχω το g3 αλλά από αυτά που έχω μάθει: Η ασύρματη φόρτιση είναι αργή από τη φύση της. Από τη σειρά note. To note 2, φορτίζει με 460 ma (σαν να συνδέσεις δηλαδή το κινητό κατευθείαν στο usb υπολογιστή), το note 3 στα 650 και το s5 στα 750. Ολα τα pads θέλουν φορτιστή τουλάχιστον πάνω από 1.5Α, με προτεινόμενο 2Α. Αν πάρεις φθηνό φορτιστή το πιο πιθανό είναι να μη βγάζει 2Α και ας το γράφει στα χαρτιά. Επίσης οι τιμές φόρτισης αλλάζουν δραματικά προς το χειρότερο όταν συνδέεις το pad σε θύρα usb υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Για φθηνό και ποιοτικό ασύρματο φορτιστή δείτε της NILLKIN, πήρα και έξτρα ένα φορτιστή απλό στα 2A (ο φορτιστής του G3 είναι 1.8Α) και είμαι κομπλέ....

Συνήθως οι ασύρματοι φορτιστές δεν έχουν τον φορτιστή που μπαίνει στην πρίζα, και καλό είναι να μην χρησιμοποιείτε τον φορτιστή του G3 γιατί είναι 1.8Α, αλλά να βρείτε έναν με 2Α

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Για φθηνό και ποιοτικό ασύρματο φορτιστή δείτε της NILLKIN, πήρα και έξτρα ένα φορτιστή απλό στα 2A (ο φορτιστής του G3 είναι 1.8Α) και είμαι κομπλέ....

Συνήθως οι ασύρματοι φορτιστές δεν έχουν τον φορτιστή που μπαίνει στην πρίζα, και καλό είναι να μην χρησιμοποιείτε τον φορτιστή του G3 γιατί είναι 1.8Α, αλλά να βρείτε έναν με 2Α

Από ελληνικό κατάστημά?κάποιο link?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από ελληνικό κατάστημά?κάποιο link?

Αν εχεις φορτιστή 2Α πάρε αυτόν. Σε σχέση με τον nillkin δεν ζεσταίνεται καθόλου.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes/asyrmatos-fortistis-qi-samsung-ep-p100iewegww/prod4183410pp/

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις φορτιστή 2Α πάρε αυτόν. Σε σχέση με τον nillkin δεν ζεσταίνεται καθόλου.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes/asyrmatos-fortistis-qi-samsung-ep-p100iewegww/prod4183410pp/

Χρόνος φόρτισης?

Θα έχω θέμα να μην κάθεται σωστά το κινητό και να βγάζει μήνυμα αργή φόρτιση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνος φόρτισης?

Θα έχω θέμα να μην κάθεται σωστά το κινητό και να βγάζει μήνυμα αργή φόρτιση?

Είναι αρκετά μεγάλο το pad οπότε θα κάθεται έτσι και αλλιώς σωστά. Αλλά στην ασύρματη φόρτιση μη περιμένεις ταχύτητα. Βαριά 700 -800 mA, εξαρτάται και από το κινητό. Δηλαδή από 0-100% για το g3 που έχει μπαταρία χωριτικότητας 3000 mAh, τις 4 ώρες τις θέλεις. Τώρα πως το φορτίζεις? Γιατί πιθανόν το μήνυμα της αργής φόρτισης να έχει σχέση με τον φορτιστή που το χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Με nexus 4 wireless το έβγαζε το μήνυμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με nexus 4 wireless το έβγαζε το μήνυμα.

Το έχεις σε usb υπολογιστή? Αν όχι ποιον φορτιστή χρησιμοποιείς? Πόσα Α είναι?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις σε usb υπολογιστή? Αν όχι ποιον φορτιστή χρησιμοποιείς? Πόσα Α είναι?

 

Μάλλον δεν καθόταν σωστά λόγω μικρής επιφάνειάς του φορτιστή.με τον φορτιστή πού έχει το πακέτο του φορτιστή.1,8 αν θυμάμαι σωστά.

ΜΕ τον samsung ελπίζω να μην έχω θέμα,φαίνεται να έχει μεγάλη επιφάνειά και να καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος τις πλάτης του κινητού.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρέστε μου την ερώτηση.... Γιατί κάποιος να φορτίζει το κινητό του ασύρματα και όχι με τον κλασικό τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν καθόταν σωστά λόγω μικρής επιφάνειάς του φορτιστή.με τον φορτιστή πού έχει το πακέτο του φορτιστή.1,8 αν θυμάμαι σωστά.

ΜΕ τον samsung ελπίζω να μην έχω θέμα,φαίνεται να έχει μεγάλη επιφάνειά και να καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος τις πλάτης του κινητού.

