Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο άντεξε το note σας μετά την εγκατάσταση του WaveLock;

Θα ήθελα τις εμπειρίες σας για το χρόνο παράτασης της ζωής για να προετοιμαστώ για το επόμενο κινητό.

 

ευχαριστώ προκαταβολικά.

Γιώργος

Edited by gatsalis
αλλαγή ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες πριν από 4 μέρες το κινητό μου παρέδωσε πνεύμα για δεύτερη φορά!! (Εκτός εγγύησης τώρα). Δυστυχώς άλλαξα κινητό!!

Η μεγαλύτερη πατάτα της Samsung που πέρασε χωρίς να γίνει τιποτα. Καθαρά δικό της φταίξιμο και την πλήρωσαν οι καταναλωτές. Πολλες ελαττωματικες μητρικές σε n910f μοντέλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κινγκ δεν φαντάζεσαι πως νιώθω... το κοιτάω κάθε μέρα και περιμένω ότι κάτι μαγικό θα γίνει και θα ανοίξει!! Αγαπημένο μοντέλο αλλά μέγα φάουλ το F!
Link to comment
Share on other sites

Κινγκ δεν φαντάζεσαι πως νιώθω... το κοιτάω κάθε μέρα και περιμένω ότι κάτι μαγικό θα γίνει και θα ανοίξει!! Αγαπημένο μοντέλο αλλά μέγα φάουλ το F!

Είναι θέμα της mmc αδερφέ δεν φτιάχνεται χωρίς αλλαγή μητρικής. Κάποιοι έχουν κολλήσει την mmc με κολλητηρι αλλά είναι πολύ δύσκολο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της mmc αδερφέ δεν φτιάχνεται χωρίς αλλαγή μητρικής. Κάποιοι έχουν κολλήσει την mmc με κολλητηρι αλλά είναι πολύ δύσκολο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες και δε συμβαίνουν βραχυκυλώματα ή άλλες βλάβες είτε πάνω στη μητρική ή στο κύκλωμα φόρτισης ή έστω ένα καλώδιο βρε αδερφέ.

Κάνει reboot; mmc. Δεν ανάβει; mmc.

Άλλες βλάβες δεν υπάρχουν.

Τι κόλλημα για όλα να φταίει η μνήμη.

Ο άλλος μπαταρία άλλαξε και του έφτιαξε, αφού του πήγε η καρδιά στην Κούλουρη λέγοντας του ότι φταίει η μνήμη και θέλει μητρική (2 σελίδες πριν).

Κάπου λίγο φρένο.

Link to comment
Share on other sites

Λες και δε συμβαίνουν βραχυκυλώματα ή άλλες βλάβες είτε πάνω στη μητρική ή στο κύκλωμα φόρτισης ή έστω ένα καλώδιο βρε αδερφέ.

Κάνει reboot; mmc. Δεν ανάβει; mmc.

Άλλες βλάβες δεν υπάρχουν.

Τι κόλλημα για όλα να φταίει η μνήμη.

Ο άλλος μπαταρία άλλαξε και του έφτιαξε, αφού του πήγε η καρδιά στην Κούλουρη λέγοντας του ότι φταίει η μνήμη και θέλει μητρική (2 σελίδες πριν).

Κάπου λίγο φρένο.

Αν το κινητό αρχίσει κολλήματα επανεκκινησεις κτλ και ανοίγει με mmc failed στο bootloader φταίει η mmc. Στο note 4 n910f αυτό που είναι γενικό το προβλημα δεν γράψαμε για άλλα κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό αρχίσει κολλήματα επανεκκινησεις κτλ και ανοίγει με mmc failed στο bootloader φταίει η mmc. Στο note 4 n910f αυτό που είναι γενικό το προβλημα δεν γράψαμε για άλλα κινητά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε ποιο σημείο της φράσης παρέδωσε πνεύμα που έγραψε ο φίλος, γράφει όλα αυτά τα συμπτώματα;

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα γραφει, εχεις δικιο. Αλλα δεν ειναι παρθενος, δυστυχως. Οπως γραφει ειναι η δευτερη φορα που του πεθαινει το νοτε4. Αρα καποια (πικρη) εμπειρια εχει απ' αυτα.

