Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχει κάποιο μετρητή και γράφει πόσες φορές έχει φλασαριστεί και δεν υπάρχει τρόπος να τον επαναφέρεις τότε μπορεί να το καταλάβουν. Αν όμως υπάρχει τρόπος να τα μηδενίσεις και να το κλειδώσεις, εννοείται ότι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ήταν πειραγμένο. Το είχα κάνει σε ένα παλιότερο Samsung και ένα nexus 5, και γυρνούσαν σε εντελώς στοκ μορφή που δεν καταλάβαινε κανείς τι είχε γίνει. Στα motorola όμως έχουμε θέμα λόγω του κωδικού για το ξεκλείδωμα του bootloader.

 

Με τη motorola είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα μιας και για να το ξεκλειδώσεις δίνεις τη "ταυτότητα" της συσκευής στην επίσημη σελίδα της.Άρα ότι και να κάνει κανονικά παύει η εγγύηση.

Και όταν λέω κανονικά, λόγω ότι πηγαίνω αρκετές συσκευές στα επίσημα services λόγω της δουλειάς μου, πολλές φορές τα περνάνε στην εγγύηση rooted ή ακόμα με Κnox γραμμένο κάνοντας τα στραβά μάτια, ιδίως αν το πρόβλημα δεν είναι στη πλακέτα και είναι πχ οθόνη.

καλησπερα σας χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους με υγεια. Εχω ενα θεματακι με το κινητο. Το εχω παρει δωρο στην γυναικα και εχει το εξης προβλημα, δεν μπαινει στο ιντερνετ με τη συνδεση δικτυου παρα μονο με το WIFI. Ανοιγω τα δεδομενα του κινητου και τιποτα. Ξερει κανεις τι γινεται? Στην αρχη που το ειχαμε εμπαινε κανονικα. Το εχω κανει 2 φορες επαναφορα ρυθμισεων και παλι τιποτα...

 

Υ.Γ. Ειναι το δικαρτο...

Τα apn της εταιρείας κινητής, έχεις δει αν είναι περασμένα μετά τις επαναφορες;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα apn της εταιρείας κινητής, έχεις δει αν είναι περασμένα μετά τις επαναφορες;;

 

 

Σορρυ κι ολας αλλα τι ειναι το apn?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τη motorola είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα μιας και για να το ξεκλειδώσεις δίνεις τη "ταυτότητα" της συσκευής στην επίσημη σελίδα της.Άρα ότι και να κάνει κανονικά παύει η εγγύηση.

Και όταν λέω κανονικά, λόγω ότι πηγαίνω αρκετές συσκευές στα επίσημα services λόγω της δουλειάς μου, πολλές φορές τα περνάνε στην εγγύηση rooted ή ακόμα με Κnox γραμμένο κάνοντας τα στραβά μάτια, ιδίως αν το πρόβλημα δεν είναι στη πλακέτα και είναι πχ οθόνη.

 

Τα apn της εταιρείας κινητής, έχεις δει αν είναι περασμένα μετά τις επαναφορες;;

Σορρυ κι ολας αλλα τι ειναι το apn?
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ κι ολας αλλα τι ειναι το apn?

 

Οι ρυθμίσεις δικτύου για να έχεις mobile internet.

http://www.naviphone-hellas.gr/showthread.php/649-%CE%A1%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-APN-Cosmote-Vodafone-Wind

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με τη motorola είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα μιας και για να το ξεκλειδώσεις δίνεις τη "ταυτότητα" της συσκευής στην επίσημη σελίδα της.Άρα ότι και να κάνει κανονικά παύει η εγγύηση.

Και όταν λέω κανονικά, λόγω ότι πηγαίνω αρκετές συσκευές στα επίσημα services λόγω της δουλειάς μου, πολλές φορές τα περνάνε στην εγγύηση rooted ή ακόμα με Κnox γραμμένο κάνοντας τα στραβά μάτια, ιδίως αν το πρόβλημα δεν είναι στη πλακέτα και είναι πχ οθόνη.

 

Τα apn της εταιρείας κινητής, έχεις δει αν είναι περασμένα μετά τις επαναφορες;;

 

 

το εκανα αδερφε αλλα τιποτα ακομα. Τι αλλο μπορει να συμβαινει. Ετσι ξαφνικα σταματησε...

