Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οπότε τί θα πρότεινες σε θήκη ωστε να παραμένει στο ίδιο μέγεθος ?

Μπορεί κάποιος να ποστάρει την quick circle case που όμως να μήν βγαινει το πίσω καπάκι.

 

http://www.amazon.com/Spigen%C2%AE-Stand-Feature-Metallic-Black/dp/B00LXHECJY/ref=sr_1_4?s=wireless&ie=UTF8&qid=1420628581&sr=1-4&keywords=lg+g3+case

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξαναβλέπω τις quick circle είναι πανέμορφες αλλα πόσο βολεύει αυτό το άνοιγε κλείσε στα πλάγια κ.τ.λ

Είναι βολικο σαν χρήση? Κ αν ναί ποιά είναι κατα την γνώμη σας καλύτερη κ δοκιμασμένη στις circle ?Αυτή που βγαίνει το πίσω καπάκι ή η παραπάνω της spigen που δεν βγαίνει?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν με έχει βολέψει η θήκη .Όποια και να έβαλα πρόσθετε όγκο οπότε έμεινα χωρίς θήκη με ότι κίνδυνο συνεπάγετε αυτό.Τουλάχιστον όμως χαίρομαι το τηλέφωνο .Ε αν γίνει και κάποιο σημάδι το πολύ να το δώσω 50 Ευρώ φτηνότερα και τελείωσε όταν σκεφτώ να το πουλήσω ...;-)
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Guys καλή χρονιά!!!Μια ερωτησούλα αν κάποιος το γνωρίζει κ έχει την καλοσύνη να απαντήσει ή να προτείνει κάτι λεπτότερο κ το ίδιο ποιοτηκά.

Ποια θηκούλα απ τις δύο είναι πιο λεπτή?

 

spigen vs Diztronic Matte Back

 

Η spigen πιστευω πως ειναι λεπτοτερη η spigen αλλα η αλλη μου αρεσει περισσοτερο κυριως λογο καλυψης πανω και κατω. Εγω με μια S Line ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Kαλη χρονια σε ολους!!Σημερα αγορασα το LG G3 φοβερο κινητο!

Θελω να παρω θηκη με μου αρεσει παρα πολυ η quick circle 340 που υπαρχει και σε ολα τα μαγαζια που βγαινει το καπακι και μπαινει απευθειας.

Μια απορια μου δημιουργηθηκε.

Αυτο το δακτυλιδι δεν γρατζουναει την οθονη??

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι...δεν την γρατζουναει...πλαστικο διαφανες ειναι το δαχτυλιδι και η γνησια δεν νομιζω να υπηρχε περιπτωση να κανει τετοιο σχεδιαστικο λαθος...
Link to comment
Share on other sites

Kαλη χρονια σε ολους!!Σημερα αγορασα το LG G3 φοβερο κινητο!

Θελω να παρω θηκη με μου αρεσει παρα πολυ η quick circle 340 που υπαρχει και σε ολα τα μαγαζια που βγαινει το καπακι και μπαινει απευθειας.

Μια απορια μου δημιουργηθηκε.

Αυτο το δακτυλιδι δεν γρατζουναει την οθονη??

Ευχαριστω.

 

Eχω την quick circle 340 πανω απο μηνα.

 

Προσωπικα πιστευω οτι δεν προσθετει ογκο και αυτο σου το λεει καποιος που ειναι αρκετα περιεργος. Ισα ισα που ομορφαινει την συσκευη και της δινει πολυ χρησιμες, βασικες, λειτουργιες χωρις να χρειαστει να την ανοιξεις.

 

Οσοι εχουν δει το κινητο πριν και μετα την θηκη την λατρεψαν, και μου λεγανε "Το δικο μου εχει τετοια θηκη;"

 

Επισης με βοηθα να εχω καλυτερο grip οταν χρησιμοποιω την συσκευη με το ενα χερι.

 

Τελος το δαχτυλιδι ειναι διαφανο πλαστικο αλλα δινει την ψευδαισθηση μεταλλικου και δεν γρατζουνα την οθονη, αλλα να ξερετε οτι αφηνει ενα αποτυπωμα που φευγει ομως ευκολα εαν το καθαρισεις.

 

Αυτες ειναι οι εντυπωσεις μου, την συνιστω σαν minimal θηκη που προσφερει ενα μικρο επιπεδο προστασιας (το οποιο ελπιζω να μην χρειαστει να ανακαλυψω :p )

LG G3
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχει παραγγείλει κανένας καμια μεγαλύτερη μπαταρία για το g3?όχι αυτές που βάζεις και άλλη θήκη από πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την quick circle lg 345.Εχω μείνει άφωνος....Πραγματικά απίστευτη κ πανέμορφη για τα δικά μου γούστα.Εχω μόνο μια ερώτηση....

Το καπάκι του lg που χρειάζεται να βγεί για να μπεί η θηκη έχει πίσω 4 επαφές.Σε τί χρησιμεύουν αυτές οι επαφές????

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Πήρα την quick circle lg 345.Εχω μείνει άφωνος....Πραγματικά απίστευτη κ πανέμορφη για τα δικά μου γούστα.Εχω μόνο μια ερώτηση....

