Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το κάνει και με τους χάρτες της Google και με της apple.το πρόβλημα άρχισε πριν ένα μήνα περίπου.το τηλέφωνο έχει ανοιχτεί παλιότερα οπότε δεν υπάρχει περίπτωση για γνήσια μπαταρία.αξιζει να το πάω σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα τύπου ired,the fixers η' αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο έστω με π.μ. Υπάρχει περίπτωση να είναι πλακέτα η' κάτι πιο απλό πιστεύετε;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου το κάνει και με τους χάρτες της Google και με της apple.το πρόβλημα άρχισε πριν ένα μήνα περίπου.το τηλέφωνο έχει ανοιχτεί παλιότερα οπότε δεν υπάρχει περίπτωση για γνήσια μπαταρία.αξιζει να το πάω σε κάποιο μη εξουσιοδοτημένο κατάστημα τύπου ired,the fixers η' αν έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο έστω με π.μ. Υπάρχει περίπτωση να είναι πλακέτα η' κάτι πιο απλό πιστεύετε;

 

Ποιο IOS ?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και στο iOS 11 αλλά και στο 12.μαλιστα ειχα βάλει και το 12 beta μη τυχόν και έστρωνε αλλά δεν διορθώθηκε.σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και εσένα και τον εταίρο φίλο.υπαρχει κάτι που μπορείτε να μου προτείνετε χωρίς να χρειαστεί να φτάσω σε χρήματα την αξία του καινούργιου;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα και στο iOS 11 αλλά και στο 12.μαλιστα ειχα βάλει και το 12 beta μη τυχόν και έστρωνε αλλά δεν διορθώθηκε.σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και εσένα και τον εταίρο φίλο.υπαρχει κάτι που μπορείτε να μου προτείνετε χωρίς να χρειαστεί να φτάσω σε χρήματα την αξία του καινούργιου;

 

 

Και εγώ το 6αρι έχω και δεν έχω θέματα

Έμενα η συσκευή είναι μαμά ..Δεν έχει βάλει κανείς χέρι επάνω εκτός της αντιπροσωπειας που άλλαξα την μπαταρία

Εφ όσον είναι έτσι όπως τα λες και οι ρυθμίσεις είναι όπως πρέπει και δεν δουλεύει κανονικά τότε θα χρειαστεί έλεγχος τεχνικού

Μήπως αυτός που σου πείραξε την συσκευή σου χάλασε τίποτα καμμια πλακέτα ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να έχει γίνει αυτό που λες για αυτό ρωτάω μήπως ξέρετε κάποιο ν αξιόπιστο τεχνικό τουλάχιστον να ελέγξει τη συσκευή γιατί είναι κρίμα να κάθεται στο κουτί
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό να έχει γίνει αυτό που λες για αυτό ρωτάω μήπως ξέρετε κάποιο ν αξιόπιστο τεχνικό τουλάχιστον να ελέγξει τη συσκευή γιατί είναι κρίμα να κάθεται στο κουτί

 

Δεν υπάρχουν πολλοί που βάζουν χέρι αν όντως έχει θέμα η μητρική σου

Είναι δύσκολα πράγματα να αλλάξεις κομμάτια από την πλακέτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ για αυτό προσπαθώ μήπως βρω κάποιον αξιόπιστο τεχνικό να μου πει αν όντως αξίζει η επισκευή.σας ευχαριστώ που ασχοληθηκατε!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιστεύω και εγώ για αυτό προσπαθώ μήπως βρω κάποιον αξιόπιστο τεχνικό να μου πει αν όντως αξίζει η επισκευή.σας ευχαριστώ που ασχοληθηκατε!

 

Αμα θες κοιταξε και ired.gr.

Απ' οτι βλεπω η επισκευη κεραιας gps κοστιζει 61€ με ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φιλος μου αντιμετωπιζει προβλημα με το wifi.δεν βρισκει κανενα δικτυο.hardware ειναι το προβλημα;;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω ένα iphone 6 με το όποιο συμβαίνει το εξής παράξενο. Το κινητό ξαφνικά σβήνει, κάνει ένα restart βγάζει το μηλαρακι και μετά είναι η οθόνη ανοιχτή χωρίς να δείχνει κάτι, απλά μαύρη οθόνη . Και κάνει λίγη ώρα να ανοίξει μόνο του. Το είχα πάει γενικά μια φορά σε έναν τύπο και είχα αλλάξει την οθόνη, μετά από την αλλαγή, υπάρχει αυτό το πρόβλημα που σας είπα. Το πήγα ξανά και του επισήμανα το πρόβλημα χωρίς αποτέλεσμα βεβαία. Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει την λύση?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 6 με το όποιο συμβαίνει το εξής παράξενο. Το κινητό ξαφνικά σβήνει, κάνει ένα restart βγάζει το μηλαρακι και μετά είναι η οθόνη ανοιχτή χωρίς να δείχνει κάτι, απλά μαύρη οθόνη . Και κάνει λίγη ώρα να ανοίξει μόνο του. Το είχα πάει γενικά μια φορά σε έναν τύπο και είχα αλλάξει την οθόνη, μετά από την αλλαγή, υπάρχει αυτό το πρόβλημα που σας είπα. Το πήγα ξανά και του επισήμανα το πρόβλημα χωρίς αποτέλεσμα βεβαία. Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει την λύση?

