Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήγα εχθές στο public και στο πλαίσιο για να ρωτήσω πότε θα φέρουν το passport...

Public: "Δεν ξέρουμε αν θα το φέρουμε και αν το φέρουμε δεν ξέρουμε πότε θα έρθει"

Πλαίσιο: "Δεν φέρνουμε blackberry"

 

Η επιτομή του marketing της Blackberry.....

 

Νεότερα σχετικά με το κυνήγι του passport για να ευθυμήσουμε λίγο... πήγα σήμερα στην Vodafone, ρώτησα μία κοπελίτσα πότε θα έρθει το Passport και μετά απο την αρχική της έκπληξη-απορία, μου απάντησε οτι δεν έχουν καμία ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε τρεις μέρες θα το εχω στα χέρια μου... Θα κανω ενα σύντομο ριβιου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα σαν νέος χρήστης σε blackberry εάν κάποιος ξέρει θα ήθελα να μου πει

1- αν οι επαφές από Gmail μπαίνουν απ ευθείας ή χρειάζεται κάτι άλλο. Ελπίζω πως όχι γιατί έχω μακρυυυυυυ τηλεφωνικό κατάλογο.

2- εάν μπορείς να έχεις Spotify

3- τραπεζικές εφαρμογές όπως Εθνικής / Άλφα εάν παίζουν.

Τώρα όσο αφορά το μέγεθος μετά από ένα note 3 / one + one / 6 plus μάλλον δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.

Αναμένω από την ομάδα απαντήσεις γιατί το κινητό σε 1 ημέρα το έχω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο expansys,στα 700 ευρω εφτασε η τιμη του,μονο το κουτι ανοιξα..πρωτες εντυπωσεις ειναι μεγαλο!οποιος ειναι να το παρει συστηνω επαφη απο κοντα πρωτα γιατι ισως ειναι το πιο περιεργο κινητο των τελευταιων ετων!ενημερωτικα απο expansys πετυχα τη δευτερη παρτιδα,τα πρωτα 100 εφυγαν γρηγορα και εξαντληθηκαν και τα δευτερα,μιλησα ομως αρκετα με την κοπελα απο expansys και μου ειπε οτι εχουν πολλα κομματια αλλα τα διαθετουν ελεγχομενα.απο το βραδυ που θα βαλω σιμ στο τηλεφωνο και θα ασχοληθω μαζι του θα επανελθω με εντυπώσεις!
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο expansys,στα 700 ευρω εφτασε η τιμη του,μονο το κουτι ανοιξα..πρωτες εντυπωσεις ειναι μεγαλο!οποιος ειναι να το παρει συστηνω επαφη απο κοντα πρωτα γιατι ισως ειναι το πιο περιεργο κινητο των τελευταιων ετων!ενημερωτικα απο expansys πετυχα τη δευτερη παρτιδα,τα πρωτα 100 εφυγαν γρηγορα και εξαντληθηκαν και τα δευτερα,μιλησα ομως αρκετα με την κοπελα απο expansys και μου ειπε οτι εχουν πολλα κομματια αλλα τα διαθετουν ελεγχομενα.απο το βραδυ που θα βαλω σιμ στο τηλεφωνο και θα ασχοληθω μαζι του θα επανελθω με εντυπώσεις!

 

Αυτά είναι. Jealous. Περιμένουμε εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο expansys,στα 700 ευρω εφτασε η τιμη του,μονο το κουτι ανοιξα..πρωτες εντυπωσεις ειναι μεγαλο!οποιος ειναι να το παρει συστηνω επαφη απο κοντα πρωτα γιατι ισως ειναι το πιο περιεργο κινητο των τελευταιων ετων!ενημερωτικα απο expansys πετυχα τη δευτερη παρτιδα,τα πρωτα 100 εφυγαν γρηγορα και εξαντληθηκαν και τα δευτερα,μιλησα ομως αρκετα με την κοπελα απο expansys και μου ειπε οτι εχουν πολλα κομματια αλλα τα διαθετουν ελεγχομενα.απο το βραδυ που θα βαλω σιμ στο τηλεφωνο και θα ασχοληθω μαζι του θα επανελθω με εντυπώσεις!

