Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού να βρω κάποιον πού να θέλει κανένα δίωρο για φόρτιση από 10 με 20% για να πάει φουλ

Eίναι μάλλον δύσκολο αυτός ο χρόνος σε ασύρματο. Τώρα είμαι στο 0%. Μόλις πάω γραφείο θα το ανοίξω και θα το βάλω στην ασύρματη να σου πω σε ένα δίωρο που θα πάει. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα...τζάμπα τα λεφτά τελικά για την official flip, δεν με βολεύει καθόλου!!! Νόμιζα ότι κουμπωνει κατευθείαν, χωρίς να βγάλω το καπάκι...Δεν έχω συνηθίσει να μένει μόνιμα η θήκη στο κινητό, θέλω να την βάζω κ να την βγάζω όποτε θέλω!

Χθες την πήρα, σήμερα θα την γυρίσω πίσω, ευτυχώς που τα public δίνουν περιθώριο κάποιες μέρες για επιστροφή!!

Πάντως για 35 ευρώ, μια χαρά είναι από θέμα ποιότητας-εφαρμογής κ ασύρματης φόρτισης....Πάμε πάλι στο ψάξιμο!με βλέπω να βάζω ένα γυαλί στο τέλος κ να ξεμπερδευω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...τζάμπα τα λεφτά τελικά για την official flip, δεν με βολεύει καθόλου!!! Νόμιζα ότι κουμπωνει κατευθείαν, χωρίς να βγάλω το καπάκι...Δεν έχω συνηθίσει να μένει μόνιμα η θήκη στο κινητό, θέλω να την βάζω κ να την βγάζω όποτε θέλω!

Χθες την πήρα, σήμερα θα την γυρίσω πίσω, ευτυχώς που τα public δίνουν περιθώριο κάποιες μέρες για επιστροφή!!

Πάντως για 35 ευρώ, μια χαρά είναι από θέμα ποιότητας-εφαρμογής κ ασύρματης φόρτισης....Πάμε πάλι στο ψάξιμο!με βλέπω να βάζω ένα γυαλί στο τέλος κ να ξεμπερδευω!

 

Αν δεν κανω λαθος υπαρχουν 2 εκδοσεις, η μια αντικαθιστα το πισω καπακι και η αλλη απλα κουμπωνει πανω. Δεν εχει wireless charging ομως.

 

Το μαγνητακι που εχει η spigen για την official flip case ειναι καλη ιδεα αν και οι κριτικες δεν ειναι και οι πιο καλες http://www.amazon.com/Spigen%C2%AE-Circle-Magnetic-Holder-included/dp/B00LGM8YGI/ref=pd_sim_cps_1?ie=UTF8&refRID=1ANG5XEW62564P0RD4M2

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο nokia wireless σε ποσες ωρες στο φορτιζει?

 

Gentlemen, start your engines:

 

Το έβαλα από 0 στο καλώδιο για να πάρει στην αρχή γιατί το νοτε 3 από σβηστό (με έξτρα πλάτη ασύρματης φόρτισης δεν φόρτιζε) και πήγε στο 20%.

 

10:00=20% και μπαίνει πάνω στην βάση Νοκια για ασύρματη φόρτιση.

10:30=38%

10:50=50%

 

Όπως φαίνεται στην αρχή παίρνει αρκετά γρήγορα.

 

11:15=63%

11:35=70%

12:10=81%

12:25=85%

12:38=89%

 

Εδώ δείχνει να επιβραδύνει κάπως. Αλλά πάντως φαίνεται ότι σε μια ώρα παίρνει περίπου 40% για να βγει η μέρα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα αναλυτικός.σε ευχαριστώ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...τζάμπα τα λεφτά τελικά για την official flip, δεν με βολεύει καθόλου!!! Νόμιζα ότι κουμπωνει κατευθείαν, χωρίς να βγάλω το καπάκι...Δεν έχω συνηθίσει να μένει μόνιμα η θήκη στο κινητό, θέλω να την βάζω κ να την βγάζω όποτε θέλω!

Χθες την πήρα, σήμερα θα την γυρίσω πίσω, ευτυχώς που τα public δίνουν περιθώριο κάποιες μέρες για επιστροφή!!

Πάντως για 35 ευρώ, μια χαρά είναι από θέμα ποιότητας-εφαρμογής κ ασύρματης φόρτισης....Πάμε πάλι στο ψάξιμο!με βλέπω να βάζω ένα γυαλί στο τέλος κ να ξεμπερδευω!

