Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω,έχω ένα note 4 κ όπως ξέρετε δεν έχει πάρει το Android 7,αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι όταν όλη την ημέρα που είμαι στην δουλειά κ το βράδυ που γυρνάω σπίτι ανοίξω το Internet γίνεται χαμός από ενημερώσεις που αυτές μπορεί να είναι το Facebook, Instagram, messenger, mail, tapatallk κ πολλά άλλα η οθόνη δεν κάνει καμία κίνηση μέχρι να κατέβουν όλα τα παραπάνω δηλαδή τραβάει ένα κόλλημα τρελό.

Μπορώ να κάνω κάτι να αλλάξω κάτι?αφού πλέον η εγγύηση έχει λήξει ώστε να μην κολλάει κ γενικά?

Ευχαριστώ πολύ καλό σας απόγευμα

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα φίλε, έχεις ενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις εφαρμογών μέσο Playstore…Για να μην σου συμβαίνει αυτό πρέπει να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες ρυθμίσεις και να τις κάνεις χειροκίνητα όποτε εσύ θες… Ετσι το έχω ρυθμίσει και εγώ…Πας Play Store>Μετά πάνω αριστερά πατάς στο Μενού>Ρυθμίσεις>Και εκεί επιλέγεις την 2η επιλογή "Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών" το ρυθμίζεις να μην γίνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ο φίλος εννοεί τα notifications των εφαρμογών και όχι τα updates;

 

Νόμιζα εννοούσε τα updates.. Αν εννοεί τα notifications θα πρέπει να απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις ξεχωριστά για κάθε εφαρμογή από Ρυθμίσεις>Διαχειριστής Εφαρμογών και να επιλέγει την κάθε εφαρμογή που θέλει..

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εδώ και 2 μέρες το Note 4 κάνει ξαφνικά παγώματα για 2-3 δευτερόλεπτα.

Το κάνει αρκετα συχνα. Καθε 30-40 δευτερολεπτα θα παγωνει.

Επίσης έκανε πάρα πολύ ώρα για να εγκαταστήσει μία εφαρμογή.

Εχω γυρω στις 100 εφαρμογες εγκατεστημένες

Η μπαταρια ειναι 2 χρονων και εχει δειξει "κοπωσης".

Το απογευμα θελει φορτιση με καλη χρηση.

1 ωρα internet radio απο 4G και αρκετες κλήσεις μέσω bluetooth ακουστικού.

Θεωρησα μηπως φταιει η κάρτα μνήμης.

Την έβγαλα, αλλά πάλι τα ίδια.

Έκανα τελικα format και επελεξα ξανα να εγκαταστησει ολες τις εφαρμογες.

Κατα την διαρκεια της εγκατασταση ολα ηταν αψογα.

Κανενα κόλλημα.

Τωρα που εχει κανει ολη την εγκατασταση και τις ενημερωσεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Εχετε καμια ιδες τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω το το Galaxy Note 4 SM-N910F. Όταν πάω στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει Αποτυχία ανάγνωσης δεδομένων Σφάλμα κάρτας sim ή δικτύου. Ενώ αναγνωρίζει την κάρτα sim την διαβάζει κανονικά έχω σήμα και δεδομένα και επαφές όταν πάω στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Άλλαξα κάρτα sim έβαλα καινούρια έκανα εργοστασιακή εγκατάσταση format, και στο cache και πάλι τα ίδια. Κάποιος μου είπε ότι έχει πρόβλημα το sim card reader αλλά αν είχε πρόβλημα έπρεπε να μην αναγνώριζε καθόλου την κάρτα. Εδώ την αναγνωρίζει. Μόνο στις ρυθμίσεις κλήσεων μου βγάζει αυτό το μήνυμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται και πως αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα.

 

Τελικά βρήκα τι ήταν. Με ενημέρωσαν από την cosmote τηλεφωνικός. Στην κάρτα μου είχα -0,40 λεπτά. Όταν είναι το ποσό κάτω από μηδέν δηλαδή μείον αυτομάτως η cosmote κάνει φραγή σε κάποιες υπηρεσίες όπως ρυθμίσεις κλήσεων, απόκρυψη αριθμού, φραγή κλήσεων, προώθηση κλήσης κ.α. Μόλις έβαλα κάρτα επανήλθε κανονικά. Αυτό πληροφοριακά για όσους αντιμετωπίσουν αυτό το πρόβλημα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εδώ και 2 μέρες το Note 4 κάνει ξαφνικά παγώματα για 2-3 δευτερόλεπτα.

