Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τελικά, αξίζει η δεν αξίζει σαν δεύτερη συσκευη;;;

 

Είτε σαν δεύτερη, είτε σαν πρώτη... Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε κάτι παλαιότερο από 6s.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είτε σαν δεύτερη, είτε σαν πρώτη... Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε κάτι παλαιότερο από 6s.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Είτε σαν δεύτερη, είτε σαν πρώτη... Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε κάτι παλαιότερο από 6s.

 

Έτσι ακριβώς

Όσοι ήδη το έχουν εντάξει

Κάποιος που θέλει να το αγοράσει τώρα εν έτη 2018 είναι μέγα λάθος

Δεν κοιτάς την τιμή. Απλά δεν το αγοράζεις. Είναι πολύ παλιό. Το iPhone se,6s είναι το κατώτατο επίπεδο για κάποιον που θέλει iPhone σήμερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως έχει iOS 10 εγω δεν θα είχα πρόβλημα με το iPhone 6

Και εννοείται ότι δεν θα έκανα ποτέ αναβάθμιση και όσο αντεξει

 

Edit: με έπιασε νοσταλγία και έβγαλα από το συρτάρι το άσπρο iPhone 6 μου στην έκδοση 11.4.1

Πραγματικά για κάποιον που δεν είχε ποτέ iPhone θα πάθει πλάκα για 200€.

Είναι το πιο λεπτό που έβγαλε ποτέ 6.1mm και αν δεν το έχεις σε θήκη είναι πανέμορφο

Του λείπει βέβαια ακόμα 1gb μνήμη αλλά τα προγράμματα τα τρέχει απροβλημάτιστα αλλά όχι πλέον σφεντόνα όπως το 2014-2015 που κυκλοφόρησε.

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως έχει iOS 10 εγω δεν θα είχα πρόβλημα με το iPhone 6

Και εννοείται ότι δεν θα έκανα ποτέ αναβάθμιση και όσο αντεξει

 

Edit: με έπιασε νοσταλγία και έβγαλα από το συρτάρι το άσπρο iPhone 6 μου στην έκδοση 11.4.1

Πραγματικά για κάποιον που δεν είχε ποτέ iPhone θα πάθει πλάκα για 200€.

Είναι το πιο λεπτό που έβγαλε ποτέ 6.1mm και αν δεν το έχεις σε θήκη είναι πανέμορφο

Του λείπει βέβαια ακόμα 1gb μνήμη αλλά τα προγράμματα τα τρέχει απροβλημάτιστα αλλά όχι πλέον σφεντόνα όπως το 2014-2015 που κυκλοφόρησε.

 

 

Σφαίρα τρέχει και με iOS 12. Το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν ένα μήνα είχα την συσκευή δανεική

Είναι μεν στολίδι αλλά δεν δουλεύει πλέον

Κλείνει τις εφαρμογές αμέσως. Συνέχεια ότι και να ανοίξεις φορτώνει από την αρχή. Όλα αυτά συντελούν επίσης στην αυτονομία που τρώνε μπαταρία

Κάμερα δεν έχει

Ειδικά η μπροστά

Είναι μόνο για κλήσεις κάνα μηνυματάκι και λίγο ίντερνετ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το γράφεις το βγάζεις άχρηστο τελείως

Δεν είναι και ναυαρχίδα πλέον όπως ήταν πριν από 4 χρόνια

Είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο για κινητο των 200€

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σφαίρα τρέχει και με iOS 12. Το έχεις δοκιμάσει?

 

Μπορεί να τρέχει σφαίρα αλλά αυτό έχει συνέπεια κατανάλωση μπαταρίας

Έχω την εντύπωση ότι η apple για να αναστήσει τα πιο παλιά κινητά υπερχρονισε τον επεξεργαστή και έκανε ένα κλικ πιο γρήγορα τα γραφικά

Είχα βάλει την 12 όταν πρωτοβγήκε και την γύρισα πάλι σε 11.4.1

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το γράφεις το βγάζεις άχρηστο τελείως

Δεν είναι και ναυαρχίδα πλέον όπως ήταν πριν από 4 χρόνια

Είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο για κινητο των 200€

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορεί να τρέχει σφαίρα αλλά αυτό έχει συνέπεια κατανάλωση μπαταρίας

