Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρηγγειλα απο τ θειο μπευ το LG WCD-100 μολις το δοκιμασω θα ποσταρω εντυπωσεις

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδιά αν βάλω την ORIGINAL G3 QUICK CIRCLE βάζω και ζελατίνα tempered ?

 

νομιζω δε χρειαζεται.την εχω και δεν υπαρχει θεμα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει νομίζω στο xda ότι το μεταλλικό δαχτυλίδι που έχει στον κύκλο μπορεί να γρατζουνίσει την οθόνη με τα πολλά άνοιξε κλείσε. Δεν την έχω τη θήκη οπότε δεν έχω προσωπική άποψη.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δε χρειαζεται.την εχω και δεν υπαρχει θεμα

ευχαριστώ

απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει περίπτωση φθοράς μόνο στο σημείο του κύκλου που μετά θα φαίνεται και πιο έντονα

Link to comment
Share on other sites

βγαινουν 2 ναι,η διαφορα τους ειναι οτι στην ακριβη εκδοση αφαιρεις το πισω καπακι του κινητου και μπαινει η θηκη.Ετσι μειωνεις το παχος και το βαρος του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια Ερώτηση

Παρέλαβα σήμερα μια σφραγισμένη Samsung evo32gb uhs1

Την έκανα παραγγελία από eBay

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να την κάνω τεστ για να καταλάβω ότι πράγματι είναι γνήσια και όχι καμιά μαϊμού;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια Ερώτηση

Παρέλαβα σήμερα μια σφραγισμένη Samsung evo32gb uhs1

Την έκανα παραγγελία από eBay

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να την κάνω τεστ για να καταλάβω ότι πράγματι είναι γνήσια και όχι καμιά μαϊμού;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.anotherflexdev.sdcardtester.SDCardTester

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ales.veluscek.sdtools

 

Επισης και στον υπολογιστη http://crystalmark.info/software/CrystalDiskMark/index-e.html

 

Αμα πιασει τις ταχυτητες της καρτας που ειναι στο επισημο site εισαι κομπλε....

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ..για φορτιστή αυτοκινήτου καμιά πρόταση κάνεις?

ευχαριστω.

 

Εγώ έχω αυτόν που είχα και με το παλιό κινητό και είμαι ευχαριστημένος

 

http://www.skroutz.gr/s/3665291/Nokia-DC-17.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το μαύρο ..έχει δοκιμάσει κανείς σε μαύρο να βάλει άλλο χρώμα καπάκι μπαταρίας ή άλλο χρώμα quickcircle θήκη πέρα απο μαύρη να μου πει αποτέλεσμα ή να στείλει καμία φωτό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το μαύρο ..έχει δοκιμάσει κανείς σε μαύρο να βάλει άλλο χρώμα καπάκι μπαταρίας ή άλλο χρώμα quickcircle θήκη πέρα απο μαύρη να μου πει αποτέλεσμα ή να στείλει καμία φωτό ?

Άσπρο με άσπρη quickcircle αν βοηθάει σε κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση μιας και έχω μπερδευτεί άσχημα.Θέλω να πάρω μια θήκη quickcircle αλλά με ενδιαφέρει η ασύρματη φόρτιση!Έχω βρει μια με pins στην πλάτη (ccf-340g) και μια χωρίς pins (ccf-345g) υποστηρίζουν και οι δυο ασύρματη φόρτιση η όχι?Τι διαφορές έχουν?
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

η 340 αντικαθιστά το καπάκι οπότε χρειάζεται τα pins. Η 345 μπαίνει πάνω από το καπάκι. Το αν παίζει η 345 με ασύρματη φόρτιση δεν το γνωρίζω. Στο δικό μου φοράω μια spigen ultra fit και δεν εμποδίζει την ασύρματη. Λογικά και η 345 δεν θα δημιουργεί πρόβλημα (αλλά καλύτερα ψάξε στο net για review για να είσαι σίγουρος)
Link to comment
Share on other sites

παρελήφθει σήμερα απο expansys 32άρι μαύρου χρώματος. έκδοση 407.

με διαφορά λίγης ώρας παρέλαβα και ένα σετ προστατευτικές ζελατίνες και 2 θήκες spigen ultra fit και lg guard case/cover.

Link to comment
Share on other sites

για πες εντυπώσεις για την lg guard. Βγάζεις το καπάκι και βάζεις αυτή σωστά;

Σε σχέση με την spigen υπάρχει εμφανής διαφορά στο μέγεθος;

Link to comment
Share on other sites

η guard είναι στην ουσία ένα καπάκι λίγο πιο χονδρό και πιο διογκωμένο περιμετρικά. η δε επιφάνεια του είναι απο πλαστικό που δίνει καλύτερο grip. υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση. εμένα δεν μου άρεσε και σκοπεύω να την δώσω. ο λόγος είναι οτι θεωρώ οτι δεν εφαρμόζει πολύ σωστά στο τηλέφωνο. δεν αφήνει κενά σε καμία περίπτωση και δεν κουνιέται αλλα όταν πιάνεις το τηλέφωνο βλέπεις οτι είναι σχετικά χαλαρή στο πίσω μέρος της, επάνω απο την μπαταρία.