 

Εχοντας διαβασει (οπως κι εσυ φανταζομαι) 1 εκατομμυριο σελιδες στα νοτε2-3&4 και στο myphone αλλα και στο xda, μονο στο νημα του note4F εχουμε κηδειες συσκευων σχεδον καθε εβδομαδα.

 

Στον ομοιοπαθη ενα μονο εχω να προτεινω. Αφου οντως τσεκαρεις οτι πεθανε η μητρικη, πουλησε το για ανταλλακτικα και παρε το Note4C, μεχρι να βγει το Νοτε9 και να πεσει η τιμη του σε "λογικα" πλαισια κατα τα Χριστουγεννα.

Εγω παντως αυτο εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα γραφει, εχεις δικιο. Αλλα δεν ειναι παρθενος, δυστυχως. Οπως γραφει ειναι η δευτερη φορα που του πεθαινει το νοτε4. Αρα καποια (πικρη) εμπειρια εχει απ' αυτα.

 

Εχοντας διαβασει (οπως κι εσυ φανταζομαι) 1 εκατομμυριο σελιδες στα νοτε2-3&4 και στο myphone αλλα και στο xda, μονο στο νημα του note4F εχουμε κηδειες συσκευων σχεδον καθε εβδομαδα.

 

Στον ομοιοπαθη ενα μονο εχω να προτεινω. Αφου οντως τσεκαρεις οτι πεθανε η μητρικη, πουλησε το για ανταλλακτικα και παρε το Note4C, μεχρι να βγει το Νοτε9 και να πεσει η τιμη του σε "λογικα" πλαισια κατα τα Χριστουγεννα.

Εγω παντως αυτο εχω κανει.

 

Σχεδον παρομοια εμπειρια κ σε μενα! Ειχα το F μεταχειρισμενο κ το δουλεψα για 1 χρονο μεχρι που με αφησε.Το πουλησα κ πηγα στο C αμεσα! Αυτο το χρησιμοποιησα μονο 2-3 μηνες χωρις προβλημα ωσπου το πουλησα για να παω ξανα σε μεταχειρισμενο Νοτε 5 αυτη την φορα.Αυτο μου δουλεψε αψογα για 5 μηνες ωσπου κ αυτο κλαταρε.Τωρα ξαναπαω στο Νοτε 5 αλλα ως καινουργιο αυτην την φορα:)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι παιδιά συνήθως από μητρική πεθαίνουν τα n910f. Μετά τα note 3 το χάος. Και το note 8 φαίνεται κομπλέ θα δείξει βέβαια μετά από κάνα χρόνο. 4.5 χρόνια το note 3 δουλεύει καθημερινά 6 7 ώρες έχει 9000 φορτίσεις και πάει σαν την πρώτη μέρα. 200 φλασαρισματα Roms gaming πολύωρο σε ήλιο 40 βαθμούς και φόρτιση ταυτόχρονα δεν έκανε κιχ. Η Samsung βγάζει καλά κινητά βγάζει και κακα. Αλλά στο note 4 δεν διόρθωσε το λάθος της όπως στο note 7.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ήταν ξανά πρόβλημα στην mmc. Θλιβερή η ζωή δίχως πενάκι!

 

Στη Samsung στο είπαν;

Link to comment
Share on other sites

Στη Samsung στο είπαν;

Όταν μιλάει ο King. Γενικά τα note 4 όταν δεις ότι κολλάνε η κάνουν restart μόνα τους κατά 99% φταίει η mmc.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιεπ! Την επόμενη μέρα που χάλασε το πήγα στη Σαμσουνγκ.

 

Η Samsung μητρική θα σου είπε και όχι mmc.

Η Samsung ποτέ δεν θα πει ότι φταίει η mmc και δεν έχει λόγο να το ψάξει.

Βλέπει μόνο ότι δεν δουλεύει η μητρική και απλά θα την αλλάξει.

Μόνο για μητρική κάνει διάγνωση.

Θα είχε λόγο να το ψάξει μόνο αν καθόταν να στην επισκευάσει. Αλλιώς ποιος ο λόγος;

 

Εμμονές...

 

Έχω εμμονές με το τι ισχύει και όχι με τις εκτιμήσεις που κάνει ο καθένας.