Έχω την εντύπωση ότι η apple για να αναστήσει τα πιο παλιά κινητά υπερχρονισε τον επεξεργαστή και έκανε ένα κλικ πιο γρήγορα τα γραφικά

Είχα βάλει την 12 όταν πρωτοβγήκε και την γύρισα πάλι σε 11.4.1

 

Για κάποιον που πάει τώρα να δώσει 200€ για να το αγοράσει ναι πολύ σωστά το θεωρώ άχρηστο

Όσοι το έχουν από πιο παλιά εντάξει μια χαρά είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι αχρηστο ειδικα για καποιον που κανει ελαφρια χρηση ειναι ποιοτικο και ομορφο κινητο απλα δεν συμφωνουμε και το ληγουμε εκει
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι αχρηστο ειδικα για καποιον που κανει ελαφρια χρηση ειναι ποιοτικο και ομορφο κινητο απλα δεν συμφωνουμε και το ληγουμε εκει

 

Όχι επιμένω

Είμαι από το 2007 fun των συσκευών την εταιρείας και θα είχα σχεδόν όλα αλλά την αλήθεια να την λένε

Υπάρχουν συσκευές με 200€ ολοκαινουργιες με το νεότερο hardware και πολύ καλό αποτέλεσμα στον τελικό χρήστη

Προτιμότερο ένα καλό μεταχειρισμένο 6s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι αχρηστο ειδικα για καποιον που κανει ελαφρια χρηση ειναι ποιοτικο και ομορφο κινητο απλα δεν συμφωνουμε και το ληγουμε εκει

 

Ελπίζω να μην έδωσες τόση σημασία στους....παντογνώστες εδώ ....Μια χαρά τηλεφωνακι είναι και κάνεις όλες τις δουλειές γρήγορα και άνετα όπως εμείς που τα έχουμε ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως

Η μοναδική ένσταση που έχω είναι η παλαιότητα του σχετικά με τις αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πολλά κινητά στα 200€ που να είναι καλύτερα και μετά από 5 χρόνια πρώτης εμφάνισης; Το κινητό δεν κολλάει πουθενά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αλλαγμένη την μπαταρία σε iPhone 6 το θεωρώ ένα τίμιο τηλέφωνο με τα οποία προβλήματα έχει και μέχρι εκεί. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα από 6s και πάνω. Δεν θα έδινα 200 ευρώ. Θα προτιμούσα 300 για να πάω στο 6s. Θες η καλύτερη κάμερα, τα 2gb ram που δεν εμφανίζουν το reload στα tabs του safari, η οποία στεγανότητα του 6s με την τσιμούχα. Όλα αυτά θα με ωθούσαν να μεταβώ από το 6s και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην έδωσες τόση σημασία στους....παντογνώστες εδώ ....Μια χαρά τηλεφωνακι είναι και κάνεις όλες τις δουλειές γρήγορα και άνετα όπως εμείς που τα έχουμε ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα απολύτως

Η μοναδική ένσταση που έχω είναι η παλαιότητα του σχετικά με τις αναβαθμίσεις

 

Πες μας εσύ αν θέλεις σε παρακαλώ πότε το πήρες και πόσο γιατί εγώ είπα ότι σήμερα στα 200€ δεν αξίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τόση αντιπαράθεση.

Είναι πολύ τίμια συσκευή, χωρίς σοβαρά θέματα στην καθημερινότητα και θα έχει άλλον έναν χρόνο υποστήριξης σίγουρα.

Τωρα αν θα έδινα 200€ για να το πάρω ενώ πχ το Xperia XZ1 έχει 229....μάλλον είναι ρητορικό το ερώτημα.

Όπως λένε και οι υπόλοιποι μάλλον αν ήθελα οπωσδήποτε φθηνό iphone θα πήγαινα σε 6s/SE.

Και από του χρόνου στην ίδια κατάσταση θα είναι το 7 και ούτω καθεξής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τόση αντιπαράθεση.

Είναι πολύ τίμια συσκευή, χωρίς σοβαρά θέματα στην καθημερινότητα και θα έχει άλλον έναν χρόνο υποστήριξης σίγουρα.

