Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά προτείνεται μια καλή ΜΜ να περάσω...

Post #4068. Απλώς δουλεύουν όλα ρολόι.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Post #4068. Απλώς δουλεύουν όλα ρολόι.

Οπότε ακολουθώ την διαδικασία σε αυτό το ποστ και εχω root MM?

Αν εχω τίποτα προβλήματα μπορώ να γυρίσω πίσω με nandroid backup της lollipop ? Υπάρχει πισωγύρισμα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Θυμηστε μου λιγο Με ποιο εργαλείο tool μπορώ να βάλω την 6? Και που τα βρίσκω και τα 2? Το tool και το kdz εννοώ..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ακολουθώ την διαδικασία σε αυτό το ποστ και εχω root MM?

Αν εχω τίποτα προβλήματα μπορώ να γυρίσω πίσω με nandroid backup της lollipop ? Υπάρχει πισωγύρισμα σωστά;

Post #4273.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Post #4273.

Αυτό που διαβάζω για προβλήματα στο Wi-Fi ισχύει; τι Αλλά προβλήματα υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αγορασα ενα μεταχειρισμενο g3 και το παιδι που το ειχε εχει κανει λογαριασμο στο mcafee.επειδη χρεωνομαι μηνύματα στο εξωτερικο απο τη μερα που το πηρα και εβαλα την καρτα μου και δεν μπορει να βρει ακρη ουτε ο παροχος μου(μονο με φραγη) .πιστευω οτι το κανει το mcafee για ασφαλεια λογω αλλαγης των account στο κινητο και αλλαγη sim.το παιδι δεν θυμαται τι κωδικους εχει βαλει και δεν βγαινουν τα στοιχεία του ουτε με hard reset.τι προτεινετε να δοκιμασω root και απεγκατασταση του mcafee η αμα φλασαρω την mm θα φυγει και ο λογαριασμος του??απλα ηθελα να αποφυγω ακομα το root λογω εγγυησης αλλα απ οτι διαβασα δεν εχει counter οπως η samsung οποτε με φλασαρισμα στοκ θα ειμαι οκ?ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που διαβάζω για προβλήματα στο Wi-Fi ισχύει; τι Αλλά προβλήματα υπάρχουν;

4 μέρες την έχω ως τώρα και το κινητό ρολαρει χωρίς κανένα κόλλημα. Η μπαταρία μάλλον κρατάει παραπάνω αλλά αυτό θα το δω εκτενέστερα τις επόμενες μέρες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αγορασα ενα μεταχειρισμενο g3 και το παιδι που το ειχε εχει κανει λογαριασμο στο mcafee.επειδη χρεωνομαι μηνύματα στο εξωτερικο απο τη μερα που το πηρα και εβαλα την καρτα μου και δεν μπορει να βρει ακρη ουτε ο παροχος μου(μονο με φραγη) .πιστευω οτι το κανει το mcafee για ασφαλεια λογω αλλαγης των account στο κινητο και αλλαγη sim.το παιδι δεν θυμαται τι κωδικους εχει βαλει και δεν βγαινουν τα στοιχεία του ουτε με hard reset.τι προτεινετε να δοκιμασω root και απεγκατασταση του mcafee η αμα φλασαρω την mm θα φυγει και ο λογαριασμος του??απλα ηθελα να αποφυγω ακομα το root λογω εγγυησης αλλα απ οτι διαβασα δεν εχει counter οπως η samsung οποτε με φλασαρισμα στοκ θα ειμαι οκ?ευχαριστω!!