 

Όταν μιλάει ο King. Γενικά τα note 4 όταν δεις ότι κολλάνε η κάνουν restart μόνα τους κατά 99% φταίει η mmc.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ σου λέω ότι 99% φταίει η μπαταρία. Έχεις στοιχεία που να υποστηρίζουν αυτό που λες;

Το mmc δεν το είπε ποτέ η Samsung.

Το βρήκαν κάτι γάτοι και το άλλαξαν και έφτιαξαν κάποιες μητρικές όντως.

Αυτό δε σημαίνει όμως ότι χαλασμένη μητρική ισούται με χαλασμένο mmc.

Αυτά είναι γενικολογίες και φουσκώματα.

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung μητρική θα σου είπε και όχι mmc.

Η Samsung ποτέ δεν θα πει ότι φταίει η mmc και δεν έχει λόγο να το ψάξει.

Βλέπει μόνο ότι δεν δουλεύει η μητρική και απλά θα την αλλάξει.

Μόνο για μητρική κάνει διάγνωση.

Θα είχε λόγο να το ψάξει μόνο αν καθόταν να στην επισκευάσει. Αλλιώς ποιος ο λόγος;

 

 

 

Έχω εμμονές με το τι ισχύει και όχι με τις εκτιμήσεις που κάνει ο καθένας.

 

 

 

Εγώ σου λέω ότι 99% φταίει η μπαταρία. Έχεις στοιχεία που να υποστηρίζουν αυτό που λες;

Το mmc δεν το είπε ποτέ η Samsung.

Το βρήκαν κάτι γάτοι και το άλλαξαν και έφτιαξαν κάποιες μητρικές όντως.

Αυτό δε σημαίνει όμως ότι χαλασμένη μητρική ισούται με χαλασμένο mmc.

Αυτά είναι γενικολογίες και φουσκώματα.

Έχω 3 κινητά n910f που έπαθαν το ίδιο και όλα ήταν mmc. Προφανώς η Samsung δεν λέει τίποτα πως να πει άλλωστε τη βλακεια την έκανε αλλά ηθελημένα πέρασε στο ντούκου ενώ το πρόβλημα είναι τεράστιο. Κινητό που δούλευε άψογα πάνω σε φλασαρισμα άρχισε κολλήματα κτλ. Κάποια στιγμή 3 4 μέρες μετά mmc failed μέχρι που έγινε delete όλο το κινητό και πήγαινε στο Odin για φλασαρισμα. Γίνεται αποκόλληση της mmc και δεν μπορεί να γράψει δεδομένα εκεί πάνω και τα κάνει corrupted. 3 μπαταρίες καινούργιες αλλάξαμε τίποτα δεν άλλαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 κινητά n910f που έπαθαν το ίδιο και όλα ήταν mmc. Προφανώς η Samsung δεν λέει τίποτα πως να πει άλλωστε τη βλακεια την έκανε αλλά ηθελημένα πέρασε στο ντούκου ενώ το πρόβλημα είναι τεράστιο. Κινητό που δούλευε άψογα πάνω σε φλασαρισμα άρχισε κολλήματα κτλ. Κάποια στιγμή 3 4 μέρες μετά mmc failed μέχρι που έγινε delete όλο το κινητό και πήγαινε στο Odin για φλασαρισμα. Γίνεται αποκόλληση της mmc και δεν μπορεί να γράψει δεδομένα εκεί πάνω και τα κάνει corrupted. 3 μπαταρίες καινούργιες αλλάξαμε τίποτα δεν άλλαξε.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άλλο κάποιο να βγάλει το μήνυμα και άλλο απλά να τα τινάξει.

Εσείς απλά τα τσουβαλιάζετε όλα.

Στο ξαναέγραψα.

Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν μητρικές που έχουν πρόβλημα με το mmc.

Αλλά εσείς τα βλέπετε όλα mmc.

Τόσα χρόνια και ακόμα δηλαδή, τα reboot δημιουργούνται κυρίως από εφαρμογές και μπαταρία.

Αλλά όχι! Στο f reboot;;;;;; Τέλος! mmc!

Δεν χάλαγαν μητρικές και δεν έβλεπε ξανά φως μια συσκευή; οκ κάηκε η μητρική.

