Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο καθε restart, θελει τον κωδικό για να ξεκλειδώνει. Σε on/off μετά, κανονικά παντα με το αποτύπωμα.

Ειναι η νεα πολιτική της Google, δε φταίει η σαμσουνγκ γι αυτο..

 

Δεν κατάλαβα αυτό που έγραψες. Το αν ξεκλειδώνει η οθόνη μετά από restart με κωδικό, αποτύπωμα ή να μην κλειδώνει καθόλου είναι στην επιλογή του χρήστη από τα settings. Είχα επιλέξει και τους δύο τρόπους ξεκλειδώματος (κωδικός και αποτύπωμα). Το αποτύπωμα δούλευε κανονικά για ξεκλείδωμα οθόνης πριν την αναβάθμιση ενώ τώρα δεν δουλεύει και χρησιμοποιώ μόνο τον κωδικό. Κάπου διάβασα ότι η έκδοση 6.0.1 καταργεί το αποτύπωμα για ξεκλείδωμα οθόνης. Ισχύει κάτι τέτοιο; Έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Edited by Spiros_k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν η συσκευή μας είναι συμβατή με το one touch login της Τράπεζας Πειραιώς?

Δεν μου το εμφανίζει η εφαρμογή σαν επιλογή.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα το αποτυπωμα στην 6 αλλα την πρωτη φορα (μετα απο restart) χρειαζεται οποσδηποτε κωδικο.

Ετσι ειναι σε ολα τα samsung φιλε μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι σε ολα τα samsung φιλε μου.

Πως το λες με τόση σιγουριά; πριν την αναβάθμιση δεν ήταν έτσι το Note 4. Εχω τρια Samsung και μονο το Note το κάνει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Πως το λες με τόση σιγουριά; πριν την αναβάθμιση δεν ήταν έτσι το Note 4. Εχω τρια Samsung και μονο το Note το κάνει πλέον.

 

Μετα την αναβαθμιση στο κανει ή και πριν στο εκανε ; Και μενα στο S6 μου που ειχα το απλο μου το εκανε μετα απο επαννεκινηση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση στο κανει ή και πριν στο εκανε ; Και μενα στο S6 μου που ειχα το απλο μου το εκανε μετα απο επαννεκινηση.

 

Εχω, και το Huawei Mate 7. Μετα από επανεκκινηση ζηταει κωδικο ξεκλειδώματος,, ( στο ΝΟΤΕ 4, δεν εχω καποιο κωδικο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πίστευε ότι αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή ακόμα ; Επειδή υπάρχουν διαφορες συσκευές έως 5,7" και προσφέρουν καλύτερα χαρακτηριστικά έως και Snap810/Edge+ Exynos, με ενδιαφέρει να είναι αποδοτικό σε βάθος χρόνου (το λιγότερο 3 χρόνια). Το s pen δεν με νοιάζει και τόσο ενώ η χρήση του θα ναι ταινιες/gaming/social.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Οπως έγραψα και πριν αλλά λιγοι το καταλαβαν, ετσι ειναι πλεον σε ολα τα κινητα με 6.0 και μετα (σε οσα δε συμβαίνει ειναι επειδη εχουν προηγούμενη πχ 5.0 Διότι τους υποχρεωνει η Google.. Τωρα αν βρεθει και καμια συσκευή με 6.0+ και δεν ισχυει, απλα δεν τηρει τους ορους. Αν και δεν νομίζω να υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πίστευε ότι αξίζει η συγκεκριμένη συσκευή ακόμα ; Επειδή υπάρχουν διαφορες συσκευές έως 5,7" και προσφέρουν καλύτερα χαρακτηριστικά έως και Snap810/Edge+ Exynos, με ενδιαφέρει να είναι αποδοτικό σε βάθος χρόνου (το λιγότερο 3 χρόνια). Το s pen δεν με νοιάζει και τόσο ενώ η χρήση του θα ναι ταινιες/gaming/social.

 

Αν δεν σε νοιάζει το s-pen, τότε γιατί να την κοιτάξεις τώρα?

