Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα!

Θελω να αλλαξω στην καρτα sim μου κωδικο αλλα δεν μπορω να βρω απο που μπορω να το αλλαξω.

Κατοχος. Iphone 6

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα!

Θελω να αλλαξω στην καρτα sim μου κωδικο αλλα δεν μπορω να βρω απο που μπορω να το αλλαξω.

Κατοχος. Iphone 6

 

Ρυθμίσεις>>Τηλέφωνο>>sim pin

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

κάτι αντίστοιχο είχε και ένα ξαδερφακι μου με το 5s. δεν βρήκε λύση και μείναμε στο γεγονός η είναι κάποιος κόκκος σκόνης η παιχνίδι αντανανκλασης τον φακών

 

 

Πρέπει να είναι από την αντανάκλαση των φακών. Το ίδιο συμβαίνει και όταν τραβάς βίντεο και είναι στραμμένο το κινητό προς τον ήλιο . Μου κάνει εντύπωση ότι κανεις άλλος μέσα στο forum δεν έχει αναφέρει να έχει τέτοιο πρόβλημα . Απαράδεκτο για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο . Δεν ξέρω αν είναι μεμονωμένο η γενικό το πρόβλημα .

Άλλη μια φωτογραφία που έβγαλα σήμερα

[ATTACH]59128[/ATTACH]

Αν μπορείτε να τεστ άρετε την συσκευή σας αν έχει το ίδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι από την αντανάκλαση των φακών. Το ίδιο συμβαίνει και όταν τραβάς βίντεο και είναι στραμμένο το κινητό προς τον ήλιο . Μου κάνει εντύπωση ότι κανεις άλλος μέσα στο forum δεν έχει αναφέρει να έχει τέτοιο πρόβλημα . Απαράδεκτο για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο . Δεν ξέρω αν είναι μεμονωμένο η γενικό το πρόβλημα .

Άλλη μια φωτογραφία που έβγαλα σήμερα

[ATTACH]59128[/ATTACH]

Αν μπορείτε να τεστ άρετε την συσκευή σας αν έχει το ίδιο προβλημα.

 

Δεν μου εχει τυχει ποτε σε καμια φωτογραφια μαλλον εχει καποιο ελλατωμα η καμερα καλο ειναι να το στειλεις στο σερβις

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι από την αντανάκλαση των φακών. Το ίδιο συμβαίνει και όταν τραβάς βίντεο και είναι στραμμένο το κινητό προς τον ήλιο . Μου κάνει εντύπωση ότι κανεις άλλος μέσα στο forum δεν έχει αναφέρει να έχει τέτοιο πρόβλημα . Απαράδεκτο για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο . Δεν ξέρω αν είναι μεμονωμένο η γενικό το πρόβλημα .

Άλλη μια φωτογραφία που έβγαλα σήμερα

[ATTACH]59128[/ATTACH]

Αν μπορείτε να τεστ άρετε την συσκευή σας αν έχει το ίδιο προβλημα.

 

Αυτό είναι κοινό φαινόμενο σε όλους τους φακούς, δεν είναι πρόβλημα ή κατασκευαστική αστοχία.

Δεν ξέρω όμως αν στην κάμερα του φίλου είναι αυτό, ή κάτι άλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό θέμα απο το 2013 αλλα οχι πρόβλημα. Γίνεται και σε αλλα κινητά και εχει να κάνει με τον φακο και την έκθεση στον ήλιο.

Δεν έχει σχέση με το ακριβό τηλέφωνο και δεν δημιουργήθηκε θέμα γιατι παρουσιάζουν όμοια συμπεριφορά πολλές ναυαρχιδες. Εξάλλου ο αισθητήρας ειναι της Sony.

Βέβαια ολα αυτά στην περίπτωση που μιλάμε για τελικά για το ίδιο και οχι για κάποιο πρόβλημα της καμερας.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Όταν φτιάχνεις νέο φάκελο στις φωτογραφίες κ προσθέτεις από τις ήδη υπάρχουσες τις κάνει αποκοπή-επικόλληση ή αντιγραφγ

 

Όταν φτιάχνεις νέο φάκελο τις συγχρονίζει απλά. Δεν καταλαμβάνουν διπλό χώρο. Μπορείς την ίδια φωτογραφία να τη συμπεριλάβεις σε πολλούς φακέλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος iphone 6 :D και έχω μια απορία. Πέρασα το gmail στο accounts και μου πέρασαν οι επαφές στο iphone. Πως μπορώ τωρα να τις μεταφέρω στο icloud? Αν πάω στα groups έχει gmail + icloud αν αφαιρέσω το gmail και αφήσω μόνο το icloud δεν έχει καμία επαφή..οπότε με κάποιο τρόπο πρέπει να τις μεταφέρω και στο icloud... :S

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,φουλ πληκτρολόγιό με t9 υπάρχει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ios 8.3 official !!! υπαρχει τελικα κουμπι επιλογης για 2g,3g,4g :):):):):):)

 

Και σε Vodafone;

Σπουδαία νέα αυτά :)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό;

 

 

Ναι! Δοκιμασμένο με Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

ios 8.3 official !!! υπαρχει τελικα κουμπι επιλογης για 2g,3g,4g :):):):):):)

 

Επιβεβαιώνω και εγώ την ύπαρξη της επιλογής για το δίκτυο της COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλες beta το είχανε (όπως είχε αναφερθεί) και στην τελική έκδοση δεν υπήρχε, για αυτό don't get your hopes up. ;)

 

Αυτή η σιγουριά θα σας φάει!!!

