Jump to content

myphone POLL: Ποια εταιρεία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;  

1.508 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρία θα εμπιστευτείτε για την επόμενη αγορά σας;

    • Samsung
      261
    • Apple
      184
    • Μicrosoft/Nokia
      148
    • LG
      136
    • HTC
      94
    • Motorola
      73
    • Sony
      87
    • Huawei
      37
    • Άλλη
      158
    • Δεν με ενδιαφέρει η μάρκα, προσέχω περισσότερο σχεδιασμό/χαρακτηριστικά/υποστήριξη/τιμή
      330


Recommended Posts

HTC και από εμένα. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πολύ λίγα bugs.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 282
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Microsoft γιατί υποστηρίζει με αναβαθμίσεις όλα τα μοντέλα από το πιο οικονομικό ως το πιο ακριβό, με τουλάχιστον 1 update το χρόνο.Επίσης έχει το πιο αναπτυσσόμενο και αξιόπιστο λειτουργικό εκεί έξω.
Link to comment
Share on other sites

Samsung από μένα.

Έχοντας 4 συσκευές στην οικογένεια χωρίς κανένα πρόβλημα δύσκολα θα πήγαινα σε άλλη εταιρεία.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγω την Apple για την άμεση αντίδραση τόσο για το #bend-gate, όσο και την άμεση κυκλοφόρια του iOS 8.0.2, ποιά άλλη εταιρεία θα μπορούσε να το κανει; Ασχέτως εάν με ενόχλησε αφάνταστα η προχειρότητα αυτή!
Link to comment
Share on other sites

Samsung, απροβλημάτιστες συσκευές, σκυλιά από αντοχή, υποστήριξη, και βεβαια (το κυριότερο) NOTE. ;)
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Microsoft γιατί τώρα που η Nokia είναι ολόδική της θα μπορέσει να κάνει τους παπάδες που τόσο καιρό δεν έκανε για να μην έχει μεγάλα κέρδη η Nokia και έτσι να κάνει την παραχώρηση.
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστεύομαι πάντα SONY.

Είναι μια εταιρεία με συσκευές εκπληκτικής ποιότητα κατασκευής, κυρίως και στις ναυαρχίδες, τους καλύτερους φωτογραφικούς φακούς σε κάθε κατηγορία, και τέλειες οθόνες, όπως οι triluminos!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,απραιτητη προυποθεση για την επιλογή είναι το ολοκληρωτικο ξεκλείδωμα του και η υποστηριξη σε ρομς.Ως επι των πλειστον θα μπορουσα να πω την σειρα νεξους που είναι η κορυφη σε αυτό αλλα ως κατοχος oneplus one είμαι ακομα πιο ευχαριστημένος,τα εχω και τα δυο.Δεν μπορω όμως να ξερω για μετα από ποσα χρονια θα χρειαστεί να αλλαξω,διοτι μεχρι τοτε εάν εχω αυτην την υποστηρηξη σε ρομ που εχω τωρα τα κινητα μου θα είναι σαν καινουργια,ευχομαι μονο να κρατησουν από αποψης hardware.Ψηφισα λοιον αναλογα την υποστηριξη.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από τη Samsung εγώ. Πολύ άσχημη εμπειρία με πολλά προβλήματα και καθόλου καλή εξυπηρέτηση. Αν η Sony συνέχιζε με την Ericsson θα την επέλεγα γιατί το W995 που χρησιμοποιώ ακόμα και τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Από εκεί και πέρα και μετά από πολλές αναζητήσεις, αναγνώσεις πολλών review και τις γνώμες πολλών κατόχων διαφόρων συσκευών καταλήγω πως το επόμενο κινητό μου θα είναι είτε το Lenovo Vibe Z2 Pro ή το Xiaomi Mi4. Αν λόγο χρημάτων δε μπορέσω να αποκτήσω κάποιο από αυτά τότε θα στραφώ σε κάποια οικονομική λύση της Sony με πρώτη επιλογή Sony Xperia M2 LTE (8GB).
Link to comment
Share on other sites

Όποια δώσει το καλύτερο σύνολο... Πρώτες επιλογές Microsoft και αν όχι τότε πάμε σε HTC....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Που είναι η BlackBerrry οεο; Τέλος πάντων. Ψήφισα "άλλη", εννοόντας BB, γιατι "once you go black..."
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά Blackberry για την δουλειά μου και περιστασιακά σαν δεύτερο κάποιο android ή ios τηλέφωνο ή tablet για κανένα ούφο, facebook και εφαρμογές για νήπια που της αρέσει να παίζει η ενός έτους κόρη μου.
Link to comment
Share on other sites

LG, απλα γιατι μονο ενα δικο της μοντελο (G2) καλυπτει ολες τι απαιτησεις που εχω για το κινητο μου!!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

1+ for Oneplus!!

VFM, CM, στο τοπ 5 από χαρακτηριστικά, πανέξυπνο μάρκετιγκ κι όλα αυτά σε μόλις έξι μήνες.

Αν δεν σκάσει στα χέρια μου, τότε το O P O θα αντικατασταθεί μόνο από το O P T(wo)!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικό το ποιον επιλέγεις... γιατί κάθε τόσο κάποια άλλη μάρκα κατέχει την καλύτερη επιλογή σε συγκεκριμένη ομάδα τιμής... πχ το moto g δεν έχει αντίπαλο στα λεφτά του...

ή πριν λίγο καιρό το lg g2... και πάει λέγοντας

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο ψηφισα αλλα μολις αγορασα το HTC m8 (με ενα σκασμο λεφτα προφανως). Πιστευω πως συνδυαζει ποιοτητα κατασκευης και λογισμικου και γενικοτερα ειναι το μελλον. Πιστευω οι συσκευες Nexus ειναι πολυ καλη επιλογη, η LG εχει ανεβει αρκετα επισης. Η Samsung εχει τρομερες καμερες και οθονες αλλα με εχει κουρασει να βλεπω παντου συσκευες της, ενω η υποστηριξη απογοητευει (βλεπε S3). Το iphone αργοπεθαινει και δε το ξερει.. HTC it is!
Link to comment
Share on other sites

Apple για το iOS, το service και την μεταπωλητική αξία των συσκευών της.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...