Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει καμία πληροφορία αν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα μεσω παρόχων ;

Και για να προλαβω πιθανες απαντήσεις...εννοείται δεν θα δώσω ουτε μισό ευρω στους παροχους της μπανανιας μας. Δυστυχώς σε καποιες περιπτώσεις ειμαστε αναγκασμένοι οι συσκευές να προμηθευτουν απο αυτούς.

 

Γιατί αναγκασμένοι; Σκρουτζ και πάλι Σκρουτζ!

Εδώ δεν φέρανε το Ζ30..

Αλλά και από νετ το ίδιο είναι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί αναγκασμένοι; Σκρουτζ και πάλι Σκρουτζ!

Εδώ δεν φέρανε το Ζ30..

Αλλά και από νετ το ίδιο είναι..

Πρόσεχε μόνο μην το παρακάνεις όπως με τα Ζ10-30. Όποιος αλλάζει συχνά 'διαβατήρια' κρίνεται ύποπτος :D

Link to comment
Share on other sites

Aντε να το ξαναφερει το expansys να το παρουμε και εμεις που δεν προλαβαμε :)
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Aντε να το ξαναφερει το expansys να το παρουμε και εμεις που δεν προλαβαμε :)

 

Το εχει εδω αν ενδιαφερεται κανεις http://www.expansys-usa.com/blackberry-passport-unlocked-qwerty-black-266597/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα βρέθηκα με passport αλλά μπορώ να πω ότι απλα τα σπάει. Πριν είχα note3 &m8 και ένα λέω οι άνθρωποι ζωγράφισαν. Αξιζει κάποιος να το αναμένει. Το δικο μου είναι από expansys. Εαν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι γιατί εφαρμογές μην διστάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα βρέθηκα με passport αλλά μπορώ να πω ότι απλα τα σπάει. Πριν είχα note3 &m8 και ένα λέω οι άνθρωποι ζωγράφισαν. Αξιζει κάποιος να το αναμένει. Το δικο μου είναι από expansys. Εαν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι γιατί εφαρμογές μην διστάσετε.

 

καλοριζικο!!!πες μας λιγο για πληκτρολογιο κυριως και απο εφαρμογες τι παιζει με το amazon store...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε μόνο μην το παρακάνεις όπως με τα Ζ10-30. Όποιος αλλάζει συχνά 'διαβατήρια' κρίνεται ύποπτος :D

 

Έχω την λύση έτοιμη πια! :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα βρέθηκα με passport αλλά μπορώ να πω ότι απλα τα σπάει. Πριν είχα note3 &m8 και ένα λέω οι άνθρωποι ζωγράφισαν. Αξιζει κάποιος να το αναμένει. Το δικο μου είναι από expansys. Εαν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι γιατί εφαρμογές μην διστάσετε.

 

Καλορίζικο φίλε μου. Αλήθεια μπορείς να επιβεβαιώσεις εάν παίζει το sygic και το fing?

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Passport νέα δεδομένα:

Λοιπόν σχετικά με τις ερωτήσεις σας έχουμε

Amazon τραβάει κανονικά τις εφαρμογές κάνεις εγκατάσταση και έτοιμος. Ένα θέμα εχω μόνο με το Spotify που ενώ το βλέπει εμφανίζεται εντολή error. (πιστεύω είναι θέμα amazon) .

Sygik το βάζεις παίζει κανονικά. Γενικά από εφαρμογές δεν υπολείπεται σε κάτι αρκεί να μην ψάχνετε για δύσκολα πράγματα.

Μπαταρία θα το θέσω διαφορετικά έχω επάνω στο τηλέφωνο 4emails (συνχρονισμος άμεσα) / social Fb- Insta- και σερφαρισμα αρκετά όλα αυτά με την 3 φόρτιση από το πρωί 8 έως 22.15 μπαταρία 8%. Επίσης και με τρελό όγκο τηλεφώνων όλη την ημέρα.

Με το M8 άντεχε έως τις 20.00 το 5s έως τις 18.00 το note3 έπαιζα με 2 μπαταρίες οπότε δεν είχα θέμα ενώ το lumia 1520 το μόνο που δεν μάσησε ποτέ. Για την οθόνη του passport που τα σπάει πιστεύω ότι οι ώρες λειτουργίας του είναι αξιοπρεπή και μετά από την 5-6 φόρτιση ίσως ανεβούν λίγο ακόμη.