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά καινούριου smartphone μιας και ήμουν κατοχος iPhone 5, Samsung S4 i9506 τελευταίως. Όσον αφορά το iPhone γνωρίζω λιγο πολύ την λειτουργικότητά του , μιας και ήμουν χρήστης iOS . Εκείνο που δεν γνωρίζω καθόλου είναι το Blackberry OS. Επίσης είμαι σε προβληματισμό με το μέγεθος του Passport. Κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις δύο συσκευές και έχει κάποια εμπειρία.....
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά καινούριου smartphone μιας και ήμουν κατοχος iPhone 5, Samsung S4 i9506 τελευταίως. Όσον αφορά το iPhone γνωρίζω λιγο πολύ την λειτουργικότητά του , μιας και ήμουν χρήστης iOS . Εκείνο που δεν γνωρίζω καθόλου είναι το Blackberry OS. Επίσης είμαι σε προβληματισμό με το μέγεθος του Passport. Κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις δύο συσκευές και έχει κάποια εμπειρία.....

 

Γεια σου φιλε μου. Εχω iPhone 6 και Passport ταυτοχρονα.

Για να καταληξεις ποιο σου κανει καλυτερα, πρεπει να μας πεις τις αναγκες σου.

Αν εχεις σαν προτεραιοτητα την καμερα θα πας σε iphone, αν και του passport ειναι καλουτσικη. Αν επισης δε σε ενδιαφερει η αυτονομια της συσκευης παλι θα πας σε iPhone, το οποιο αν δεν το σκαλισεις θα σου βγαλει ανετοτατα τη μερα.

Απο εφαρμογες το appstore εχει πολυ πραμα, αλλα και η market του ΒΒ θα σε ικανοποιησει. Επισης μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες και απο το store της amazon αλλα και απο το android play store.

Στα του μεγεθους, το passport χωραει κανονικα σε τσεπη τζιν χωρις να προβληματιζει καθολου με το μεγαλο πλατος του. Το psysical keyboard θα χρειαστει λιγο συνηθεια και ισως σε παραξενεψει στην αρχη. Δε θα εχεις κανενα προβλημα κατα τη μεταφορα του παντως.

Φυσικα η ποιοτητα κλησης, τα μικροφωνα και τα ηχεια του passport ειναι ανωτερα του iPhone, οπως επισης θεωρω οτι και το BB OS ειναι ανωτερο του iOS διοτι διαθετει περισσοτερα εξυπνα gestures απο του iOS, το οποιο πλεον εχει κουρασει γιατι ειναι μια απο τα ιδια. Smooth και γρηγορο ειναι το BB OS.

Τα... "σπαστικα" της apple με το bluetooth, itunes τα γνωριζεις ηδη πιστευω. Να φανταστεις οτι διακοπτη για επιλογη μεταξυ 2g, 3g, 4g δικτυου στην 8.3 εκδοση βαλανε απο ο,τι λενε τα παιδια εδω.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να πω την ιστορια μου και εγω με το service ....ειχα 6 καμμενα pixels (black dots )και το πηγα σε istorm τσιμισκη την δευτερα.αφου το ελεγξαν την επομενη μερα(εδω το πρωτο αρνητικο)με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι το τηλεφωνο θα αντικατασταθει...χθες το πρωι τους τηλεφωνησα και μου ειπαν οτι ερχεται απο γερμανια και μου ζητησαν συγγνωμη λογω Πασχα γιατι δεν ηταν σιγουροι ανν θα ερχοταν αυτην την εβδομαδα...με πηραν το απογευμα και μου ειπαν οτι τελικα ηρθε και οποτε μπορω να παω να το παραλαβω...λογω δουλειας τους ειπα αν μπορουν να το στειλουν και το εστειλα με κουριερ με χρεωση δικη μου(εδω το δευτερο αρνητικο).

σημερα το παρελαβα και με τα απο ελεγχο το κινητο απλα ειναι καινουργιο!!!

να πω οτι το δικο μου το ειχα παρει απο αμερικη

εχω στειλει παλιοτερα ipad(new ipad) και μου ειχαν αλλαξει την πιστη(elite αν θυμαμαι καλα στην ναβαρινου)καθως μου εστελναν ειτε με σπασμενη οθονη,γρατζουνισμενο και καθε φορα πληρωνα τα εξοδα αποστολης...