Το καπάκι του lg που χρειάζεται να βγεί για να μπεί η θηκη έχει πίσω 4 επαφές.Σε τί χρησιμεύουν αυτές οι επαφές????

Είναι για την ασύρματη φόρτιση. Καλορίζικη!

:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι για την ασύρματη φόρτιση. Καλορίζικη!

 

Ευχαριστώ φίλε μου :)....Οπότε άν είναι για την ασύρματη φόρτιση τώρα με την quick circle που δέν έχει αυτές τις επαφές,συνεπώς δέν υποστηρίζεται κ η ασύρματη.Σωστά?

Μήπως είναι για τπτ άλλο. Πχ ενίσχυση σήματος ή ενίσχυση wifi ?

 

Προσεξε.....η 340 ειναι αυτη που αντικαθιστα το πισω καπακι. Η 345 αν δεν κανω λαθος μπαινει απο πανω.

 

Μάλλον είναι ανάποδα.Εχω το κουτί μπροστά μου κ είναι η CCF-345G κ το πίσω καπάκι βγαίνει για να μπεί η θήκη.

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου :)....Οπότε άν είναι για την ασύρματη φόρτιση τώρα με την quick circle που δέν έχει αυτές τις επαφές,συνεπώς δέν υποστηρίζεται κ η ασύρματη.Σωστά?

Μήπως είναι για τπτ άλλο. Πχ ενίσχυση σήματος ή ενίσχυση wifi ?

 

Λογικά είναι για την φόρτιση. Για να περνάει το ρεύμα στην μπαταρία. Κάπως έτσι δουλεύει η ασύρματη φόρτιση νομίζω.

:D
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου :)....Οπότε άν είναι για την ασύρματη φόρτιση τώρα με την quick circle που δέν έχει αυτές τις επαφές,συνεπώς δέν υποστηρίζεται κ η ασύρματη.Σωστά?

Μήπως είναι για τπτ άλλο. Πχ ενίσχυση σήματος ή ενίσχυση wifi ?

 

 

 

Μάλλον είναι ανάποδα.Εχω το κουτί μπροστά μου κ είναι η CCF-345G κ το πίσω καπάκι βγαίνει για να μπεί η θήκη.

Οκ τοτε...

Link to comment
Share on other sites

H 345 είναι αυτή που δεν χρειάζεται να βγει το καπάκι!!!!

Κάποιο λάθος κάνεις! Ή βάλανε λάθος θήκη στη συσκευασία!!

 

Από που την πήρες? Την έψαξα σήμερα στα μαγαζιά και δεν βρήκα πουθενά! Θεωρώ ότι είναι καλύτερο να μείνει το καπάκι στη θέση του για καλύτερη προστασία..

 

Εϊδα την 340, δεν είναι κάπως λεπτή? Το μπροστινό μέρος ειδικά. Προστατεύει άραγε σε πιθανή πτώση?

 

Αυτή σας φαίνεται καλύτερη? http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=116584

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για θήκες δείτε και τής terrapin.είναι για πλάτη μόνο βέβαια αλλα επιτέλους βρήκα νορμάλ θήκη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα μαγαζιά πολύ έλλειψη θηκών για τη συσκευή...

Τις έχουν πάρει όλες..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανά PowerBank ? Έχω πάρει ένα της Trust ( http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=106001 ) αλλά φορτίζει πολύ αργά. Είναι γενικά όλα τα PowerBanks τόσο αργά (περίπου 8 ώρες για πλήρη φόρτιση από άδεια μπαταρία) ή έτυχα εγώ σε PowerBank που δίνει λίγα mAh ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι για την ασύρματη φόρτιση. Καλορίζικη!

 

Οι δυο ειναι για την ασυρματη φορτιση, οι αλλες δυο ειναι το nfc. Αν δεν εχει καμια δεν εχεις πλεον ουτε nfc. Αλλα υπαρχει λυση με στικερ.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανά PowerBank ? Έχω πάρει ένα της Trust ( http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=106001 ) αλλά φορτίζει πολύ αργά. Είναι γενικά όλα τα PowerBanks τόσο αργά (περίπου 8 ώρες για πλήρη φόρτιση από άδεια μπαταρία) ή έτυχα εγώ σε PowerBank που δίνει λίγα mAh ?

 

Για powerbank δεν θα κοιτούσα τίποτα άλλο από Anker ....

To συγκεκριμένο μπορεί να δώσει μέχρι 3Α

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανά PowerBank ? Έχω πάρει ένα της Trust ( http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=106001 ) αλλά φορτίζει πολύ αργά. Είναι γενικά όλα τα PowerBanks τόσο αργά (περίπου 8 ώρες για πλήρη φόρτιση από άδεια μπαταρία) ή έτυχα εγώ σε PowerBank που δίνει λίγα mAh ?

 

anker με τιποτα φιλε μου.

 

zagg-xiaomi 10400-tp link.

κι αν ενδιαφερεσαι εχω και για δωσιμο το zagg 6600

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...