Συνολικά ΔΕΝ μετάνιωσα που το πήρα και ας ακούω από τούς γύρω για το νέο μου πλακάκι το τηλέφωνο αξίζει πραγματικά ακόμα και την τιμή του έως το τελευταίο cents!!

Πάντα στην διάθεση της ομάδας για όποια ερώτηση.

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στην διάθεση της ομάδας για όποια ερώτηση.

Καλημέρα.

 

θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει η κάμερα σε σχέση με τα nokia 1520 και 5s που είχες.

Την παλεύει καθόλου ή είναι μετρίως μέτρια;

 

Ευχαριστώ.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά ΔΕΝ μετάνιωσα που το πήρα και ας ακούω από τούς γύρω για το νέο μου πλακάκι το τηλέφωνο αξίζει πραγματικά ακόμα και την τιμή του έως το τελευταίο cents!!

Πάντα στην διάθεση της ομάδας για όποια ερώτηση.

Καλημέρα.

 

Πλακάκι οι γύρω σου; Σανίδες και παντόφλες εσύ :p

Γέμισε ο κόσμος σανίδες και τα πλακάκια τους φαίνονται περίεργα τώρα :)

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Είμαι στο τσάκ να προχωρήσω στην αγορά του (αν και θα ήθελα να δω και την υλοποίησή του σε λευκό).

Μην έχοντας δει το τηλέφωνο απο κοντά, μοιραία οι ερωτήσεις είναι πολλές.. Θα περιοριστώ μόνο στις εξής:

- Πως κρίνεις την ταχύτητα πληκτρολόγησης;

- Πως σου φαίνεται η ποιότητα των πληκτρων;

- Πως σου φαίνεται η η οθόνη στην αντηλιά;

- Ο ήχος σε σχέση με το Μ8? Και πιο συγκεκριμένα, ο ήχος στην ανοιχτή συνομιλία;

- Και τέλος, καθώς το τωρινό μου τηλέφωνο (Ζ30) με έχει καλομάθει απο κεραία και γενικότερη απόδοση, πως το κρίνεις σε αυτό το επίπεδο;

Σε ευχαρισώ για την υπομονή σου και την βοήθειά σου!

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πάει η κάμερα σε σχέση με τα nokia 1520 και 5s που είχες.

Την παλεύει καθόλου ή είναι μετρίως μέτρια;

 

Ευχαριστώ.

 

Η κάμερα είναι αρκετά καλή όχι όπως τού 1520 αλλά σκάλες ανώτερη από το 5s. Σε απόδοση όπως το note3 αλλά θα έλεγα και λίγο πιο σταθερή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο!

Είμαι στο τσάκ να προχωρήσω στην αγορά του (αν και θα ήθελα να δω και την υλοποίησή του σε λευκό).

Μην έχοντας δει το τηλέφωνο απο κοντά, μοιραία οι ερωτήσεις είναι πολλές.. Θα περιοριστώ μόνο στις εξής:

- Πως κρίνεις την ταχύτητα πληκτρολόγησης;

- Πως σου φαίνεται η ποιότητα των πληκτρων;

- Πως σου φαίνεται η η οθόνη στην αντηλιά;

- Ο ήχος σε σχέση με το Μ8? Και πιο συγκεκριμένα, ο ήχος στην ανοιχτή συνομιλία;

- Και τέλος, καθώς το τωρινό μου τηλέφωνο (Ζ30) με έχει καλομάθει απο κεραία και γενικότερη απόδοση, πως το κρίνεις σε αυτό το επίπεδο;

Σε ευχαρισώ για την υπομονή σου και την βοήθειά σου!

 

Λοιπόν έχουμε

1 ταχύτητα πληκτρολόγιο σαν γράψιμο είναι σχετικό με βάση το αν έχεις μεγάλα δάκτυλα αλλά δεν νομίζω ότι αυτό ίσως είναι πρόβλημα.

2 πληκτρολόγιο σαν ποιότητα απλά μία λέξη στιβαρότητα.

3 οθόνη δεν υπάρχει άψογη, με κόντρα ήλιο όλα μια χαρά.