πιστευω οτι εκτος απο κωδικο που εβαλε ο προηγουμενος,το προγραμμα μαλλον εχει και τα στοιχεια του ιδιου του τηλεφωνου για να κανει διασταυρωση.μηπως εχει επιλογη οπως "ξεχασα τον κωδικο μου"?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!αγορασα ενα μεταχειρισμενο g3 και το παιδι που το ειχε εχει κανει λογαριασμο στο mcafee.επειδη χρεωνομαι μηνύματα στο εξωτερικο απο τη μερα που το πηρα και εβαλα την καρτα μου και δεν μπορει να βρει ακρη ουτε ο παροχος μου(μονο με φραγη) .πιστευω οτι το κανει το mcafee για ασφαλεια λογω αλλαγης των account στο κινητο και αλλαγη sim.το παιδι δεν θυμαται τι κωδικους εχει βαλει και δεν βγαινουν τα στοιχεία του ουτε με hard reset.τι προτεινετε να δοκιμασω root και απεγκατασταση του mcafee η αμα φλασαρω την mm θα φυγει και ο λογαριασμος του??απλα ηθελα να αποφυγω ακομα το root λογω εγγυησης αλλα απ οτι διαβασα δεν εχει counter οπως η samsung οποτε με φλασαρισμα στοκ θα ειμαι οκ?ευχαριστω!!

 

Γενικά υπαρχει πρόβλημα αν είναι ενεργοποιημένο το McAfee και δεν ξέρεις τους κωδικούς. Νομίζω αν δεν έχεις κωδικούς δεν μπαίνεις σε download mode κλπ, όποτε δεν ξέρω αν μπορείς να το ρουταρεις, αλλά ισως κανω και λαθος. Δοκίμασε αν όντως μπορείς να μπεις σε download mode. Ψάξε εδώ μήπως βρεις λύση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796958 .

 

Γενικά εγώ θα σου συνιστούσα να πεις αυτόν που σου το πούλησε να βρει τους κωδικούς. Αν δεν τους βρει να σου δώσει τα λεφτά πίσω. Όταν πουλάς ένα κινητό θα πρέπει να ειναι απολύτως λειτουργικό για τον επόμενο κάτοχο. Δες μήπως έχει κάνει και αποκρυπτογράφηση. Αν έχει κανει, ούτε ρομ δεν θα μπορείς να περάσεις με το flash tool.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες την έχω ως τώρα και το κινητό ρολαρει χωρίς κανένα κόλλημα. Η μπαταρία μάλλον κρατάει παραπάνω αλλά αυτό θα το δω εκτενέστερα τις επόμενες μέρες.

Λοιπόν ακολούθησα την διαδικασία και έβαλα την μμ όπως ακριβώς μου είπες στο ποστ που αναφέρεις...

Όλα καλά και μέχρι στιγμής τρέχει νερο...

Έχω ένα θέμα όμως με την micro sd

Έχω π.χ. εφαρμογές που έκαναν backup τα δεδομένα τους σ την micro sd.

Πλέον δεν μπορούν...

Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπαρχει πρόβλημα αν είναι ενεργοποιημένο το McAfee και δεν ξέρεις τους κωδικούς. Νομίζω αν δεν έχεις κωδικούς δεν μπαίνεις σε download mode κλπ, όποτε δεν ξέρω αν μπορείς να το ρουταρεις, αλλά ισως κανω και λαθος. Δοκίμασε αν όντως μπορείς να μπεις σε download mode. Ψάξε εδώ μήπως βρεις λύση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796958 .

 

Γενικά εγώ θα σου συνιστούσα να πεις αυτόν που σου το πούλησε να βρει τους κωδικούς. Αν δεν τους βρει να σου δώσει τα λεφτά πίσω. Όταν πουλάς ένα κινητό θα πρέπει να ειναι απολύτως λειτουργικό για τον επόμενο κάτοχο. Δες μήπως έχει κάνει και αποκρυπτογράφηση. Αν έχει κανει, ούτε ρομ δεν θα μπορείς να περάσεις με το flash tool.

