Jump to content

[LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα παρελαβα την ultra hybrid case της spigen. 13 ευρω και 7 μεταφορικα απο amazon.de. Πολυ καλη καλη θηκη. Εξαιρετικη εφαρμογη, πολυ ομορφη αισθητικα και πολυ μεγαλη προστασια. Σιγουρα δινει λιγο ογκο αλλα η αισθηση στο χερι δεν αλλαζει ιδιαιτερα. Ισα ισα εχει πιο σταθερο κρατημα. Αξιζει τα λεφτα της και νομιζω πως ειναι ο.τι κομψοτερο σε θηκη αυτου του ειδους (που να καλυπτει περιμετρικα ολοκληρη τη συσκευη).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Πήρα πριν λίγο καιρό το γυαλάκι της Oba απ το http://www.mobilecity.gr

αλλά παρότι λέει oleophobic,έχει ιδιαίτερα εμφανείς δαχτυλιές απ την αρχή...

Έχετε παρόμοιο πρόβλημα με το ίδιο ή άλλης εταιρείας?

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο τζαμι πού πουλάει το άλλο κατάστημά λίγες σελίδες πιο πριν είναι κορυφή.

Καμία σχέση με τής nillkin και ενός αλλού πού είχα πληρώσει και 12 ευρώ από extreme mobile.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2-3 σελίδες πιο πίσω.δε θυμάμαι το όνομά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο τζαμι πού πουλάει το άλλο κατάστημά λίγες σελίδες πιο πριν είναι κορυφή.

Καμία σχέση με τής nillkin και ενός αλλού πού είχα πληρώσει και 12 ευρώ από extreme mobile.

 

https://www.ebnb.gr/index.php?route=product/product&product_id=16140

 

Αυτό το τζαμάκι λες ή άλλο ??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα..κάποια εναλλακτική λύση για μπαταρία χωρίς να αυξηθεί το μέγεθος της συσκευής? αυτές που υπάρχουν στο ebay γύρω στα 3500 mAh είναι μούφα?
Link to comment
Share on other sites

https://www.ebnb.gr/index.php?route=product/product&product_id=16140

 

Αυτό το τζαμάκι λες ή άλλο ??

 

ταξιδιωτης22 ??

Αν λες αυτό, είναι λεπτό ? 0.3mm ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ λεπτό.

 

Εχει πάρει την θήκη puro ultra slim 0.3???

Αν ναι λέτε να κάνει φθορά στο κινητό?γιατί δεν είναι από σιλικόνη αλλα από ένα εύκαμπτο αλλα σκληρό υλικό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ λεπτό.

 

Εχει πάρει την θήκη puro ultra slim 0.3???

Αν ναι λέτε να κάνει φθορά στο κινητό?γιατί δεν είναι από σιλικόνη αλλα από ένα εύκαμπτο αλλα σκληρό υλικό

Πρώτα από όλα εύχομαι καλή χρονιά και με υγεία σε όλους.

Φίλε ταξιδιώτη αυτή η θήκη αφήνει κενό ( έστω μικρό ) πίσω στην κάμερα ώστε να μην ακουμπάμε τα πίσω πλήκτρα και το γυαλάκι όταν το ακουμπάς κάπου?Από οποιαδήποτε άλλη φθορά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.Είναι όσο λεπτή φαίνεται?Εγώ έχω μια σιλικόνης που προστατεύει άριστα πλην όμως το παχαίνει και το τηλέφωνο χάνει την ομορφιά του.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα εύχομαι καλή χρονιά και με υγεία σε όλους.

Φίλε ταξιδιώτη αυτή η θήκη αφήνει κενό ( έστω μικρό ) πίσω στην κάμερα ώστε να μην ακουμπάμε τα πίσω πλήκτρα και το γυαλάκι όταν το ακουμπάς κάπου?Από οποιαδήποτε άλλη φθορά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.Είναι όσο λεπτή φαίνεται?Εγώ έχω μια σιλικόνης που προστατεύει άριστα πλην όμως το παχαίνει και χάνει την ομορφιά του.

 

Η θήκη είναι απλά πανέμορφη...έχει πολύ ελάχιστο δόντι γύρω από την κάμερα.δεν έρχεται σε άμεση επαφή αν και είναι αρκετά πιο εκτεθειμένο.

Για το θέμα ξεβαμμα φοβάμαι ιδίως στις γωνιές γιατί είναι σκληρή.οπτικά είναι από τις καλύτερες πάντως.

 

 

EDIT.

έχει ελαφρό bleeding κατά την χρήση φλας.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει bleeding?Μάλλον όμως θα της δώσω μια ευκαιρία λόγο πολύ λογικής τιμής.