Τωρα αν θα έδινα 200€ για να το πάρω ενώ πχ το Xperia XZ1 έχει 229....μάλλον είναι ρητορικό το ερώτημα.

Όπως λένε και οι υπόλοιποι μάλλον αν ήθελα οπωσδήποτε φθηνό iphone θα πήγαινα σε 6s/SE.

Και από του χρόνου στην ίδια κατάσταση θα είναι το 7 και ούτω καθεξής.

 

Θα σε διορθώσω. Το 6 υποφέρει από reloading στο safari συν το touch disease. Από το 6s και μετά απαλλάσσεται από αυτό το πρόβλημα. Το 7 προσφέρει αδιαβροχοποιηση αν και όποτε βγει στα 200 ευρώ θα είναι μια συμφέρουσα αγορά σε σχέση με αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε διορθώσω. Το 6 υποφέρει από reloading στο safari συν το touch disease. Από το 6s και μετά απαλλάσσεται από αυτό το πρόβλημα. Το 7 προσφέρει αδιαβροχοποιηση αν και όποτε βγει στα 200 ευρώ θα είναι μια συμφέρουσα αγορά σε σχέση με αυτά που προσφέρει.

 

Ο καθένας τώρα λέει ότι είναι μια χαρά η συσκευή

Κι εγώ το 3g της μάνας μου που έχω στο συρτάρι μια χαρά δουλεύει

Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέμε τότε ας μην δώσει τζάμπα 200€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το λάθος που κάνουμε μερικοί είναι ότι σκεφτόμαστε μόνο το τι θα κάναμε εμείς

Υπάρχει κόσμος που έχει iphone 4s - 5 - 5s που δεν θέλει να φύγει από το ios γιατί έτσι έχει συνηθίσει και με 200€ πηρε ολοκαίνουργιο iphone 6 με 32gb μνημη και 2 χρόνια εγγύηση

Αν δε πουλήσει και το παλιό σίγουρα θα πάρει 60-100€ οπότε άξιζε κάργα η τιμη

Και μη βιαστούν κάποιοι να μιλήσουν γιατί ναι υπαρχουν πολλοι που χρησιμοποιούν ακομα το 4s-5-5s.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο καθένας τώρα λέει ότι είναι μια χαρά η συσκευή

Κι εγώ το 3g της μάνας μου που έχω στο συρτάρι μια χαρά δουλεύει

Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέμε τότε ας μην δώσει τζάμπα 200€

 

Γιατί συγκρίνεις ανόμοια πράγματα

Το 3gs της μητέρας όπως λες έχει πάψει να το υποστηρίζει η apple άρα μόνο ως τηλέφωνο και μόνο μπορείς να το έχεις

Το 6 παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας τώρα λέει ότι είναι μια χαρά η συσκευή

Κι εγώ το 3g της μάνας μου που έχω στο συρτάρι μια χαρά δουλεύει

Αν κάποιος καταλαβαίνει τι λέμε τότε ας μην δώσει τζάμπα 200€

 

Είχα να κάνω κάποιες διορθώσεις για αυτό και δεν βγάζει νόημα το μήνυμα μου και δέχτηκα τηλέφωνο. Νομίζω η καλύτερη λύση είναι να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις κάτι με απαλλαγμένα προβλήματα. Ειδάλλως πας και στο 5s αφού η διαφορά με το 6 είναι μόλις 20%.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων παιδιά ας το κλείσουμε

Είπα ο καθένας τις απόψεις του

Αν εμφανιστούν άλλοι 3-4 θα έχουν και αυτοί τις δικές τους και πιθανόν να διαφέρουν από εμάς

Όποιος θέλει να αγοράσει την συσκευή μπορεί να κρίνει, δικά του είναι τα χρήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κόσμος έξω που δεν ασχολείται ούτε με φορούμ ούτε αλλάζει κάθε χρόνο ναυαρχίδες. Θέλει απλά ένα σύγχρονο κινητό να κάνει τα αυτονόητα.. over and out

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Φίλος με το κινητό σε cosmote δεν μπορεί να το πάει σε 2G, υπάρχει επιλογή;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...