Το κάνει αρκετα συχνα. Καθε 30-40 δευτερολεπτα θα παγωνει.

Επίσης έκανε πάρα πολύ ώρα για να εγκαταστήσει μία εφαρμογή.

Εχω γυρω στις 100 εφαρμογες εγκατεστημένες

Η μπαταρια ειναι 2 χρονων και εχει δειξει "κοπωσης".

Το απογευμα θελει φορτιση με καλη χρηση.

1 ωρα internet radio απο 4G και αρκετες κλήσεις μέσω bluetooth ακουστικού.

Θεωρησα μηπως φταιει η κάρτα μνήμης.

Την έβγαλα, αλλά πάλι τα ίδια.

Έκανα τελικα format και επελεξα ξανα να εγκαταστησει ολες τις εφαρμογες.

Κατα την διαρκεια της εγκατασταση ολα ηταν αψογα.

Κανενα κόλλημα.

Τωρα που εχει κανει ολη την εγκατασταση και τις ενημερωσεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Εχετε καμια ιδες τι μπορει να φταιει;

 

Ετσι οπως το παρουσιαζεις για eMMC προβλημα μου ακούγεται δυστυχως... εμενα μου το παρουσίασε πριν μια βδομαδα σχεδον ξεκίνησε με τα ίδια προβληματα συν επανεκκινήσεις και σε μια επανεκκίνηση πάνω μου εβγαλε το error και το είδα...3 χρόνια το έχω και το πρωτο εξαμηνο μαλιστα πηγε σερβις γιατι η πλακετα τα επαιξε απο μονη της. Τωρα ειμαι εκτος εγγυησης μετα απο τοσο καιρο και η αλλαγη πλακετας στο γνωστο μας σερβις μου ειπαν μια τιμη να μην πω καλυτερα. Για την ωρα δουλευει σε μενα με το wakelock μέχρι να ψοφησει τελειως καποια στιγμη! Ελπιζω να κάνω λαθος για σενα παντως και να μην ειναι το ιδιο. Αν θες γκουγκλαρε το και λιγο να δεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα

Εδώ και 2 μέρες το Note 4 κάνει ξαφνικά παγώματα για 2-3 δευτερόλεπτα.

Το κάνει αρκετα συχνα. Καθε 30-40 δευτερολεπτα θα παγωνει.

Επίσης έκανε πάρα πολύ ώρα για να εγκαταστήσει μία εφαρμογή.

Εχω γυρω στις 100 εφαρμογες εγκατεστημένες

Η μπαταρια ειναι 2 χρονων και εχει δειξει "κοπωσης".

Το απογευμα θελει φορτιση με καλη χρηση.

1 ωρα internet radio απο 4G και αρκετες κλήσεις μέσω bluetooth ακουστικού.

Θεωρησα μηπως φταιει η κάρτα μνήμης.

Την έβγαλα, αλλά πάλι τα ίδια.

Έκανα τελικα format και επελεξα ξανα να εγκαταστησει ολες τις εφαρμογες.

Κατα την διαρκεια της εγκατασταση ολα ηταν αψογα.

Κανενα κόλλημα.

Τωρα που εχει κανει ολη την εγκατασταση και τις ενημερωσεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

Εχετε καμια ιδες τι μπορει να φταιει;

αν μπορεις δοκιμασε με μια μπαταρια καινουργια,οταν ψοφαει κανουν πολλα κουλα,και μακαρι να ειναι αυτο
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ξανά format με την προυπόθεση ότι δεν διάλεξα από την google να επαναφέρει τις εφαρμογές.

Μόνο τα WIFI επανέφερε.

Περνάω λοιπόν κάθε μέρα 2-3 εφαρμογές για να δω μήπως κάποια εφαρμογή μου δημιούργησε το πρόβλημα.

Έχω περάσει γύρω στις 50 εφαρμογές και το κινητό πάει σφαίρα.

Κανένα κόλλημα απολύτως.

Έχει βελτιωθεί και πολύ η μπαταρία.

Όπως ανέφερα, το πρωί ακούω 30 λεπτά περίπου internet radio.

Από 100% μπαταρία πήγαινε στο 83%.

Τώρα πάει στο 95% !!!

Είναι λίγο κουραστικό βέβαια να περνάω με αυτον τον τρόπο τις εφαρμογές, αλλά έχω επιλέξει εφαρμογές που κάνουν save σε cloud τα data, οπότε δεν χρειάζετε πολυ στήσιμο το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ μιας και το Edge το έχουν ελάχιστοι. Στο κατω κάτω είναι το ίδιο με το 4 ουσιαστικά.