 

έχω την ultrafit της spigen η οποία επίσης δεν επηρεάζει την ασύρματη φόρτιση του τηλεφώνου και σαν συνολικός όγκος είναι ελαφρώς μικρότερο. η επιφάνεια της ultrafit θεωρώ οτι δίνει καλύτερο grip στο χέρι και γενικά είναι low profile. στην συσκευασία της υπάρχει και ένα screen protector δώρο

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλε. και εγώ έχω την spigen και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλώς είχα διαβάσει στο xda ότι η guard είναι πολύ καλή θήκη και ήθελα μια σύγκριση με την spigen. Είχα την αίσθηση οτί επειδή βγάζεις το καπάκι θα ήταν η guard πιο μικρή.

μεγιά το κινητό -)

Link to comment
Share on other sites

εχω το 32αρι το tinioum black και διαβασα σε ενα φορουμ οτι η χρυση η quickcircle ταιριάζει πολυ καλά χρωματικα στο μαυρο. το εχει δοκιμασει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποιες οι διαφορές των θηκών της Spigen: Ultra Fit, Slim Armor & Ultra Hybrid ?? Ποια προτείνετε για αγορά και από που ? (για πιο φθηνά και πιο άμεση αποστολή). Δουλεύει με όλες η ασύρματη φόρτιση ? Για προστασία της οθόνης ? Το Tempered Glass τι είναι ακριβώς ? Σαν γυαλί που κάθεται πάνω στην οθόνη ? Καμια σχέση δλδ με τα κλασικά Screen Protectors που ξέρουμε (ζελατίνες) ? Αν βάλει κάποιος Tempered Glass, κάθεται μετά και θήκη Slim Armor ή κάποια άλλη της Spigen ή δεν κάθεται καλά λόγω πιθανού έξτρα πάχους του Screen Protector ? Σόρρυ αν σας έπρηξα! Απλά πριν αγοράσω το κινητό θέλω να παραγγείλω τις θήκες ώστε να τις βάλω με το που το πάρω. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εχω την Slim Armor και Tempered Glass, κανένα προβλημα στο πάχος κλπ, μια χαρα συνδυασμός. Η θηκη δεν υποστηρίζει ασύρματη φορτιση,ουτε και οι αλλες που αναφερεις νομίζω, αλλα μπες στο site και δες χαρακτηριστικά. Την θηκη την αγόρασα απο ebay απο τον επισημο seller της spigen και εχει εκπτωση απο οτι βλεπω τωρα.

http://www.ebay.com/itm/Spigen-LG-G3-Case-SLIM-PROTECTIVE-Case-Slim-Armor-SERIES-/201200001126?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item7481ea6824

 

Σαν γυαλι ειναι καμια σχεση με ζελατινα, αλλα μην φανταστείς και τιποτα χοντροκομενο, εγω ειμαι πολυ ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ποιες οι διαφορές των θηκών της Spigen: Ultra Fit, Slim Armor & Ultra Hybrid ?? Ποια προτείνετε για αγορά και από που ? (για πιο φθηνά και πιο άμεση αποστολή). Δουλεύει με όλες η ασύρματη φόρτιση ? Για προστασία της οθόνης ? Το Tempered Glass τι είναι ακριβώς ? Σαν γυαλί που κάθεται πάνω στην οθόνη ? Καμια σχέση δλδ με τα κλασικά Screen Protectors που ξέρουμε (ζελατίνες) ? Αν βάλει κάποιος Tempered Glass, κάθεται μετά και θήκη Slim Armor ή κάποια άλλη της Spigen ή δεν κάθεται καλά λόγω πιθανού έξτρα πάχους του Screen Protector ? Σόρρυ αν σας έπρηξα! Απλά πριν αγοράσω το κινητό θέλω να παραγγείλω τις θήκες ώστε να τις βάλω με το που το πάρω. Ευχαριστώ!

 

δες το

για να καταλάβεις τις διαφορές.

το θέμα με τις θήκες και την ασύρματη φόρτιση είναι ότι επειδή παρεμβάλονται μεταξύ του φορτιστή και των pins μπορεί να δημιουργήσουν πρόβλημα και να μην φορτίζει. Είναι θέμα πάχους και υλικών κατασκευής οπότε μόνο με δοκιμή θα καταλαβεις αν παίζει.

 

Εγώ έχω την ultra fit αγορασμένη από το ebay store της spigen και παίζει μια χαρά με τον ασύρματο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω την βαση φόρτισης για 2 η μπαταρία που έρχεται μαζί με τα κορεατικά μοντέλα;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...