4 ήχος δυνατός με καλή ποιότητα σαν το m7 beats γιατί το M8 boomsound, έβγαζε πιο ξηρό ήχο. Ανοιχτή ακρόαση είναι βολική μέσα στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο.

5 vs Z30 λυπάμαι εδώ δεν έχω απάντηση. Σαν σήμα μέχρι στιγμή καλό το βλέπω και με 4G.

Τέλος μία προσωπική μου άποψη σε λευκό πιστεύω ότι θα χάσει το elegant στυλ του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από ebay θήκη TPU και ζελατίνες.

TPU θήκη βρήκα μόνο από Κίνα.

Αν δεν έρθουν δεν πρόκειται να το βγάλω από το σπίτι.

Επειδή αργούν, έχει κανείς βρει πουθενά εδώ κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

KonKart μπορούμε να έχουμε ένα σύντομο review ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, θα πω την γνώμη μου, μιας και έχω κλείσει ενα μήνα σχεδόν χρήσης του, σε σύγκριση φυσικά με τα υπόλοιπα OS Berries.

 

1. Μέγεθος. Είναι μεγάλο. Αρκετά. Για μένα που εχω περάσει από lumia 1520, δεν είναι υπερβολή. Για τον κλασσικό qwerty fan, δεν θα είναι καθόλου βολικό. Σε τσέπη ούτε λόγος, προσωπικά για τις εξωτερικές διαδρομές της δουλειάς μου, χρησιμοποιώ δεύτερη συσκευή, με μια double sim της cosmote. Ακόμα περιμένω μια TPU θήκη ώστε να το βγάλω και εκτός σπιτιού, γιατί είναι σίγουρο πως με το τετραγωνισμένο σχήμα του θα χτυπηθεί. Εννοείται χρήση με δύο χέρια, κάτι το οποίο εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου. Για όσους θέλουν ένα qwerty στυλ Q10, να περιμένουν για το Classic, κάνοντας οικονομίες :)

 

2. Επιδόσεις. Τα σπάει. Bootάρει, flashάρει, κατεβάζει σε χρόνο ρεκόρ, σε σχέση πάντα με τα διπύρηνα. Η ram είναι άπλετη για τη χρήση μου, αν και δεν νομίζω να λαγγάρει σε κάποιον, ότι χρήση και να κάνει. Πετάς και μια SD μέσα και κάνεις τούμπες και από χώρο.

 

3. Οθόνη. Απίστευτη για το μέγεθος της, αν και παράξενη για όσους έρχονται απο Ζ30. Είναι καθαρά υποκειμενικό το μέγεθος. Δεν δυσκολεύει σε browsing όπως το Q10 που θες δάχτυλο νηπίου για scrolling, ούτε στραβώνεσαι μιας και κανένα σχεδόν site δεν έχει mobile έκδοση για τα berry. Είναι μεγαλύτερη και το δείχνει.

 

4. Πληκτρολόγιο. Δεν μπορώ να πω ότι ο συνδυασμός πλήκτρων και οθόνης είναι ότι πιο εύκολο, αλλά συνηθίζεται. Δεν είναι πάντως βολικότερο από το Q.

 

5. Αυτονομία. Ότι καλύτερο. Δεν έχω κάνει ακόμα 5 κύκλους, αλλά βγάζει 3ήμερο νορμάλ πιστεύω.

 

Είναι ιδιαίτερη συσκευή, ποιοτική και φαίνεται, πανάκριβη ακόμα, αλλά κάνει μπαμ σίγουρα. Του φοράω την τελευταία επίσημη leaked, κανένα bug, και το wifi πιάνει σε μέρη όπου με κανένα άλλο τηλέφωνο δεν είχα ούτε παύλα..