Λοιπόν έχω το note Edge 3 χρόνια τώρα. Επειδή η μπαταρία κρατάει πλέον ελάχιστα αγόρασα μια mugenpower 6000mA. Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό φτάνει στο 0% σβήνει, αλλά μετά αν το ξανά ανοίξω η μπαταρία είναι στο 45% περίπου και λειτουργεί κανονικά για κάποιες ώρες ακόμα.

Υπάρχει άραγε κάποια λύση για να ανιχνεύει σωστά το ποσοστό που έχει παραμείνει;

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ μιας και το Edge το έχουν ελάχιστοι. Στο κατω κάτω είναι το ίδιο με το 4 ουσιαστικά.

Λοιπόν έχω το note Edge 3 χρόνια τώρα. Επειδή η μπαταρία κρατάει πλέον ελάχιστα αγόρασα μια mugenpower 6000mA. Το πρόβλημα είναι ότι το κινητό φτάνει στο 0% σβήνει, αλλά μετά αν το ξανά ανοίξω η μπαταρία είναι στο 45% περίπου και λειτουργεί κανονικά για κάποιες ώρες ακόμα.

Υπάρχει άραγε κάποια λύση για να ανιχνεύει σωστά το ποσοστό που έχει παραμείνει;

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Αυτό μου το έκανε, όταν ήταν στα τελευταία της η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έκανε, όταν ήταν στα τελευταία της η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή όμως είναι ολοκαίνουρια

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή όμως είναι ολοκαίνουρια

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Μου το έκανε εμένα σε μαιμού Samsung με το που την έβαλα πάνω.

Άλλη μαιμού μου φόρτιζε μέχρι το 85% και δεν ανέβαινε ποτέ πιο πάνω.

Πολλά μπορείς να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ άλλη μια περίπτωση που η πλακέτα βγήκε off. emmc...

Δουλεύω με wake lock μέχρι να μαζέψω χρήματα να πάρω άλλη συσκευή γιατί 300 ευρώ δεν πρόκειται να δώσω. Ίδια ακριβώς περίπτωση και ένας συνάδελφος, αυτού του χάλασε στα 3 χρόνια παρά κάτι η συσκευή, εμένα στα 2 χρόνια και δύο μήνες.

Πλήρες ξενέρωμα από τη Samsung στο θέμα αυτό. Εννοώ από την αντιμετώπιση της στο ζήτημα αυτό που από όσο έχω διαβάσει δεν είναι κάτι αμελητέο σαν ποσοστό αλλά αρκετά μεγάλο. Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον. Και όσο κι αν μου αρέσουν οι συσκευές της, πολύ δύσκολα θα την ξαναπροτιμήσω. Το πρώτο φάουλ κατ' εμέ το έκανε εδώ και ένα με ενάμισι χρόνο που άρχισε να κοστολογεί τα κινητά της υπερβολικά ψηλά. Σαν αυτούς που κοροϊδεύαμε.. Το δεύτερο και σημαντικότερο φάουλ το έκανε με τα snapdragon Note. Απλά τέλος για μένα.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ άλλη μια περίπτωση που η πλακέτα βγήκε off. emmc...

Δουλεύω με wake lock μέχρι να μαζέψω χρήματα να πάρω άλλη συσκευή γιατί 300 ευρώ δεν πρόκειται να δώσω. Ίδια ακριβώς περίπτωση και ένας συνάδελφος, αυτού του χάλασε στα 3 χρόνια παρά κάτι η συσκευή, εμένα στα 2 χρόνια και δύο μήνες.

Πλήρες ξενέρωμα από τη Samsung στο θέμα αυτό. Εννοώ από την αντιμετώπιση της στο ζήτημα αυτό που από όσο έχω διαβάσει δεν είναι κάτι αμελητέο σαν ποσοστό αλλά αρκετά μεγάλο. Κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον. Και όσο κι αν μου αρέσουν οι συσκευές της, πολύ δύσκολα θα την ξαναπροτιμήσω. Το πρώτο φάουλ κατ' εμέ το έκανε εδώ και ένα με ενάμισι χρόνο που άρχισε να κοστολογεί τα κινητά της υπερβολικά ψηλά. Σαν αυτούς που κοροϊδεύαμε.. Το δεύτερο και σημαντικότερο φάουλ το έκανε με τα snapdragon Note. Απλά τέλος για μένα.

