Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια μια βοηθεια αν μπορειτε,

 

στα imessages τις τελευταιες μερες μου ανοιγουν σε διαφορετικες συνομιλιες τα imessages απο τον ιδιο sender.

δηλαδη, σε μια επαφη μου εχω πχ το νουμερο και το email του και οταν μου στελνει μηνυματα ερχοντε σε δυο διαφορετικες συνομιλιες ενω ειναι απο τον ιδιο.

 

Ενω μιλαω συνεχεια με αυτην την επαφη δεν μου εχει ξανατυχει, γιατι γινετε αυτο τωρα? σαν να μην αναγνωριζει το κινητο οτι ειναι η ιδια επαφη

 

Ευχαριστω

Καλημέρα! Πάντα έτσι ήταν, απ' όσο θυμάμαι. Όταν μια επαφή έχει mail και κινητό μόλις σου στείλει imessage και από τα δύο τότε θα είναι σε διαφορετικές συνομιλίες. Το έχω δει από τότε που παρουσιάστηκαν τα imessages.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

στα imessages τις τελευταιες μερες μου ανοιγουν σε διαφορετικες συνομιλιες τα imessages απο τον ιδιο sender.

δηλαδη, σε μια επαφη μου εχω πχ το νουμερο και το email του και οταν μου στελνει μηνυματα ερχοντε σε δυο διαφορετικες συνομιλιες ενω ειναι απο τον ιδιο.

 

Ενω μιλαω συνεχεια με αυτην την επαφη δεν μου εχει ξανατυχει, γιατι γινετε αυτο τωρα? σαν να μην αναγνωριζει το κινητο οτι ειναι η ιδια επαφη

 

Ευχαριστω

 

Καποιες φορες στις ρυθμισεις των iMessages απενεργοποιειται ως αποστολεας ο αριθμος τηλεφωνου και ετσι ξεκιναει αυτοματα νεο μηνυμα με το επομενο διαθεσιμο αποστολεα ο οποιος συνηθως ειναι το mail! Συμβαινει εξ αρχης αλλα με μια επανεκκινηση της συσκευης επανενεργοποιειται ο αριθμος ως αποστολεας!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πάντα έτσι ήταν, απ' όσο θυμάμαι. Όταν μια επαφή έχει mail και κινητό μόλις σου στείλει imessage και από τα δύο τότε θα είναι σε διαφορετικές συνομιλίες. Το έχω δει από τότε που παρουσιάστηκαν τα imessages.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας stendor και mavrios

 

εμενα πρωτη φορα νομιζω μου συμβαινει.καλα ειναι δυνατον να μην το εχουν φτιαξει τοσα χρονια τοτε? ειναι τελειως κουλο και απαραδεκτο

 

σε αλλες συσκευες πχ σαμσουνγκ ή blackbery εχουν το ιδιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Είδα αυτό

και έλεγα μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω.Σ ευχαριστώ.

 

Δεν το ήξερα! Θα το δοκιμάσω τώρα και εγώ να δω πως δουλεύει. Σε ευχαριστώ! :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Σας κάνει και εσάς νούμερα η cosmote με το Ίντερνετ εδώ και δυο τρεις μέρες ;Μερικές φορές είναι οκ και άλλες δεν βρίσκει σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Σας κάνει και εσάς νούμερα η cosmote με το Ίντερνετ εδώ και δυο τρεις μέρες ;Μερικές φορές είναι οκ και άλλες δεν βρίσκει σύνδεση

 

Έτσι είναι πάντα. Ανάλογα και την περιοχή. Εγώ συχνά αντιμετωπίζω τέτοια πράγματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Σας κάνει και εσάς νούμερα η cosmote με το Ίντερνετ εδώ και δυο τρεις μέρες ;Μερικές φορές είναι οκ και άλλες δεν βρίσκει σύνδεση

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην Θεσσαλονίκη που είμαι (και μάλιστα στην εργασία με πολύ κακό σήμα 2G)! Αν και το έχω μόνιμα ανοικτό στο 3G παίρνω κανονικά ειδοποιήσεις, viber, mail κλπ

 

Δοκιμάστε να κάνετε επαναφορά carrier settrings

Προσοχή, θα χάσετε τους αποθηκευμένους κωδικούς wi-fi κλπ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην Θεσσαλονίκη που είμαι (και μάλιστα στην εργασία με πολύ κακό σήμα 2G)! Αν και το έχω μόνιμα ανοικτό στο 3G παίρνω κανονικά ειδοποιήσεις, viber, mail κλπ

 

Δοκιμάστε να κάνετε επαναφορά carrier settrings

Προσοχή, θα χάσετε τους αποθηκευμένους κωδικούς wi-fi κλπ

 

Για επαρχία μιλάω περισσότερο εγώ. Θεσσαλονίκη ούτε κι εγώ παρατήρησα κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για επαρχία μιλάω περισσότερο εγώ. Θεσσαλονίκη ούτε κι εγώ παρατήρησα κάτι

Αναλογα με την κινηση της κεραιας.Εμενα πολλες φορες κανει νουμερα πετωντας στον browser οταν μπαινω στο 0.facebook δεν ηταν δυνατη η δημιουργια ασφαλης συνδεσης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί άπειρες φορές πως είναι καλύτερα να κάνω επαναφορά συσκευής ( set up as new ), μέσω συσκευής η μέσω iTunes

Link to comment
Share on other sites

Μέσω iTunes.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέσω iTunes.