Μόνος σου τα γράφεις ότι υπάρχουν phablet με καλύτερα χαρακτηριστικά(σε εφάμιλο εύρος τιμών να προσθέσω εγώ)

Κατηγορηματικά όχι, από μένα, λοιπόν. (έφοσον επαναλαμβάνω δεν σε νοιάζει το s-pen)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η συσκευή να κάνει restart λόγω μπαταρίας που τα έφτυσε;

Πως μπορούμε να τσεκάρουμε την "υγεία" της;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή καταγραφής κλήσεων που να λειτουργεί σωστά στην 6.0.1 γιατί όσες έχω δοκιμάσει δεν γράφει την φωνή του συνομιλητή. Στην 5.1.1 δούλευε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η συσκευή να κάνει restart λόγω μπαταρίας που τα έφτυσε;

Πως μπορούμε να τσεκάρουμε την "υγεία" της;

Ναι, ειναι δυνατον μια τελειωμενη μπαταρια να σου κανει restart τη συσκευη. Οσα apks ειχα δοκιμασει, μου εδειχναν τη μπαταρια "υγιη", ενω δεν ηταν.

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή καταγραφής κλήσεων που να λειτουργεί σωστά στην 6.0.1 γιατί όσες έχω δοκιμάσει δεν γράφει την φωνή του συνομιλητή. Στην 5.1.1 δούλευε κανονικά.

Total Recall. Λετουργει αψογα και στην 6.0.1. Δεν εχω ομως bt για να ξερω αν υποστηριζει και bt recording.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν η συσκευή μας είναι συμβατή με το one touch login της Τράπεζας Πειραιώς?

Δεν μου το εμφανίζει η εφαρμογή σαν επιλογή.

Ευχαριστώ!

 

Φαντάζομαι ναι! Δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο. Μου το είχε δώσει σαν επιλογή αλλά προτίμησα να βάζω τους κανονικούς κωδικούς για ασφάλεια.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Το OneTouch λέει που έδωσε προχθές την δυνατότητα να μπαίνεις με το δακτυλικο αποτύπωμα....

 

Σε επικοινωνία που είχα με την Πειραιώς μου είπαν ότι πρέπει η Σαμμυ να δώσει ένα επιπλέον Update που θα επιτρέπει να χρησιμοποιηθεί... Στο S7 μετά από λίγες μέρες ενεργοποιηθηκε από ότι διάβασα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ναι! Δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο. Μου το είχε δώσει σαν επιλογή αλλά προτίμησα να βάζω τους κανονικούς κωδικούς για ασφάλεια.

 

Το OneTouch λέει που έδωσε προχθές την δυνατότητα να μπαίνεις με το δακτυλικο αποτύπωμα....

 

Σε επικοινωνία που είχα με την Πειραιώς μου είπαν ότι πρέπει η Σαμμυ να δώσει ένα επιπλέον Update που θα επιτρέπει να χρησιμοποιηθεί... Στο S7 μετά από λίγες μέρες ενεργοποιηθηκε από ότι διάβασα...

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ... Εν αναμονή λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Παδια του εχω βαλει την γαλλικη εκδοση http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/XEF/ 5.1.1 και τωρα κολλησε στο samsung logo και αναβει ενα μπλε με γαλαξιο φως πανω και λεει samsung και πεταει αστερακια στην οθονη. Το εκανα ρεσταρτ αλλα τιποτα :(

Πετυχε η ανακτηση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια μπαταρια με ΜΜ χωρις root.

 

http://s33.postimg.org/y2xaxvcfv/max_sot.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια μπαταρια με ΜΜ χωρις root.

 

http://s33.postimg.org/y2xaxvcfv/max_sot.jpg

 

Την φωτεινότητα στο πόσο την έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα στο πόσο την έχεις;

 

Ενα κλικ κατω απο την μεση με το AUTO τικαρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια μπαταρια με ΜΜ χωρις root.

 

http://s33.postimg.org/y2xaxvcfv/max_sot.jpg

 

Πολυ καλος χρονος!

 

Χθες αγορασα και εγω καινουργια μπαταρια.

Μακαρι να πετυχω τετοιους χρονους, στο στρωσιμο ειμαι τωρα!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια μπαταρια με ΜΜ χωρις root.

 

Τι μπαταρία αγόρασες (original ή άλλη), από που και πόσο; ( αν επιτρέπεται ) ( ..και σόρρυ αν είμαι off topic για λίγο! )

 

Επίσης έχει τσεκάρει κάνεις πως έγινε το βοηθητικό μενού;! Δείτε την φώτο τι επιλογές δίνει πλέον. Δεν είμαι σίγουρος αν υπήρχε και πριν την ΜΜ!

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/07f8d31e0c36b769ccc08eea334615e0.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160527/84a530fa71151b8a9f09f99e1e0f7683.jpg

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος χρονος!

 

Χθες αγορασα και εγω καινουργια μπαταρια.