 

Μαζί σου φιλαράκι μου. Τα ίδια έγραφα κι εγώ πριν κάμποσο καιρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι την πάτησα! Λάτρης της σειράς Note, αυτό το γεγονός με έκανε να διστάσω να πάω στο Note 8 και πήγα στην απέναντι όχθη αν και μου λείπει πολύ το πενάκι.
Link to comment
Share on other sites

N910 F. Το θέμα με την mmc είναι τόσο μεγάλο που έπρεπε η Samsung να αποζημίωνε τους χρήστες της. Απαράδεκτη σε αυτό. Και χαλάνε όλα μετά τον δεύτερο χρόνο που δεν υπάρχει εγγύηση. Τα N910 C είναι άψογα δεν έχει χαλάσει κανένα.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Και χαλάνε όλα μετά τον δεύτερο χρόνο που δεν υπάρχει εγγύηση. Τα N910 C είναι άψογα δεν έχει χαλάσει κανένα.

 

Εγώ άκουσα πως από τότε που κυκλοφόρησαν κάτι γενόσημα από το Πακιστάν, άρχισαν και οι γκρίνιες για τα N910F, μαζί με άλλα θέματα. Κυρίως αφορά κάτι απαράδεκτες γενικεύσεις, όπως επειδή μου χάλασε εμένα ή του κολλητού μου ή επειδή κάποιοι πάνε και γράφουν σε φόρουμ για να κάνουν τη ψυχοθεραπεία τους με γκρίνια, πρέπει να συμβαίνει το ίδιο σε όλους του υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα πως από τότε που κυκλοφόρησαν κάτι γενόσημα από το Πακιστάν, άρχισαν και οι γκρίνιες για τα N910F, μαζί με άλλα θέματα. Κυρίως αφορά κάτι απαράδεκτες γενικεύσεις, όπως επειδή μου χάλασε εμένα ή του κολλητού μου ή επειδή κάποιοι πάνε και γράφουν σε φόρουμ για να κάνουν τη ψυχοθεραπεία τους με γκρίνια, πρέπει να συμβαίνει το ίδιο σε όλους του υπόλοιπους.

Χεχε, αρα φανταζομαι οτι δεν θα ειχες προβλημα να αγορασεις ενα LG G4. Δηλαδη επειδη εχει ενα ολοκληρο νημα στο φορουμ "αφιερωμενο" στο bootloop, πφφ σιγα. Στους αλλους ετυχε, δεν θα τυχει σ' εμας.

Το ιντερνετ λειτουργει σαν δημοσκοπηση, δεν μετρα ακριβως, μετρα σχετικα. Οταν δηλαδη βλεπεις στα fora και στα site αγγελιων 20πλασια μηνυματα για νεκρες μητρικες λιγο μετα τη διετια στα νοτε4F σε συγκριση με τα C αλλα και τα νοτε3 & νοτε2, τοτε κατι δειχνει αυτο. Προφανως δεν συμβαινει σε ολα, αλλα ειναι αυξημενος ο κινδυνος να συμβει. Γι αυτο κι εχω παρει αλλο ενα νοτε4C για καβατζα, μιας κι εχω χασει ηδη ενα νοτε4F ενω το δευτερο μου νοτε4F δουλευει καλα, αλλα πλεον το φοβαμαι. Για νοτε8 και λογω χρηματων αλλα και λογω specs, ουτε λογος, το νοτε4 με καλυπτει μια χαρα.

Η κουβεντα αυτη παντως εχει επαναληφθει τουλαχιστον 3-4 φορες στις προηγουμενες σελιδες και νομιζω εχουμε κουρασει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άκουσα πως από τότε που κυκλοφόρησαν κάτι γενόσημα από το Πακιστάν, άρχισαν και οι γκρίνιες για τα N910F, μαζί με άλλα θέματα. Κυρίως αφορά κάτι απαράδεκτες γενικεύσεις, όπως επειδή μου χάλασε εμένα ή του κολλητού μου ή επειδή κάποιοι πάνε και γράφουν σε φόρουμ για να κάνουν τη ψυχοθεραπεία τους με γκρίνια, πρέπει να συμβαίνει το ίδιο σε όλους του υπόλοιπους.