Καλορίζικο καλοδουλευτο το θηριακι σου

Να το προσεχείς και γρήγορα θηκουλα

Περιμένουμε όλοι με μεγάλη αγωνία

λεπτομέρειες

Ευχαριστούμε

Edited by gatokefalo
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο expansys,στα 700 ευρω εφτασε η τιμη του,μονο το κουτι ανοιξα..πρωτες εντυπωσεις ειναι μεγαλο!οποιος ειναι να το παρει συστηνω επαφη απο κοντα πρωτα γιατι ισως ειναι το πιο περιεργο κινητο των τελευταιων ετων!ενημερωτικα απο expansys πετυχα τη δευτερη παρτιδα,τα πρωτα 100 εφυγαν γρηγορα και εξαντληθηκαν και τα δευτερα,μιλησα ομως αρκετα με την κοπελα απο expansys και μου ειπε οτι εχουν πολλα κομματια αλλα τα διαθετουν ελεγχομενα.απο το βραδυ που θα βαλω σιμ στο τηλεφωνο και θα ασχοληθω μαζι του θα επανελθω με εντυπώσεις!

Με γειες, με γειες, με γειες!!! Αν το βάλεις πάνω στο γραφείο αύριο σίγουρα θα τραβήξεις τα βλέμματα όλων!!!

Ανέβασε και κανένα βιντεακι και για μας τους υπόλοιπους!

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο expansys,στα 700 ευρω εφτασε η τιμη του,μονο το κουτι ανοιξα..πρωτες εντυπωσεις ειναι μεγαλο!οποιος ειναι να το παρει συστηνω επαφη απο κοντα πρωτα γιατι ισως ειναι το πιο περιεργο κινητο των τελευταιων ετων!ενημερωτικα απο expansys πετυχα τη δευτερη παρτιδα,τα πρωτα 100 εφυγαν γρηγορα και εξαντληθηκαν και τα δευτερα,μιλησα ομως αρκετα με την κοπελα απο expansys και μου ειπε οτι εχουν πολλα κομματια αλλα τα διαθετουν ελεγχομενα.απο το βραδυ που θα βαλω σιμ στο τηλεφωνο και θα ασχοληθω μαζι του θα επανελθω με εντυπώσεις!

 

Γιάννη καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις και όταν το βαρεθείς ξέρεις ποιος το περιμένω :lol: !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια!θηκη ακομα πουθενα,εχω προπαραγγειλει τη hard case και τα screen protector απο expansys και τα περιμενω και τα δυο τις επομενες μερες!

Λοιπον απο τις λιγες ωρες που επαιξα μαζι του θα πω τα εξης:

Μεγεθος:ειναι μεγαλο,τελος!δεν υπαρχει περιπτωση να το προσπερασεις αυτο το χαρακτηριστικο!για τους περισσοτερους δε αβολα μεγαλο!ειμαι 2 μετρα και εχω μεγαλα χερια οποτε ειμαι οριακα οκ αλλα για τους περισσοτερους η χρηση και με τα δυο χερια σε ολες τις συνθηκες ειναι δεδομενη.

Οθονη:εξαιρετικη!η υλοποιηση της ειναι αψογη κατα τη γνωμη μου,γωνιες θεασεις επισης πολυ καλες,χρωματα σωστα απεικονισμενα.μπορει το μεγεθος να δυσκολευει αποζημιωνεσαι και με το παραπανω ομως με αυτη την οθονη!

