Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια , πηγα να κανω μοντα πριν μερικες ημερες στο κινητο τις γυναικας μου να το κανω ροοτ κτλ και τα εχω κανει χαλια ... δεν πετυχε το ροοτ ενω πριν απο ρεσταρτ ελεγε οτι ειναι ροοτ με το king root και τωρα ειναι ενα αργο πραγμα ... τον dialer πατας και κανει αρκετα δευτερα να τον ανοιξει ...

ποιος μπορει να μου πει με λεπτομεριες τι πρεπει να κατεβαζω και απο ποιο λινκ ωστε να το κανω ? καποια λινκ με οδηγιες που ελεγαν τα εκανα μανταρα ... πειτε ρε παιδια καμια ιδεα τι και πως ... εχει εκδοση την τελευταια το κινητο και ειναι κριμα να πηγαινει τοσο χαλια

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτα ειχα κανει αλλα μαλλον δεν τα πετυχα ?

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Emyphone%2Egr%2Fforum%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D416210&share_tid=416210&share_fid=4676&share_type=t

 

Unlock Moto G (2nd Gen)

 

Μπες εδώ φίλε λέει τα παντα

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω , χτες εκανα την δουλεια οχι με τον οδηγο που εδωσες αλλα με όμοιο οδηγο ολα καλα ...

το βραδι πηγα το εβαλα για φορτιση και πηγα για υπνο ..

δεν αναβει το κινητο με τιποτα !!!!!

ουτε recovery πιανει , ουτε τιποτα. ΤΟ εφερα στην δουλεια το ανοιξαμε βγαλαμε την μπαταρια για λιγη ωρα και ξανα πισω τιποτα

εχει κολλησει το κινητο και δεν αναβει τιποτα , ουτε φωτακι ουτε τιποτα με οποιο συνδιασμο και να το κανω οσες φορες και να το κανω ...

δεν ξερω τι να πω .. και χαζομαρα να εκανα δεν θα ανοιγε εστς στο ρευμα ? power on ? τζιφος ... θα το παω σε μαστορα να δω μπας και το κανει καπως το power on ... ενω το βραδι εμπενα σε recovery κτλ σημερα δεν κανει τιποτα ...

υπαρχει πιθανοτητα ετσι ξαφνικα να το χαλασα τελειως ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα με το τελευταιο update του nova ειχε πεσει η αποδοση του κινητου. Μετα απο μερικες δοκιμες κατεληξα στον smart launcher και πραγματικα ξανα ενιωσε το κινητο! Μεχρι και ποκεμον go δοκιμασα και τρεχει νερο.

Ψαχνω λογο να το αλλαξω με το 3rd gen αλλα δεν μπορω να βρω τιποτα, ισως μονο το 4G και η καμερα.

Μετα απο 1.5 χρονο σουπερ ευχαριστημενος με την κινηταρα αυτη! Και μην πω για το τι νερα, ποτα εχει φαει και δεν καταλαβαινει..

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα σκέψου το Moto X 2014. Έκανα αυτή την μετάβαση και πραγματικά η διαφορά είναι μεγάλη και αισθητή αμέσως.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αλλα με το τελευταιο update του nova ειχε πεσει η αποδοση του κινητου. Μετα απο μερικες δοκιμες κατεληξα στον smart launcher και πραγματικα ξανα ενιωσε το κινητο! Μεχρι και ποκεμον go δοκιμασα και τρεχει νερο.

Ψαχνω λογο να το αλλαξω με το 3rd gen αλλα δεν μπορω να βρω τιποτα, ισως μονο το 4G και η καμερα.

Μετα απο 1.5 χρονο σουπερ ευχαριστημενος με την κινηταρα αυτη! Και μην πω για το τι νερα, ποτα εχει φαει και δεν καταλαβαινει..

 

Και εδώ τα ίδια. Κατευχαριστημένος, το κινητό πάει νερό εδώ και εναμιση χρόνο που το έχω και το έχω φορτώσει τρελά. Τι αλλαγές ρομ του έκανα, τι εφαρμογές πέρασα μέσα δεν λέγεται. Τεράστια χρήση κάθε μέρα με πολλές ώρες λειτουργείας.

