Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε πρέπει να χαθεί αυτό το διαμάντι ποστ.Πλζ κάποιος να το βάλει στο 1ο ποστ.Αξίζει πάρα πολύ εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.ΤΥ μπρο για τις ινφο.

Πρέπει να έχω το νεότερο Twrp (2.8.7) για να προχωρήσω με το πιο πάνω; έχω το 2.8.6.

 

Επίσης είμαι με rooted stock rom. Θεωρείται ότι πρεπει να κάνω wipe οτιδήποτε άλλο εκτός από Cache και Dalvic Cache πριν φλασαρω;

 

Ευχαριστώ.

Edited by petrsiri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να έχω το νεότερο Twrp (2.8.7) για να προχωρήσω με το πιο πάνω; έχω το 2.8.6.

 

Επίσης είμαι με rooted stock rom. Θεωρείται ότι πρεπει να κάνω wipe οτιδήποτε άλλο εκτός από Cache και Dalvic Cache πριν φλασαρω;

 

Ευχαριστώ.

αν εισαι με λολιποπ κανε φουλ wipe και ακολουθα τον οδηγο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι με λολιποπ κανε φουλ wipe και ακολουθα τον οδηγο.

Σε ευχαριστώ. Να κάνω απλα factory reset από το μενού του Twrp η θα χρειαστεί και κάτι άλλο για Full wipe; Απολογούμαι αν κουράζω αλλά διαβάζω διαφορετικά πράγματα γύρω από αυτό το θέμα και έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Να κάνω απλα factory reset από το μενού του Twrp η θα χρειαστεί και κάτι άλλο για Full wipe; Απολογούμαι αν κουράζω αλλά διαβάζω διαφορετικά πράγματα γύρω από αυτό το θέμα και έχω μπερδευτεί.

ειδα αργα το μηνημα σου αν θες περνα με flashtool το kdz αρχειο της ρομ (6) επιλεγοντας cse για πληρες φορματ,χανεις οτι ρουτ κλπ πραγμα που το ξανακανεις με οδηγο που υπαρχει στο xda.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε σε ευχαριστουμε.Εαν μπορεσεις καποια στιγμη αλλη, βαλε και ποιες αλλες ειναι αχρηστες.

 

Αυτες που δεν εβαλα ειναι συστηματος ισως να της χρησιμοποιειται η πιο πολυ.

 

Μια βοηθεια αν μπορει καποιος καποια στιγμη. Να βαλει το kernel audiotor να παει CPU επεξεργαστες να επιλεξει Conserative και στην συνεχεια να παει ακριβως κατω στους πινακες αλλαγων Governor και να μου γραψει η να μου ανεβασει σε pic αν μπορει της ρυθμισεις του default conserative.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ με αυτό το έκανα, έλεγα μήπως υπάρχει κανένα πιο εύκολο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

και εγώ με αυτό το έκανα, έλεγα μήπως υπάρχει κανένα πιο εύκολο

 

Λογικα μπορεις και με το Device Control(root)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Προσπαθώ να φλασαρω την 6.0 με flashtool και έχω περάσει drivers, c++, αλλά στο 27% ξεκινάει the phone is disconnected, check usb and press retry. Σας έρχεται κάτι στο μυαλό; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Προσπαθώ να φλασαρω την 6.0 με flashtool και έχω περάσει drivers, c++, αλλά στο 27% ξεκινάει the phone is disconnected, check usb and press retry. Σας έρχεται κάτι στο μυαλό; ευχαριστώ!

 

αλλαξε θυρα usb

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη .

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και καλώδιο άλλαξα

 

Κανε το update με LGup ειναι πιο αξιοπιστο και καινουργιος τροπος για updates απο την lg.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες μήπως υπάρχουν πουθενά; ή Google;

 

εχει και google και μερικες σελιδες πιο πισω νομιζω εδω

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Προσπαθώ να φλασαρω την 6.0 με flashtool και έχω περάσει drivers, c++, αλλά στο 27% ξεκινάει the phone is disconnected, check usb and press retry. Σας έρχεται κάτι στο μυαλό; ευχαριστώ!

Σιγουρα κατι δεν εχεις σωστο στους drivers.Κανε απεγκατασταση κ ξανα περνα τους σωστους V3.14.1 (http://www.mylgphones.com/lg-android-usb-device-drivers.Μετα μπες με download mode.Aνοιξε το προγραμμα κ ξεκινα τη διαδικασια παλι.Βαλε γλωσσα Αγγλικα.Koιταξε και το αρχειο της 6 το .kdz να ειναι στον φακελο του LG FlashTool εγκατεστημενο απο πριν ομως.Καλη επιτυχία.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Προσπαθώ να φλασαρω την 6.0 με flashtool και έχω περάσει drivers, c++, αλλά στο 27% ξεκινάει the phone is disconnected, check usb and press retry. Σας έρχεται κάτι στο μυαλό; ευχαριστώ!

ενεργοποιησες το usb debaging? το flashtool βγαζει τετοιες ειδοποιησεις αγνοησε τες εκτος και δεν προχωρα καθολου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν οι drivers... 3.14 ήταν το σωστό version. Τώρα που γράφω είμαι σε 6.0! Σας ευχαριστώ όλους πολύ!

Εμ ημουνα σιγουρος οτι κατι δε πηγαινε καλα με τους drivers φιλε μου.Αντε με το καλο να το χαρεις.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια ..είναι να πάρω g3 σύντομα και θέλω να ρωτησω τι ρομ αξίζει να του περάσω? Από άποψη σταθερότητας και μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια ..είναι να πάρω g3 σύντομα και θέλω να ρωτησω τι ρομ αξίζει να του περάσω? Από άποψη σταθερότητας και μπαταρίας

Την μαμα rom την ΜΜ την 6.Mεχρι στιγμης παει πολυ καλα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια ..είναι να πάρω g3 σύντομα και θέλω να ρωτησω τι ρομ αξίζει να του περάσω? Από άποψη σταθερότητας και μπαταρίας

πολυ καλη επιλογη,ορμα.;) προτιμησε το 32αρι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το πβρα τελικα πέρασα και την ΜΜ απλα υπαρχει τροπος για ρουταρισμα?θελω να πεταξω την σαβουρα να βαλω adaway και root booster
Link to comment
Share on other sites

Το πβρα τελικα πέρασα και την ΜΜ απλα υπαρχει τροπος για ρουταρισμα?θελω να πεταξω την σαβουρα να βαλω adaway και root booster

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268 ακολουθησε αυτες τις οδηγιες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους απλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση η οποια ειναι η εξης:

Moλις χθες φλασαρα manual την 6(δεν ειχε ερθει σε ΟΤΑ ακομη)το κιν ητανε και ειναι αρουταριστο και επισης δεν θελω να το ρουταρο,

τωρα η εγγυηση του κιν χαθηκε?αλλα απο οτι διαβασα ειναι η stock(κανονικη εκδοση 6).

Παντος ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με την 6 σε συγκριση με την 5(η μερα με την νυχτα).

Οποιος γνωριζει ας μου απαντηση σας παρακαλω για την εγγυηση ποιο πολυ καιγομαι.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...