Jump to content

[LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέος κάτοχος εδώ. Για πείτε οι 6άρηδες, να κάνουμε το άλμα ή καλύτερα στοκ 5.1 debloated, gappz-ed, root, twrp, xceed kernel?

(από αυτά που διαβάζω μάλλον ο δυνατότερος συνδυασμός, έτσι?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλη χρονια ,παιδια την περασα τη ρομ ,ομως ειδα οτι με τον καιρο στο κλειδωμα της οθονης δεν παιζει ...εσας ειναι οκ ??

Και ναι αξιζει το αλμα στην 6 ,παρα πολυ καλο

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, την ρούταρες με κάποιο Oneclickroot ή αντίστοιχο; Έχουμε xposed? Πέρασες pico gapps ?

 

Προς το παρον δεν υπαρχει root η twrp η unlocked bootloader με καποιο προγραμμα. Παρα μονο με το ηδη υπαρχον kdz και τις αναλογιες οδηγιες για να τα περασεις. Το xposed δεν λειτουργει προς το παρον μεχρι να κανουν deodex τα παντα ουτε η xcam. Roms και kernels για stock δεν υπαρχουν προς το παρον xceed και solid kernel υποτιθεται υποστηριζουν MM αλα εχουν ακομα δρομο δεν τους εχουν τρεξει να δουν και δεν νομιζω να τρεχουν πληρης θα θελουν δουλεια. Φανταζομαι σε κανα μηνα θα αρχισουν να κυκλοφορουν και να μπαινουν τα πραγματα σε μια σειρα. Μονο σε aosp ειναι ολα σχεδον πληρης. Η stock θελει χρονο ακομα. Παντος 3 μερες που την ετρεξα με γυρω στης 700 εφαρμογες μαζι με του συστηματος για να δω πως τα παει μπορω να πω τα παει πολυ καλα. Αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα για συμπερασματα. Γενικος αμα ειναι rooted με αφησε με πολυ καλες εντυπωσεις για το μελλον δυνατη version αρκετα καλυτερη απο stock rooted lollipop. Για χωρις root ενα απλο update με μερικα extra settings να ειχαμε να λεγαμε. Γνωμη μου αραξε με lollipop προς το παρον, δεν αξιζει η μεταβαση ακομα χωρις υποστηριξη. Δεν μπορεις να προσθεσεις τιποτα το τρομερο ακομα. Θελει το χρονο της να αναπτυχθει.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση.

Αρα στοκ λολιποπ (θέλω την κάμερα) με ρουτ, debloat,xposed, η αλλαγή του κέρνελ δίνει πολλά από ό,τι έχω διαβάσει εδώ μέσα, κυρίως σε μπαταρία, ε;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστω πολύ για την εμπεριστατωμένη απάντηση.

Αρα στοκ λολιποπ (θέλω την κάμερα) με ρουτ, debloat,xposed, η αλλαγή του κέρνελ δίνει πολλά από ό,τι έχω διαβάσει εδώ μέσα, κυρίως σε μπαταρία, ε;

 

Ναι ο kernel κανει την διαφορα ουσιαστικα ειδηκα στης stock. Και εφοσον ακομα kernel, xcam, xposed δεν υπαρχουν, τσαμπα κοπος.

Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher μπορώ να βάλω το widget καιρού και ωρας του stock launcher? Γιατί δεν το βρίσκω στα widgets να το προσθέσω. Χρειάζεται να βάλω άλλο widget καιρού και ώρας?
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher μπορώ να βάλω το widget καιρού και ωρας του stock launcher? Γιατί δεν το βρίσκω στα widgets να το προσθέσω. Χρειάζεται να βάλω άλλο widget καιρού και ώρας?

 

Δεν παίζουν τα stock widget σε nova.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με nova launcher μπορώ να βάλω το widget καιρού και ωρας του stock launcher? Γιατί δεν το βρίσκω στα widgets να το προσθέσω. Χρειάζεται να βάλω άλλο widget καιρού και ώρας?

Όπως είπε και ο Κώστας, δε δουλεύουν τα stock widget's με nova!

Μπορείς αν θες να βάλεις το xwidget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget

Που έχει όλα αυτά τα widget και όχι μόνο που (εμφανισιακά τουλάχιστον) είναι ακριβώς ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Κώστας, δε δουλεύουν τα stock widget's με nova!

Μπορείς αν θες να βάλεις το xwidget

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget

Που έχει όλα αυτά τα widget και όχι μόνο που (εμφανισιακά τουλάχιστον) είναι ακριβώς ίδια!