 

Ο νόβα σε μένα με κάθε αναβάθμιση γίνεται και καλύτερος και πιο γρήγορος, Δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

Με μόνο που θα το άλλαζα το κινητάκι είναι με το moto g 4th gen, φένεται υπέροχο και πολύ οικονομικό

 

Όσο για το pokemon go, το τρέχει πολύ καλά. Καμία σχέση με άλλα της κατηγορίας του

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα σκέψου το Moto X 2014. Έκανα αυτή την μετάβαση και πραγματικά η διαφορά είναι μεγάλη και αισθητή αμέσως.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

 

Επεσε τοσο η τιμη του ε; Δεν το συζητω ειναι φοβερο για τα λεφτα που εχει τωρα. Το μονο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρια που ειναι μικρη. Θα περιμενω λιγο να δω και το gen 4 και βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι και εγώ με την μπαταρία δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος . Κάνω βαριά χρηση βέβαια. Δεν με έχει αφήσει ποτέ, αλλά μόα φόρτιση στην μέση της μέρας την θέλει. (Με τον όρο βαριά χρήση εννοώ: ανοιχτά τα πάντα και SOT γύρω στις 3-4 ώρες μέσα σε 8 με 9 ώρες έχει κατέβει στο 45-30% ) κατά τα άλλα πολύ καλό. Συγκρίνοντάς το με LG G2 φίλου (και τα δυο με cm13) το Moto X είναι σαφώς πιο γρήγορο.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω σε όσους ενδιαφέρονται, ότι μέχρι στιγμής (μία εβδομάδα), ύστερα από ρουτ και cyanogen 13, το κινητό ανάσανε αρκετά:

 

Απελευθερώθηκε χώρος και στην εσωτερική sd, περισσότερη ελεύθερη ραμ και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (ειδικά σε κατάσταση idle).

 

Χάνει λίγο σε smoothness, είναι λίγο πιο "απότομη" αλλά πολύ πιο σβέλτη.

 

Δουλεύεται με δύο σιμ και sd 64 gb σαν εξωτερική, κανένα πρόβλημα με αυτό το στήσιμο.

 

Μέχρι στιγμής highly recommended.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διάβασα ποιο πανω μερικούς χρήστες που λένε ότι το pokemon go σας τρέχει νεράκι στην συσκευή. Λοιπόν το δικό μου moto g2 μετά από λίγη ώρα αρχίζει και κολλάει, και με αναγκάζει να βγω και να ξαναμπω, αυτό μου συμβαίνει όταν έχει πολλά pokestops k gyms τριγύρω. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να το αντιμετωπισω αυτο, αν και πολύ πιθανόν να είναι ενα απο τα πολλά bugs που έχει το παιχνίδι , και αν η εγκατάσταση ενός launcher θα βοηθούσε την κατάσταση ώστε να τρέχουν γενικά ποιο ομαλα οι εφαρμογές κ τα παιχνίδια μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, διάβασα ποιο πανω μερικούς χρήστες που λένε ότι το pokemon go σας τρέχει νεράκι στην συσκευή. Λοιπόν το δικό μου moto g2 μετά από λίγη ώρα αρχίζει και κολλάει, και με αναγκάζει να βγω και να ξαναμπω, αυτό μου συμβαίνει όταν έχει πολλά pokestops k gyms τριγύρω. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να το αντιμετωπισω αυτο, αν και πολύ πιθανόν να είναι ενα απο τα πολλά bugs που έχει το παιχνίδι , και αν η εγκατάσταση ενός launcher θα βοηθούσε την κατάσταση ώστε να τρέχουν γενικά ποιο ομαλα οι εφαρμογές κ τα παιχνίδια μου.

 

Θέμα κινητού. Το παιχνίδι θέλει 2gb ραμ για να δουλέψει 100%, είχα παράλληλα στο moto g2 και το galaxy s6 ανοιχτό το παιχνίδι, και ενώ το δικό μου μετά από κάνα 20λεπτο ή εκεί που έχει πολύ κίνηση κολλούσε, το σ6 ετρεχε πολύ καλά. πάλι όμως, με ένα restart της εφαρμογής κάθε 20λεπτο περίπου στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω αγορασει το συγκεκριμενο βτ

https://www.fasttech.com/p/4134700

το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το συνδεσω με το κιν.

συνηθως δεν μου το βλεπει καν. κ οταν το βρει αδυνατει να συνδεθει.

υπαρχει καποια λυση?