Ποιοτητα κατασκευης:προσωπικα για μενα,και εχω περασει απο q10,z30,9900 το καλυτερο blackberry που εφτιαξαν ποτε!παλια ελεγαν οτι το νοκια e7 ηταν σαν "τανκς",ακριβως αυτο ειναι το passport!σου αφηνει μια αισθηση πολυτελειας που τελευταια εχει χαθει απο σχεδον ολες τις εταιρειες.το πισω καπακι εχει τρομερη υφη,το πληκτρολογιο σωστα βαθμονομημενο ως προς τη σκληροτητα των πληκτρων,τιποτα δεν τριζει,τιποτα δεν κουνιεται!ολα στη θεση τους,χωρις κουδουνισματα,λυγισματα και οτι αλλο εχει ακουστει κατα καιρους για αλλες εταιρειες.

Λογισμικο:δεν εχω προλαβει να δω πολλα,οποιος ξερει απο προηγουμενες συσκευες το os δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα,διαβασα στα γρηγορα για βελτιωσεις σε αρκετα επιμερους θεματα,θα τα ανακαλυψω τις επομενες μερες.ερχεται με προεγκατεστημενη τη 10.3 εκανα μια αναζητηση για update και η συσκευη με ενημερωσε οτι εχω τη τελευταια εκδοση λογισμικου.Παντως το setup εγινε ταχυτατα,συγχρονισα 4 λογαριασμους,linkedin,twitter,whatsapp χωρις κανενα προβλημα.τα παντα τρεχουν ομαλα,χωρις κανενα απολυτως προβλημα.το browsing ειναι το μεγαλο πλεονεκτημα της συσκευης λογω διαστασεων οθονης,απολαυση να διαβαζεις και να σερφαρεις,πρεπει να το δειτε για να καταλαβετε!

Φωτογραφικη:εβγαλα τα παιδια μου μερικες φωτο,ολες μια χαρα αν και να πω οτι δεν ειμαι ειδικος στο τομεα,δε ζηταω υπερβολες,απο καποιο σημειο και μετα ολες ιδιες μου φαινονται οι φωτογραφιες συν το γεγονος οτι δε χρησιμοποιω πολυ την καμερα ουτως η αλλως!παντως αποκλειεται να πει καποιος για μετριες φωτος κατα τη γνωμη μου.

Η συσκευασια περιλαμβανε τη συσκευη,φορτιστη ευρωπαικο,ευτυχως,ακουστικα,και τελος!

Αυτα απο εμενα,οτι θελετε ρωτατε,θα μαθαινω και εγω τη συσκευη σιγα,σιγα και θα απανταω σε οτι μπορω!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο! Πολύ καλό review! Όσο το δουλεύεις θέλουμε λεπτομέρειες! Στη βδομάδα πάνω πες μας και για την μπαταρία!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου,για την μπαταρια εσκεμμενα δεν ειπα τιποτα γιατι δε θα ειχε κανενα νοημα,σε καμια δεκαρια μερες θα εχω βγαλει ασφαλη συμπερασματα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλομιλητο και εύχομαι να καλύψει τις αναγκες σου.

Θα ήθελα να μπορείς να μας πεις πως ειναι η εμπειρία γραφής με αυτό το πληκρολογιο και επίσης η αίσθηση στα κειμενα , emails, docs κτλ ειναι όντως ανωτατη εμπειρία η τετράγωνη οθόνη ;

Ευχαριστώ

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας τυχερός ιδιοκτήτης και από εδώ. Το κινητό αξίζει μέχρι τελευταίας δεκάρας και εννοείται πως δεν έχει καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά. Όποιος θέλει κάτι για αυτό με ρωτάει ;)
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας τυχερός ιδιοκτήτης και από εδώ. Το κινητό αξίζει μέχρι τελευταίας δεκάρας και εννοείται πως δεν έχει καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στην αγορά. Όποιος θέλει κάτι για αυτό με ρωτάει ;)

Κοίτα...επειδή δεν ξέρουμε τι να πρωτορωτήσουμε, πες μας αυτά τα χαρακτηριστικά που σε ενθουσίασαν περισσότερο από το unboxing και μέχρι τώρα και σιγά σιγά θα προκύψουν απορίες. :D