Ευχαριστώ, θα τα κοιτάξω γιατί από τη μια βολεύει ο nova, αλλά από την άλλη το stock widget μου αρέσει.

Επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο αξιόπιστο app για φακό που χρησιμοποιείτε? Γιατί κυκλοφορούν πολλά με περίεργα permissions...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε απο στοκ 6 να κατεβουμε στην 5? γνωριζει κανεις?

 

Γιατί δε φλασάρεις ενα kdz της lollipop με flashtool;

Γιατί,δε σου άρεσε η 6;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα πολλες φορες αλλα δεν... βγαζει error στο 4% και κολλαει εκει.μαλλον το πισωγυρισμα θα ειναι δυσκολο προς το παρων.ναι μου αρεσε η 6 αλλα διαβασα στοxda για 6αραkdz ρουταρισμενη και μου μπηκε παλι ο πειρασμος:p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις θύρα USB? Αλλά πιθανό να μην γίνεται downgrade. Δεν είναι κάτι απίθανο τελείως.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται προς το παρόν downgrade από την 6.0

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το εχω ροοτ το g3 μου χωρις ομος να αλλαξω κατι αλλο το ειχα κανει απο παλια με το kingroot μπορω να κανω την αναβαθμηση σε 6.0 μεσω pc? Επισης μου εχει βγαλει το κινητο μια ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το εχω ροοτ το g3 μου χωρις ομος να αλλαξω κατι αλλο το ειχα κανει απο παλια με το kingroot μπορω να κανω την αναβαθμηση σε 6.0 μεσω pc? Επισης μου εχει βγαλει το κινητο μια ειδοποιηση για ενημερωση λογισμικου

 

Αν έχεις μόνον ρουτ μπορείς να κάνεις αναβάθμιση απλά θα χάσεις το ρουτ.

Δεν μπορείς και δεν θα προχωρήσει η αναβάθμιση αν εκτός το ρουτ περάσεις και custom recovery.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα πολλες φορες αλλα δεν... βγαζει error στο 4% και κολλαει εκει.μαλλον το πισωγυρισμα θα ειναι δυσκολο προς το παρων.ναι μου αρεσε η 6 αλλα διαβασα στοxda για 6αραkdz ρουταρισμενη και μου μπηκε παλι ο πειρασμος:p

 

Μονο με το LGup μπορείς να κανεις downgrade. Το flash tool δεν λειτουργει στην ΜΜ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μονο με το LGup μπορείς να κανεις downgrade. Το flash tool δεν λειτουργει στην ΜΜ. :)

 

Έχεις δίκιο.Για όποιον ενδιαφέρεται εδω το λινκ http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/downgrade-mm-to-lp-using-lg-t3283912

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

δεν αξίζει η 6 ακόμα, τα έλεγα και πριν την βγάλει η lg.μόνο σε custom θα πάω σε 6
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνον ρουτ μπορείς να κάνεις αναβάθμιση απλά θα χάσεις το ρουτ.

Δεν μπορείς και δεν θα προχωρήσει η αναβάθμιση αν εκτός το ρουτ περάσεις και custom recovery.

 

Μονο ρουτ εχω τιποτα αλλο. Δηλαδη μολις το αναβαθμησω απο pc suite στην 6.0 ειμαι unroot και ξαναεχω την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.Για όποιον ενδιαφέρεται εδω το λινκ http://forum.xda-developers.com/lg-g3/help/downgrade-mm-to-lp-using-lg-t3283912

το εχω δει το λινγκ αλλα λιγο μπερδεμα το πραγμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο ρουτ εχω τιποτα αλλο. Δηλαδη μολις το αναβαθμησω απο pc suite στην 6.0 ειμαι unroot και ξαναεχω την εγγυηση?

 

μαλλον ναι σαυτο που λες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν αξίζει η 6 ακόμα, τα έλεγα και πριν την βγάλει η lg.μόνο σε custom θα πάω σε 6

 

αυτο ηθελα να κανω αλλα βιαστικα και περασα την 6 με flashtool.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν αξίζει η 6 ακόμα, τα έλεγα και πριν την βγάλει η lg.μόνο σε custom θα πάω σε 6

 

Για ποιο λόγο δεν αξίζει η 6;

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

το εχω δει το λινγκ αλλα λιγο μπερδεμα το πραγμα.

Σταύρο,το είδες αυτό το βίντεο

;Ειναι στα ισπανικά όμως.Εγώ δεν το είδα γιατί είμαι εκτός σπιτιού και δεν έχω mb.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Τροποποιήσεις & βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...