Μακαρι να πετυχω τετοιους χρονους, στο στρωσιμο ειμαι τωρα!

 

Ειλικρινα δεν βλεπω λογο γιατι οχι.Ιδια κινητα εχουμε ιδιο λειτουργικο επισης καινουργιες μπαταριες.Αμα ηταν ρουτ θα πηγαινε αλλου η δουλεια.

 

Ειναι η κανονικη μπαταρια την αγορασα απο το E-Shop η πρωτη που μου ειχανε στειλει ειχε προβλημα το κινητο εσβηνε στο 20% η απο το 80% πηγαινε στο 60% και την εστειλα πισω.Χθες το βραδυ ηταν γυρω στο 40% και εβλεπα βιντεο στο youtube για να την τελειωσω και να το αφησω να φορτιζει πριν παω να κοιμηθω.Δεν εχω ανοιχτα ουτε bluetooth ουτε gps τα δεδομενα ειναι ανοιχτα αλλα υποθετω δεν παιζει ρολο μιας και το κινητο ηταν συνδεδεμενο σε wifi.

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν βλεπω λογο γιατι οχι.Ιδια κινητα εχουμε ιδιο λειτουργικο επισης καινουργιες μπαταριες.Αμα ηταν ρουτ θα πηγαινε αλλου η δουλεια.

 

Ειναι η κανονικη μπαταρια την αγορασα απο το E-Shop η πρωτη που μου ειχανε στειλει ειχε προβλημα το κινητο εσβηνε στο 20% η απο το 80% πηγαινε στο 60% και την εστειλα πισω.Χθες το βραδυ ηταν γυρω στο 40% και εβλεπα βιντεο στο youtube για να την τελειωσω και να το αφησω να φορτιζει πριν παω να κοιμηθω.Δεν εχω ανοιχτα ουτε bluetooth ουτε gps τα δεδομενα ειναι ανοιχτα αλλα υποθετω δεν παιζει ρολο μιας και το κινητο ηταν συνδεδεμενο σε wifi.

 

Δυστυχώς αυτό το SOT είναι πλασματικό. Όταν από το 40% η οθόνη είναι μόνιμα ανοιχτή (και μέσα σε λίγες ώρες λειτουργίας όλης της συσκευής) και σε χαμηλή φωτεινότητα (?) μιας και στο δωμάτιο η οθόνη πέφτει πολύ χαμηλά όταν είναι στο αυτόματο, τότε λογικό να βγάζουμε τέτοια SOT.

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν το βάλεις στον ήλιο ντάλα ή ενεργοποιήσεις τα δεδομένα για να κάνεις τη δουλειά σου. Εκεί "πονάει" το Νote 4 (και όχι μόνο) δυστυχώς. Επίσης, θα πρέπει να συνυπολογίσουμε και τις εφαρμογές τους καθενός. Καποιος που έχει όλες τις "βαριές" εφαρμογές (facebook, messenger, insta, viber κ.λ.π) που κάνουν ~200 wakelocks το καθένα, δεν πρόκειται να δεις τέτοια νούμερα.

Με αυτά τα δεδομένα αν ξεπεράσεις τις 4 - 4,5 ώρες SOT είσαι καλά. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό το SOT είναι πλασματικό. Όταν από το 40% η οθόνη είναι μόνιμα ανοιχτή (και μέσα σε λίγες ώρες λειτουργίας όλης της συσκευής) και σε χαμηλή φωτεινότητα (?) μιας και στο δωμάτιο η οθόνη πέφτει πολύ χαμηλά όταν είναι στο αυτόματο, τότε λογικό να βγάζουμε τέτοια SOT.

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν το βάλεις στον ήλιο ντάλα ή ενεργοποιήσεις τα δεδομένα για να κάνεις τη δουλειά σου. Εκεί "πονάει" το Νote 4 (και όχι μόνο) δυστυχώς. Επίσης, θα πρέπει να συνυπολογίσουμε και τις εφαρμογές τους καθενός. Καποιος που έχει όλες τις "βαριές" εφαρμογές (facebook, messenger, insta, viber κ.λ.π) που κάνουν ~200 wakelocks το καθένα, δεν πρόκειται να δεις τέτοια νούμερα.

Με αυτά τα δεδομένα αν ξεπεράσεις τις 4 - 4,5 ώρες SOT είσαι καλά. :)

 

Μια διευκρινιση στο 40% ξεκινησα να βλεπω βιντεος στο youtube δεν εχω ιδεα ποσο sot ειχε πριν απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...