 

 

 

1. Ποια έκδοση iOS φοράει;

2. Το Touch ID λειτουργεί κανονικά;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 6 με το όποιο συμβαίνει το εξής παράξενο. Το κινητό ξαφνικά σβήνει, κάνει ένα restart βγάζει το μηλαρακι και μετά είναι η οθόνη ανοιχτή χωρίς να δείχνει κάτι, απλά μαύρη οθόνη . Και κάνει λίγη ώρα να ανοίξει μόνο του. Το είχα πάει γενικά μια φορά σε έναν τύπο και είχα αλλάξει την οθόνη, μετά από την αλλαγή, υπάρχει αυτό το πρόβλημα που σας είπα. Το πήγα ξανά και του επισήμανα το πρόβλημα χωρίς αποτέλεσμα βεβαία. Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει την λύση?

 

Τον ....τύπο που το είχες πάει ρώτησε

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iphone 6 με το όποιο συμβαίνει το εξής παράξενο. Το κινητό ξαφνικά σβήνει, κάνει ένα restart βγάζει το μηλαρακι και μετά είναι η οθόνη ανοιχτή χωρίς να δείχνει κάτι, απλά μαύρη οθόνη . Και κάνει λίγη ώρα να ανοίξει μόνο του. Το είχα πάει γενικά μια φορά σε έναν τύπο και είχα αλλάξει την οθόνη, μετά από την αλλαγή, υπάρχει αυτό το πρόβλημα που σας είπα. Το πήγα ξανά και του επισήμανα το πρόβλημα χωρίς αποτέλεσμα βεβαία. Μήπως έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και έχει βρει την λύση?

 

Η μητρική σε χαιρέτισε

Εκεί που συνδέεται η οθόνη έχει ένα καπάκι με 4 βίδες

Αν τις βγάλεις και τις μπερδέψεις παθαίνεις αυτό που έπαθες

Είναι οι 3 κανονικές και η μία είναι για γείωση ή δεν θυμάμαι ακριβώς τι

Πρέπει να μπούνε ακριβώς στην θέση που βρήκαν.

Δυστυχώς έκαψε την μητρική και δεν έχει και ιδέα τι έκανε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ειναι στο ios 12.0

το touch id δουλευει κανονικα

 

Οπως είπαν και οι προηγούμενοι, μάλλον η επισκευή "έκαψε" κάτι στη μητρική.

Αυτό είναι το ρίσκο σε κάθε μη εξουσιοδοτημένο σέρβις.

Υπόψιν ότι η συσκευή μπορεί να σε αφήσει ανά πάσα στιγμή, οπότε καλό είναι να πάρεις ένα backup από ό,τι σου είναι χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Στα πιο παλιά iPhone δεν χρειάζεται να αλλάξεις home button εάν αλλάξεις οθόνη γι αυτό και δουλεύει

Η μητρική έχει το θέμα λόγο μη σωστής επισκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, δυστυχώς δεν ήξερα ότι μπορούσε να γίνει τέτοια ζημία. Να γίνει αλλαγή φαντάζομαι θα κοστίσει πολύ ε? βρηκα απο το ebay μητρικές πλακέτες, πιστεύετε αξίζει τον κόπο? Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις πλακέτα δε θα λειτουργεί το touch id.

 

Έτσι ακριβώς

Δυστυχώς έμπλεξε χωρίς να φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Στο τηλ της γυναίκας μου δεν υπάρχει καθόλου χώρος αποθήκευσης. Ενώ είναι άδειο σχεδόν το τηλ δεν έχει χώρο. Όταν κοιτάς τον αποθηκευτικό χώρο υπάρχει ένα γκρί χρώμα που λέει : άλλα. Πιάνει σχεδόν όλη τη μνήμη του τηλ. Πως μπορώ να τα σβήσω αυτά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Στο τηλ της γυναίκας μου δεν υπάρχει καθόλου χώρος αποθήκευσης. Ενώ είναι άδειο σχεδόν το τηλ δεν έχει χώρο. Όταν κοιτάς τον αποθηκευτικό χώρο υπάρχει ένα γκρί χρώμα που λέει : άλλα. Πιάνει σχεδόν όλη τη μνήμη του τηλ. Πως μπορώ να τα σβήσω αυτά;

 

Από ενημερώσεις αναβαθμίσεις και κατάλοιπα αρχείων είναι

Ένας τρόπος είναι να κάνεις αντίγραφο και μετά επαναφορά

Υπάρχουν νομίζω και κάποια προγράμματα που σβήνουν αυτά τα αρχεία αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ παραπάνω λεπτομέρειες

Πάντα θα υπάρχει αυτό δεν μπορείς να το εξαφανίσεις. Έχει και χρήσιμα αρχεία μέσα απλά θα πιάνουν λιγότερο χώρο από ότι τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από ενημερώσεις αναβαθμίσεις και κατάλοιπα αρχείων είναι

Ένας τρόπος είναι να κάνεις αντίγραφο και μετά επαναφορά

Υπάρχουν νομίζω και κάποια προγράμματα που σβήνουν αυτά τα αρχεία αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ παραπάνω λεπτομέρειες

Πάντα θα υπάρχει αυτό δεν μπορείς να το εξαφανίσεις. Έχει και χρήσιμα αρχεία μέσα απλά θα πιάνουν λιγότερο χώρο από ότι τώρα

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και πληροφορία. Θες κάνω μάλλον το πρώτο....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα ότι την έχουνε βγαλει προσφορά στα 199€,αξίζει για δεύτερη η έχει παλιωσει πολύ και θα έχει κολλήματα;;;

Το σκεφτομαι μετά από 5 χρόνια να ξαναπάρω ένα iPhone για δεύτερη συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα είδα ότι την έχουνε βγαλει προσφορά στα 199€,αξίζει για δεύτερη η έχει παλιωσει πολύ και θα έχει κολλήματα;;;

Το σκεφτομαι μετά από 5 χρόνια να ξαναπάρω ένα iPhone για δεύτερη συσκευή..

 

Άργησες... Έχουν εξαφανιστεί όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...