φιλος μου πριν εναμιση χρονο ειχε προβλημα με το macbook pro retina στην οθονη και ξεχασαν να του την βιδωσουν.....

ενα τεραστιο μπραβο στο service της istorm τουλαχιστον σε iphone και ευχομαι ολες οι εταιριες να εχουν το ιδιο service (περα απο lg που ηρθαν το παρελαβαν με κουριερ μου εδωσαν καινουργιο στο κουτι σφραγισμενο και χωρις εξοδα αποστολης) .

p.s αντικατασταση μου εκαναν και οχι επισκευη

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά καινούριου smartphone μιας και ήμουν κατοχος iPhone 5, Samsung S4 i9506 τελευταίως. Όσον αφορά το iPhone γνωρίζω λιγο πολύ την λειτουργικότητά του , μιας και ήμουν χρήστης iOS . Εκείνο που δεν γνωρίζω καθόλου είναι το Blackberry OS. Επίσης είμαι σε προβληματισμό με το μέγεθος του Passport. Κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις δύο συσκευές και έχει κάποια εμπειρία.....

 

Καλύτερα να ανοίξεις ένα νέο θέμα στο κατάλληλο τοπικ. Κατά ταλλα επειδή κανενός οι ανάγκες και προτιμήσεις δεν είναι ίδιες δύσκολα να βγάλεις συμπέρασμα ρωτώντας τι να πάρεις.

Ωστόσο μια ιδέα από τις εμπειρίες των συμφορουμιτων θα την πάρεις.

Πιστεύω ότι μόνο δοκιμάζοντας για καιρό μια συσκευή μπορούμε να καταλήξουμε αν μας κάνει. Αλλά δεν είναι και το πιο εύκολο.

 

@Megatr0n. Meg διαβάζοντας την σύγκριση θα έλεγα πως κατανάγκην πήρες το iphone. Αλλιώς δεν εξηγήται τα τόσα αρνητικά (ειδικά σε σχέση με ΕΝΑ κινητό). Δεν πιστεύω να το πήρες μόνο για την κάμερα!? Αν πάντως όντως το βαρέθηκες το ios, ευχαρίστως να σε απαλλάξω απο αυτό :D

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου. Εχω iPhone 6 και Passport ταυτοχρονα.

Για να καταληξεις ποιο σου κανει καλυτερα, πρεπει να μας πεις τις αναγκες σου.

Αν εχεις σαν προτεραιοτητα την καμερα θα πας σε iphone, αν και του passport ειναι καλουτσικη. Αν επισης δε σε ενδιαφερει η αυτονομια της συσκευης παλι θα πας σε iPhone, το οποιο αν δεν το σκαλισεις θα σου βγαλει ανετοτατα τη μερα.

Απο εφαρμογες το appstore εχει πολυ πραμα, αλλα και η market του ΒΒ θα σε ικανοποιησει. Επισης μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες και απο το store της amazon αλλα και απο το android play store.

Στα του μεγεθους, το passport χωραει κανονικα σε τσεπη τζιν χωρις να προβληματιζει καθολου με το μεγαλο πλατος του. Το psysical keyboard θα χρειαστει λιγο συνηθεια και ισως σε παραξενεψει στην αρχη. Δε θα εχεις κανενα προβλημα κατα τη μεταφορα του παντως.

Φυσικα η ποιοτητα κλησης, τα μικροφωνα και τα ηχεια του passport ειναι ανωτερα του iPhone, οπως επισης θεωρω οτι και το BB OS ειναι ανωτερο του iOS διοτι διαθετει περισσοτερα εξυπνα gestures απο του iOS, το οποιο πλεον εχει κουρασει γιατι ειναι μια απο τα ιδια. Smooth και γρηγορο ειναι το BB OS.

Τα... "σπαστικα" της apple με το bluetooth, itunes τα γνωριζεις ηδη πιστευω. Να φανταστεις οτι διακοπτη για επιλογη μεταξυ 2g, 3g, 4g δικτυου στην 8.3 εκδοση βαλανε απο ο,τι λενε τα παιδια εδω.

Σε ευχαριστώ, νομίζω οτι με κάλυψες.:)

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χρόνια Πολλά και καλή Ανάσταση σε όλλους.

Ερώτηση: Παίζει ρόλο αν ΔΕΝ έχουμε ενεργοποιημένα τα δεδομένα που θα έχουμε τον διακόπτη στην ομιλία; Σπίτι για παράδειγμα, είμαι με wifi ανοιχτό μόνιμα και κλειστά τα δεδομένα. Το 3G μέτριο. Δεν το χάνω αλλά δεν είναι και τέρμα. Παίζει ρόλο λοιπόν αν μην έχοντας ανοιχτά τα δεδομένα που θα έχω τον διακόπτη; Ρωτάω κυρίως για την μπαταρία και τη ποιότητα κλήσης.

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...