 

Ετσι και εγω αυτο εχω κανει, δεν ειχα βαλει βεβαια αυτη που κλεινει σαν πορτοφολακι αλλα και παλι δεν με βολεψε. Οποτε ξεβράκωτο και μονο tempered glass και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος υπαρχουν 2 εκδοσεις, η μια αντικαθιστα το πισω καπακι και η αλλη απλα κουμπωνει πανω. Δεν εχει wireless charging ομως.

 

Το μαγνητακι που εχει η spigen για την official flip case ειναι καλη ιδεα αν και οι κριτικες δεν ειναι και οι πιο καλες

 

Ναι κάπου το είχα διαβάσει ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις αλλά δεν το έψαξα παραπάνω...το έχω δει κ το μαγνητακι, αν την κράταγα τη θήκη το πιο πιθανό ήταν να το έπαιρνα κ αυτό γιατί θα μου έσπαγε τα νεύρα το πορτάκι!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι και εγω αυτο εχω κανει, δεν ειχα βαλει βεβαια αυτη που κλεινει σαν πορτοφολακι αλλα και παλι δεν με βολεψε. Οποτε ξεβράκωτο και μονο tempered glass και εισαι κομπλε

 

Σε έχει βολέψει;; Από εφαρμογή κ αίσθηση;; έχω δει και απαραδεκτα πάντως....Δεν έβαζα ποτέ ούτε ζελατίνα στα κινητά μου κ τώρα που βγήκαν αυτά τα "γυαλάκια" δεν έχω καταλάβει γιατί οι εταιρείες βάζουν gorilla glass Αφού εμείς μετά βάζουμε έξτρα προστασία!

 

Α, κ για ένα φίλο πιο πάνω που έλεγε για Bluetooth, έχω το sony sbh-50, από Xperia s - galaxy s4 κ G3 τώρα και δουλεύει τέλεια! Πραγματικό εργαλείο!!

Edited by napgin
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και εγω αυτο εχω κανει, δεν ειχα βαλει βεβαια αυτη που κλεινει σαν πορτοφολακι αλλα και παλι δεν με βολεψε. Οποτε ξεβράκωτο και μονο tempered glass και εισαι κομπλε

Μια απο τα ιδια.. Ποτε θα μας φυγει απο το χερι (λογω φαρδους κυριως) και θα το κλαιμε δεν ξερω.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

και εγω αναρωτιομουν γιατι οταν παραγγελνεις θηκη απο κορεα ειναι ολες ετσι και τελικα ειδα οτι τα κορεατικα μοντελα και το g2 και g3 βγαζουν μια κεραια απο εκει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εγω αναρωτιομουν γιατι οταν παραγγελνεις θηκη απο κορεα ειναι ολες ετσι και τελικα ειδα οτι τα κορεατικα μοντελα και το g2 και g3 βγαζουν μια κεραια απο εκει[/quoteκαι εγω αυτην εχω σε μαυρη παρτην μην το σκευτεσαι καθολου εχει φοβερη αισθηση και μπενοβγαινει ευκολα

 

Φίλος πηγα να πτην παραγγείλω αλλα δςν λεει συμβατοτητα με το μοντέλο μας d855 μονο με τα D850

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλος πηγα να πτην παραγγείλω αλλα δςν λεει συμβατοτητα με το μοντέλο μας d855 μονο με τα D850

 

πέρα από τη τρυπούλα έχουν άλλες διαφορές;;γιατί και εγώ αυτή που θέλω να πάρω γράφει ότι είναι για d850,d851

Link to comment
Share on other sites

 

και εγω αναρωτιομουν γιατι οταν παραγγελνεις θηκη απο κορεα ειναι ολες ετσι και τελικα ειδα οτι τα κορεατικα μοντελα και το g2 και g3 βγαζουν μια κεραια απο εκει

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εγω αναρωτιομουν γιατι οταν παραγγελνεις θηκη απο κορεα ειναι ολες ετσι και τελικα ειδα οτι τα κορεατικα μοντελα και το g2 και g3 βγαζουν μια κεραια απο εκει[/quoteκαι εγω αυτην εχω σε μαυρη παρτην μην το σκευτεσαι καθολου εχει φοβερη αισθηση και μπενοβγαινει ευκολα

 