Ευχαριστώ..απλά κάπου μπερδεύτηκα παλιά γιατί μου εβγαζε κατι σφάλματα στο itunes με κάτι κώδικούς και το παράτησα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Το polaris office δουλεύει σε ios?

Γιατί σε Android είναι η μόνη εφαρμογή που μου ανοίγει ότι αρχείο και να κατεβάσω .

έφυγα για λίγο από ios αλλά δεν άντεξα και παράγγειλα ξανά το iPhone 6 !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Το polaris office δουλεύει σε ios?

Γιατί σε Android είναι η μόνη εφαρμογή που μου ανοίγει ότι αρχείο και να κατεβάσω .

έφυγα για λίγο από ios αλλά δεν άντεξα και παράγγειλα ξανά το iPhone 6 !!!

 

Ενοειται φυσικα και δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Δοκίμασα να κάνω αποστολή επαφής και απέτυχε....και πολλές φορές...γιατι γίνεται αυτό ? μήπως επειδή δεν εχω επαφές στη SIM και είναι ολες στο icloud ?..δοκίμασα και με 3g και χωρίς..το εχει δοκιμάσει κανείς αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ενοειται φυσικα και δουλευει.

 

Πάντως μέχρι πρότινος που είχα iphone ,ειδικά σε email που είχα αρχεία και προσπαθούσα να τα κατεβάσω ή να τα ανοίξω δεν τα άνοιγε με καμιά εφαρμογή .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι πρότινος που είχα iphone ,ειδικά σε email που είχα αρχεία και προσπαθούσα να τα κατεβάσω ή να τα ανοίξω δεν τα άνοιγε με καμιά εφαρμογή .

 

Δεν εχω προσωπικη αποψη για τηνεφαρμογη αλλα απο ατομα που το δουλευουν δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Δοκίμασα να κάνω αποστολή επαφής και απέτυχε....και πολλές φορές...γιατι γίνεται αυτό ? μήπως επειδή δεν εχω επαφές στη SIM και είναι ολες στο icloud ?..δοκίμασα και με 3g και χωρίς..το εχει δοκιμάσει κανείς αυτο?

 

Oι επαφές για να είναι διαθέσιμες στο iPhone θα πρέπει να έχουν αντιγραφεί στη συσκευή σου από τη Sim. Τώρα με ποια εφαρμογή προσπαθείς να στείλεις την επαφή;

Link to comment
Share on other sites

Oι επαφές για να είναι διαθέσιμες στο iPhone θα πρέπει να έχουν αντιγραφεί στη συσκευή σου από τη Sim. Τώρα με ποια εφαρμογή προσπαθείς να στείλεις την επαφή;

Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω .Στη sim δεν έχω καμμία επαφή όλες είναι στο iCloud δοκίμασα να στείλω μέσω των επαφών , δηλ πήγα επαφές διάλεξα ποια θέλω να στείλω πάτησα δεξιά το μενού της επαφής και μετά αποστολή επαφής αλλα κάτι ξεχνάω φαίνεται και μου βγάζει απέτυχε

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω .Στη sim δεν έχω καμμία επαφή όλες είναι στο iCloud δοκίμασα να στείλω μέσω των επαφών , δηλ πήγα επαφές διάλεξα ποια θέλω να στείλω πάτησα δεξιά το μενού της επαφής και μετά αποστολή επαφής αλλα κάτι ξεχνάω φαίνεται και μου βγάζει απέτυχε

 

 

Σε τι συσκευή προσπαθείς να την στείλεις και με ποιον τρόπο; airdrop - sms - mail?

Link to comment
Share on other sites

Σε τι συσκευή προσπαθείς να την στείλεις και με ποιον τρόπο; airdrop - sms - mail?

Έλα ναι. Έχω το 6 αρι και δοκίμασα με sms να τή στείλω σε 5 αρι .σημειωτεον ότι το πάγιο μου καλύπτει τα πάντα ....έτσι και αλλιώς δεν είμαι των μηνυμάτων. Δοκίμασα κλασσικά , βρήκα την επαφή πάτησα πάνω της και μετά αποστολή επαφής ...δοκίμασα καί με 3G αλλα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα μια επαφή μέσω μηνύματος, την στέλνει κανονικά με iMessage αλλά δεν μπορεί να την στείλει ως sms. Επίσης έστειλα με Mail και την ανοίγει κανονικά. Αποστολή από iPhone σε iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα μια επαφή μέσω μηνύματος, την στέλνει κανονικά με iMessage αλλά δεν μπορεί να την στείλει ως sms. Επίσης έστειλα με Mail και την ανοίγει κανονικά. Αποστολή από iPhone σε iPhone.

Κάτι κάνουμε λάθος ....δηλ αν κάποιος έχει μια απλή συσκευή δεν γίνεται να του στείλουμε ?εννοω με SMS έτσι

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνουμε λάθος ....δηλ αν κάποιος έχει μια απλή συσκευή δεν γίνεται να του στείλουμε ?εννοω με SMS έτσι

 

 

Από ότι φαίνεται όχι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...