Πάνε δες στις αγγελίες τι γίνεται με χαλασμένα N910f. Έχω δει από κοντά 15 N910f ούτε 1 ούτε 2. Και υπάρχουν χιλιάδες ακόμα στο ίντερνετ. Για n910c ποτέ δεν άκουσα τίποτα. Οπότε κάνα σκεφτείτε πριν γράψετε κάτι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάνε δες στις αγγελίες τι γίνεται με χαλασμένα N910f. Έχω δει από κοντά 15 N910f ούτε 1 ούτε 2. Και υπάρχουν χιλιάδες ακόμα στο ίντερνετ. Για n910c ποτέ δεν άκουσα τίποτα. Οπότε κάνα σκεφτείτε πριν γράψετε κάτι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Γιατί χιλιάδες; Εγώ λέω εκατομμύρια.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε δες στις αγγελίες τι γίνεται με χαλασμένα N910f. Έχω δει από κοντά 15 N910f ούτε 1 ούτε 2. Και υπάρχουν χιλιάδες ακόμα στο ίντερνετ. Για n910c ποτέ δεν άκουσα τίποτα. Οπότε κάνα σκεφτείτε πριν γράψετε κάτι.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Μα τα σκέφτομαι καλά πριν γράψω οτιδήποτε. Εσείς ούτε καν έχετε δοκιμάσει να σκεφτείτε (γενικά) και εξακολουθείτε να γράφετε τα ίδια και τα ίδια και να επιμένετε όταν σας γράφουν τα προφανή. Όπως το ότι τα 910C που κυκλοφορούν στην Ελλάδα είναι ελάχιστα σε σχέση με τα 910F και οι πιθανότητες να εμφανιστούν στα φόρουμ "αγανακτισμένοι κάτοχοι" είναι πολύ μικρότερες. Αυτό φυσικά για σένα συνεπάγεται πως όλα τα 910F χαλάνε και κανένα 910C.

 

Και που τα είδες τα 15 910F; Έχεις κάποιο κατάστημα και ασχολείται επαγγελματικά με αυτά; Εγώ όσοι γνωστοί και φίλοι έχουν Note4 έχουν πάρει το 910F (συνολικά 4) και μαζί με το δικό μου εξακολουθούν να δουλεύουν 3 χρόνια μετά χωρίς προβλήματα. Λοιπόν για να κλείσει το θέμα γιατί όντως έχει κουράσει, κάποια παρτίδα emmc του Note4 βγήκε προβληματική, και οι κάτοχοι την πάτησαν, μιας και η S δεν το αναγνωρίζει. Στην ούρα για αγωγές και εσύ μαζί με τα εκατομμύρια άλλων "αγανακτισμένων", όπως στην Αμερική:

 

https://forum.xda-developers.com/note-4/general/emmc-class-action-lawsuit-t3678249

 

Είναι πολύ απλό τι πρέπει να κάνεις από δω και πέρα: Μην ξαναγοράσεις ποτέ Samsung. Εχει τόσες άλλες μάρκες να διαλέξεις, φτηνές, ακριβές, αξιόπιστες και δοκιμασμένες. Η Samsung δεν κάνει για σένα. Γενικά, η Samsung είναι απατεώνες και όσοι εξακολουθούν να αγοράζουν κορόιδα. Το γράψατε ^ n, το εμπεδώσαμε, έληξε το θέμα. Μήπως να ασχοληθείτε με κάτι άλλο από δω και πέρα, παρά να γράφετε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτωμαι να ξαναπαρω τη συσκευη μιας και ειναι απο τις αγαπημενες μου και θελω να ρωτησω κατι. Τελευταια φορα που την ειχα δεν δουλευε σωστα με την εφαρμογη της τραπεζας πειριαιως. Ειναι ευκολο καποιος να ενημερωσει αν πλεον ολα ειναι οκ και αν βαλω custom rom τι γινεται? και τελος εν ετη 2018 αξιζει (σε αναλογια με την τιμη της)?
Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή της Πειραιώς σε εμένα που έχω το note Edge (ίδιο τηλέφωνο με το 4 ουσιαστικά) λειτουργεί κανονικά. Από όσο ξέρω οι περισσότερες εφαρμογές από τράπεζες δε λειτουργούν με custom rom για λόγους ασφαλείας αλλά δεν το έχω πειράξει το κινητό μου για να ξέρω στα σίγουρα.

Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει η αγορά του σήμερα.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα (με official) πάντα δούλευε άψογα η εφαρμογή της Πειραιώς. Και επίσης με Αλφα και Γιούρο δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Αντιθέτως με τις custom, εξαρτάται από τη rom. Πρέπει να βρεις κάτοχο με την συγκεκριμένη που να έχει την εφαρμογή. Τώρα στο αν αξίζει το 2018, εξαρτάται στην τιμή που θα το βρεις. Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις που με χαροποιησαν καθως το κινητο το πηρα. τιμη 170ε σε παρα πολυ καλη κατασταση. Το μονο που θα δω για μπαταρια γιατι αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχαν βγει μια εποχη πολυ μεγαλυτερες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...