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα...επειδή δεν ξέρουμε τι να πρωτορωτήσουμε, πες μας αυτά τα χαρακτηριστικά που σε ενθουσίασαν περισσότερο από το unboxing και μέχρι τώρα και σιγά σιγά θα προκύψουν απορίες. :D

 

Να μας πει ο φιλος, ναι και δωστε ιδιαιτερη βαση στα λεγομενα του καθως εχει κανει unboxing σε πανω απο 1000 συσκευες, οποτε κατι θα ξερει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε "αλήτες" τώρα που δεν υπάρχουν λεφτά τι θέλετε και μας ταλαιπωρείτε έτσι; :p

Η μεγαλύτερη συσκευή μου ever είναι το Ζ10, αλλά το δουλεύω κυρίως σε landscape, άρα η χρήση του passport πιστεύω δεν θα μου φανεί τόσο δύσκολη.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα σχετικά με το κυνήγι του passport για να ευθυμήσουμε λίγο... πήγα σήμερα στην Vodafone, ρώτησα μία κοπελίτσα πότε θα έρθει το Passport και μετά απο την αρχική της έκπληξη-απορία, μου απάντησε οτι δεν έχουν καμία ενημέρωση...

 

οφ τοπικ

 

Για το Passport δεν ξέρω πότε και αν θα το φέρουν οι πάροχοι....

αλλά κάπου πήρε το αυτί μου ότι η Voda ενδέχετε να φέρει το Ζ 30 σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Tαχύτατοι οι μπαγάσηδες. Και κλασσικα θα ζητάνε μια 700άρα για το περυσινό μοντέλο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συνφορουμίτες! επείδη μου έκανε πολλά κλίκ το κινητό θα ήθελα να μάθω ένα(βασικό για μένα) πράγμα για το κτηνάκι. θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού αν είναι δυνατόν να ελέγξουν ή αν ξέρετε να απαντήσετε εδώ ή σε pm αν μπορεί να συνδεθεί στην τηλεόραση με καλώδιο mhl.... το καταραμμένο razr maxx της motorola με κακόμαθε....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συνφορουμίτες! επείδη μου έκανε πολλά κλίκ το κινητό θα ήθελα να μάθω ένα(βασικό για μένα) πράγμα για το κτηνάκι. θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω τους ήδη κατόχους του κινητού αν είναι δυνατόν να ελέγξουν ή αν ξέρετε να απαντήσετε εδώ ή σε pm αν μπορεί να συνδεθεί στην τηλεόραση με καλώδιο mhl.... το καταραμμένο razr maxx της motorola με κακόμαθε....

 

Γιατί θέλεις το mhl; Τι αξιοποιείς από τη σύνδεση αυτή; Δεν σε καλύπτει το microHDMI;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

γενικά ρωτάω αν συνδέεται με την τηλεόραση. υπέθεσα με mhl γιατί εκτός του razr δεν έχω δεί άλλο τηλέφωνο με έξοδο hdmi....και ρωτάω γιατί sto gsmarena δεν είδα πουθενά μα γράφει κάτι τέτοιο..... αν μπορεί λοιπόν κάποιος να μου πεί με σιγουριά οτι συνδέεται είμαι κομπλέ!
Link to comment
Share on other sites

γενικά ρωτάω αν συνδέεται με την τηλεόραση. υπέθεσα με mhl γιατί εκτός του razr δεν έχω δεί άλλο τηλέφωνο με έξοδο hdmi....και ρωτάω γιατί sto gsmarena δεν είδα πουθενά μα γράφει κάτι τέτοιο..... αν μπορεί λοιπόν κάποιος να μου πεί με σιγουριά οτι συνδέεται είμαι κομπλέ!

Ναι! Συνδέεται και αυτό αλλά και τα Z10,Q10,Z30 με την τηλεόραση. Το Passport συνδέεται με micro usb σε HDMI. Επίσης υποστηρίζει και την τεχνολογία Miracast για να συνδέεται ασύρματα στην τηλεόραση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...