εχω την τελευταια εκδοση ανδροιδ. αααα ναι και δεν ειμαι ροοτ.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα επαναφορά εργοστασιακών μόλις χθες και το palystore δεν αναβαθμίζεται στην ποιο πρόσφατη έκδοση, είναι με την εργοστασιακή έκδοση και δεν μπορώ να κατεβασω εφαρμογές που θέλω. Έχει μία μέρα , και από ότι ξέρω αναβαθμίζεται μόνο του . Ξέρει κανείς γιατι γίνεται αυτό? Έχω πατήσει και τo built στις ρυθμίσεις για ενημέρωση αλλά δεν γίνεται τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό με cm13 εδώ και λίγες μέρες πέρασα στην radium redefined m που βασίζεται στην στοκ aosp και το κινητό λειτουργεί πολύ καλύτερα ιδιαίτερα στο άνοιγμα των εφαρμογών
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο να το βάζει για φόρτιση το κινητό κι ενώ αρχίζει να φορτίζει, και δείχνει την ένδειξη με την αστραπή στη μπαταρία, είτε να αργεί υπερβολικά είτε να μην φορτίζει καθόλου, κατόπιν και μετα απο αλλαγή πρίζας να συνεχιζεται η φόρτιση κανονικά. Οσον αφορα την μπαταρία του ο χρόνος αναμονής της (χωρίς συνδεση με δεδομένα κινητής τηλεφωνίας ή wi-fi) είναι ικανοποιητικός.
Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανότητα είναι το καλώδιο να έχει πρόβλημα. Αλλάζοντας πρίζα ίσως ήρθε σε θέση που έκανε καλύτερη επαφή.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. μήπως ξέρει κάποιος μία καλή ρομ να ανασανει λίγο το κινητό και δεν θα έχει προβλήματα με reboot και τέτοια.. γενικά να ξέρω ότι θα την βάλω και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο βαριεμαι να ασχοληθω ξανά με ρομ να την περάσω και τέλος... υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα Cyanogenmod 13. Την έχω βάλει στο Moto E που έχω και πάει πολύ καλά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Cyanogen πολύ καλη την έβαλα στο Μότο g 2014 και ειναι μια χαρα. Χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. μήπως ξέρει κάποιος μία καλή ρομ να ανασανει λίγο το κινητό και δεν θα έχει προβλήματα με reboot και τέτοια.. γενικά να ξέρω ότι θα την βάλω και θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο βαριεμαι να ασχοληθω ξανά με ρομ να την περάσω και τέλος... υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Μετά από πολύ καιρό με cm13 εδώ και λίγες μέρες πέρασα στην radium redefined m που βασίζεται στην στοκ aosp και το κινητό λειτουργεί πολύ καλύτερα ιδιαίτερα στο άνοιγμα των εφαρμογών

 

Αυτή που λέει ο φιλος

Link to comment
Share on other sites

Μια πιθανότητα είναι το καλώδιο να έχει πρόβλημα. Αλλάζοντας πρίζα ίσως ήρθε σε θέση που έκανε καλύτερη επαφή.

 

Sent from my XT1524

 

Αυτο νομιζω κι εγω, παντως γενικα τους προσεχω τους φορτιστες, ο συγκεκριμενος ειναι microsoft, θα αλλαξω φορτιστη και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χθές το Moto G 2014, έχει νεκρώσει.Δε φορτίζει και με to volume down & power button με βγάζει στο recovery menu αλλα οτι επιλογή και να κάνω δε προχωράει & δείχνει μ΄νυμα low battery...

καμια ιδέα τι να κάνω παραπάνω?

Το service που είναι είπαμε?

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα σας

μου χαλασε η καρτα μνημης πριν 3-4 εβδομαδες και την αλλαξα...εχτες μου εκανε κατι τρελα την ωρα που μετεφερα αρχεια απο το κινητο στο pc. Δηλαδη εμφανισε το σηματακι οτι δεν υπαρχει καρτα μνημης οπως ειχε κανει με την παλια μου η οποια χαλασε. Η καινουργια συνεχιζει να δουλευει αλλα μου βγαζει το σημα οτι δεν υπαρχει καρτα μνημης την ωρα της μεταφορας αρχειων.

Σας εχει τυχει κατι τετοιο?

Edited by myalx
Link to comment
Share on other sites

Χθες τσάκισα την οθόνη. Κοίταξα από ελλάδα και πάνε 50-60 ευρώ. Στο ebay εχει με καμιά δεκαπενταριά ευρώ http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=motorola%20moto%20g%202nd%20gen%20digitizer&rt=nc&LH_ItemCondition=3&_trksid=p2045573.m1684 να πάρω μια από αυτές ή δεν είναι καλές ποιοτικά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...