 

Γιατί πολύ απλά όλες αυτές οι θήκες πού εχουν κομμένα τα σημεία κάμερας laser και φλας είναι για τον π.....ο....

Μόνο αυτές πού εχουν ένα ανοιγμα για ολα αξίζουν.η δικιά μου πάει προς πώλησή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα αυτόν τον ασύρματο φορτιστή.τι λέτε καλός?

http://www.mobilecenter.gr/samsung-s-charger-pad-inductive-type-for-wireless-charging-black-ep-pg900ibegww.html

 

Επίσης τι φορτιστή πρέπει να διαλέξω ώστε να τον συνδέω με τον ασύρματο και να εχω μέγιστό αποτέλεσμά?

κάποια πρόταση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολες οι θηκες που εχουν ακριβεις cutouts στο φλας δημιουργουν προβληματα? Εχει δοκιμασει κανεις sline για το κινητο μας?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

To tempered glass που προτείνετε απο ebnb.gr, απο ποια κατασκευάστρια εταιρία είναι και τι πάχος έχει?

 

Δεν ξερω ποιος τα φτιαχνει, αλλα τα συγκεκριμενα στην πορτοκαλι συσκευασια, ειναι πολυ καλα, οικονομικα και καθονται συνηθως στα περισσοτερα κινητα που εχω βαλει τελεια, μερικα που τους επεσαν απο τα χερια, εσπασε μεν, αλλα αντεξε και δεν περασε στο digitizer το χτυπημα, επισης σε εναν φιλο του επεσε και δεν επαθε τιποτα. Γενικα με τα tempered glass θελει λιγο ψαξιμο, υπαρχουν πολλα που δεν καλυπτουν σωστα το κινητο, υπαρχουν αλλα που δεν ειναι 0,3mm αλλα πιο λεπτα, υπαρχουν καποια που μπορει να μην δουλευει ο proximity και γενικα πολλες κουλαμαρες και γενικα μην πληρωνεται για λιγη διπλοφουρνισμενη αμμο πανω απο 10€.

 

Παντως θελω μια θηκη και εχω προβληματιστει, οι κλειστες με χαλανε κυριως οταν δουλευεις το κινητο και διπλωνεις το μπροστα μερος πισω, μου αρεσε μεν η circle, αλλα δεν θα δωσω 35€, θα παρω μια απο αυτες στο ebay των 3€ να την δοκιμασω πρωτα. Βασικα μεχρι να βρω κατι καλο και να μου ερθει η μουφα circle απο ebay, θελω κατι φθηνο προσωρινο, ειδα μια διαφανη tpu στο πλαισιο την εχει βαλει κανενας καθετε καλα ή θα πεταξω 4€ (σε ενα μαγαζι που δεν γουσταρω καθολου)?

 

Θα παρω και κατι μικρους qi φορτιστες και θα τους βαλω διπλα απο 2 pc που δουλευω καθημερινα απευθειας σε usb, ετσι με μικρα φορτισματα τις ωρες που δουλευω χωρις να ψαχνω πριζες και βαλε βγαλε καλωδιο για να παω λιγο παραπερα θα εχω μπαταρια τις ωρες που δεν δουλευω ή ειμαι εκτος γραφειου και την χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μερικές ερωτήσεις μιας και (όπως έγραψα και στο κυρίως τοπικ) είμαι καινούργιος κάτοχος της συσκευής (δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα).

 

- Σχετικά με την πρώτη λειτουργία της συσκευής.. η ΜΠΑΤΑΡΙΑ χρειάζεται πρώτα φόρτιση? Κι αν ναι, πόση ώρα?

- Κατόπιν, κάνουμε αυτά που κάναμε παλιότερα με 2-3 κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης (μέχρι να κλείσει η συσκευή)?

- Έχω φορτιστή αυτοκινήτου που είναι στο 1Α. Ο φορτιστής ταξιδίου της συσκευής βλέπω ότι είναι στο 1,8Α. Κάνει "κακό" στην μπαταρία αν φορτίζεται με μικρότερο (σε ισχύ) φορτιστή?

 

- Η θήκη της LG με το στρογγυλό παραθυράκι, δεν κλείνει μπροστά το καπάκι? Σε πιθανή πτώση μπορεί δηλ. να ανοίξει και να χτυπήσει η οθόνη?

 

- Τα tempered glasses είναι εύκολα στην τοποθέτησή τους ή θέλουν λεπτό χειρισμό όπως οι κλασικές ζελατίνες?

 

Συγγνώμη, αν έχουν απαντηθεί ξανά αυτές οι ερωτήσεις (σε άλλο τοπικ)..