Link to comment
Share on other sites

από το δικό μου Motorola Moto G (2nd Gen) Dual Sim

 

οι ρυθμίσεις που έχω για cosmote whatsup είναι : επίσης για wind είναι :

 

όνομα cosmote internet mms / WIND GR Internet

APN internet / gint.b-online.gr

διακομιστής μεσολάβησης - / -

θύρα - / -

όνομα χρήστη - / -

κωδικός πρόσβασης - / -

διακομιστής - / -

MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002 / -

διακομιστής μεσ/βησης MMS 10.10.10.20 / -

θύρα MMS 8080 / -

MCC 202 / 202

MNC 01 / 10

τυπος ελέγχου ταυτότητας PAP / -

τυπος APN - / default

πρωτοκολλο APN IPv4 / IPv4

πρωτοκολλο περιαγωγης APN IPv4 / IPv4

φορεας

τυπος MVNO

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

από το δικό μου Motorola Moto G (2nd Gen) Dual Sim

 

οι ρυθμίσεις που έχω για cosmote whatsup είναι : επίσης για wind είναι :

 

όνομα cosmote internet mms / WIND GR Internet

APN internet / gint.b-online.gr

διακομιστής μεσολάβησης - / -

θύρα - / -

όνομα χρήστη - / -

κωδικός πρόσβασης - / -

διακομιστής - / -

MMSC http://mmsc.cosmote.gr:8002 / -

διακομιστής μεσ/βησης MMS 10.10.10.20 / -

θύρα MMS 8080 / -

MCC 202 / 202

MNC 01 / 10

τυπος ελέγχου ταυτότητας PAP / -

τυπος APN - / default

πρωτοκολλο APN IPv4 / IPv4

πρωτοκολλο περιαγωγης APN IPv4 / IPv4

φορεας

τυπος MVNO

 

Καλημερα. Εκανα ακριβως οτι λετε και δεν εγινε τιποτα... Μαλλον πρεπει να το παω πισω να το δουν...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι η τοποθεσία σου για να χρησιμοποιήσεις το gps πρέπει να ειναι ανοιχτή η τοποθεσία. Όμως δεν λειτουργεί η ίδια ως gps πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή τσέκαρε το play έχει αρκετές δωρεαν
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι επιλεγμένο το μόνο συσκευή είναι το gps σκέτο. Υψηλή ακρίβεια gps μαζί με εντοπισμό τοποθεσίας μέσω δεδομένων, και εξοικονόμιση μπαταρίας μόνο μέσω δεδομένων.
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους..!

 

που μπορω να βρω μια θηκη και ενα screen protector για το G 2ης γενια μεχρι να ερθουν αυτες που παρηγγειλα απο ebay?(κανα μηνα..)

Thx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το κινητό κάπου λιγότερο από ένα μήνα και παρατήρησα τώρα ότι έχει light leaking φαίνεται πιο έντονα όταν βάζεις το brightness στο full και από συγκεκριμένη γωνία.

Αξίζει να ασχοληθώ; Επίσης έχει και 2 καμμένα pixels τα οποία κι αυτά φαίνονται δύσκολα

 

Καλησπερα, μπορει καποιος να μου δωσει το τηλεφωνο και τη διευθυνση του service της motorola?

ευχαριστω.

τα 2 pixel γινανε 3:(:(

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους..!

 

που μπορω να βρω μια θηκη και ενα screen protector για το G 2ης γενια μεχρι να ερθουν αυτες που παρηγγειλα απο ebay?(κανα μηνα..)

Thx

 

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=moto+g+2014+%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B7&from=autocomplete

 

https://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?from=popular-backlink&keyphrase=moto+g+2014+screen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει καποιος να μου δωσει το τηλεφωνο και τη διευθυνση του service της motorola?

ευχαριστω.

τα 2 pixel γινανε 3:(:(

 

http://www.cellcom.gr/site/gr/

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είχαμε πει παλιότερα στο παρόν θέμα ότι είναι συμβατό. Δηλαδή δουλεύει και το μικρόφωνο και το πλήκτρο για απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 2καρτη λειτουργία και με data ανοικτά περιστασιακα την ρουφάει με το χωνι την μπαταρία.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 κάρτες δεν πρέπει να έχουν μεγάλη επίδραση. Όταν δε μιλάς είναι στην αναμονή όπου δεν έχει καμία φοβερή κατανάλωση. Για τα δεδομένα είναι λογικό. Οποιοδήποτε τηλέφωνο με μπαταρία ~2000mA έτσι θα καταναλώνει. Προσωπικά χρησιμοποιώ κυρίως Wi-Fi αφήνοντας το δίκτυο σε 2G όταν έχω κλειστά τα data, και το γυρίζω σε 3G όταν τα χρειάζομαι και μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα. Φόρτιση μια φορά την ημέρα και συνήθως έχει 20-30%.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρουφάει τίποτα

Σίγουρα κάποια εφαρμογή από πίσω την ρουφάει όμως

 

Έχω βάλει greenify παρότι περιμένω την lollipop για να ρουταρω, και κάνει άριστη δουλειά ακόμα και έτσι

Η μπαταρία δεν τελειώνει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα...!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

να σαι καλα...!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είχαμε πει παλιότερα στο παρόν θέμα ότι είναι συμβατό. Δηλαδή δουλεύει και το μικρόφωνο και το πλήκτρο για απάντηση.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω παραλαβει ακομα,τελικα ρε παιδια τι περιλαμβανει η συσκευασια?

στο gsmarena διαβαζω για πληρης πακετο +θηκη(?)και αλλου οτι δεν υπαρχουν ακουστικα και φορτιστης....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...