 

ευχαριστω για το ενδιαφερον και τη βοηθεια.το ρουταρα τελικα και το απενεργοποιησα το mcafee.για να πω την αλήθεια με ετρωγε το χερι μου να το ρουταρω απο την πρωτη μερα.οποτε ολα οκ.ερωτηση επειδη προερχομαι απο samsung και ειχε counter για το root.διαβασα οτι η lg δεν εχει και αμα φλασαρεις stock rom εισαι οκ με την εγγυηση.ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενω τραβαω βιντεο μετα δεν μπορω να το δω...Δεν παιζει καθολου.Μου βγαζει μυνημα για ανανεωση πολυμεσων.Εχω παγωσει καποιες εφαρμογες κ αρχεια.Για τα βιντεο ποιο ειναι το αρχειο αναπαραγωγης; Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον και τη βοηθεια.το ρουταρα τελικα και το απενεργοποιησα το mcafee.για να πω την αλήθεια με ετρωγε το χερι μου να το ρουταρω απο την πρωτη μερα.οποτε ολα οκ.ερωτηση επειδη προερχομαι απο samsung και ειχε counter για το root.διαβασα οτι η lg δεν εχει και αμα φλασαρεις stock rom εισαι οκ με την εγγυηση.ισχυει?

 

Όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές, έχει counter αλλά με flash της rom που πρέπει να έχει το κινητό σου η εγγύηση ισχύει.

Γι' αυτό είναι σκόπιμο πριν τα πειράματα να έχουμε κατεβάσει τη rom μας και δεν βλάπτει να έχουμε κάνει backup και το efs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ενω τραβαω βιντεο μετα δεν μπορω να το δω...Δεν παιζει καθολου.Μου βγαζει μυνημα για ανανεωση πολυμεσων.Εχω παγωσει καποιες εφαρμογες κ αρχεια.Για τα βιντεο ποιο ειναι το αρχειο αναπαραγωγης;

οποια εφαρμογη απο αυτες που εχεις παγωσει γραφει την λεξη video ξεπαγωσε την,η βαλε mx player απο palystore. κανε ενα ρεσταρτ μηπως απλα εφαγε κολλημα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχεται δοκιμασει καποια coustom rom με ΜΜ να μου προτεινεται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οποια εφαρμογη απο αυτες που εχεις παγωσει γραφει την λεξη video ξεπαγωσε την,η βαλε mx player απο palystore. κανε ενα ρεσταρτ μηπως απλα εφαγε κολλημα.

Ενταξει φιλε μου.Εβαλα το mx player και ολα μια χαρα.Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχεται δοκιμασει καποια coustom rom με ΜΜ να μου προτεινεται;

Προλαβα και δοκιμασα. Fulmick rom απο xda και την unik απο ισπανικο σαιτ.καλες και οι δυο με καποιες επιπλεον μοντιες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως με την ΜΜ μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια που το αρχείο obb να είναι στην sd card και όχι στην εσωτερική μνήμη; Με την λολιποπ χρησιμοποιούσα το Folder mount .τώρα όμως δεν το παίζει.Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως με την ΜΜ μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια που το αρχείο obb να είναι στην sd card και όχι στην εσωτερική μνήμη; Με την λολιποπ χρησιμοποιούσα το Folder mount .τώρα όμως δεν το παίζει.Υπάρχει λύση;

Τί έγινε ρε παιδιά; πολύ νέκρα το θέμα....

Σαν πολύ ησυχία δεν έπεσε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω εδω και λιγες μερες τη brokenOS. Ειναι AOSP marshmallow. Η ρομ ειναι αρκετα smooth και πολυ γρηγορη. Δεν εχει καποιο ιδιαιτερο bug, σε γενικες γραμμες ειναι stable, αλλα η διαχειρηση μπαταριας μεχρι στιγμης δεν ειναι καλη. Και οπως σχεδον οι περισσοτερες custom, η καμερα, αν και ειναι πολυ καλη, δεν φτανει σε ποιοτητα φωτογραφιων και βιντεο τη stock ROM.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...