 

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by leonkalf
1 επιπλέον ερώτηση

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μερικές ερωτήσεις μιας και (όπως έγραψα και στο κυρίως τοπικ) είμαι καινούργιος κάτοχος της συσκευής (δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα).

 

- Σχετικά με την πρώτη λειτουργία της συσκευής.. η ΜΠΑΤΑΡΙΑ χρειάζεται πρώτα φόρτιση? Κι αν ναι, πόση ώρα?

- Κατόπιν, κάνουμε αυτά που κάναμε παλιότερα με 2-3 κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης (μέχρι να κλείσει η συσκευή)?

- Έχω φορτιστή αυτοκινήτου που είναι στο 1Α. Ο φορτιστής ταξιδίου της συσκευής βλέπω ότι είναι στο 1,8Α. Κάνει "κακό" στην μπαταρία αν φορτίζεται με μικρότερο (σε ισχύ) φορτιστή?

 

- Η θήκη της LG με το στρογγυλό παραθυράκι, δεν κλείνει μπροστά το καπάκι? Σε πιθανή πτώση μπορεί δηλ. να ανοίξει και να χτυπήσει η οθόνη?

 

- Τα tempered glasses είναι εύκολα στην τοποθέτησή τους ή θέλουν λεπτό χειρισμό όπως οι κλασικές ζελατίνες?

 

Συγγνώμη, αν έχουν απαντηθεί ξανά αυτές οι ερωτήσεις (σε άλλο τοπικ)..

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Φορτισε το 2-3 φορες απο άδειο μέχρι 100% η ωρα δεν έχει σημασία θα σταματαει μονο του στο 100%.

 

Η θήκη circle έχει μαγνητακι και γενικά δεν προσφέρει ιδιαιτερη προστασία σκέψου οτι βγαζεις το πίσω καπακι.

 

Ο πιο αργος φορτιστης δεν πειράζει κάπου απλα πιο αργή φόρτιση, μου εχει τύχει στο αμάξι με μαπα φορτιστη να έχω gps ανοιχτο φυσικα οθονη και να μην φορτίζει σχεδόν καθολου.

 

Το tempered glass μπαίνει πολυ πιο εύκολα απο ζελατίνα δεν λυγίζει και δεν κανει φουσκάλες, μονο σε κάποια κινητά με οθόνες που έχουν στην άκρη καμπύλη μπορεί να εχεις πρόβλημα γιατι επειδη δεν λυγίζει μπορεί να μην κολαει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Η circle δεν βγαίνει και σε έκδοση που δεν βγάζεις το καπάκι της συσκευής? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει εδώ στο τοπικ σε προηγούμενη σελίδα.

Αν το πάρω θα ήθελα να μην πρέπει να βγάλεις το πίσω καπάκι..

 

Μου αρέσουν οι λειτουργίες με το παραθυράκι αλλά προέχει η προστασία φυσικά!

 

Κάποιες άλλες (όχι LG) που έχουν circle μπροστά είναι καλύτερες από πλευράς προστασίας?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

 

Η circle δεν βγαίνει και σε έκδοση που δεν βγάζεις το καπάκι της συσκευής? Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει εδώ στο τοπικ σε προηγούμενη σελίδα.

Αν το πάρω θα ήθελα να μην πρέπει να βγάλεις το πίσω καπάκι..

 

Μου αρέσουν οι λειτουργίες με το παραθυράκι αλλά προέχει η προστασία φυσικά!

 

Κάποιες άλλες (όχι LG) που έχουν circle μπροστά είναι καλύτερες από πλευράς προστασίας?

 

Είδα καποιες που είναι όπως λες στο ebay λογικά θα είναι καλύτερες απο άποψη προστασιας, αλλά δεν θα ειναι τόσο λεπτές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

:!::!:

 

Όταν έβαλα για φόρτιση το κινητό, πριν την 1η χρήση, άνοιξε μονο του και θέλει να ξεκινήσει το setup του android.

 

Έτσι γίνεται? Τι να κάνω? Να το κλείσω μέχρι να φορτίσει πλήρως?

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

:!::!:

 

Όταν έβαλα για φόρτιση το κινητό, πριν την 1η χρήση, άνοιξε μονο του και θέλει να ξεκινήσει το setup του android.

 

Έτσι γίνεται? Τι να κάνω? Να το κλείσω μέχρι να φορτίσει πλήρως?

 

φίλε μου βγάλε το κινητό απο το κουτί,κανε το setup,πέρνα εφαρμογές,κανε ρυθμίσεις,μόλις φτάσει η μπαταρία στο 10% βάλε το να φορτίσει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Αξεσουάρ (θήκες, μπαταρίες, κάρτες μνήμης κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...