Όμως f και δεν ανάβει;;;;;; τέλος! mmc!

Λες και είναι η μόνη συσκευή που κάνει reboot ή "καίγεται".

Μόνο για το φαινόμενο του θερμοκηπίου δεν βγάλατε ότι φταίει το mmc.

Και βγάζετε και στατιστικά νούμερα....:blink:

 

Κι εμένα 2 φορές με έσκισε στα reboots και τις 2 φορές ήταν μπαταρία.

Την άλλαξα και τέλος.

Να κάτσω να πω ότι φταίει για όλα η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Άλλο κάποιο να βγάλει το μήνυμα και άλλο απλά να τα τινάξει.

Εσείς απλά τα τσουβαλιάζετε όλα.

Στο ξαναέγραψα.

Δεν είπα ότι δεν υπάρχουν μητρικές που έχουν πρόβλημα με το mmc.

Αλλά εσείς τα βλέπετε όλα mmc.

Τόσα χρόνια και ακόμα δηλαδή, τα reboot δημιουργούνται κυρίως από εφαρμογές και μπαταρία.

Αλλά όχι! Στο f reboot;;;;;; Τέλος! mmc!

Δεν χάλαγαν μητρικές και δεν έβλεπε ξανά φως μια συσκευή; οκ κάηκε η μητρική.

Όμως f και δεν ανάβει;;;;;; τέλος! mmc!

Λες και είναι η μόνη συσκευή που κάνει reboot ή "καίγεται".

Μόνο για το φαινόμενο του θερμοκηπίου δεν βγάλατε ότι φταίει το mmc.

Και βγάζετε και στατιστικά νούμερα....:blink:

 

Κι εμένα 2 φορές με έσκισε στα reboots και τις 2 φορές ήταν μπαταρία.

Την άλλαξα και τέλος.

Να κάτσω να πω ότι φταίει για όλα η μπαταρία;

Ναι εντάξει εδώ έχεις δίκιο. Η επανεκκινησεις και άνοιγμα σε Odin είναι φαινόμενο mmc. Λόγω των πολλών κρουσμάτων παγκοσμίως στα 910f υποπτευομαστε πάντα την mmc στο συγκεκριμένο μοντέλο δεν είναι παράλογο. Αλλά σίγουρα μπορεί να φταίει οτιδήποτε.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στράτο, γκρινιάζω γιατί μου άρεσε πάρα πολύ το Note 4 και αν δεν πάθαινε κοκομπλοκο, θα το είχα ακόμη.

Δεν πάω να βγάλω σκαρτη την συσκευή, απλά τα βάζω με την Σαμυ για την αστοχία της και που έκανε το κουνέλι μιας και οι συσκευές ήταν πάρα πολλές για να περάσει έτσι στο ντούκου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μητρική μου είπαν και μετά κάθησα και διάβασα στα φόρουμ τι γίνεται mmc! Ποια μπαταρία; Ακριβώς τα τα ίδια συμπτώματα με την πρώτη φορά που κάηκε η μητρική. Λες για μπαταρία να πετούσα τέτοιο κινητό; Ελεος!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πόσα n910f έβγαλαν το θέμα με την mmc? Κάθε λίγο και ένας καινούργιος στο myphone. Και όλα συμβαίνουν μετά τη λήξη της εγγύησης. Τυχαίο?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το οτι πεθαινουν μετα τη διετια ειναι τυχαιο νομιζω. Το απαραδεκτο ειναι το πως μας αντιμετωπιζει η σαμσουνγκ. Θα μπορουσε, αναγνωριζοντας την ευθυνη της, να αλλαξει δωρεαν τις νεκρες μητρικες, ή εστω με πολυ μικρο κοστος.

Ενω εχει γενικα καλη αντιμετωπιση πελατων και πολυ καλο σερβις, αυτη η αθλιοτητα με τα νεκρα νοτε4 μ' εχει κανει να θελω να φυγω απο τη σαμσουνγκ. Κι ενω σε τηλεοραση/ταμπλετ υπαρχουν πολυ καλες εναλλακτικες, στο κινητο με πενακι, δυστυχως ειναι μονοπωλιο, αρα υποχρεωτικα θα αλλαξω σε κανα 8μηνο στο νοτε9.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...