Σίγουρα δεν υπάρχει για μένα καμία εναλλακτική επιλογή και για καιρό δεν βλέπω να υπάρχει. Ίσως μόνο αν δω το classic να το σκεφτώ, σαν πιο μαζεμένη επιλογή στα πρότυπα του Q10..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πριν λίγο η Vodafone στο twitter απαντώντας σε ερώτηση για τη διάθεση του Passport στην Ελλάδα, ανακοίνωσε πως δεν θα το διαθέσει στα καταστήματα της. Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Το blackberry passport σαφώς τα σπάει δυστυχώς όμως αναγκάστικα να το δώσω διότι είχα θέμα με το proximity. Σε κλήσεις όταν το έπαιρνα από το αυτί μου δεν άνοιγε η οθόνη για να κλείσω την κλήση. Το τηλέφωνό το έστειλα πίσω για εγγύηση όπου και το αλλάξανε. Το νέο όμως στην ίδια σειρά παραγωγής πάλι μια από τα ίδια. Στις 10 κλήσεις 3ή4 δεν άνοιγε για τερματισμό. Ξέρω ότι μπορεί κάποιους εδώ να τους στεναχώρησα εάν έχουν δει το ίδιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς είναι θέμα hardware. Και όχι τίποτα άλλο αλλά το γούσταρα το κινητό. Ελπίζω σε παρτίδες μετά το νέο έτος να το έχουν διορθώσει. Σίγουρα θα το προτιμήσω ξανά. Προς το παρόν με note 4& g3 αλλά το elegant του passport δεν παίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Το blackberry passport σαφώς τα σπάει δυστυχώς όμως αναγκάστικα να το δώσω διότι είχα θέμα με το proximity. Σε κλήσεις όταν το έπαιρνα από το αυτί μου δεν άνοιγε η οθόνη για να κλείσω την κλήση. Το τηλέφωνό το έστειλα πίσω για εγγύηση όπου και το αλλάξανε. Το νέο όμως στην ίδια σειρά παραγωγής πάλι μια από τα ίδια. Στις 10 κλήσεις 3ή4 δεν άνοιγε για τερματισμό. Ξέρω ότι μπορεί κάποιους εδώ να τους στεναχώρησα εάν έχουν δει το ίδιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς είναι θέμα hardware. Και όχι τίποτα άλλο αλλά το γούσταρα το κινητό. Ελπίζω σε παρτίδες μετά το νέο έτος να το έχουν διορθώσει. Σίγουρα θα το προτιμήσω ξανά. Προς το παρόν με note 4& g3 αλλά το elegant του passport δεν παίζεται.

 

 

πάντως ο δικός μου που το πήρε από expansys δεν είχε τέτοιο θέμα. Εσύ από που το αγόρασες ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Το blackberry passport σαφώς τα σπάει δυστυχώς όμως αναγκάστικα να το δώσω διότι είχα θέμα με το proximity. Σε κλήσεις όταν το έπαιρνα από το αυτί μου δεν άνοιγε η οθόνη για να κλείσω την κλήση. Το τηλέφωνό το έστειλα πίσω για εγγύηση όπου και το αλλάξανε. Το νέο όμως στην ίδια σειρά παραγωγής πάλι μια από τα ίδια. Στις 10 κλήσεις 3ή4 δεν άνοιγε για τερματισμό. Ξέρω ότι μπορεί κάποιους εδώ να τους στεναχώρησα εάν έχουν δει το ίδιο πρόβλημα αλλά δυστυχώς είναι θέμα hardware. Και όχι τίποτα άλλο αλλά το γούσταρα το κινητό. Ελπίζω σε παρτίδες μετά το νέο έτος να το έχουν διορθώσει. Σίγουρα θα το προτιμήσω ξανά. Προς το παρόν με note 4& g3 αλλά το elegant του passport δεν παίζεται.

 

και εγώ από expansys πρώτες παρτίδες και δεν παίζει τέτοιο θέμα. δεν νομίζω να ήταν θέμα hardware μάλλον software. δοκίμασες να βάλεις 10.3.1; Υπάρχουν κάποιες leak rom με σημαντικές βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από expansys πρώτες παρτίδες και δεν παίζει τέτοιο θέμα. δεν νομίζω να ήταν θέμα hardware μάλλον software. δοκίμασες να βάλεις 10.3.1; Υπάρχουν κάποιες leak rom με σημαντικές βελτιώσεις.

 

Παιδιά και εγω από expansis το πήρα από πρώτες / πρώτες παρτίδες αφού το ειχα από αρχές του 10/ου έβαλα και κάποιες rom έφτασα μέχρι κόκκαλο που λένε και με help desk από level 5 τεχνικούς αλλά δυστυχώς τίποτα. Μετά από αυτό ήταν ο λόγος που το έδωσα. Και το 2ο σαν εγγύηση που μου διέθεσαν όμως το ίδιο. Γκαντέμης / γκαντεμιά τι να πω. Πραγματικά το κινητό μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...