Φίλος πηγα να πτην παραγγείλω αλλα δςν λεει συμβατοτητα με το μοντέλο μας d855 μονο με τα D850

Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου μου ραγησε ενα spigen screen ptrotector και εμασε φουσκαλες ενα δευτερο αποφασισα να στραφω στο Nilkin Amazing H+ με το 1/3 των χρηματων εχω την ιδια προστασια αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη πειτε το. Την spigen την θεωρω κορυφη στις θηκες αλλα υπερτιμημενη στα screnn protector αναφερομαι στα γυαλινα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Υπάρχει κάποιο tempered glass που να καλύπτει όλη τη μπροστινή επιφάνεια απο ακρη σε άκρη; Οσα έχω δει έχουν κενά γύρω γύρω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου μου ραγησε ενα spigen screen ptrotector και εμασε φουσκαλες ενα δευτερο αποφασισα να στραφω στο Nilkin Amazing H+ με το 1/3 των χρηματων εχω την ιδια προστασια αν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη την τιμη πειτε το. Την spigen την θεωρω κορυφη στις θηκες αλλα υπερτιμημενη στα screnn protector αναφερομαι στα γυαλινα

 

χαρα στο κουραγιο σου ρε φιλε....σου "καηκαν" 80$ tempered glasses....

 

Και εγω την εκτιμω πολυ τη spigen, το απλο screen protector της πριν 2 χρονια (οταν βεβαια το "απλο" ηταν σε παχος σαν 6-7 απο τις κινεζικες ζελατινες) εσωσε την οθονη του nexus4 μου οταν μου επεσε σε χαλικια, αλλα οι ανθρωποι ειναι τρελοι να χρεωνουν 40$ το γυαλακι οταν ο ανταγωνισμος ειναι στο 1/8.... Οποτε φετος οση καλη προτερη εμπειρια και να εχω δε τους τα εδωσα τα λεφτα μου.

 

Περιμενω ενα BEPAK απο ebay αλλα επειδη πηρα το κινητο μεταχειρο (1ας εβδομαδας) και ειχε ηδη φορεμενο "απλο" screen protector, το εχουν τοποθετησει τοσο τελεια που λυπαμαι να το βγαλω και οταν ερθει το γυαλακι θα ειμαι σε διλλημα :/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Υπάρχει κάποιο tempered glass που να καλύπτει όλη τη μπροστινή επιφάνεια απο ακρη σε άκρη; Οσα έχω δει έχουν κενά γύρω γύρω.

Δες μερικες σελιδες πισω αυτο πιυ πηρα εγω.. Αν εισαι απο Αθηνα πας και στο τοποθετει το παλικαρι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πέρα από τη τρυπούλα έχουν άλλες διαφορές;;γιατί και εγώ αυτή που θέλω να πάρω γράφει ότι είναι για d850,d851

οχι φιλε μονο την τρυπουλα και απο εκει που την πηρα δεν ελεγε μοντελα παρα μονο lg g3

Link to comment
Share on other sites

μην το ψαχνετε,παρτε της nillkin το glass,πολυ καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ποιά είναι η καλύτερη θηκη για το κινητο απο ebay? θα ηταν καλυτερο αν εχετε πρωσοπικη εμεπρία,,, σκεφτομουν για την spigen αλλα λόγω της τρυπας πανω αριστερά την αποφέυγω... ευχαριστω

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Φαίνετε οτι αυτή είναι η official της lg την εχει παρει κανεις? σχόλια?http://www.ebay.co.uk/itm/Official-LG-CCH-355G-Black-Premium-Hard-Case-G3-/400781841467?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item5d5075943b

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ποιά είναι η καλύτερη θηκη για το κινητο απο ebay? θα ηταν καλυτερο αν εχετε πρωσοπικη εμεπρία,,, σκεφτομουν για την spigen αλλα λόγω της τρυπας πανω αριστερά την αποφέυγω... ευχαριστω

 

φιλε γιατι σε ενοχλει αυτη η τρυπουλα?ολες οι καλες θηκες απο κορεα τηνεχουνε.αν θες την γνωμη μου παρe η nekeda η merkury αρκετα ποιο φτηνες απο τις υπερτιμιμενες και πολυ ογκοδες spigen.και οι δυο ειναι πολυ ποιοτικες απλα προτιμω ποιο πολυ την nekeda λογο οτι απο πισω ειναι ζαγρε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...