Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη που μπαίνω εμβόλιμα στην κουβέντα αλλά στον Gabriel είναι οι καλύτερες οι default ρυθμίσεις ή χρειάζεται πείραγμα για την εν λόγω απόδοση της μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικα πιστευω οτι η lg εχει την καλυτερη διαχειρηση μπαταριας σε κατασταση αναμονης ειτε σε στοκ ειτε σε κουστομια
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που μπαίνω εμβόλιμα στην κουβέντα αλλά στον Gabriel είναι οι καλύτερες οι default ρυθμίσεις ή χρειάζεται πείραγμα για την εν λόγω απόδοση της μπαταρίας?

Αυτή τη στιγμή έχω βάλει την τελευταία έκδοση που έβγαλε χτες και επέλεξα Gabriel profile και τίποτα άλλο. Όλα δουλεύουν άψογα χωρίς κανένα lag.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι εγώ που το έκανα πριν κανα μήνα έβαλα πρώτα 5 και μετά ρουτ. Πάνε πίσω δύο σελίδες θα βρεις και λινκ . Είναι σχετικά πολύ απλή διαδικασία!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εύκολος και γρήγορος τρόπος ρουτ σε 6.0?Ευχαριστώ

αν εχεις την βερσιον 30n δεν υπαρχει ρουτ προς το παρων,αλλα ολες οι προηγουμενες γινονται με τον τροπο στο πρωτο λινκ που σου εδωσε ο klgrpls (παρεπιπτωντος ξεπερασες και το ποιο δυσκολο τσεχοπολωνικοσερβικο ονομα:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι εγώ που το έκανα πριν κανα μήνα έβαλα πρώτα 5 και μετά ρουτ. Πάνε πίσω δύο σελίδες θα βρεις και λινκ . Είναι σχετικά πολύ απλή διαδικασία!

δεν χρειαζεται να πας στην 5.γινεται ευκολα και στην 6.;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

αν εχεις την βερσιον 30n δεν υπαρχει ρουτ προς το παρων,αλλα ολες οι προηγουμενες γινονται με τον τροπο στο πρωτο λινκ που σου εδωσε ο klgrpls (παρεπιπτωντος ξεπερασες και το ποιο δυσκολο τσεχοπολωνικοσερβικο ονομα:lol:

 

Ευχαριστώ!Είμαι στην V30c-202-01,οπότε πάω για τον τσεχοπολωνοσερβο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη η crdroid. Τρομαζω κάθε φορά που αλλαζω apps με την ταχύτητα πραγματικά φοβερή!

λογικο να εχει ταχυτητα,οταν λοιπουν ολα τα αλλα καλουδια που εχει επανω της,που εδω που τα λεμε δεν ειναι ουτε ασχημα ουτε αχρηστα.δοκιμασα πολλες φορες καποια αοσπ αλλα ολες (μα ολλες) ειχαν το ποιο ασχημο ιντερφεις,ελλειψεις,και μειωση της προσωπικοτητας του g3.οτι κερδιζεις σε ταχυτητα το χανεις σε λειτουργικοτητα πχ για να τηλεφωνησεις,ναι ειναι και τηλεφωνο,ανοιγεις την εφαρμογη και ξαναπατας για να εμφανιστη το πληκτρολογιο,καμερα οτι ποιο αθλιο,γενικα ποτε μα ποτε προσωπικα δεν θα πειραματιστω με αοσπ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Έχω την fulmics 6.6 και έχω βάλει τον xceed kernel , το θέμα μου είναι το ραδιόφωνο ότι δεν παίζει. Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται ή πως βγάζω τον xceed αν είναι αυτός το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Έχω την fulmics 6.6 και έχω βάλει τον xceed kernel , το θέμα μου είναι το ραδιόφωνο ότι δεν παίζει. Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται ή πως βγάζω τον xceed αν είναι αυτός το πρόβλημα;

 

Κοίταξε μήπως θέλει ενημέρωση η εφαρμογή.Έχω την fulmics 6.7 με xceed και δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε μήπως θέλει ενημέρωση η εφαρμογή.Έχω την fulmics 6.7 με xceed και δουλεύει μια χαρά

Θα τι κοιτάξω μόλις πάω σπίτι. Αυτονομία πόσο βγάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Θα τι κοιτάξω μόλις πάω σπίτι. Αυτονομία πόσο βγάζεις;

Πάνω κάτω 4 ώρες οθόνη ανάλογα την χρήση.Αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω 2 μπαταρίες και τις αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κάτι πάρα πολυ σχετικο. Εγώ που κατά κύριο λόγο βγάζω 3 με 3 1/2 ώρες μια φορά έβγαλα 4 ώρες γιατί έβλεπα ενα βίντεο που ήταν 45 λεπτά.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κάτι πάρα πολυ σχετικο. Εγώ που κατά κύριο λόγο βγάζω 3 με 3 1/2 ώρες μια φορά έβγαλα 4 ώρες γιατί έβλεπα ενα βίντεο που ήταν 45 λεπτά.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Είσαι ευχαριστημένος από την zoe?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ευχαριστημένος από την zoe?

Απόλυτα. Μαζί με Gabriel kernel 2.2 που εχω Τώρα και Gabriel profile και nova launcher 5 το κινητό ρολάρει χωρίς κολλήματα και εχω και καλή μπαταρία. Ότι καλύτερο από την ημέρα που το πήρα.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα. Μαζί με Gabriel kernel 2.2 που εχω Τώρα και Gabriel profile και nova launcher 5 το κινητό ρολάρει χωρίς κολλήματα και εχω και καλή μπαταρία. Ότι καλύτερο από την ημέρα που το πήρα.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

 

Σε σχέση με την fulmics

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με την fulmics

Με τη fulmics εγώ προσωπικά είχα πρόβλημα γι'αυτό δεν την κράτησα ούτε μια μέρα.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι με fulmics 6.5 και θέλω να πάω στην 6.7 μπορώ να την περάσω κατευθείαν ή πρέπει να περάσω την 6.6 πρώτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλη χρονια.Ειμαι με ZoeRom V3 6.0 ηθελα να ρωτησω,πως μπορουμε να μετακινησουμε τα data μεγαλων εφαρμογων η παιχνιδιων στην ext sd?οπως γινοταν με lolipop και kitkat με το foldermount ας πουμε,εδω βλεπω δεν λειτουργει,υπαρχει καποιος αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλη χρονια.Ειμαι με ZoeRom V3 6.0 ηθελα να ρωτησω,πως μπορουμε να μετακινησουμε τα data μεγαλων εφαρμογων η παιχνιδιων στην ext sd?οπως γινοταν με lolipop και kitkat με το foldermount ας πουμε,εδω βλεπω δεν λειτουργει,υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

 

καλη χρονια και σε εσενα δοκιμασε με το obb χρειαζεται xposed

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Έχω το g3 το 16gb με την fulmics 6.7 και μου παρουσιάζει το έξης πρόβλημα μερικές φορές σε τυχαίους χρόνους όταν μιλάω το τηλέφωνο μπλοκάρει και κλείνει. Το ίδιο κάνει και όταν με παίρνουν τηλέφωνο όπου χτυπάει αλλά η οθόνη είναι μαύρη χωρις να δείχνει τίποτα και πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να στρώσει. Το ίδιο πρόβλημα είχα και στη limitless και νόμιζα ότι έφταιγε η rom. Είχε κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα ; Υπάρχει περίπτωση να φταίει το xposed framework;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...