Jump to content

Moto X (έκδοση 2014)


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε Γιάννη, μιλάμε για τη χειρότερη ενημέρωση που έχει βγει ποτέ. Είναι δυνατόν να δίνεις αναβάθμιση με battery drain και memory leak; Από τον Αύγουστο τι έκανα δηλαδή που μας έδειξαν το demo; Εύχομαι η 5.1 να τα διορθώσει όλα αυτά και να είναι τουλάχιστον η εμπειρία χρήσης όπως στην kit kat. Κανονικά θα έπρεπε να είναι καλύτερη μιας και ο σκοπός μιας αναβάθμισης είναι και αυτός.

 

Όσο για το πρόβλημα που έχεις και εσύ με το WiFi στο playstore διαβάζοντας βρήκα 3 λύσεις. Δοκίμασε τες μήπως και φτιάξει.

1. Κάνεις sign out από το hangouts (από όλα τα accounts), μετά sign in και μπες play store να δεις αν έφτιαξε.

2. Clear cache του play store κι αν δεν φτιάξει Clear data.

3. Κάνε forget το WiFi σου, reset το router, reboot το κινητό και δοκίμασε πάλι.

 

Μπορεί να φτιάξει προσωρινά με κάποια από αυτές τις λύσεις. Εγώ έκανα μόνο την 1 και 2. Νομίζω πως η πρώτη βοήθησε το κινητό μέχρι στιγμής, αλλά δεν είμαι ακόμη σίγουρος γιατί δεν έχω κάθε μέρα updates, ούτε κατεβάζω εφαρμογές, ούτε κι έχω όρεξη να ασχολούμαι με τις σαχλαμάρες της Google.

 

Το 2 το έκανα και δεν είδα διαφορά πριν κανά δίωρο , θα δοκιμάσω και το 1 αλλά το ρούτερ βαριέμαι να το κάνω reset ή δεν χάνω κωδικούς και ρυθμίσεις με το reset?

Πάντως προχειροδουλειά πολύ τελικά και είναι κρίμα γιατί έχει φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα πλέον το android.

 

Τώρα στο θέμα του νήματος, έβγαλες 5+ ώρες οθόνη, ομιλία είχες καθόλου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 2 το έκανα και δεν είδα διαφορά πριν κανά δίωρο , θα δοκιμάσω και το 1 αλλά το ρούτερ βαριέμαι να το κάνω reset ή δεν χάνω κωδικούς και ρυθμίσεις με το reset?

Πάντως προχειροδουλειά πολύ τελικά και είναι κρίμα γιατί έχει φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα πλέον το android.

 

Τώρα στο θέμα του νήματος, έβγαλες 5+ ώρες οθόνη, ομιλία είχες καθόλου?

Δυστυχώς κι εμένα εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα με το Google play. Έκανα και τα δύο και δεν άλλαξε τίποτα. Αν κάνεις reset το router, όλα πάλι από την αρχή, γι αυτό δεν το έκανα κι εγώ. Άσε που μπορεί να μη φτιάξει.

 

Όχι, δεν είχα μιλήσει σχεδόν καθόλου. Έχε υπόψη σου ότι αυτό είναι το τοπ που μπορεί να πιάσει η συσκευή αν τη χρησιμοποιείς συνέχεια.

Σήμερα με λιγότερη χρήση κράτησε τις ίδιες ώρες συνολικά, αλλά sot 4 ώρες.

 

Ευθεία γραμμή σε stand by δεν έχω δει ακόμη. Γενικά δε βλέπω να έχει καλή κατανάλωση σε αναμονή με την 5.0, αλλά μέχρι και το G3 με την 5.0 έχανε σε αναμονή σε σχέση με την 4.4 που εκεί παγωνε.

Link to comment
Share on other sites

MOTOROLA MOTO X+1 2014 2ND GEN LEATHER BLACK GR 599.00 429.00

E-shop .

Μοιάζει ψέμα.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

MOTOROLA MOTO X+1 2014 2ND GEN LEATHER BLACK GR 599.00 429.00

E-shop .

Μοιάζει ψέμα.

Εδώ ξεκινάει από 370€

http://www.bestprice.gr/item/2154494182/motorola-moto-x-2nd-generation-16gb-4g.html

Link to comment
Share on other sites

MOTOROLA MOTO X+1 2014 2ND GEN LEATHER BLACK GR 599.00 429.00

E-shop .

Μοιάζει ψέμα.

 

549.90 το βγαζει φιλε μου,που το ειδες 429?

Link to comment
Share on other sites

549.90 το βγαζει φιλε μου,που το ειδες 429?

Αν είσαι μέλος στο eshop το βλέπεις. Όμως όπως βλέπεις στο προηγούμενο post μου, υπάρχει και αλλού αρκετά πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μέλος στο eshop το βλέπεις. Όμως όπως βλέπεις στο προηγούμενο post μου, υπάρχει και αλλού αρκετά πιο φθηνά.

 

ειμαι μελος αλλα δεν το βλεπω με αυτην την τιμη.σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μελος αλλα δεν το βλεπω με αυτην την τιμη.σε ευχαριστω.

Δεν σου ήρθε newsletter στο email σου με τις προσφορές για τα μέλη;

Έχεις δίκιο πάντως. Το link δεν είναι το σωστό και σε εμένα δείχνει την μεγάλη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ήρθε newsletter στο email σου με τις προσφορές για τα μέλη;

Έχεις δίκιο πάντως. Το link δεν είναι το σωστό και σε εμένα δείχνει την μεγάλη τιμή.