 

Καλά κάθεται. Πάρε έναν φορτιστή nillkin 2A ως πιο φθηνή λύση και αν δεν σου κάνει τότε αλλάζεις pad. Σου λέω τον nillkin γιατί από τους φθηνούς είναι από τους λίγους που βγάζει 2Α. Η αν έχεις κάποιο φίλο με samsung s4, note 2 και πάνω κτλ να δοκιμάσεις τον δικό του.

http://www.banggood.com/NILLKIN-EU-AC-5V-2A-USB-Charger-Adapter-For-Mobile-Phone-p-926190.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρέστε μου την ερώτηση.... Γιατί κάποιος να φορτίζει το κινητό του ασύρματα και όχι με τον κλασικό τρόπο;

Γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιώ το USB.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από ελληνικό κατάστημά?κάποιο link?

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Magic-Disk-Qi-Wireless-Charging-Pad-For-Galaxy-Note-3-S4-Nexus-4-442-/390776774254?pt=US_Cell_Phone_PDA_Chargers&var=&hash=item5afc1c5e6e

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εχεις φορτιστή 2Α πάρε αυτόν. Σε σχέση με τον nillkin δεν ζεσταίνεται καθόλου.

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes/asyrmatos-fortistis-qi-samsung-ep-p100iewegww/prod4183410pp/

 

o Nillkin κάνει τα μισα λεφτά

 

Δεν ξέρω για το αν ζεσταινεται, μόλις τον δοκιμάσω θα σας πω

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5728964" class="internal">Αρχικό μήνυμα από agiosggg</a><br />

Παιδιά συγχωρέστε μου την ερώτηση.... Γιατί κάποιος να φορτίζει το κινητό του ασύρματα και όχι με τον κλασικό τρόπο;

<br />

Γιατί δεν θέλω να χρησιμοποιώ το USB.<br/>

Μα αυτό ρωτάω.Γιατί; Υπάρχει κάποιο όφελος;

Edited by agiosg
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω φιλε μου βλεπω καποιο οφελος, ποια η διαφορά να το "ακουμπας" καπου και να φορτιζει, αντι να το κουμπωνεις στο καλώδιο. Να υπήρχε ασυρματη φορτιση του στυλ wifi απλα το εχω στον χωρο οκ, αλλα αυτο το βλεπω απο λιγο εως πολύ άχρηστο :)
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω φιλε μου βλεπω καποιο οφελος, ποια η διαφορά να το "ακουμπας" καπου και να φορτιζει, αντι να το κουμπωνεις στο καλώδιο. Να υπήρχε ασυρματη φορτιση του στυλ wifi απλα το εχω στον χωρο οκ, αλλα αυτο το βλεπω απο λιγο εως πολύ άχρηστο :)

Είναι μέχρι να το δουλέψεις. Εγώ πλέον δεν κοιτάω κινητό χωρίς ασύρματη φόρτιση. Ούτε βάλε βγάλε το καλώδιο, ούτε προσοχή ούτε τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος σηκώνεται πολύ νωρίς και δεν ανοίγει το μάτι του εύκολα (όπως εγώ) πραγματικά με τα χέρια ανάπηρου που έχω το πρωί, μου έχει τύχει πολλές φορές κιόλας , να μην βάζω δύναμη να τραβήξω τον φορτιστή απο το κινητό το πρωί και να μου γλιστρήσει και να πέσει να κάνει θόρυβο στο κομοδίνο και να ενοχλεί την κοπέλα μου. Ακόμα και κανονικά να τον βγάλω τον φορτιστή , το καλώδιο που αφήνω να πέσει όταν τον βγάζω , κάνει θόρυβο στο ήσυχο δωμάτιο. μερικές φορές το ταλαιπωρώ και όταν το βάζω για φόρτιση κάθε βράδυ...

 

Λοιπόν, με τον ασύρματο φορτιστή κανένα απο τα παραπάνω προβλήματα...! απλά το ακουμπάω στο κομοδίνο και τέλος η ταλαιπωρία και για το βύσμα - υποδοχή του κινητού, και για μένα και για την κοπέλα.

 

ΕΑΝ θέλω γρήγορη φόρτιση κάποιο απόγευμα, το φορτίζω με τον κανονικό φορτιστή.

Αλλα το 6-7ωρο που κοιμάμαι, ας κάνει και 5 ώρες να φορτίσει ο ασύρματος, δε με νοιάζει.

 

 

Πιστέψτε με όσοι ξυπνάνε πολύ νωρίς θα το εκτιμήσουν

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος αν η θηκη quickcircle για το g3 κανει γρατσουνιες στην οθονη?

Σήμερα την παρέλαβα και ΟΧΙ δεν ισχύει κάτι τέτοιο...

Αξίζει να την αγοράσει κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...