 

καλη η τιμη στα 429,τωρα το ποσο αντεχει το δερματακι...διαβασα οτι ξεκολλαει.

Link to comment
Share on other sites

καλη η τιμη στα 429,τωρα το ποσο αντεχει το δερματακι...διαβασα οτι ξεκολλαει.

Παρ' το από εδώ στα 370€ που έχει το μαύρο με το πλαστικό. Πήρα και ρώτησα.

http://www.sellphone.gr/motorola-moto-x-2.-generation.html?ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρ' το από εδώ στα 370€ που έχει το μαύρο με το πλαστικό. Πήρα και ρώτησα.

http://www.sellphone.gr/motorola-moto-x-2.-generation.html?ref=bestprice.gr

 

ειναι αξιοπιστο το καταστημα?γνωριζουμε?

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστο το καταστημα?γνωριζουμε?

Δεν έχω ψωνίσει από εκεί. Από το τηλέφωνο μου είπε ότι είναι ευρωπαϊκό, άρα έχει εγγύηση και δίνει και 7 μέρες doa.

Link to comment
Share on other sites

Ειρωνικός ήμουν, επειδή και καλά το e-shop κάνει "τρελες προσφορές" ενώ είναι πάντα εκτός αγοράς! :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψωνίσει από εκεί. Από το τηλέφωνο μου είπε ότι είναι ευρωπαϊκό, άρα έχει εγγύηση και δίνει και 7 μέρες doa.

 

στα 418 παιζει και στο γαλλικο αμαζον.

Link to comment
Share on other sites

στα 418 παιζει και στο γαλλικο αμαζον.

Γιατί να το πάρει κάποιος από εκεί όταν το βρίσκει σε ελληνικό κατάστημα 50€ φθηνότερα;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το πάρει κάποιος από εκεί όταν το βρίσκει σε ελληνικό κατάστημα 50€ φθηνότερα;

σιγουρα...αλλα εχει την καλυτερη καλυψει οτι και να σου συμβει.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα...αλλα εχει την καλυτερη καλυψει οτι και να σου συμβει.

Μα αφού έχει εγγύηση και από το ελληνικό κατάστημα και μάλιστα με 7 μέρες doa. Τι άλλο παραπάνω δίνει το γαλλικό Amazon που να αξίζει να δώσεις 50€ παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Με το galaxy nexus που είχα όταν μιλούσα στο Viber και το είχα στο αυτί, έσβηνε η οθόνη. Πως μπορώ να κάνω το ίδιο στο Moto? Με το αυτί μου πατησα διάφορα και δεν μαρεσε
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού έχει εγγύηση και από το ελληνικό κατάστημα και μάλιστα με 7 μέρες doa. Τι άλλο παραπάνω δίνει το γαλλικό Amazon που να αξίζει να δώσεις 50€ παραπάνω;

εναν μήνα doa

και δύο χρονια πραγματικής εγγύησης με αψογη εξυπηρέτηση.

Edited by giorgosgeo4

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος motox 2014. Ένα προβλημα παρατηρω, δεν ξερω αν εναι θεμα motox ή lolipop με το οποιο ηρθε προεγκατεστημενο. Παρατηρω οτι οταν αλλαζω το σημα από 2g σε 3g ή 4g μερικες φορες φαινεται να κολλάει και να ειμαι εκτος σύνδεσης. Και θελει επανεκκινηση για να στρωσει. Το εχει δει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερησω την παρεα και να ευχαριστω το μελος "karx" για την βοηθεια του,πριν λιγο παρελαβα και γω το πανεμορφο Moto x 2014,ειχα κανει παραγγελεια το μαυρο αλλα μου ηρθε το δερματινο,ειναι πραγματικα πανεμορφο και εχει την αισθηση premium Μαζι με το μεταλλο.πιστευω εαν το εχεις σε θηκουλα να μην εχει θεμα το δερμα...τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οταν η μπαταρια εχει φτασει στο 100% και το αποσυνδεεται απο την φορτιση να πεφτει η μπαταρια στο 98% μεσα σε ενα-δυο λεπτα; :blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Να καλησπερησω την παρεα και να ευχαριστω το μελος "karx" για την βοηθεια του,πριν λιγο παρελαβα και γω το πανεμορφο Moto x 2014,ειχα κανει παραγγελεια το μαυρο αλλα μου ηρθε το δερματινο,ειναι πραγματικα πανεμορφο και εχει την αισθηση premium Μαζι με το μεταλλο.πιστευω εαν το εχεις σε θηκουλα να μην εχει θεμα το δερμα...τι λετε?

 

Με γεια σου φιλέ μου!

Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

Ρωτάω γιατί βλέπω σε σκρουτζομαγαζο ενα μαυρο σε καλη τιμή αλλά δεν διευκρινίζει αν είναι το δερμάτινο...

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φιλέ μου!

Από που το πήρες αν επιτρέπεται?

Ρωτάω γιατί βλέπω σε σκρουτζομαγαζο ενα μαυρο σε καλη τιμή αλλά δεν διευκρινίζει αν είναι το δερμάτινο...

 

απο το birdphone φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

εχουν ερθει θηκες στα σκρουτζομαγαζα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto X (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...